Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sekli


sekli
addikt

Itt egy valódi. Ezt látva akár meg is csinálhatták volna igazából. Hihetetlen jópofa egyébként.

(#2) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Látványos, meg minden, de szerintem 10-15 percnél tovább nem kötne le.

(#3) gybazsi válasza sekli (#1) üzenetére


gybazsi
senior tag

Ezt valaki már linkelte az előző hírnél is, de mindenesetre tényleg nem semmi.

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#4) BlooD eYe


BlooD eYe
csendes tag

Azért ez nemsemmi! 10 évvel ezelőt még csak sci-fi filmekben lehetett látni ilyet. 20 év múlva meg már lehet lessz légdeszka meg repülő DeLorean mint a vissza a jövőbe filmben :DD

Aki fittyet hány, a fittyet evett?

(#5) Skynet258 válasza sekli (#1) üzenetére


Skynet258
veterán

Mondjuk valahogy ezen már tegnap is látszott, hogy kamu és csak renderelve van... de a linkelt videó valóban állejtős. :K

https://geekpulse.hu

(#6) Pantal válasza sekli (#1) üzenetére


Pantal
senior tag

Ez tetszik! Rádiós irányítórendszer, kis ventilátort rá, meg lapátokat, hogy lehessen irányítani, és csinálni versenyeket! :DDD

(#7) buherton


buherton
őstag

MRI-ben nem lebeg semmi sem. Tettünk be alu lapot, és az egyik éle azonnal leér az alagút aljára a másik vége lebeg, de szépen lassan süllyed.

Ha működne a képfeltöltés, akkor tennék fel pár érdekes képet az MRI-ról, hogy mire is képes ;] .

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#8) aram01 válasza buherton (#7) üzenetére


aram01
nagyúr

töltsd fel máshova és linkeld,engem érdekelne(ha nem baj)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9) Renato1993


Renato1993
tag

Szerintem a cím alatti alcím kicsit nem igaz :D
"A technológia létezik, de még nem elég kifinomult ahhoz, hogy efféle versenypályát lehessen építeni a használatával."

Csak a részletek kidolgozottságában tér el, viszont még gyorsabb is :))
[link]

Még a cikk tartalmába annyit belekötnék hogy biztos hogy cseppfolyós hidrogént használnak?Nem inkább nitrogént?A Hindenburg esete óta azért jobban figyelnek arra hogy hidrogén elég gyúlékony anyag :D
Mellesleg szerintem a cseppfolyós nitrogén előállítása is olcsóbb lehet mint a hidrogéné, mivel a levegő 78%-a nitrogén, és akkor nem kell még elő is állítani a hidrogént + cseppfolyósítani.

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#10) buherton válasza aram01 (#8) üzenetére


buherton
őstag

1, 2, 3, 4, 5

Van még több is, de ezek a legkomolyabbak. Még az is érdekes, amikor vészleállás van egy MRI-nél, mert akkor kiengedik a gázt, mivel csak így lehet a felépített mágnesesteret összerogyasztani (hőmérséklet növekedésével az ellenállás is nő). A kiszabaduló nitrogén olyannyira lehűti a környezetet, hogy nyáron egyik nevesebb budai kórházban esett a hó :) . Persze nem nagy területen, de a fákon egy rövid ideig meglátszódott.

A cikk nem említi (no nem mintha erről szólna), de a szupravezetőben létrehozott mágnesestérnek az MRI-nál nincs betáplálása. A legelső indításkor természetesen van, de utána lekapcsolják teljesen, és csak pár évente kell ismét rácsatlakoztatni a tápra.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#11) banhammer


banhammer
veterán

A CGI grafikán kicsit csiszolhattak volna még.

Anno az elektromos autópálya se sokáig kötött le sokáig, ez se kötne le tovább 10-20 percnél.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#12) aram01 válasza buherton (#10) üzenetére


aram01
nagyúr

nagyon durva :Y

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13) banhammer válasza aram01 (#12) üzenetére


banhammer
veterán

Így jár az aki MRI közelében mágnesezhető fémmel játszik.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#14) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Látványos de szerintem 5 perc és ott hagynám...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#15) hunbi válasza banhammer (#13) üzenetére


hunbi
tag

Egy helyén felejtett kényesebb piercing mekkora "poén" lehet! :D

(#16) dajkopali válasza Renato1993 (#9) üzenetére


dajkopali
addikt

de, sztem is nitrogén, mivel Bocha a megírás előtt beszélt róla, és nitrogént említett, valszeg elírás :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#17) julius666


julius666
addikt

Jelenleg szupravezetőket használnak a legerősebb mágnesek létrehozásához és az orvosi MRI készülékekben is, de ugye a jövő egyik kulcsa lehet a mágneses lebegtetésen alapuló járművek megalkotása; pletykák szerint katonai bázisokon használnak is ilyesmit

A japán maglev vonatok elég rég óta ilyen elven működnek... :U

A szupravezetés következő lépcsőfokát a videón is látható, úgynevezett magas hőmérsékletű szupravezetők, melyeket a drága és nehezen kezelhető cseppfolyós hélium helyett cseppfolyós hidrogénnel is tudnak kezelni.

Egyrészt az inkább nitrogén lesz (mondjuk azt hogy a h közel van az n-hez és csak elütöttétek, nem ennyire inkompetensek vagytok ;) ), másrészt ilyenek szintén már vannak. Amúgy nem sokkal könnyebben kezelhető a cseppfolyós nitrogén sem a héliumnál (most az a pár kelvin különbség olyan mélységben nem oszt-szoroz olyan sokat, esetleg az előállítása valamivel könnyebb). A cél a szobahőmérséklet minél jobbani megközelítése lenne.

Szép dolog ha nem IT-s tudományos cikkeket is leközöltök de akkor legalább ne sg.hu-s/indexes szinten tennétek ahol egy eleve rossz, bulváros cikket fordítanak le úgy hogy még az eredeti cikkhez is alig lesz köze. :U

(#18) janos1988 válasza Renato1993 (#9) üzenetére


janos1988
addikt

Ez a videó valódi :F :Y

Mellesleg nekem a wipeout-ról ez jut az eszembe.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#19) janos1988 válasza sekli (#1) üzenetére


janos1988
addikt

Illetve ez se semmi, fejjel lefele, rohadt jó :Y

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#20) Action Hank válasza sekli (#1) üzenetére


Action Hank
csendes tag

Az igen

FLUXUSKONDENZÁTOR !

[ Szerkesztve ]

(#21) Nyosigomboc


Nyosigomboc
csendes tag

http://www.youtube.com/watch?v=IvQ3eYW_j_w
Nem 10 eves ugyan, de letezo technologia, siman megcsinalhattak volna CG nelkul.

(#22) zseko válasza buherton (#10) üzenetére


zseko
veterán

Ajj, nagyon durvaa :DDD

HR24.hu

(#23) MacCaine


MacCaine
őstag

Jó móka, kár, hogy a mai tudásunkkal érdemben felhasználni nem lehet. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.