Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

Hű, az a talp az nagyon 'meg lett dizájnolva'. Borzasztó. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) macilaci78 válasza snecy20 (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Alapvetően nekem tetszik, de egy porfészek. :N Többek között a Dell-nek volt hasonló kialakítású talpa, de teli, egy mélyedéssel. Azt szerettem, könnyebb takarítani és ugyanúgy elfértek az írószerek, post it-ek, egyebek. :K

Viszont görbe monitort nem vennék, de nem is használnék. Nagyon zavaró lehet folyamatosan egy görbe felületet nézni, torzulnak az arányok, stb. Egy ívelt monitor ilyen szempontból sokkal előnyösebb. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#3) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Nem rajongok az ívelt kijelzőért DE:
- 21:9-es képaránynál vagy ennél is szélesebb mint itt
- MONITORNAK tehát ami előtt egy FIX pontban ül EGY ember
- 30"-on felüli képátló

Ilyen paraméterek megléte esetén kipróbálnám.

(#4) Franklin válasza Cs1csó (#3) üzenetére


Franklin
addikt

Görbe! Nagyon tetszik ez a szó. Sokkal jobb, mint az ívelt.

Ezentúl ezt fogom használni: "ne vegyél görbe monitort, nem jó az semmire!" ;]

(#5) Ombre85 válasza Cs1csó (#3) üzenetére


Ombre85
tag

Félelmekkel telve vásároltam én is az enyémet, és eleinte tényleg zavaró volt, de pár hét alatt teljesen megszokta a szemem. Igaz, egyelőre használok mellette egy síkot is, ha olyan munkát kellene végezni, ahol számít.
Viszont, ha egy monitort csak görbítve tudsz megvenni, mert mondjuk ugyanezen paraméterekkel már nem létezik egyenesben, akkor szerintem vállalható opció. Persze 21:9-nél még semmi sem indokolja, bevilágítás ugyanúgy van az oldalain, hiába fordul jobban a fejedre, de a cikkben látható brutál szélességnél már véleményem szerint elengedhetetlen.

(#6) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Talppal együtt 15.3kg.
Alakul ez, csak elérik ezek is lassan a crt monitorok súlyát :D Elnézve a képet, ezt sem nagyon kell már egyedül arrébb tenni.

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#7) Cs1csó válasza Ombre85 (#5) üzenetére


Cs1csó
félisten

A 21:9-re is írtam, hogy valahol 30+"-nál érdemes mondjuk egy 34"már hozhat annyit. Ha sok szimulátoros játékot játszanék : repülőgép, autó, motor , akkor érdemes lehet egy bazi nagyba beruházni.

DE FPS játékoknál is van relevanciája. Jelenleg egy 22" sík FHD monitorom van a következő már lehet egy 21:9-es 29-34"-os lesz, ha pl. akkor is PC-n fogok FIFA-ázni akkor ott is sokat jelenthet hogy az egész pályát belátom de hajlítottat nem veszek.

LamerGyuri

Azért csak a súly alapján összehasonlítani szerintem fölösleges, ez a monitor 49"-os egy CRT monitor átlagban 19"-os volt, tehát ez 2,5x akkora.

[ Szerkesztve ]

(#8) berVi


berVi
senior tag

Ez a felbontas ekkora meretnel elegge rohejes. En a heten kaptam meg bent az 34" 5120x2160p 21:9 kijelzomet. Itthon 27" 3840x2160p 16:9 van, a ketto veletlenul pont ugyanakkora:

Csak annyit tudok ra mondani, hogy aki ehhez egyszer hozzaszokott, soha nem akar ennel rosszabbat hasznalni :B

(#9) Cs1csó válasza berVi (#8) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ok, de 49"-nál mekkor legyen a febontás 8K? Jelenleg kb. így is maximálisan elérhető.

(#10) tabela


tabela
tag

Most egy 34"-es 3440x1440-es monitort használok, de már több ilyen méretűvel is volt dolgom. (Samsung S34E790C, DELL u3417w, jelenleg Samsung CF791) Fejlesztőként korábban mindenféle multi-monitoros konfiggal próbálkoztam, de eddig ez a méret/layout bizonyult a legkényelmesebbnek. Az ívelt kialakításnak semmi hátrányát nem érzem, bár előnyét se nagyon. Igaz, ilyen méretben sík kijelzőt még nem próbáltam. Volt ugyan egy 40"-es sík 4K-s IIyama monitorom, de munkára az nekem nem volt ideális.
De ez a 49" DQHD méret ésszerű továbblépésnek tűnik.
Az első 49"-es dual QHD fecske a Dell Ultrasharp 49 (U4919DW), nagyon várom, hogy itthon is elérhető legyen. Idealo.de Abban egy KVM switch is van beépítve!

(#11) Cs1csó válasza tabela (#10) üzenetére


Cs1csó
félisten

:P Na ez is egy perverz cucc, elképesztően nagyok ezek a monitorok.

