Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) maggi1886076


maggi1886076
addikt

Tetszik, de hogy életképes lesz-e, azt majd forgalmazás után megtudjuk.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#2) atosan


atosan
addikt

Na, legalább európa is benne van a terjesztési körben, úgy legyen.

Maine coon

(#3) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Ez a dolog valahogy még mindig nem mozgatja meg a fantáziámat.

valami

(#4) Ricardo


Ricardo
félisten

Én még mindig fenntartásokkal kezelem ezt a telefont. Nem tűnik helytakarékosnak ez a megoldás.

(#5) cezarlacrone


cezarlacrone
aktív tag

Az a mintadarab a kézben pont úgy néz ki, mint amit összekukáztak! :DD

(#6) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Még szerencse, hogy a Google-nak annyi pénze van, hogy ezt a bukást meg sem fogja érezni... Ahogy pl a Google Glass-t sem érezte meg...
Pedig mennyi pénzt beleönthetnek ezekbe a projektekbe, kb 5 afrikai országot el lehetne belőle látni tiszta vízzel...

Minden szavam magánvélemény!

(#7) azopi74


azopi74
addikt

Na startoljon már el, aztán pipáljuk ki, utána mehet a Google egyre zsúfoltabb project temetőjébe :)

(#8) ESP23


ESP23
senior tag

Ez egy borzalom, még akkor sem kellene hogy ha ingyen hozzám vágnák.
Hogy néz már ki?
Nem gondolom hogy az embereknek majd pont erre lesz igényük, biztosan van egy réteg akiknek igen, de azoknak a száma elenyésző lesz.

(#9) DarthRoni


DarthRoni
tag

Viszont ha sikerül is bevezetni, egy ilyen új "technológia" hogy lesz ár/érték arányban versenyképes a jelenlegi készülékekkel?
Manapság már itthon is bőven 100 ezer forint alatt kompromisszum mentes készülékeket lehet kapni, nem tudom hasonló árban milyen készüléket lehet majd össze pakolni.

(#10) Szabcsizz válasza DarthRoni (#9) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Szerintem kegyetlen jól néz ki,az első képen lévő teszt darab.
Nem hiszem,hogy egyből el kéne "ásni" ezt az ötletet.

(#11) azopi74 válasza DarthRoni (#9) üzenetére


azopi74
addikt

Olyan nincs, hogy kompromisszum-mentes, még a 180k HUF-os árkategóriában is kompromisszumokat kell kötni :) Amúgy ez semmiképpen sem lesz versenyképes. Nagyon-nagyon szűk réteget érdekelhet, azokat, akik eléggé geek-ek, eléggé pénzesek, ugyanakkor nem érdekli az, hogy a telefonjuk kompakt legyen a lehetőségekhez mérten, és ki is nézzen valahogy.

(#12) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ezek a feltételes módban íródott projekt elindulások :N

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13) philips20 válasza cezarlacrone (#5) üzenetére


philips20
aktív tag

Kb :))

(#14) MeGabee


MeGabee
senior tag

Kövezzetek meg érte, de én kifejezetten jó ötlet tartom az egész projektet, nagyon várom már, hogy valamit letegyenek az asztalra.Pedig se nem vagyok "geek", se nem túl pénzes,de ahogy az autóknál, vagy az asztali PC-nél,itt is szívesen állítanám magamnak össze a főbb komponenseken keresztül az érzékelőkig mindent.Persze mire ez megfizethető lesz, az sok-sok év, addig lehet válogatni a töménytelen sz@rból, amit a gyártók elénk vetnek.....

Hajrá Projekt Ara!!!!

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#15) Ricardo


Ricardo
félisten

Arról nem is beszélve, hogy a felhasználók nagy része már azt szóvá teszi, hogy egy mm-t kilóg az optika, és a home gomb is szélesebb, esetleg nem teljesen szimmetrikus az elhelyezése. Erre a piacra akar bejutni egy összelegózott készülék.

Kíváncsi vagyok mi lesz belőle, de én nem jósolok jelentős eladásokat a terméknek, legalábbis eleinte. Aztán ki tudja az évek múlásával mi lesz belőle. Valahol el kell kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#16) kelly416


kelly416
veterán

Nekem nagyon tetszik, és pont az összevisszaság, szedett-vetett kinézet miatt.

(#17) Quasi_modo válasza azopi74 (#11) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

ugyanakkor nem érdekli az, hogy a telefonjuk kompakt legyen a lehetőségekhez mérten, és ki is nézzen valahogy.
Jól mondod. Pont ez a bajom nekem is ezzel a dologgal többek között.
Meg persze az is, hogy mennyire marad egyben egy ilyen szerkezet a használat során. Ez nem egy asztali PC ami nem megy sehova...

valami

(#19) helixP válasza azopi74 (#7) üzenetére


helixP
nagyúr

Zsúfoltnak zsúfolt, de a zsákutcás fejlesztések közben nagyon sok olyan megoldás kerül meg/feltalálásra, ami egy későbbi projektnél kapóra jön.

tothmaxy182: A Glass is "csak" abban az értelemben bukott meg, hogy nem lett tömegtermék. Munkához, "szak" felhasználásra igen is meghonosodni látszik.

