Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xEon1337


xEon1337
őstag

Nem csodálom. Aki használt már 120Hz+ monitort, az többé az életben nem fog visszatérni 60Hz-re.
Sokkal kellemesebb a szemnek a folyamatosabb kép akár már windowsban is, játékokban meg pláne.

"Less but better" - Dieter Rams

(#2) atee válasza xEon1337 (#1) üzenetére


atee
őstag

+1

D-day 2002-01-04 01:54

(#3) IamMenyus


IamMenyus
tag

Milyen felbontások mennek? Tényleg 21-23"-on tolja a nép java?

(#4) Acélfarkas válasza IamMenyus (#3) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Az összes ismerösöm 80%-nak 21-22"os fullHD monitorja van, a maradéknak meg 24"ese, amiböl csak 1nek van 1440ese.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#5) Eugene Roe válasza IamMenyus (#3) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Kisebb monitoron magasabb a ppi, 30 perc után pedig úgy is mindenki belehajol a gépbe, szóval... csak olvasni ne kelljen a szabályos távolságból. Este még jobb is, mert kisebb felület sugázik az ember fejébe.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#6) saen válasza IamMenyus (#3) üzenetére


saen
veterán

Az olcsó monitorok mindig a legnépszerűbbek, ez mindig is így lesz, szerintem ebben nincs semmi meglepő. Most ez a méret az olcsó kategória.

(#7) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Ugyanúgy 30 ezer Ft

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#8) M107 válasza xEon1337 (#1) üzenetére


M107
addikt

:R

Személyem ilyen, mert nem mindenki teheti meg. hogy ilyen monitor jusson az asztalra.
Nekem bőven elég egy 32 "LG TV+ monitor kombó 60 HZ HDMI csatival.
Jó tudom ez az oldal nem magyar viszonyokra épít, le sem szarja azokat, mert a TECH fejlődik.
Magán vélemény volt !

Pénzem van rá csupán a realitás talaján élek.

UI:

Láttam új játékot 4K ban és Full HD-ben, én maradnék a Full HD-nál egy pár évig, mert ugye a család és az élet pénzt kíván és nem mindenki szar....ja, de tudom hogy ez egy tech oldal nem az ilyen kommentek a lényegek.

Még egyszer leírom megvehetném, jól keresek, havi több 100000 Ft, de inkább a család mint, egy olyan hobbi ami csak nyeli a pénzt.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#9) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Lassan kopogtatnak a 4k-s monitorok is...amiket persze játékokat tekintve nehéz lesz kihajtani. Most elég sok irányt választhat az aki komolyabb monitort venne. 4k legyen, vagy egy nagyobb FHD, vagy valami a kettő között...vagy legyen 21:9...legyen ívelt? Kell a free/g-sync...de cserébe fel kell áldozni a minőséget?

Néha eszembe jut, hogy a következő monitorom milyen legyen, de elég homályos a vízió.

Ha maradok a 16:9-nél, akkor minimum 27 inch és 4k, ha UW felé megyek, akkor minimum 29 inch...a felbontása meg kérdéses. Legyen IPS, VA, vagy hasonló modernebb, minőségibb panel. Felbontásban szerintem már nagyobb kellene mint FHD. Mindenképp valami flicker free megoldás kellene.

Amit még hiányolok a piacról azok a 2160p-s UW monitorok. Remélem hamarosan lesz.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) noPublicFG válasza M107 (#8) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Nem szeretnék kekeckedni, de miről is szerettél volna írni? Azt már tudom, hogy jól keresel. :DD

#9 Tigerclaw
Személy szerint maradok a fHD monitoroknál, (maximum 1200p) mivel VGA-ra nem vagyok hajlandó kiadni egy használt autó árát. :D

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#11) Tigerclaw válasza noPublicFG (#10) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha nem játszol, akkor elég az olcsó is, vagy az IGP-APU.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) TTomax válasza xEon1337 (#1) üzenetére


TTomax
nagyúr

+1

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#13) atok666 válasza M107 (#8) üzenetére


atok666
őstag

Ha volna ra, akkor siman megvenned es nem kene valasztanod a hobbi es a csalad kozott - ergo nincs ra :)

Atok

[ Szerkesztve ]

(#14) doooo válasza atok666 (#13) üzenetére


doooo
veterán

Ott a pont! :K

(#15) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Leginkább TN panellel :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#16) Peter13 válasza Scholes9 (#15) üzenetére


Peter13
senior tag

Nem volt még szerencsém nagy frissítésű LCD-hez (CRT volt, de az teljesen más tészta), viszont TN-re nem mennék vissza IPS után, az hétszentség. Elég hogy most a legutóbb kapott munkahelyi HP Elitebook TN paneljét kell bámulnom naphosszat, rendesen kivagyok tőle.
Inkább a lassú IPS, mint a gyors TN.