(#12) MZperX75 válasza berVi (#8) üzenetére


MZperX75
addikt

Rosszabat? Az meg mi ?Talàn keskenyebbet,vagy kisebbet,rövidebbet ..... :P

(#13) Cifu válasza Cs1csó (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

FPS játékoknál akkor van relevanciája, ha támogatja. De nem mindegyik játék támogatja. Nézd meg a Prey esetében például:

A HUD eltorzul, a kép alsó és felső részét levágva hozza létre a 32:9-es képarányt.

Lássuk a PUGB-t:

16:9-en többet látsz alul és felül, 32:9-en széltében. Nem egyértelműen előny.

Itt van a DOOM is:

A torz minta nem ok nélküli, a 32:9-esnél a fegyver nagyjából helyzetéhez lőtte be a fazon a viszonyítást.

Forrás

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) Akula


Akula
őstag

Philips gyárt panelt, vagy veszi?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#15) Cs1csó válasza Cifu (#13) üzenetére


Cs1csó
félisten

Köszi, igen erről hallottam így azért árnyaltabb a kép, tényleg tudni kell mivel is akar játszani az ember.

(#16) snecy20 válasza Cifu (#13) üzenetére


snecy20
veterán

Így van, általában nem valós a látótér növekedés. A torzítás-nyújtás meg nem buli.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Csúcs ez a monitor, de ennyi pénzt soha nem költenék rá, inkább vennék belőle tápos hardvert. :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#18) nexplo válasza Akula (#14) üzenetére


nexplo
őstag

Tudtommal veszi. Talán LG de nem akarok butaságot mondani :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#19) Cifu válasza nexplo (#18) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem tudom mennyire van ez már így.
Azt tudom, hogy a Philips TV-ket és monitorokat a TPVision értékesíti, ami 70%-ban a TPV kínai cég és 30%-ban a Philips tulajdona.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#20) nexplo válasza Cifu (#19) üzenetére


nexplo
őstag

Valóban nem Philips már a Philips sem. Mostanság nem bontottam kijelzőket szerencsére Philipsből ezért nem tudom 100%-ig kijelenteni de pár éve még volt rá esély. Sokan nem gyártanak kijelzőt tehát akkora szórása nincs a gyártónak. Néhány márka lehetséges. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#21) Cifu válasza nexplo (#20) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hát a TPV az AOC tulajdonosa is, az AOC pedig LG és Samsung panelek mellett használ különféle tajvanikat és kínaiakat is (AUO, BMO, HKC amit eddig hallottam).
Mivel a Philips monitorok között is van az IPS mellett TN, AV, MVA és AMVA panel is, feltételezhetjük, hogy ez a Philipsnél is így van...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#22) nexplo válasza Cifu (#21) üzenetére


nexplo
őstag

Jogos. Mint az autó ipar,azt sem tudni ki kivel van :D

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#23) Cs1csó válasza nexplo (#22) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nincs itt semmi extra, ez is egy OLIGOPOL piac, azaz csak pár igazi gyártó van.

(#24) nexplo válasza Cs1csó (#23) üzenetére


nexplo
őstag

Sajnos a mi nagy kárunkra... nulla verseny nulla innováció... :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#25) Cs1csó válasza nexplo (#24) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnos ez még nem is a legrosszabb piac :(

A pálmát az asztali VGA és CPU piac viszi. Ami ott történik az botrány.

(#26) nexplo válasza Cs1csó (#25) üzenetére


nexplo
őstag

VGA fronton tanúsítom. CPU-ban nem vagyok otthon mert mindig a régi kiöregedő termékcsaládot veszem aminek már padlón van az ára.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#27) Cs1csó válasza nexplo (#26) üzenetére


Cs1csó
félisten

A processzorom 4 éve vettem akkor már egy éve kint volt 5 éven keresztül ugyanolyan ára volt miközben ez egy 4-ik generációs CPU és még a forgalmazása végén kijött kb. a 9-ik(!) generáció. Egy kép többet mond minden szónál:
(okostelefonoknál 1-2 éves modell már a kutyának sem kell itt pedig) :(((

Ez számomra azt mutatja, hogy TELJESEN fölösleges minden évben kiadni egy "új" CPU-t, jelenleg úgy érzem 3-5 évente elég lenne persze akkor kellene egy 50-100%-os teljesítményugrás minimum.

[ Szerkesztve ]

(#28) nexplo válasza Cs1csó (#27) üzenetére


nexplo
őstag

Én is így látom. Én kb 3-4 évente cserélem. Akkor is legtöbbször egy jó ajánlat miatt és nem is drágán. Persze ez relatív. Ez az értéktartás szép.... :K :Y

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#29) Cs1csó válasza nexplo (#28) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nagyon dühös vagyok az egész piacra én szerintem kimaxolom a konfigomat amíg fut addig fut ha az Isten is úgy akarja akkor akár meg lesz a 10 év is és majd akkor építek egy TELJESEN új konfigot (szó szerint: új ház, alaplap, táp még monitort is akkor fogok venni) és persze addig kuporgatom, és nem akkor kezdek el majd siránkozni, hogy drága hanem addig összegyűlik annyi, hogy fogom és megveszem a gépet.

