Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37) BiP válasza elfelejtette (#34) üzenetére


BiP
nagyúr

s775-ről akkor bármire vált, nagy ugrás lesz neki :)

Ha ennyire irtózik az alaplapcserétől, de a platformon belüli procicsere nem derogál neki, akkor én azt mondom, hogy inkább AMD. Bár az intel clock-to-clock gyorsabb, és órajelben is magasabb, tehát az 1magos teljesítmény jobb, (i9 leak-ek is azt mutatják, hogy ez nem csak a Ryzen vs. i7 esetében igaz) AMD több magot ad ugyanazért a pénzért. Ill.
AM4-be is már most belemegy a 8 mag, de a Ryzen2 is bele fog menni, HEDT vonalon meg a Threadripper is 16magig lesz elérhető, de gondolom abba a megjegyezhetetlen nevű foglalatba :) is jön később valami revízió.
Intelnél meg 1 foglalat max.2 generiáció. (még ha az említett példák: s775, 2011, 1151 több generációt kiszolgáltak/-nak, a kompatibilitás nem hosszabb)

OFFOFF: ha lenne pénz, akkor nem értem miért saját maga ellensége azzal, hogy bent ragad egy ezeréves platformon, csak mert gyors neki a mondjuk 3 évente váltás.
Én anno 2magos Core2-ről akartam váltani, és ragaszkodtam ahhoz, hogy nem váltok platformot, csak procit. Aranyáron voltak a Quadok. Persze vettem is, azokból is egyre jobbakat, de eljött az a pont, amikor már olcsóbb volt az egész platformot leváltani Sandy Bridge 2500K-ra, (alaplap, proci, mem), mint CSAK a procit váltani párszáz MHz-cel gyorsabbra. A sebességben az ugrás viszont egyértelmű volt.
Csak egy side comment.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.