Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Kezdetnek nagyon jó és ötletes, de csak Amerikában tudom elképzelni ezt a koncepciót..

Finn the human

(#2) scope2007 válasza Matada2.3 (#1) üzenetére


scope2007
addikt

igen, itt az ajtó előtt nem maradna sokáig magányosan a doboz

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#3) copass


copass
veterán

jó nagy baromság, gombnyomogatás.
inkább öntapadós qr kód nyomtatási opció adott terméktípusra. egyszerűbb lenne, telefon kéznél van.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

Olni tudnek erte!

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#5) body007


body007
addikt

És mivan ha lemerül a benne lévő elem? Hogy rendelek új fogkefét??? :U Jah, meg is van: lesz egy elem rendelő gombom is! :P

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6) Dany007


Dany007
veterán

"A már előre megfogalmazott kritikákra – pl. hogy akkor a háztartás tele lesz ilyen gombokkal? – az Amazon képviselője azt mondta, hogy egyrészt ez csak az első lépés, fejlesztik még a módszert, másrészt utalt arra, hogy az általuk ajánlott metódus nem az összes szükséges termékre van kitalálva, hanem a leggyakrabban használtakra"

Pontosan ez jutott eszembe nekem is elsőnek. Te lesz gombokkal a lakás? :D És szerencsére ők is gondoltak erre a kérdésre, ami igazából adja magát... De a megfogalmazott válasz szerintem nem kielégítő, inkább kitérő.
Azért szerintem egy háztartás kicsit összetettebb ennél. Mert pl vesz az ember havi egyszer egy karton tejet, vagy kettőt és mindjárt nem az fogy ki leggyakrabban.
Ha meg ténylég csak pár gyakori termékhez lesz elérhető - elkerülve a lakás telegombozását - akkor megint veszít az értékéből a dolog, hiszen ha mást is akarunk rendelni, akkor ugyanúgy oda kell ülni - ezesetben - a gép elé és rendelni. Már ha onnan akarjuk. Akkor meg már kis előregondolással a gyakrabban fogyó cuccokból is rendelhetünk akkora mennyiséget, ami kitart megint egy ideig.

De az ötlet jó. Mert végletekig leegyszerűsíti a rendelést, az életszerűségével vannak még azért gondok.

(#7) Out


Out
addikt

Hiszi a piszi, nem vagyok én április bolondja :D

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#8) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Kisgyerekes családoknak nem ajánlott: Jé milyen jó kis gomb, nyomjuk meg párszor!.. és évekre elég mosóporunk, tejünk lett.

Egyedül a márkahű embereknek való. Ott látom létjogosultságát.

(#9) LordX válasza Ghoosty (#8) üzenetére


LordX
veterán

Mondjuk rohadt egyszerűen megoldható: hetente 1 rendelést fogad a gomb.

(#10) Ghoosty válasza LordX (#9) üzenetére


Ghoosty
őstag

De csoki/tej/stb esetében naponta muszáj fogadni a rendelést, akár többet is egy nap.

Mosóport nem kell hetente rendelni, így ha nyomkodja, túl sok mosóporod lesz. Teljesen mindegy, mennyi időnként engedi a gyerek elől el kell rakni, mert megnyomkodja.

Netes rendelésnél van elállás is, az is elég.

(#11) #06658560 válasza Dany007 (#6) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hétvégi bevásárláshoz.

[ Szerkesztve ]

(#12) section9


section9
őstag

Itt Banánisztánban nyomogathatnád egész vasárnap a gombot, akkor sem működne. :(((

(#13) optikus


optikus
senior tag

fogyassz, fogyassz, es minel kevesbe erezd ugy hogy valodi penzt koltottel, lenyeg a maximalis profit.

Buy books not gear.

(#14) K21_overlord


K21_overlord
tag

Kell egy ilyen a sörhöz! :D
"Jajj szivem már megint ráültem a gombra."

A Föld IQ szintje állandó, csak az a baj, hogy egyre többen vagyunk rá.

(#15) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

(#16) _Smooth válasza Ghoosty (#8) üzenetére


_Smooth
senior tag

Nekem is ugyanez jutott eszembe :D
Vagy a szomszéd/rokon, akinek új. "Ez meg a mi a fene?" - Aztán megnyomja párszor, mivel interakciót nem tapasztal :D

Hülyeség... és valakinek feljebb a QR-kódos változata is.
Minek fizikai jelenlét a helyiségekben? Pláne, ha amúgy is kézbeveszed a telefonod (QR esetén).
Ott egy app, 12 fontos cikk (amiket te válogathatsz össze) csempéjével és elég csak azokat nyomkodni.