(#30) nexplo válasza Cs1csó (#29) üzenetére


nexplo
őstag

Én is kb ezt teszem. I7 2600K-val most is matuzsálem vagyok :DDD a másik gépemben pedig egy FX8350-es van kicsit meghúzva. RX580-assal 8-16 giga rammal SSD-vel simán elfut ezeken minden, pláne vizecskével hűtve jó hűvösen... Nem is akarok váltani még egy jó darabig.... A házban amiben vannak a falon (Thermaltake CORE P5) pedig mindenki elámul ha meglátja ;)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#31) Cs1csó válasza nexplo (#30) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jól látom 5 oldala üveg(vagy plexi)? Ezt talán meg lehet tartani. Ötletes a táp "az oldalán" van?

Ez amit bekarikáztam micsoda mi a célra tartja a hűtést vagy a VGA-t?

(#32) Cifu válasza Cs1csó (#31) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az ott a PCI-Express kártyák helye. Riserrel lehet oda forgatni őket.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#33) Cs1csó válasza Cifu (#32) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha jól látom a kártya nem az alaplapra van csatlakoztatva közvetlenül, ez tetszik sok kártya lekonyul.

Mondjuk a táp nem tetszik nem tudja alulról a "hűvös, friss" levegőt szívni

[ Szerkesztve ]

(#34) Cifu válasza Cs1csó (#33) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mondjuk a táp nem tetszik nem tudja alulról a "hűvös, friss" levegőt szívni

1.: Egy nyitott házról beszélünk. Miért kéne "alulról" szívnia a levegőt. Semmivel nem lesz hűvösebb ott.
2.: Én kb. 10-12 éve láttam utoljára olyan esetet, ahol tényleg jobb volt, hogy házon kívülről szívott levegőt a tápegység. De az egy olyan táp volt, amelyiknek a hatásfoka valahol 60-65% körül lehetett, tehát 300W teljesítményből 90-105W tisztán hővé alakult. A modern tápegységeknél meg kW körüli leadott teljesítménynél tudsz hasonló fűtést összehozni, nem véletlen, hogy a tápok jó része már félpasszív eleve...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#35) nexplo válasza Cs1csó (#31) üzenetére


nexplo
őstag

Most sajnos nincs kép az enyémről de a VGA állítva van benne. Ezt mondanom sem kell hogy milyen szupi tekintve hogy a 30centis 3-ventis "10Kg"-os asuskám mennyivel hosszabb életű lesz úgy hogy nem húzza le a gravitáció a fenébe. Sajnos úgy hajlanak mint a fene. Plussz pont hogy mindig friss levegőt kap minden, igen a táp is. Pont ez a jó benne. Én ezt falra tettem és tök szuperül néz ki. Mondhatni a hobby szobám egyik éke :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#36) nexplo válasza Cs1csó (#33) üzenetére


nexplo
őstag

Pci-e riser is jár mellé amivel kb 25-30 centi távolságba tudom tenni kb bárhova a kártyát :)
Ez is plussz pont mert nem főzi meg a lapot és a CPU párost a kártya felszálló meleg levegője :K

[ Szerkesztve ]

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#37) Cs1csó válasza Cifu (#34) üzenetére


Cs1csó
félisten

Á értem!! Neked is nexplo :R

Ilyen elrendezésű házat tudtok linekelni párat?

[ Szerkesztve ]

(#38) nexplo válasza Cs1csó (#37) üzenetére


nexplo
őstag

Nekem így van fektetve benne a táp mint ezen a képen, de brutál lehet variálni a házikót. A vizecske is így van benne:
[link]
Nem ismerek más márkát amiben van hasonló de sztem kis google után lehet találsz. Ez jó áron van és jó minőség. :K

[ Szerkesztve ]

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#39) Cs1csó válasza nexplo (#38) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem is tudom hogy keressek rá. :U

Thermaltake View 27 ez is hasonló de nem teljesen itt nem látom hogy van a VGA betéve. de jóval olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#40) nexplo válasza Cs1csó (#39) üzenetére


nexplo
őstag

Ez sima ház csak nagyobb üvegfelülettel. Igazábpl riserrel a kártyát bármelyik házban odébb tudod tenni csak a kártya fixre rögzítése a gond. :)
Thermaltake CORE P3 a legjobb árban. Ez ugyanaz mint az enyém csak pár centivel kisebb. :K

[ Szerkesztve ]

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#41) Cs1csó válasza nexplo (#40) üzenetére


Cs1csó
félisten

20-25 ezret simán költenék egy házra ez beleférhet (35k még ok), a kompresszoros takarításban hiszek nem is gond ha nincs agyon porszűrőzve.

[ Szerkesztve ]

(#42) nexplo válasza Cs1csó (#41) üzenetére


nexplo
őstag

Ez a ház kb 35 bruttóban. Ennyiért nagyon megéri. CORE P3-at vegyél ha rám hallgatsz :K
Ha kell nekem most érkezik dobozos is a héten :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.