Szerencsére van ilyen is, csak egyelőre nagyon alacsony a proritása...de ott van a listán, ezek szerint bővül a kinálat és az árak is javulnak, szóval lehet hogy hamarosnan én is benevezek egyre...de mondjuk ahhoz olyan VGA is kell (mert állóképnél kb tökmindegy hogy 60 vagy 144HZ, játéknál viszont érdekes lehet, de csak akkor ha megvan hozzá a megfelelően magas FPS, különben a fene megeszi az egészet...szóval akkor már gépfejlesztés is kell), amivel gondolom ezzel nem vagyok egyedül (nem elég csak a monitort lecserélni, kell hozzá vas is ami ki tudja használni - gondolom ez is lassítja a magas frissítésű monitorok terjedését)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#17) mojszejev válasza atok666 (#13) üzenetére


mojszejev
csendes tag

Miert is gondoljuk azt, hogy csak az nem vesz meg ilyen dolgokat akinek nem futja ra es akinek futja ra az mindenkepp megveszi?Van pl a tudatos vasarlo akinek siman futja ra de megis merlegel, hogy szuksege van e ra vagy sem.Ehhez még prioritasi lista sem kell ahol mondjuk beeloz a csalad egyszeruen nem hasznalna ki a cucc kepessegeit ergo nem veszi meg..

(#18) atok666 válasza mojszejev (#17) üzenetére


atok666
őstag

Felreertetted. En a konkret leirt esetre reagaltam. Ahol merlegelned kell, hogy ha aldozol a hobbidra, akkor az mehet mas (csalad, kirandulas, akrmi) karara, akkor az nalam nem azt jelenti azt, hogy siman megvehetne...

Atok

(#19) saen válasza Peter13 (#16) üzenetére


saen
veterán

Én viszont most mentem vissza TN-re egy igen korrekt IPS-ről, mert szerettem volna 144hz-t. A legfontosabb szerintem az, hogy kalibrálni kell a TN panelt. Egyébként tényleg szebb képe van az IPS-nek, de a különbség nem túl nagy. Ha nem grafikai munkára használja az ember a gépet, teljesen vállalható egy jó TN is szerintem. Nekem nem hiányzik a régi IPS, mondom ezt úgy, hogy régen fotóztam is.
Persze majd ha lesz 24", 144hz és IPS, akkor majd lehet én is elgondolkodom, de mivel nem létezik, ezért egyértelmű a választás. Marad a TN és attól, hogy van jobb, ez még nem lesz használhatatlan. Szerintem :)

(#20) nemlehet válasza saen (#19) üzenetére


nemlehet
őstag

Az IPS mánia egy vallás, már csak azért se fogja egyik követő sem beismerni, hogy TN-ből is van simán jó. Plusz ugye mindenki igazi Van Gogh-Picasso-Manet hybrid fotós művész világhírű grafikus, tehát a színhűség az a levegőnél is fontosabb. Természetesen a kis Ricsike homokozós képeinek szerkesztgetéséhez nem rohadtul mindegy az egész.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#21) Peter13 válasza nemlehet (#20) üzenetére


Peter13
senior tag

ööööö, nem. Nagyon nem. Volt TN panelem, nem egy, nem kettő. Nem vallás, tapasztalat. Egyszerűen jobban szereti a szemem. Nem hiszti meg placebo: az egyiktől jobban fárad, és nap végére kifolyik, a másiktól nem fárad annyira, és estére sem vagyok bandzsa. Sorry, ez van. Ennyi erővel én is mondhatnám hogy a nagy frissítés egy vallás, mégsem teszem, mert biztos van aki meg arra érzékeny. Szerintem ez ilyen egyszerű... :U

Szerkesztés: az mondjuk igaz, hogy IPS panelből is van jobb meg rosszab, és abből is láttam már sz*rt. Egyedi kivétel, de volt olyan is, szóval az hogy IPS egy panel még nem 100% garancia, de én már lapost sem veszek TN panellel, nekem kizáró OK (4-5 TN paneles saját, meg fene tudja hány munkahelyi lapos után)

[ Szerkesztve ]

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#22) saen válasza Peter13 (#21) üzenetére


saen
veterán

Továbbra is azt mondom, hogy kalibrálni kell a TN-t. Ha ez megvan, nincs vele gond, az enyémet is visszaküldtem volna ha nincs kalibrálva, mert anélkül szörnyű volt. Túl világos volt, kifojott a szemem, még akkoris ha minimumon volt a brightness. Legtöbb esetben szerintem csak arról van szó, hogy a TN panelek gyárilag nem igazán vannak jól beállítva.
Nekem is nagyon érzékeny szemem van, céges laptop TN panel, Excelre és levelezésre szerintem tökéletes. Otthoni gépen két monitort használok egyszerre, egy TN (kalibrálva) meg egy VA (régi Eizo), egyikkel sincs az égvilágon semmi gond. Egész nap nézem őket, nem vagyok fáradtabb, mint a régi IPS-nél.
Persze nem akarlak meggyőzni semmiről, nekem teljesen mindegy, hogy ki mit használ, viszont a net tele van fals információkkal ezzel kapcsolatban és nagyon sokan feleslegesen túl sok pénzt költenek el. Természetesen egy nagyon jó IPS monitort használni öröm, ezt senki se vitatja, de ha valaki akció játékokkal játszik ahol kell a 144hz, ott azért árban iszonyat különbség van egy 24"-es monitor + megfelelő videokártya árában, illetve ha ugyanezt 27"+-on kell produkálni.

