Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) eldiablo válasza bunfi (#48) üzenetére


eldiablo
addikt

Azért mert drágának gondolod, az még nem az.

Igen, az alaplapok között nem random áraznak hanem szolgáltatás és minőség alapján.

(#52) elfelejtette válasza BiP (#43) üzenetére


elfelejtette
veterán

Csak a kolléga pont ezt akarja elkerülni, hogy egy "egygenerációs" platformra váltson. Az 1151-be csak a Skylake-et éri meg megvenni és kész, Kaby 100 fokos, Coffee meg Intel bácsi döntése miatt nem támogatott. Emiatt lenne jobb döntés a 2066, vagy az AM4.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#53) sb válasza elfelejtette (#52) üzenetére


sb
veterán

Igen.
Nálam most H110+i5-6500 a konfig. Felmerült, hogy 4/8-ra váltok, ha olcsón kijön. Többre nincs nagyon szükségem. De olcsó lap egyelőre AM4 alá nemigen volt (ill. tuning miatt nem is annyira játszik a kisebb procikhoz). B350+Ryzen 4/8 viszont többe kerülne mint amennyit hoz.

Visszakanyarodva a legolcsóbb a meglővő lap + apróról pl. egy i7-6700 lenne. Ha kellene extra feature (M.2 pl) akkor lapcsere B250-re, ami kicsit olcsóbb még így is mint a B350.
Aztán gondoltam talán belemegy a Coffee. De nem, úgyhogy ez az ág eléggé halott lenne. Ilyen szempontból visszabillent a Ryzen felé mérleg nyelve. A B350+4/8 még biztosan elmehet akár 8/16-ig később, ha szükség lenne rá.

És ez ugye a 3xx chipsetről szólt, ez meg az X299 topicja ami semmivel nem tűnik jobbnak a cikk szerint. Most elég gázosan néz ki ez a jövőkép Intel oldalon. És ehhez azt is hozzávehetjük, hogy ugyan jönnek a dinnye procik, de egyelőre átlaguser 95%-a , átlagfelhasználásra ki sem használja. Ezért nem árt kicsit jobban végiggondolni mire is van szüksége és mik a lehetőségek felfelé (1151v2) vagy lefelé (2066) váltogatni.

[ Szerkesztve ]

(#54) bunfi válasza eldiablo (#51) üzenetére


bunfi
őstag

Nem vagyok a minőségi alaplapok ellen, de azért arról nehezen fogsz meggyőzni, hogy egy GTX1070 vagy 7700K árát érdemes alaplapra költeni.

(#52) elfelejtette
Nem nagyon tudja sehogy sem elkerülni, maximum az AM4-el, ha tartja az ígéretét az AMD.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#55) elfelejtette válasza sb (#53) üzenetére


elfelejtette
veterán

M.2 nálunk is szempont, tehát a legolcsóbb alaplapok alapból kiesnek.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#56) BiP válasza elfelejtette (#52) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezt értem, csak arra akartam utalni, hogy ma már ez 1. szinte kivitelezhetetlen, 2. talán felesleges is ragaszkodni. Együtt kell élni a kialakult helyzettel.
De ha ettől nem tud elszakadni, akkor marad az AM4. A s2066 sem fog olyan hűdesok generációt támogatni, Intelt ismerve. Ráadásul jóval drágább, mint az AM4.(azért mert Intel, ill. mert a HEDT mindig is drágább volt, mint a desktop).
Ha meg AMD vonalon akar drágát, akkor jön a Threadripper.

