Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Tigerclaw válasza Robert07 (#41) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem lenne nehéz, ahogy az sem hogy elgyalogolj, elbiciklizz a boltba, de ez a megoldás egyszerűségben überel mindent. Egy QR kód, egy NFC chip-es megoldás mind bonyolultabb, mint egy egyszerű gombnyomás, ráadásul otthon a többség azért nem tartja magánál a telefonját folyamatosan, hanem lerakja valahova, már ha épp nem töltőre teszi. Itt bemész zuhanyozni, látod hogy elfogyott, vagy kevés van és benyomod a gombot (nem pedig kiszaladsz vizesen, törülközővel a telefonodért, beviszed a fürdőszobába...)

Én nem az ilyen fajta "lustaság" koncepcióját védem, de egyszerű és hasznos ötlet, aminek persze bőven akad még gyermekbetegsége, épp ezért működik majd tesztként egy ideig.

Amik a buktatók lehetnek:
Több termék, rengeteg nyomógombot jelentene, ráadásul kevés ember igazán márkahű, vagyis épp azt a terméket veszi a boltban, ami minőségben megfelel neki és épp akciós, vagy olcsóbb mint a másik, vagy többfajta gabonapelyhet szokott venni, mert nem akarja minden reggel ugyanazt enni. Ha itt van is több gombod, azon nem látszik, hogy épp melyiknek mennyi az ára (nem beszélve arról, hogy lehet hogy épp nem az Amazonon vannak a legjobb árak. Az USA-ban emellett elég komoly szinten megy a kuponozás, meg a napi akciók, épp lejáró termékekre vonatkozó akciók, amik egy raktáráruházban mint az Amazon nem igazán jellemző. Az automatikus rendelést is finomítani kellene, vagyis beállítható lenne, hogy napi 1-2 alkalommal legyen csak rendelés.

Nyomógomb helyett valami egyszerű, olcsó jól olvasható érintőpanel kellene, előre bekonfigurálva. Pl. a fürdőszobai panelre központilag beállítanád az alkalmazás segítségével, hogy csak azok a termékkategóriák jelenjenek meg amik oda tartoznak, mint pl. fogkrém, szappan, tusfürdő, sampon, vagy ha ott van a mosógép, akkor mosószerek, öblítők. A panelen a termék mellett az árnak is szerepelnie kell, és persze több márka, több kiszerelésben. Kell hozzá egy intuitív könnyen átlátható UI nagy gombokkal.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#52) Döglött Róka válasza Tigerclaw (#51) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ami maris k draga lenne.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#53) caprine


caprine
aktív tag

Akkor is ez a rendszer a hülyeség és a lustaság felé viszi el a dolgot, de legalább sok fuvarozó/futár cég majd megél belőle, és ez az egy pozitívum. Amúgy meg honnan tudod, hogy a cucc éppen aktuális árát? Majd csak a számlából utólag, bravó. Maga az alapötlet nem rossz, de akkora logisztikai háttér kell hozzá, hogy megkérdőjelezem az életképességét, pláne, hogy az emberek többsége variál a termékekkel.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#54) emvy válasza caprine (#53) üzenetére


emvy
nagyúr

A lenyeg az, hogy csomo cuccnal nem kell tudnom az aktualis arat. Csomo eset van, ahol tuti nem valtozik akkorat az ar, hogy ne vegyem meg (pl. alapesetben ugyanazt a ketfele kavet vesszuk minden ket-harom hetben, halvany lila gozom sincs igazabol, hogy mennyibe kerul, es hogy elozo heten olcsobb vagy dragabb volt egy euroval).

while (!sleep) sheep++;

(#55) WildBoarTeam


WildBoarTeam
aktív tag

Legközelebb akkor szeretnék olvasni erről, ha ilyen is lesz közte: [link]
Addig meg veszem az akciósújságos csokinyulat. :D

blabla

(#56) Dany007 válasza emvy (#54) üzenetére


Dany007
veterán

Na igen, de mondjuk itthon, itthoni gondolkodással azért gyakoribb, hogy az ember megnézi az árakat. :)
De amúgy ja, megszokott jól bevált wc papírnál én se nézem hogy tekercsenként 10-20 forintot változik-e.