Szuper OFF
Afrika téma: Az afrikázást szerintem hagyjuk. Már rég nem az a baj, hogy nem kapnának elég segítséget, hanem a segítség nem ér el a megfelelő helyre a korrupció, a biztonságpolitikai helyzet és sima egyszerű logisztikai kérdések miatt.

[ Szerkesztve ]

(#20) QwErTy42 válasza tothmaxy182 (#6) üzenetére


QwErTy42
addikt

Tiszta víz helyett inkább meggondolt gyermekvállalás, születésszabályozás kellene nekik.
Mert amilyen iramban gyarapodnak, a Világ összes erőforrása nem lenne elég nekik.

Ki tudja, lehet hogy ebből hosszútávon valamilyen hasznosítható dolgot ki tud szedni a Google, még ha maga a koncepció el is bukik.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#21) Elpresidente


Elpresidente
tag

Mi az a drazsétartó a második képen a kamera alatt?

Xbox gamertag: goserHU

(#22) Quasi_modo válasza QwErTy42 (#20) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A születésszabályozás sem ingyen van...

valami

(#23) QwErTy42 válasza Quasi_modo (#22) üzenetére


QwErTy42
addikt

Én hibáztam. Nem kellett volna reagálnom. Sajnos ez a téma egy parttalan vita melegágya. :(

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#24) helixP válasza QwErTy42 (#23) üzenetére


helixP
nagyúr

De már elkezdted :)

Szerinted egy 5 gyermekes kenyai család, vagy egy 1 gyermekes new yorki vesz el több erőforrást a Földtő?

(#25) devast


devast
addikt

Érdekes cikk ez az MA-tól. Sokat van boncolgatva, hogy milyen könnyen elbukhat ez az egész (ami igaz), és hogy az embereknek erre nincs is szüksége. Mondjuk a nagy többség (röviden piac) eddig se azt vette amire szüksége van, hanem amit a gyártó el tudott adni neki, így ezt fejtegetni, hogy van-e rá szükség tök felesleges.
Szerintem röviden: Ha tényleg jó lesz (hardveresen és szoftveresen) és valami nagyon jó marketinggel megtolják, akkor lehet belőle valami. Nekem tetszik a koncepció, várom nagyon mi sül ki belőle.
Glass-hoz hasonlítani hülyeség, mert ott az egész termékkategória bukott, az embereknek nem tudták eladni. Ez meg akárhonnan is nézem, egy okostelefon spéci tulajdonságokkal. Igényt kell generálni, vágyat, hogy az emberek birtokolni akaják, és menni fog a szekér :DDD

(#26) QwErTy42 válasza helixP (#24) üzenetére


QwErTy42
addikt

Rosszul látod. Nem én kezdtem. Én csak reagáltam, másodikként...
Nem szeretnék erről többet.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#27) razzorr


razzorr
őstag

Nekem tetszik, de szerintem a nagy átlagnak ez túl bonyolult lesz. Meg finnyásak lesznek, hogy miért nem ilyen meg olyan formájú, színű, szagú...

(#28) Quasi_modo válasza devast (#25) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Igényt kell generálni, vágyat, hogy az emberek birtokolni akaják, és menni fog a szekér
Pont azt nem látom benne, hogy sikerül igényt generálni vele.
Esetleg rétegigényt. Az meg kevés pénzt hoz.

valami

(#29) maggi1886076 válasza Quasi_modo (#28) üzenetére


maggi1886076
addikt

Mercedes E osztály is rétegigény. Mégis pénzt hoz.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#30) Quasi_modo válasza maggi1886076 (#29) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Azt hiszem ez azért más.

valami

(#31) maggi1886076 válasza Quasi_modo (#30) üzenetére


maggi1886076
addikt

Nem autó. De ez is felső kategóriát fogja betölteni, árban biztos.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#32) kelly416 válasza Elpresidente (#21) üzenetére


kelly416
veterán

Szerintem egy bazi jó dolog, extra vaku és éjjeli lámpa egyben. Ez már tutkó megvilágítja a környezeted két méteren túl is, videózáshoz szerintem teljesen jó lehet. Kár, hogy zabálja majd az akkut, ha tényleg lesz ilyen.

(#33) devast válasza Quasi_modo (#28) üzenetére


devast
addikt

Jelenleg még nincs semmi marketingje ennek. Fejlesztetik, videók, konferenciák stb, de még nem tart ott, hogy konkrétan el akarják adni. Arra leszek kíváncsi, azt hogy oldák majd meg. Fejlesztési ciklust érdemes megnézni gyakorlatilag a marketing még sehol nincs.

Szerk: Aki mondta, hogy ez felső kategóriát célozzák, az tévedésben van. Első körben fejlődő országok/alsó kategória a célpont. Több videóban is hangsúlyozva van. Persze ha bejön, biztos lesznek high-end modulok is, de jelenleg nem azt tekintik célnak, hogy a fejlett országokban kiüsség a samsung/lg/whatever csúcsmodellt.