(#57) arn válasza sb (#49) üzenetére


arn
félisten

szvsz meg epp sok ccxnel valik a belso busz szuk keresztmetszette egyre inkabb. a multkor gyujtottem bench adatokat, hogy kb mi varhato:
* az amd alapvetoen egy ccxen belul jobban skalazodik, mint az intel
* de nyolc magnal csokken az elony

ergo en azt varom, hogy gyengebben fog skalazodni. jah es most olyan skalazodasrol beszelek, mint a cinebench, ami flottul mukodik, nem a jatekoknal tapasztalhato anomaliakrol.

persze itt hasonlo magszamrol van szo - a masik, amit irsz, hogy mivel nehez a programokat parhuzamositani, mindig lesz egy "sweet spot" magszamot illetoen, ami az aktualis idoszakban a legjobb valasztas.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#58) arn válasza sb (#53) üzenetére


arn
félisten

uj arakat kalkulalva, vmi olcsobb b350 + hatmagos a legjobb ar/ertek aranyban jelenleg. a lap jovoallosagat meg el kell felejteni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#59) elfelejtette válasza BiP (#56) üzenetére


elfelejtette
veterán

Még ha nem is támogat majd sok generációt a 2066, de magszámban lesz előrelépés. Kolléga nemrég vette meg kiváncsiságból 10eFt-ért az anno 1500$-ért árult csúcs LGA771-es Xeont, ez 2->4 mag. A 2066-ban elvileg 4->18 mag lesz a max magszám növelési opció.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#60) sb válasza arn (#57) üzenetére


sb
veterán

Persze, abban igazad van, hogy bizonyos magszámig és bizonyos - minél nagyobb kereszt-adatfüggőséggel rendelkező - programoknál szűk keresztmetszet. De sok magnál és az ahhoz illeszkedő kódoknál logikusan meg kell, hogy forduljon a tendencia. Szerver nagyságrendet véve, mondjuk egy dual-socket 56/112 Xeonon amúgy is malmozni fog minden, ha egymásra/adatra várnak a magok. :)

Vagy nézzük a leginkább kisarkított példát, a klasszikus kiszolgáló szervert (nem ws vagy compute számítógép). Ott eleve sok, tök független process futtatása a cél.

Erre értettem, hogy szerver (de még ws) oldalon még inkább az AMD-nek állhat a zászló. Desktopon is alig van lemaradásuk/hátrányuk a CCX-ekből. Akit az érdekel, vagy a másik oldalig sarkítva mondjuk egy 1-2 szálas 15 éves játék teljesítménye, ott is inkább 90%-ban az órajel okozza a lemaradást.

uj arakat kalkulalva, vmi olcsobb b350 + hatmagos a legjobb ar/ertek aranyban jelenleg. a lap jovoallosagat meg el kell felejteni.
Egyetértek.
Kicsit morcos is vagyok, mert nekem szükséges teljesítményben lentebb van a sweet spot. :)

[ Szerkesztve ]

(#61) BiP válasza elfelejtette (#59) üzenetére


BiP
nagyúr

Értem mire megy ki a játék. Más kérdés, hogy ez a gépfejlesztési módszer tőlem nagyon távol áll.
De ha bízik abban, hogy a most 2000dolláron bejelentett 18magos procit majd 5év múlva érdemes lesz megvennie, mert olcsó lesz akkor hajrá :)
Én szeretek gépet fejleszteni, frissebben tartani a konfigot (még ha nem is a leg-legfrissebb van, mert mindezt szeretem ésszerű keretek között megtenni), az 5-6 éves fejlesztési ciklus az én világomban zsákutca.
Megvételkor nagyon drága, a végén meg már elavult. Én inkább fejlesztek kisebb összegekből kisebbeket, ellenben mindig naprakész a hardver, ami az említett játékteljesítmény szempontjából sem mindegy ...

(#62) bunfi válasza BiP (#61) üzenetére


bunfi
őstag

Én inkább fejlesztek kisebb összegekből kisebbeket, ellenben mindig naprakész a hardver, ami az említett játékteljesítmény szempontjából sem mindegy ...

