Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) catroot válasza DS39 (#99) üzenetére


catroot
veterán

Az egész Metro-ui teljesen új, sőt egyeseknek ezért is idegen, mert nem a megszokott sémára épül.

De itt sem egyforma az összes csempe, "él" az egész rendszer.

Ha esetleg nem használtál akár egy hónapig ilyen rendszert, akkor nehezen tudod elképzelni, hogy miről beszélek.

Így videó alapján, meg ha az ember megnyomogatja, tényleg egyhangú, nem jönnek ki belőle az ilyen apróságok.

@Johnny194

Mert olyan igényük van, amit az a rendszer tud kielégíteni. Mások azt nem értik meg, vagy nehezen, hogy XY miért használ WP7-et.

Én pl. már nem mennék vissza droidra, symbianra sem, vagy WinMo-ra.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#102) DS39 válasza catroot (#101) üzenetére


DS39
nagyúr

ezzel az "élő" rendszerrel nem tudok vitába szállni, nem is akarok, biztos így van.
viszont az én szubjektív véleményem hogy ha már 16 millió szín megjelenítésre képes kijelzővel dolgoznak, akkor a menürendszer ne (többségében) 3 színből dolgozzon.
persze ehhez is hozzá lehet szokni, főleg úgy ha a működése sokkal meggyőzőbb mint a bughalmaz androidnak. (pl. 710-es verzió a külső designnal együtt nagyon eltalált lett, és nagyon simán fut videók alapján)

[ Szerkesztve ]

(#103) adrianv


adrianv
tag

Előlapi kamera??? NEm találtam a szövegben, de lehet ,hogy csak nem szúrtam ki. :)

Sorry for party rocking!!!

(#104) Воланд válasza adrianv (#103) üzenetére


Воланд
titán

nincs benne. egyedul a lumia 900-ban van elolapi kamera a nokia wp keszulekei kozul.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#105) email6


email6
tag

Szerintem csak a navi akasztotta meg a telefont. Itt pl. teljesen rendben van a Pepole Hub.
http://www.youtube.com/watch?v=I-K2GjZ4E_g

(#106) Ádám16


Ádám16
addikt

Szerintem az eddigi WP telefonoknak, mindnek, egytől egyig (Toshiba-Dell-Zte; a nagyobbak mellett) volt egyénisége, nekem valahogy kitűntek a "tömegből", és nekem ez nagyon számít.
Külsőre is tutik voltak, ill. tetszett, hogy a rendszer 512-es rammal és 1gh-z pörgő processzorokkal(,stb.) hibátlanul tette a dolgát.
Biztos le leszek oltva emiatt, de én ezt a rendszert csak a felső kategóriába tudom elképzelni, bár már ma az 1ghz nem tartozik abba, de ez a soc röhej, a videókon is látványosan gondolkodik a készülék, mellesleg ezzel a készülékkel a Nokia a minőségi érzetet is dobta.
(csúnya,"sz@r"=olcsó oszt' vegyed) :(

(#107) catroot válasza email6 (#105) üzenetére


catroot
veterán

Igazad van, ezen a videón azért már gyorsabbnak tűnik.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#108) Blyan válasza domi007 (#95) üzenetére


Blyan
félisten

Snapdragon az is.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#109) bok92


bok92
addikt

hát valahogy továbbra sem tetszenek a nokia telók...... :N

(#110) facsong


facsong
csendes tag

Nekem nagyon tetszik a koncepció, bár megvárom a ZTE Orbit-tal összehasonlítva ár/érték arányba hogy jön majd ki. De amúgy pöcre megy rajta a wp7, a cikkben lévő videó csalóka ott tényleg lassú de ha felmentek youtubra és mások által feltöltött videót néztek ott minden hol akadás mentesen működik! :)

pl.:
http://www.youtube.com/watch?v=8u9v---X4Ug

(#111) Blyan


Blyan
félisten

Minden lelkes leendő L610 és ZTE Orbit tulaj figyelmébe ajánlom azt az eshetőséget, hogy ezek annyira alsó kategóriás készülékek, hogy lehetnek bizonyos programok amelyek nem fognak rendesen a háttérben futni a kevés memória miatt.

Másrészt pedig simán lehet, hogy nem erre a piacra lesz pozicionálva, pont az esetleg megkurtított szolgáltatások miatt.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#112) jacis


jacis
nagyúr

Ez a 610 elég jellegtelen valami...

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#113) lvb válasza catroot (#101) üzenetére


lvb
aktív tag

Tényleg kell 1 hónap, mire az ember belakja, megszokja és készségszinten használja a WP7-et, de utána nagyon tudnak hiányozni a megszokott dolgok. (pl. Exchange kapcsolat, a visszalépés lehetősége a legutóbb használt 4-8 alkalmazáshoz. Ott folytatódik, ahol abbahagytam!). Amúgy a Nokia Drive sem vészesen lassú. Az meg különösen tetszik, hogy az operedszer kilövi a p*ba az alkalmazást, ha nem töltődik be 3 sec alatt. (ha van splash screen, akkor is csak 20 sec van rá!)