Aztán milyen jó lesz majd, amikor az Ariel mosópor gombja mögött a termék árát hirtelen felindulásból megduplázzák - költői túlzás a látványosabb szemléltetés érdekében -, te meg rutinszerűen rendeled (és nem küldöd vissza, mert nem ellenőrzöd le, mennyit húztak le a számládról) ;)

(#15) szilagyiv :
Nice! :D

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#17) #06658560 válasza _Smooth (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nyugi, a kdnp megvéd, úgy se hozhatják ki vasárnap és este, éjjel.

(#18) Tigerclaw válasza copass (#3) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem ettől az a QR kódos, (előveszem a mobilt, elindítom az appot, fókusz, kép) sokkal bonyolultabb. Ahogy a videóban is van. Elfogyott vagy látod, hogy kevés van? Benyomod a gombot és kész. Mondjuk lehetne olyan verziója is, hogy csak bevásárló listát készít vagyis nem indít azonnal vásárlást szállítást. Naponta egyszer indítja a vásárlást azokra a termékekre, amik a listára kerültek.

Az ötlet szerintem érdekes, sőt a maga nemében egyszerű és hasznos. Ha belegondolok, lehetne hasznosabban is tölteni a napi-heti bevásárlásra szánt időt...szóval még azt se mondhatnám, hogy ez is csak a lustaság felé viszi el a társadalmat, hiszen lehet hogy a bevásárlás helyett épp futni megy az illető. Talán még környezetbarát is lehet, ha sok személyautó helyett néhány furgon jár körbe a városban. Az persze kérdés, hogy mennyibe kerül ez a vásárlónak. Az viszont nem kérdéses, hogy a hagyományos áruházaktól veszi el a forgalmat az Amazon ezzel is...vagyis előbb-utóbb csökken a verseny, ami nem jó.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19) hpsafl válasza optikus (#13) üzenetére


hpsafl
tag

Ugyan ez jutott az eszembe, feltéve hogy tényleg igaz a hír.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#20) #06658560 válasza Tigerclaw (#18) üzenetére


#06658560
törölt tag

Elég gyorsan csökkenne a verseny vele. Mert lenne egy mosópor, egy joghurt, stb. a háztartásban, alternatívát nem látna az ember.

(#21) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Anno az átkosban az NDK-ban jártunk néha rokonlátogatóba és ott volt még egy pofonegyszerű és hasznos rendszer. A tejet, tejtermékeket (tejszín, tejföl, kefir...) üvegben terítették és egy színezett eldobható alu fémfólia volt a "kupak". Ha jól emlékszem többféle formájú üveg volt, pl. tejnek literes, a többinek kisebb. Speciális nagy szájú, vagyis könnyen kimosható vastag üvegek voltak. Este a polgár kitette az ajtó mellé azokat az üvegeket, amikből venni akart (pl. 2 tejes üveg, meg mondjuk 3 tejfölös) és kora reggel végigment a tejes autó feltöltött készlettel és azt hagyta ott a bejárat előtt, amilyet este kitettek.

Na az szerintem már akkor sokkal környezetbarátabb megoldás volt, mint nálunk akkor itthon, vagy akár most mikor napi sok-sok tonnát tesz ki az ezzel kapcsolatos hulladék (tejeszacskó, tejfölös pohár, tejesdoboz, műanyag tejesüveg...) Emellett kényelmes és egyszerű. Fizetni talán hetente kellett valahol a városban.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) bencze


bencze
senior tag

Az lesz vagány ha majd teljesen önállóan működni tud egy ház anélkül, hogy lakni kellene benne.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#23) optikus válasza Tigerclaw (#21) üzenetére


optikus
senior tag

ez egy orok tema hogy mi a jobb (gazdasagosabb, kornyezetkimelobb), eldobos vagy csere. a cserevel is van egy csomo gond, begyujtes, fertotlenites, ellenorzes stb.
persze az enunk berrzenkedik az eldobas ellen mert az pazarlasnak tunik, de egyaltalan nem biztos hogy ez igaz.