Ez kétesélyes játszma, mert nem lehet előre borítékolni, hogy mennyiért/milyen gyorsan sikerül a váltáskor túladni a régebbi eszközön. És nem feltétlenül élvezi mindenki az ezzel járó szerelést, telepítést.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#63) arn válasza sb (#60) üzenetére


arn
félisten

szvsz ez uj terulet, legalabbis eddig tipikusan szerveralkalmazasok szulettek, hogy desktopon mi varhato, ezt kb senki sem tudja :) de az tuti, hogy a nem erdemes konfigban a magok szamaval annyira eloreszaladni, mert kihasznalatlan marad. nagy lesz az osszemosodas, az x magszamu procik kozott, mikor melyik elonyos.

reszemrol addig nem valtok, amig min ketszer gyorsabb nem lesz pl egy cinebench, mint a mostani, es egy jol skalazodo terulet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#64) MongolZ válasza Razenhell (#38) üzenetére


MongolZ
addikt

Ja, csak azt is számold bele, hogy 40 évvel ezelőtt mennyiért tudtál autót venni, és most mennyiért tudsz.
Ugyanez számítógépnél is áll.

(Másrészről ma is tudsz megbízható autót választani - egyáltalán nem a prémium gyárak termékei közül)

[ Szerkesztve ]

(#65) eldiablo válasza bunfi (#54) üzenetére


eldiablo
addikt

Akinek van pénze majomra, legyen banánra is.

Amúgy ez tipik honi felfogás; autót 30 millióért, de legyen dízel, mert a benzin drágább.

(#66) Reggie0 válasza eldiablo (#65) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem a benzin dragabb, hanem a benzines baromi sokat fogyaszt, de cserebe a nyomatek is kevesebb. A dizel motor meg eleve dragabb a benzinesnel... Benzinmotor a varosban araszolasra valo, meg funyiroba.

[ Szerkesztve ]

(#67) sb válasza arn (#63) üzenetére


sb
veterán

Igen, desktopon inkább az lesz a kérdés, hogy miben lesz kétszer gyorsabb. Cinebench(render) és video encode jellegű párhuzamosítható progiknál már most is megvan kb. Csak ezt az átlaguser nem nagyon nyomja...
Másra programra meg eddig is alig volt előrelépés több szálon
Ez ugyanolyan nehéz menet és laza 5-10 éves ciklus lesz, mire lesz belőle valami.

Egyébként ha tippelnem kéne akkor "értelmes" kihasználása ennek átlaguser szintjén alig lesz. Kényelmi funkciókat előbb fogunk látni szvsz, kép-/beszédfelismerés, stb... ahol a face login meg az automatikus galériákat csoportosító képnézegető app mögött izzik pár tflops. :D De erre meg mondjuk inkább gpgpu kell.

szerk: A gamer piac megy, oda biztos jön majd 8-12 szálat kimaxoló game, mert valamivel el kell majd adni a hw-t. Aztán, hogy lesz-e benne ettől HL2 szintű két vödör amit fel lehet rúgni fps-ben a fizika szabályai szerint vagy nem... az más kérdés. :D Valószínűleg nem.

[ Szerkesztve ]

(#68) bunfi válasza eldiablo (#65) üzenetére


bunfi
őstag

A 1151 továbbra sem HEDT, érvet pedig továbbra sem hallottam, csak beleböfögtünk elszakadt magyarként a légtérbe.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#69) BiP válasza bunfi (#62) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez nyilvánvaló, ez annak jó, aki szereti csinálni.
A váltás költségébe belekalkulálom, hogy várhatóan mennyiért megy el majd a régi, és ha nagyon nem éri meg, akkor bele sem ugrom.

Nyilván az vált 5-6 évente, aki nem szeret bütykölni vele, én ezt megértem, csak jeleztem, hogy én a másik iskola híve vagyok :)
Ill. hogy azt gondolnám, hogy egy alaplapcsere még a lassabbaknak is 2-3 évente beleférhet az optimalizáltabb költség/tudásszint fenntartása érdekében. De ezt persze nekik kell eldönteni.

(#70) eldiablo: Ez szerintem olyan ki mire hajlandó költeni kérdés. 60-90e Ft szerintem sem az olcsók közé tartozik, én pl. ennyiért már nem vennék, amire eddig nekem kellett, ami szolgáltatást hajlandü voltam kifizetni, eddig megtaláltam olcsóbban. (ha HEDT-znék, akkor nyilván más lenne az elfogadott árszint részemről is).
Más arra esküszik, hogy a normális táp 40e-nél kezdődik, más meg hogy házat nem érdemes 30e alatt venni, megint más a 30e feletti mechanikus billentyűzetre esküszik, stb.
Én pl. monitorra meg SSD-re voltam hajlandó többet költeni, de szemmel láthatóan más meg nem. (egyszerűen félár közelében nem tudom eladni a monitoromat, mert mindenki még olcsóbban, alacsonyabb árszinten keres.)

