Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DewiL


DewiL
senior tag

"Nagy sebességet ígér jó áron a QNAP új tárolója" - mi lenne az a jó ár ? a cikkből nem derül ki....

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#2) farkas63 válasza DewiL (#1) üzenetére


farkas63
aktív tag

Ebay-en 270 dollárért árulják. ~80k Ft. (itthon 100-110k Ft lenne)

(#3) DewiL válasza farkas63 (#2) üzenetére


DewiL
senior tag

Köszi, alapvetően az a gond hogy a cikkben egy szó sincs az árazásról, annak ellenére, hogy a cím azt sugallja.

[ Szerkesztve ]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#4) sutszi


sutszi
veterán

Van egy elírás a végén. Dockler helyett Docker lesz az...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Ezeknél a hardver ki tudja hajtani a 4-5Gib-et vagy többet?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#6) Pompi válasza farkas63 (#2) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Hol találtál ilyet az ebayen?! Én csak sima 431-et, 431P-t és 431+-t találok, ez utóbbi van annyiért amit írsz, de azon csak 2 x gigabit port van.

Tényleg illett volna valamit írni az árról, főleg, hogy ez a cím! Bosszantó.

Feel Good Inc.

(#7) llacee


llacee
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#8) devast válasza Sanchez638 (#5) üzenetére


devast
addikt

Tippre? nfs/ftp -vel valószínűleg igen. SMB-vel valószínűleg nem, mert akárhogy marketingelik akkoris egy linux fut a vason samba-val, az meg nem lesz az rgb ledektől meg a gámer matricától gyorsabb....

(#9) lkandris


lkandris
tag

Hogy a rákban lehetne elérni ma 1TB/sec-et egy 4 rekeszes NAS-sal :F
Még ha 4 * RAID0, akkor is az elméleti maximumod legfeljebb a 2GB/sec-et súrolya. Még NVMe interésszel is kb 8GB/sec-ig mehetsz 4 SSD-vel.

Szekr: utánanéztem, ezt bizony elírtátok. 1GB/sec lesz az :K

[ Szerkesztve ]

(#10) rudi válasza lkandris (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Jaja, elírtuk, 1000 MB/s vagyis 1 GB/s környéke a helyes.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) rudi válasza Pompi (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Az a gond, hogy jelenleg tényleg csak ennyi infó van, hogy jó áron. De hogy az mennyi, azt a QNAP sajtóközleményében sem írták. Az eggyel komolyabb ötfiókos TS-531x kb. 550 dollárról kezd, ez a négyes valószínűleg olcsóbb lesz. Amint előkerül áradat, belerakom a hírbe.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) Pompi válasza rudi (#11) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Egy svájci oldalon találtam, 2GB változat 386 CHF - ami valóban nem rossz ár.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#13) Cifu


Cifu
nagyúr

Igazán nem akarok belevaúúú, de nem avit a 32 bites Cortex-A15 magos, Arm v7-es SoC 2017-ben? Már évek óta elérhetőek a 64 bites ARM procik...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) rudi válasza Pompi (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, köszi! Közben a span.com-on is megtaláltam, nettó 350 és 500 euró a 2 és 8 GB-os verzió ára. Jól bele is raktam a hír végére.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) rudi válasza Cifu (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

NAS vonalon nem igazán kapálódznak a gyártók ebbe az irányba. Amikor a QNAP az Annapurna cuccai felé fordult bő egy éve, akkor még a Freescale és a Marvel sem kínált Cortex-A9-nél komolyabb magokat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) Bundyta válasza rudi (#10) üzenetére


Bundyta
tag

Mitől olyan rossz az írási tempó? Direkt, sw-en visszafojtják?

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#17) Cifu válasza rudi (#15) üzenetére


Cifu
nagyúr

Látom én is a trendeket, a miértre lennék kíváncsi. Nem hinném, hogy annyival drágább lenne egy modernebb, ráadásul nem 28nm-en készülő SoC. Teljesítményben és fogyasztásban is előrelépés lehetne.

Ezért mondom, hogy nem akarok én sem hülyeségeket beszélni, csak ha alkalomadtán beszélsz a QNAP-osokkal, akkor kérdezz már rá, mi az álláspontjuk. ;)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18) rudi válasza Cifu (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Nekem az tűnt fel, hogy NAS fronton lassabban pörög az óra, ha elég az a fícsör, ami a korábbi SoC-ban is megvan, akkor nem kapkodnak újat fejleszteni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) rudi válasza Bundyta (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

RAID5 konfiggal mérték (Volume type: RAID 5; 4 x Intel SSD DC S3500 SSDSC2BB240G4), ott pedig az íráskor a paritás képzése visszafogja a hardvert.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Akik "desktop PC only" felálláshoz akarnak "kiterjesztést" pl. másik PC-hez, Android-os kütyükhöz, azoknak bizonyára másképp áll a széna, de nálam a "NAS" szerepét évek óta egy 2011-es belépő Samu noti látja el a rajata USB HUB-on csüngő külső WD winyókkal. Nem hiszem, hogy pl. sokkal többet fogyasztana mint pl. egy ilyen NAS és közben a noti effektíve mindig használatra kész bármi máshoz is. Éééés, bevált. Nem is fogok mást jövőben sem, felesleges kiadásnak tartom a plusz NAS-t, inkább veszek még 1-2 külső winyót és pakk. Otthoni felhasználásra tökéletesnek bizonyult.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.