(#57) Döglött Róka válasza Dany007 (#56) üzenetére


Döglött Róka
veterán

...megint ez az itthoni mentalitas fassag. MINDENHOL megnezik mi mennyibe kerul es fontos az ar ertek arany, igy rogzul be egy haztartasban egy adott termek, legyen az budipapir vagy fogkrem. Ha fix a termek, annak az ara nem nagyon fog ugralni egy even belul hacsak fel nem robban mondjuk osszes P&G gyar egy kivetelevel europaban.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#58) bacsis válasza body007 (#5) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

És mi van ha lemerül az elem az elem rendelő gombban is? :Y
egy rohadt nagy paradoxon lesz és egy fekete lyuk fog nyílni ami beszívja a világot..
Úristen, lehet hogy ezt a világvégét jósolták meg a maják? :Y

(#59) Dany007 válasza Döglött Róka (#57) üzenetére


Dany007
veterán

Én ezt rohadtul nem így tapasztaltam. Legalábbis németben meg az osztrákoknál a boltokban válogatnak az emberek, leveszik ami tetszik és kb ennyi.
Itthon meg mi megy? Mindenki bújja az árakat, számolgatja a /kg árat és így tovább. Amit én tapasztaltam ott elég erős a kontraszt. Na meg a kollega is épp azt írta hogy kb fogalma sincs mennyibe kerül a kávé amit vesz...

(#60) Döglött Róka válasza Dany007 (#59) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nekem sincs csak beloni tudom nagyjabol. Nem a csorokbol kell kiindulni hanem a normalis keresetu emberekbol.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#61) #06658560 válasza Dany007 (#59) üzenetére


#06658560
törölt tag

Németeknél azért alaposan megnézik mit vesznek. Maximum nem az a kérdés egyedül, mi a legolcsóbb, magasabban van a küszöb.

(#62) emvy válasza Dany007 (#59) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem tudom, en ugy latom, hogy a millio euros hazakban lako emberek is szivjak a fogukat, ha otven euroval megdragul az egeszsegbiztositas, es igyekszik megtalalni a megfelelo minoseg/ar aranyt.

A kave az arra volt egy pelda, hogy van termek, amit mindenkepp megveszek, mert nincs helyettesitoje, de pl. az Aldiban 1.5 euro egy kenyer, a Tengelmannban meg 4 -- es az elobbi is pont ugyanolyan jo, tehat igyekszem azt venni.

@Kopi: igy van.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#63) Dany007 válasza emvy (#62) üzenetére


Dany007
veterán

Én nagyobb kontrasztra céloztam. Nem arra gondoltam, hogy ész nélkül pakolják bele a cuccot a kocsiba, de nincs az a stresszes görcsös keresgélés, ahogyan itthon próbálják megtalálni az adott termékből a legolcsóbb még ehetőnek kinéző darabot.

@Kopi31415:
"nem az a kérdés egyedül, mi a legolcsóbb"

Igen. Bár itthon se mindenkinél, de a többségnél biztosan. Néha elképedek az embereken, akik képesek szombaton 30 percet(!) sorban állni a kimért felvágottért, csak mert 100 forinttal olcsóbb kilója, mint a vákuum csomagoltnak... Mert rendszeresen látom, hogy u.a. a szalámit kérik, ami két méterrel odébb ott van a polcon csomagolva csak max 100 ft / kg-mal drágább.

[ Szerkesztve ]

(#64) Döglött Róka válasza Dany007 (#63) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Na mondjuk ez pont hulye pelda, mert a felvagottpultnal jobb cuccokat kapsz es nagyobb tetelben nem 100 forintot sporolsz:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#65) Tigerclaw válasza Dany007 (#59) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem ez nem ország, hanem pénztárca függő. Mindenhol vannak relative szegényebb emberek, de nagyjából a középosztálytól lefele már a többség nézi az árakat is...sőt sok gazdag is ilyen aki nem egyik napról a másikra lett az. Nem minden gazdag hülye is egyben, sőt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#66) Dany007 válasza Döglött Róka (#64) üzenetére


Dany007
veterán

Mint mondtam, pontosan ugyanazt a cuccot árulják ott is, mint külön vákumcsomagolva. És kb 100 ft / kg(!) az árkülönbség! Ki a f...om vesz egy kiló párizsit? Egy kilo téliszalámit? De ha mégis akkor is max 100-200 forintot nyer az egészen...
Nem véletlenül szoktam le az ottani sorbanállásról is. Pont azért mert ugyanazt adják csak jó előre felszelve dekára. De van akinek mégis számít az a párszáz forint, amiért képes bolton belül is sorbaállni 10-15 percet pluszban... Én biztos nem.