[ Szerkesztve ]

(#70) eldiablo válasza bunfi (#68) üzenetére


eldiablo
addikt

Bár tudnám Te miről írsz. Mit kéne érvelnem? Kampányoljak a magasabb felszereltség mellett vagy a minőségibb alkatrészekért? Nem fogok. Ha jól esik, lehet menni megvenni az olcsót. Nekem olcsóra nincs pénzem, de vegye aki akarja. Én mindössze annyit írtam, hogy 200-300 euró nem sok egy alaplapért.

(#71) bunfi válasza eldiablo (#70) üzenetére


bunfi
őstag

Arról, hogy kijelentetted, hogy egy 200-300 eurós 1151-es lap nem drága. Én meg azt mondom, hogy nemcsak nominálértékben drága, hanem a többi komponens árához képest is drága. Talán nem véletlen, hogy a kínálat 80%-a (forrás: iPon) 200 euró alá esik.

(#69) BiP
Ne érts félre, én is elbütykölgetek, csak nem szeretem, hogy lapot kell(ene) cserélni, mert sajnos az alaplap az, ami nagyon rosszul tartja az értékét.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#72) Goblin12


Goblin12
őstag

Semmi meglepő nincsen ezen, ez a videó teljesen jól leírja a jelenlegi helyzetet: I have some things to say - Core i9 & X299 Valahogy ez a videó mindenhol szerepel csak PH-n nem.

(#73) noPublicFG válasza elfelejtette (#52) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Ha nem akar gondolkodni, akkor vegyen egy OEM konfigurációt. Alienware, ROG, stb. Sokáig ki fogja szolgálni. Nem mellesleg két év részletre még meg sem terheli.

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#76) ricsi99


ricsi99
addikt

Mi a francért nem integrálják a procit az alaplapra? Lassan ugyan ott vagyunk ahol a 286-os korszakban :D A pénz megint megöli az innovációt. Persze ha részvényes lennék akkor csak a profit számit, a többi meg fizessen :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#77) BiP válasza ricsi99 (#76) üzenetére


BiP
nagyúr

Alacsony fogyasztású ITX gépeknél van ilyen ma is. (cpu on board)
De amúgy pont ez a jó, hogy adott alaplapba az adott generáció összes prociját bele tudod tenni. Ha forrasztva lenne, akkor még inkább buknád a dolgot, nagyobb a hibalehetőség, rosszabb lenne mindenkinek.

(#71) bunfi: Ez igaz, de 5-6 év után teljesen elveszti az értékét, 2-3 év után még kapsz érte valamit.
Meg aki fullos, drága lapot vesz, az ígyis-úgyis bukik rajta...

[ Szerkesztve ]

(#78) Góliát


Góliát
senior tag

Beárazva

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#80) BiP válasza Góliát (#78) üzenetére


BiP
nagyúr

Hát ezek nagyon nem olcsók. 300-500euró.
Ráadásul a Kaby-X nem is megy bennük, ahogy várható volt. - no nem mintha nagy igény lenne rá, mert azt a +50 eur listaár felárat lazán megéri a 6magos 7800X a 7740K-val szemben. Elméletben bármennyire is jól hangzik, hogy olcsóbb prociról lehet később bővíteni, kb. felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#81) janos666


janos666
nagyúr

"valószínűleg a legdrágább alaplapok esetében az Intel partnerei élni fognak a támogatás Skylake-X-re való korlátozásával"

Azt értem, hogy valószínűtlen, hogy valaki a legdrágább lapokba teszi a legolcsóbb CPU-kat, ugyanakkor mégis fura, hogy pont a legdrágább termék árába nem fér bele az extra költség, míg olcsóbb lapoknál elfér az árban (tehát százalékosan kisebb részt képezne a drága lapon).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.