Buy books not gear.

(#24) optikus válasza hpsafl (#19) üzenetére


optikus
senior tag

mekkora piaci elony egy egy cegnek ha az o gombja kerul ki. ez biztos hogy ebben a formaban nem lesz. talan lesz rajta egy kis kijelzo mint a tesco arcimke aminek lehet valtoztatni a feliratat. en tutter nem akarnek eletem vegeig ugyanolyan mosoport/sort csak mert olyan gombom van.
az is biztos hogy a gomb nyomasa nem indit azonnali rendelest hisz annak semmi ertelme, nyilvan ra kell tennie egy listara es azt jova kell hagyni.

minden ilyen dolog abba az iranyba mutat hogy ne hasznald a fizikai penzt. sot meg a kartyadat se. hanem ilyen valojaban nem penzkoltesnek tuno folyamaton keresztul soxor es azonnal kolts. ez elveszi azt a hatast amivel sporolasra atgondolasra kesztetne. felmerul az igeny , hat azonnal vasarolj, ne gondolkozz, szep a elet... ezert van a paypass, a mobilos fizetes es a tobbi. ne erezd valodi penzkoltesnek mert igy sokkal tobbet es sokkal gyorsabban vasarolsz. nem neked akarnak jot hanem profitot errol szol a dolog.

Buy books not gear.

(#25) vigyori78


vigyori78
őstag

Wc papírhoz is lesz csak a szállítási időt kell kivárni a klotyón :DDD

(#26) F e Z o


F e Z o
veterán

Már látom magam előtt a kőbányais nyomógombot.

H2O über alles!

(#27) eszterencs


eszterencs
HÁZIGAZDA

És ki lesz otthon, amikor hozzák az árut? Nyomkodom a gombokat jövet-menet a lakásban, aztán meg nem mehetek soha sehova, mert hátha pont akkor hozzák. Tényleg olyan bonyolult lemenni a sarki közértbe tejért meg mosóporért? Szerintem nem jó irányba halad a világ.

(#28) copass válasza Tigerclaw (#18) üzenetére


copass
veterán

én használom a qr-t, igaz másra, azonosításra, de nem megeröltető mondjuk azt. kábé mint a pénztárnál, lehuzzák és már ott is az ára, csak itt azonosítja és utána mond rá egy árat. gúglinak van vmi appja amivel ha lefotózol egy terméket megkeresi neked.
ez szerintem áprilisi tréfa lesz. de amúgy látszik hogy csak a címke van cserélgetve rajta, gondolom be kell állítani előtte. feltéve ha ezt tényleg komolyan gondolják.
mindenre egy gomb? budipapír, zsepi,kenyér, tej,víz, tojás, krumpli,stbstbstb.
a hűtőn lesz egy rakat ilyen kisgombod mondjuk egy tucat, a fürdőszobában is!:D
én speciel elvagyok a colornote-al is. bevásárlási listának ideális!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#29) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Jól sikerült, Pali :C

https://www.coreinfinity.tech

(#30) Jeanne d'Arc

Ne mar ez tényleg komoly? 😜 Nem hiszem el! :D

[ Szerkesztve ]

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#31) Blindmouse válasza eszterencs (#27) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Minek kellene otthon lenned, otthagyják az ajtó előtt azt szevasz. Arról nem is beszélve hogy be lehet állítani hogy munkaidőben vagy azon kívül kéred a szállítást amazon US-nél.
Arról beszélve hogy nincs sarki közért, van hogy a legközelebbi Wallmart tele rednekkel fél óra kocsikázásra van.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#32) emvy válasza eszterencs (#27) üzenetére


emvy
nagyúr

En lenyegeben mindent online vettem, amig Londonban eltem. Igen, a kajat is. Ket megoldas van:

- a heti bevasarlast ugy hoztak hazhoz, hogy en elore megjeloltem egy 1 oras intervallumot, amikor hozhatjak. Tehat mittudomen, hozzak hetfo este 6-7 kozott. Ekkor megerkezett a rakas kaja, mososzer, miegyeb -- szepen kulonvalogatva az, amit a hutobe kell rakni, amit a fagyasztoba, stb.
- az egyeb cuccokat (kutyuk, mittudomen) a munkahelyemre rendeltem

Tejert szivesen elmegyek a kozeli boltba, ha eppen van kozeli bolt. De a kozeli kisbolt jo esellyel nagyon draga, a szupermarketbe meg az emberek altalaban kocsival mennek, aminel a hazhozszallitas ezerszer kenyelmesebb, gazdasagosabb es kornyezetkimelobb.