(#114) Peat;)


Peat;)
veterán

Itt azért látszódik a gyengébb hardware, eddig volt egy pozitív image a wp7 telefonokról e tekintetben, nem tudom jó ötlet-e ezt feladni. Vagy még nincs ráhegesztve normálisan, a 8 giga memória viszont egy nagy plusz pont. Ha csak egy féle kiadást csinálnak akkor több fogyasztói igényt lefed a 8 giga mint a ZTE féle 4 szerintem.

(#115) Hobbbyt válasza Hennet (#16) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ezzel jó nagy hülyeséget írtál.. ugyanis minden árnyalatnak megvan a színkódja, tehát minden árnyalat más szín. De ha neked a narancs és a citrom ugyan olyan sárga, akkor Bocs..

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#116) drzsoo1 válasza Johnny194 (#100) üzenetére


drzsoo1
aktív tag

Ha jól látom, ez sem amoled panellel dolgozik?
A számológép indítása kétszer olyan lassan történt, mint nálam a milestone 2-nél, ez nem jó előjel, a rendszer átlagos sebességét tekintve.

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#117) Alwares válasza catroot (#81) üzenetére


Alwares
aktív tag

En szinte ehezem az egyedisegre, valtozatossagra, erosen feltem tole hogy hamar meg fogom unni, ahogy a droidot is.
Aztan a hetkoznapok mast hoztak. Egy ev alatt nem untam meg kicsit se, sot az ikonografikus progukat mar teljesen logikatlannak latom legtobbszor. Ezek a tileok (pivot-panoramak az appokban) nagyon ugyes talalmanyok. Annyira kenyelmes, egyszeru hasznalni, ritkan ereztem meg rendazert ennyire "habkonnyunek". Ezt a feluletet mindenki ismeri, nincs mit tanulni rajta. Es minden bizonnyal mindenki ismeri azt az erzest mikor csak pasztazza a szemevel a kepernyot, es probalja felidezni, melyik ikont is keresi, mit is akar csinalni, merre volt az a gomb. Itt ilyen nincs. Csak hasznalod es kesz, nincs felesleges tanulgatas, nem kell megszokni a UI-t.
Nagyon orulok hogy a Microsoft volt olyan meresz, hogy meglepte ezt a designt. A korabban koagyu, begyepesedett ceg most olyan meresz dolgokat (es jo) tesz le az asztalra, meg vagyok lepve :)
Orulok neki, az ikonokat mar borzasztoan unom.

(#118) kcsa válasza Alwares (#117) üzenetére


kcsa
veterán

majd mindjárt szembeköpködnek az ikonfanok és a tile-ellendrukkerek :D

Egyébként egy az egyben megegyezik a véleményem és tapasztalatom a tiéddel, pontosan én is így "éltem meg" a váltást. :K

(#119) Blyan válasza Alwares (#117) üzenetére


Blyan
félisten

Az a legviccesebb érvelés, amit eddig hallottam, hogy itt csak négyzeteket kell mozgatni, bezzeg máshol 3d hatású ikonok vannak... :D
Mintha attól az már polygonokból állna.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#120) economist85 válasza T.Peter (#65) üzenetére


economist85
csendes tag

Persze, minden szubjektív, de nem is ez volt a kérdés! Oké, hogy a Nokia olcsóbb hardveren is szépen fut, valaki a kisebb kijelzőt is jobban szereti, meg vannak akiknek a műanyag is jobban bejön az alumíniumnál. De ezek mind olcsóbbá teszik a készüléket, mégis a Lumia 800 annyiba kerül, vagy picivel drágább, mint a nagyobb kijelzős, komolyabb hardverrel szerelt, aluházas androidok. A 710 árban hozza a hardvernak megfelelő szintet, de nem venném meg a rosszabb kijelző és a készülékház miatt!

Az utolsó Nokiam (E52) egyszerűen darabokra hullik szét a fémnek látszó műanyagok mentén, az előlapon már nem is csodálkozom, de a telefon mindig meglep valamivel: újabban a hátlapi kamera kerete potyog le a lencsével együtt - szintén fémnek látszó műanyag matrica az anyaga, úgy van odaragasztva. No comment!

Az hogy a rendszer mennyire kiforrott, nem vitatkoznék, szintén mindenkinek mást jelent a fogalom. Nekem bőven elég, hogy nincs memóriakártya, nincs előlapi kamera, egyszerű felületű az oprendszer (ok, letisztult, átlátható stb - a lényegen nem változtat, visszafogott, hogy gyenge vason is elmenjen - minél nagyobb árréssel el lehessen adni).