[ Szerkesztve ]

(#34) body007


body007
addikt

"Kicsit" OFF:

A 2. oldalon lévő képen jól látom, h ki van festve pirosra az "ember" körme? :U

szerk.: nem b@szus, ennek tényleg ki van festve (az első oldalon is látszik) :Y

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#35) maggi1886076 válasza body007 (#34) üzenetére


maggi1886076
addikt

Az elsőn is látszik.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#36) Quasi_modo válasza body007 (#34) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nem lehet, hogy esetleg nő?

valami

(#37) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Én 1-2 évre veszek telefont, semmi kedvem kéthavonta cserélgetni az alkatrészeket.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#38) Ricardo válasza kelly416 (#32) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem rossz maga az ötlet, de szerintem az jobb lenne, ha a gyártásnál "rakhatnám össze a telefont. Megmondanám hogy ez a típus kell, de ilyen akkuval olyan optikával...stb, aztán megcsinálná az adott cég.

Ott van például a kamera. A mobilnak pont az a lényege hogy mindig ott van, és bármikor megörökíthető pillanat.Ha tudom hogy olyan helyre megyek, akkor viszek rendes gépet (a telefonok azért nem érik el a jobb kompaktok szintjét), ha meg jön egy adott pillanat, akkor tuti hogy nem a jobb optika van betéve.

Akku is jobb ha alapból erősebb, hiszen elindulok, hogy mára elég a kicsi is, aztán jön pár nem várt hívás, és pont aznap többet beszélek, és már nem elég a kicsi akku.

Remélem érthető mit akarok ezzel mondani.

Ha valamire előre készülök, akkor tudok vinni cél eszközt. A mobil előnye, hogy mindig ott van. Az meg megint nem életszerű hogy viszem egy kis táskában a kiegészítőket is hátha kellenek.

(#39) Seirus


Seirus
tag

Figyelembe véve, hogy a laptopoknál a vga bővítés is kimerült annyiban hogy 1-2 lenovo típusban ami már amúgy is nagy és csak az veszi aki játszani akar vele becsúsztathatsz egy 2. vga-t a dvd slot helyére nem tűnik túl reálisnak a koncepció. Pedig notiknál azért még mindig több hely van a modularitás "overhead"-jének.

Amikor kompromisszumot kell kötni az akksi méretben hogy ne legyen túl vastag/nehéz a készülék akkor nem hinném hogy van helye a sokszoros burkolatnak, csatlakozóknak, plusz súlnyak és vastagságnak amit a modularitás szükségszerűen magával hoz. De persze ha sok pénzem lenne én is otthon maradnék legózni :C

Telefonszám adatlapomon.

(#42) vigyori78


vigyori78
őstag

Legophone :DDD

(#43) zeon.hu válasza Quasi_modo (#36) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

nem lehet, hanem biztos :)
ez egy női kéz + a karkötő is nőre utal.

#?*@&!

(#44) kontrobi


kontrobi
aktív tag

Tesztnél majd kimarad a mondat: nagyon egybe van a készülék. :)

(#45) Quasi_modo válasza zeon.hu (#43) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

a karkötő is nőre utal.
Nem feltétlenül...

valami

(#46) prolad


prolad
őstag

Végre :C

(#47) zeon.hu válasza Quasi_modo (#45) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ha ez egy "férfi", akkor viszont teljesen érthető a körömfestés :)

#?*@&!

(#48) body007 válasza Quasi_modo (#45) üzenetére


body007
addikt

én a kéz méretéből, alakjából, "külalakjából" nem egy női kacsónak nézem, de legyen nőé... :K

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#49) dave0825 válasza body007 (#48) üzenetére


dave0825
őstag

Elég férfias keze van a nőnek, vagy homokos nőies körme és karkötője. :DDD

(#47) zeon.hu: :C :DD

Azt hiszem, rájöttem, kié a női kéz, és miért nő: ő az Ara a Projectben. :DDD

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#50) mefistofeles

Szerintem ha olyan csúcskészüléket akarnának akkor nem pont Puerto Ricoban hoznák ki elsőnek.
Egyébként nehéz elképzelnem az életképességét. Ha nem tényleg csak egy szűk csodabogár körnek szánják (ha így lenne akkor garantált az eszetlenül magas ár) akkor egyrészt bolondbiztosnak kell lenni minden modulnak, tökéletesen egyértelmű, elhibázhatatlan beszereléssel hisz nyilván nem akarnak majd a tulajok minden új modullal szervízbe rohangálni beszereltetni. Másrészt roppant stabilnak is kell lennie ezeknek az összekókányolt gépeknek, mégis könnyen bonthatónak. Harmadrészt annyi gyártó annyi készüléke van (és lesz akkor is) piacon, hogy gyakorlatilag minden lehetséges variáció egyben is kapható, innen pedig csak egy jóval alacsonyabb árral lehetne versenyképes.
Gyanítom sosem lesz ilyen gépem de kiváncsi vagyok rá. kiváncsi de szkeptikus....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.