Az online vasarlasnal lehetnek fix heti listaid, amire szukseged van, nem kell ket orat raszanni minden heten, eleg ot percet. Szoval win-win.

while (!sleep) sheep++;

(#33) emvy válasza copass (#28) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem aprilisi trefa.

while (!sleep) sheep++;

(#34) #06658560 válasza sh4d0w (#29) üzenetére


#06658560
törölt tag

Pláne, hogy nem saját.

(#35) sh4d0w válasza #06658560 (#34) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A forrás az IT Café...

https://www.coreinfinity.tech

(#36) D1Rect


D1Rect
félisten

Én azt nem értem, hogy miért jobb az odaragasztott gomb, mintha beütöm telefonon?
Arról nem is beszélve, hogy rettenet ocsmányak, most tényleg ezeket kéne ragasztgatni?

[ Szerkesztve ]

(#37) Xaels válasza Tigerclaw (#18) üzenetére


Xaels
félisten

Mi évek óta nem járunk élelmiszerekért NAGYbevásárlásra. Minden hónap elején házhoz rendeljük a tartós élelmiszereket és a kisebb dolgokat letudjuk hó közben amikor kell gyorsan. Két háztartásra szoktunk rendelni, ásványvíz, tej, liszt, cukor, burgonya, hagyma stb... 70-80k értékben. Ilyenkor már a szállítási költséget sem kell kifizetni. Kihozzák kisteherrel az árut amit autóval legalább 3-4 fordulással tudnánk elhozni. Rengeteg időt és pénzt is megtakarítunk ezzel.

Ez a gombos megoldás meg egyszerű, de valahogy nem látom az értelmét. Kis tételekkel többe kerülne a szállítás mint maga a termék.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#38) #06658560 válasza sh4d0w (#35) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ma hajnalban facebookon német oldalon már láttam. Szóval tuti nem saját.

(#39) macman507


macman507
aktív tag

Érdekes a videó alatt az a fröcsögő, cuppanó, placcsanó hang :U

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#40) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Nehogy gondolkodj és vegyél mindig mielőtt kifogy (esetleg egyszerre többet, olcsóbban) inkább tegyél egy gombot az agyad helyére is

(#41) Robert07


Robert07
aktív tag

Egy NFC-s matrica nem lenne egyszerübb\olcsóbb?

Ott legalább a telefon biztonsági elemként is müködhetne, mivel nem nyomhatod be véletlenül.
És nem hiszem, hogy a telefont zsebböl kivenni, odaérinteni majd leokézni olyan nehéz lenne. Így legalább az árat is ellenörizhetnénk.

[ Szerkesztve ]

(#42) kisspall


kisspall
aktív tag

Pedig ez csak viccnek lett volna jó.

(#43) Pttypang válasza Robert07 (#41) üzenetére


Pttypang
veterán

Meg mindig a sima mobilos bevasarlolista osszeallitas lenne ertelmesebb, akkor meg mar minek kulon nfc tag mimdenhez mindenhova.. :)

Everybody lies.

(#44) RexpecT


RexpecT
addikt

Mivel úgy is elő kell venned a telefont hozzá, egyszerűbb lett volna egy appot csinálni, amibe a kedvenc termékeidet tudod felsorolni és megrendelni.

(#45) Rodzser Mór válasza VinoRosso (#40) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

:D
"Debil vagyok" gomb. Orvosilag igazolt hülyéknek 1-et fizet 2-t kap akció.

(#46) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

A videóban 9mp-től punciujjazzás hangeffektjét rakták be?

(#47) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Meglévő megoldás körülményes, felesleges megoldását látjuk megint..... :K :W

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#48) emelhu válasza section9 (#12) üzenetére


emelhu
aktív tag

Like híján:

"Itt Banánisztánban nyomogathatnád egész vasárnap a gombot, akkor sem működne."

+1

(#49) BalanceR


BalanceR
addikt

A gazdaságnak csak jó lehet az ilyen gomb...
Itt a bizonyíték
:DDD

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#50) RexpecT


RexpecT
addikt

Ez jó :DDD :DDD .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.