Sok itt a Nokia fan, több generáción keresztül az voltam én is, de kezembe fogtam 1-2 HTC-t, volt nálam almás cucc is, meg voltam párszor a győri Nokia szervizben, és elment egy életre a kedvem a Nokiától. Ettől függetlenül úgy látom, hogy a Nokia talán most majd ad el 1-2 telefont, mert maradt még rajongótábora, de valljuk meg őszintén, ha a ZTE csinálna hasonló minőségű cuccot ugyanezen az áron, jó kiröhögnék, mert ez a cucc pont annyit ér, amennyiért ők telefont szoktak csinálni, és a Nokiánál csak azért ilyen drága, mert Nokia. Így én kb. 2 évet adok a márkának, ha nem rukkol elő valamivel a döglött kutyák helyett, és ez a valami nem a 41mp kamera symbian alapokon.

(#121) HaZse válasza attilav2 (#56) üzenetére


HaZse
őstag

Érdekes, az Omnia 7-es itthon 8GB-al jött ki és senki sem keveselte. Most komolyan, mi a losz@rr@ nem elég ennyi hely?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#122) xlife11 válasza Bailey (#11) üzenetére


xlife11
senior tag

Nem lehet MSM7227, mert ez armv7-es, szóval nem egy fleturbózott blédről van szó.:D

(#123) Ricardo


Ricardo
félisten

Nem hozott lázba. :(

(#124) lvb válasza DS39 (#99) üzenetére


lvb
aktív tag

Sok egyszínű négyzet? Minden "négyzet" úgy néz ki, ahogy a program tervezők megálmodták, és a program által megjelenítendő adatokkal folyamatosan frissül. Te láttál már élőben WP7-es telefont?

(#125) DanielK válasza HaZse (#121) üzenetére


DanielK
addikt

Munkatársam azért nem vett 8GB-os iPhone-t, mert sok zenét hallgat. Mondta, hogy több, mint 20GB zenéje van. Mondtam egyszerű, vesz 32GB-osat. Azt sokallta. Akkor mondtam neki, hogy nincs más megoldás, ha variálni akarja a zenéit, akkor minden este odaül a pc elé és felszinkronizálja mait akar.
de ez sem tetszett neki... Egyszerre úgy sem tud 20 GB zenét hallgatni... :F
Na mindegy... Sokaknak ez szempont, ezek szerint.

(#126) catroot válasza DanielK (#125) üzenetére


catroot
veterán

De ez valahol lustaság szerintem, mert 20 gigát tényleg nem hallgat.

@(#121) HaZse

Akinek az nem volt elég, akkor tudott szerezni egy 16 gigásat.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#127) DanielK válasza catroot (#126) üzenetére


DanielK
addikt

Így van, lustaság. De sokan gondolom így gondolkodnak. :B

(#128) Blyan válasza xlife11 (#122) üzenetére


Blyan
félisten

Van az 7727-esnek armv7-es változata, Cortex A5 alapon. MSM7227A néven. [link]

Én próbáltam már, Androidot futtatva teljesítményben kb félúton van a sima 7227 és a 8250 között.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#129) vitar100


vitar100
tag

Épp venni akartam egy Samsung Galaxy Ace-t.
Szerintetek érdemes megvárni ezt? Gyakorlatilag azonos a hardverük.
Symbianról váltok, és semmi tapasztalatom nincs az Androiddal.

(#130) Blyan válasza vitar100 (#129) üzenetére


Blyan
félisten

Az Android közelebb áll ahhoz amit Symbianon láttál, a WP7 meg a lehető legmesszebb.

Más kérdés, hogy ez a telefon maga valszeg gördülékenyebben fog működni mint az Ace.

Javaslom mélyedj el a WP7 illetve az Android témákban, mert ezt így marha nehéz kitárgyalni.
Tudnod kell mit akarsz a telefonoddal, mire használod, milyen igényeket támasztasz, stb.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#131) vitar100 válasza Blyan (#130) üzenetére


vitar100
tag

Szerintem megvárom az első teszteket. Az Ace tud várni kb 3 hónapot.
Mindkét telefonban benne vannak azok a dolgok amik kielégíti az igényeimet. (E-mail/GPS/Wifi/Zene/Office')

(#132) Воланд válasza vitar100 (#131) üzenetére


Воланд
titán

olvasas mellett nyomkodj meg egy wp7-es telefont. :K

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#133) No-kia válasza Воланд (#132) üzenetére


No-kia
őstag

t-mobile-ban vannak is kitéve, ott kipróbálhatja

nekem a 710 is meggyőző volt, ez a 610 ha jóárban lesz lehet érdekel is, 5800 óta nem volt olyan nokia amit úgy vártam volna, hogy na ez kell!, de a WP7-esek nagyon tetszenek, csak árban még magas számomra

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#134) Blyan


Blyan
félisten

Azért én nagyon remélem, hogy Magyarországon nem lesznek kaphatóak 256-os készülékek, mert nagyon rossz fényt fognak vetni a WP7-re.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#135) scyllarus válasza vitar100 (#129) üzenetére


scyllarus
veterán

Az Ace procija meg ezé csak a MHz-ekben azonos, architekturában messze nem.
Azonkívül az Ace legendásan optimalizálatlan, nézz bele a topicjába.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#136) dergander


dergander
addikt

jó kis mobil,érdekes hogy a nagyok összes funkcióival került ki a pici :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.