(#23) Joci10 válasza saen (#22) üzenetére


Joci10
őstag

Szerintem szinte az összes monitort kalibrálni kell, mert nagyon kevés az olyan, ahol ilyennel gyárilag foglalkoznak (azoknál mindnél el is kérik érte a felárat). Tök mindegy, hogy az TN, IPS, vagy VA.

De egyébként nekem otthon még mindig egy Belinea CRT van, míg itt a melóhelyen régi (TN paneles) moncsik. Nem vagyok egy festőművész (sőt, még színtévesztő is vagyok), de így is hatalmas különbség van köztük. És különösebben nem érdekel a színhűség, de ez olyan jelentős különbség, ami megvan szín és szín között (jobban összefolynak a közeli színárnyalatok TN-nél), hogy ez már nálam kizáró ok. Persze másnál más a prioritás, de nálam ezért nem volt (és nem is lesz) TN-es moncsi. Ha leváltom a jó öreg Belineát (van még egy 'tartalék' Samsung 765MB CRT is - biztos, ami biztos :) ), akkor az csak egy normálisan kalibrált IPS lesz (ott is -jelenlegi állapotok alapján- vélhetően valami Dell-es U vagy P szériás).

Ja, és a frekik bűvöletéről: a CRT-n a 75Hz vagy az alatti frissítés érződik a szememen (ezért megy az 100Hz-en), de a TN-es moncsiknál a 60Hz-en sem jelentkezik semmi különösebb gond (simán elvagyok vele egész nap). Vagyis ilyen indokkal én biztosan nem fogok felszállni a 100+Hz-es TFT moncsik vásárlóinak táborába (fps-eknél meg úgysem vagyok multis játékos, egyéni kampánynál meg nincs szükségem a nagy frissítési értékre; így az az indok sem lesz nálam mérvadó).

(#24) nemlehet válasza Peter13 (#21) üzenetére


nemlehet
őstag

Nekem van IPS-es laptopom, de az asztalim TN-es, a munkahelyen meg egymás mellett van 2 monitor amiből az egyik IPS a másik TN. Valóban szebb az IPS, de azon meg nincs fekete, vagy legalábbis sokkal rosszabb mint a TN-en. Laptopban én is csak IPS-t vennék, de a betekintési szög miatt, mert az valóban ég és föld.

Amúgy részemről átlagjátékosnak fölöslegesnek tartom a 120-144 Hz-es monitort. E-pénisz, placebo és mindenféle egyéb vallás kellemes kombinációja az istenítés ami jelenleg megy. Kb mint a gamer tampon...

Amúgy ha fáj a szemed egy LCD monitortól legyen az akármilyen, akkor az szarul van beállítva, a kollégáknál látom, hogy a kontraszt és fényerő az egekben, szar szögben áll és alacsonyan is van.

Amúgy meg nem mondom, hogy nem jobb az IPS de közel sem annyira mint azt itt sokan állítják. Egyszerűen idegesít ez a gyerekes hiszti ami folyton megy minden TN paneles monitor topicjában.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#25) Ghoosty válasza atok666 (#18) üzenetére


Ghoosty
őstag

Ez pénzügyi kultúra kérdése. Van aki megveszi akár hitelre is, mert szerinte belefér és mivel a hitelt kis részletekben fizeted vissza, ezért nem megy más kárára. Van aki meg addig nem nyugodt, amíg nincs 10 millió tartalékban, mert addig nincs biztonságban a család és addig minden felesleges költés a család kárára megy. (meg persze a rengeteg átmenet a kettő között)

(#26) Luskan


Luskan
tag

Adnak még ki új modelt 21" alatt? Így nem csoda, hogy első helyen van...

(#27) Peter13 válasza nemlehet (#24) üzenetére


Peter13
senior tag

OK, a hisztiellenes erzeseidet megertem, es abban is igazad van hogy egy beallitas tenyleg sokat segit. A legutolso TN paneles monitorom egy 22-es ACER volt, azt nagyon szerettem (igaz napokig tartott amig belottem rendesen es megtalaltam a szamomra (!) idealis beallitast - nem vagyok profi), utana jott a mostani IPS-es Dell (ezt hamarabb sikerult beloni). A kulonbseg nem volt olyan mellbevago mint egy vacakabb TN eseteben, de azert igy is ereztem (sot meg a nosteny is azt mondta hogy "ennek valahogy jobb a kepe", pedig o egyebkent egyaltalan nem orult a monitorcserenek, mivel Acer-manias a lelkem (ne menjunk bele... :) ) )

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#28) I3EI\ICE válasza Peter13 (#27) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Próbálj ki egy széles színterű IPS-t, na az már mellbevágó a TN-hez képest, de az sRGB színterű IPS-hez képest is. Nem csak garfikai munkánál vagy fotóknál. Minden sokkal "élőbb", ha végre nem csak az emberi szem által érzékelt színtartomány egyharmadát képes megjeleníteni a monitorod.

(#29) Goldberg03 válasza atok666 (#13) üzenetére


Goldberg03
tag

:C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.