@Tigerclaw:

Ez szerintem nem a hülyeségről szól, hanem inkább a pénzről. Én is voltam úgy, mikor még nem volt gyerek meg lakáshitel tényleg nem néztem az árakat. Elmentünk az asszonnyal valami spéci vacsoráravalót összeszedni és kizárólag azt néztük melyik micsoda, milyen minőségű és milyen "jól néz ki". Persze néha volt megdöbbenés a pénztárnál, mikor 8 ezer forintra jött ki egy mezei vacsorának való cucc. De pont nem érdekelt, mert volt rá bőven. És ezt legalább hetente eljátszottuk, magyar átlag fizetésből.
Ugyanígy gondoltunk egyet és felmentünk Pestre az iMax-be mozizni... És abszolút nem érdekelt melyik kúton olcsóbb 10 forinttal a benzin, ott tankoltam amelyik útba esett. És mondom, soha nem volt kiemelkedő fizetésünk.
Most hogy van gyerek, lakáshitel már megint más a helyzet. Mostmár meg kell nézni mi mennyi miért. De tényleg volt egy olyan pár éves időszakunk, amikor fogalmunk nem volt mennyibe kerül egy adag stake, de minden második héten ettünk egyet... No meg az 5-6 ezer forintos kékpenészes sajtok.... Mostmár a trapista árát is sokallom és kb kívülről tudom az intersparban kaphatók árait...

[ Szerkesztve ]

(#67) Tigerclaw válasza Dany007 (#66) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nálunk azért a két pult között elég nagy a különbség a termékválasztékot tekintve. Ahol a kimért árú van, ott sokkal nagyobb a választék, emellett nem biztos is hogy szeletelve kérné az illető, vagy úgy gondolja hogy ott frissebbet kap, vagy környezet-tudatos. Olyan boltot még nem láttam, ahol 30 percet kell állni a sorban a felvágottaknál...de lehet hogy ez a vasárnapi zárvatartás hozadéka.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#68) Dany007 válasza Tigerclaw (#67) üzenetére


Dany007
veterán

Itt biztos hogy u.a. Konkrétan egy vidéki Interspar. Jó, lehet szalonnából / kolbászból van valami házias jellegű is, ami nincs csomagoltan... Egy ideig én is ott vettem a szalámit, párizsit is néha, meg néha virslit. De arról is leszoktam (mármint a virsliről is), mert ami jó áron volt az gagyi, ami meg már spécibb bécsi roppanós vagy valami hasonló, az meg még drágább volt mint a hasonló előre csomagolt.
A 20-30 perces várakozás (most ez ilyen max, a 15 körüli volt az átlag) főleg szombatra jellemző. Nem ritka mikor 20-30 emberből álló sor van...

De csak arra akartam kilyukadni, hogy itthon a többség (összességében a lakosságot nézve) jobban megnézi az árakat, jobban rámegy az akciókra (sokszor látok olyan vásárlókat, akik akciósújsággal a kezükben császkálnak és válogatnak, direkt akciósat) és képes akár 100 forintos különbségekért is mást választani, mint mondjuk tőlünk picit nyugatabbra. Tehát nem az, hogy ott se nézik meg, de nem annyira "garasoskodva", mint itthon.

[ Szerkesztve ]

(#69) azbest válasza eszterencs (#27) üzenetére


azbest
félisten

Nekem is az volt az első gondolatom, hogy nálunk ez hogyan tudna működni olyan családnál, ahol a szülők és a gyerekek is elfoglaltak munkaidőben. Nyugatabbra teljesen elfogadott dolog, hogy az egyik szülő háztartásbeli és intézi az ügyeket. Persze ott ehhez megfelelő fizetést kap a munkába járó fél is.

Aztán olvastam (#32) emvy hozzászólását és végülis van esély arra, hogy konkrét 1 órás időtartamra legyen rendelve az áru, úgy már valószínűleg kivitelezhető. Az egyik bolthálózat így is tesz manapság is.

(#41) Robert07
ha megnézted a videót, akkor abból kiderül, hogy a gombnyomás nem jelent instant vásárlást, hanem felkerül a bevásárlólistára, amit a telefonodon még módosíthatsz. :)
A qrkódos vagy nfc vagy más módszer sem rossz, de ahhoz nálad kell legyen mindig a telefonod a lakásban járva. Többször megesett már velem, hogy a lakásban járva eszembe jutott, hogy valami fogytán van, aztán amikor direkt a bevásárlás előtt körbejártam mégsem jutott az eszembe. Egy ilyen gombnyomással nem maradt volna el, mert felkerült volna a listámra. Esetleg lehetne epapíros kijelzős készülék, olyan, amivel a boltban teszik ki az árakat és központilag frissíthető a tartalmuk. Magyar boltban is van már ilyen.
Szóval egy általános kis gombhoz magunk rendelhetnénk hozzá, hogy az melyik terméket jelentse és megjelenhetne rajta a termék neve / rajza is.

(#70) Pttypang válasza azbest (#69) üzenetére


Pttypang
veterán

A tescoban tudtommal sima lcd kijelzokon vannak kint az arak. Hattervilagitas nelkul eleg sokaig elvan egy ilyen.

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.