Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Na jó, ez már ráég... ;]

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#2) fsdb


fsdb
aktív tag

Az meg, hogy honnan a búbánatból jön az energia, hogy derül ki?
A rendőrök meg megint csak mellélőnek.
Srácok! Lopják az áramot! Biztos fű lesz! A francba megint csak egy bitcoinbánya. :DDD
Elonnal kapcsolatban meg, kezdődik, kezdődik, kezdődik. :D

[ Szerkesztve ]

(#3) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Meddig hisznek az emberek ennek a m@jomnak? :F
Hanyszor kell meg eljatszania a piac manipulalast ahhoz, hogy a nem-sajat-penzet megforgassa megjobban?

...

(#4) Dilikutya válasza Devid_81 (#3) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ügyesen csinálja. Nem is az a piac rossz, ami óriási kilengést csinál egy hobbiűrhajós twitter posztjai után. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5) Fecogame


Fecogame
veterán

így nem lehetnek az a cég, amely eközben nem néz utána a bitcoin energiahasználatának.

És mielőtt elfogadták volna (először), nem tudott utánanézni? :DDD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6) Devid_81 válasza Dilikutya (#4) üzenetére


Devid_81
nagyúr

A SpaceX-ert minden tiszteletem az Ove. :K
A Tesla is jo, csak ezzel a beszallunk a coinba de megsem, picit tulzasokba esik mar.

De eleg egyertelmu a helyzet, csendben berakja a penzt, elhint valamit es kiszedi amig magas az arfolyam.
Nyilvan neki van annyi (a befektetoinek inkabb) hogy ezt megerje.
Csak nekem fura, hogy ennyire atlatszo az egesz, de az emberek meg mindig bedolnek neki :U

...

(#7) azbest


azbest
félisten

ezt a cryptok körüli kavarását nem értem... nem tudom, hogy most ezzel trollkodik-e, hogy megmutassa mennyire instabil az egész. Vagy pedig csak valami hülye hobbi.

(#8) FattyDove válasza Devid_81 (#3) üzenetére


FattyDove
őstag

Mondjuk ez a majom elérte azt pár év alatt, amit egyik szuperhatalomnak sem sikerült úgy cirka 70 év alatt lényegében végtelen pénzzel.

#7: Ő egy üzletember ezzel pedig elképzelhetetlen mennyiségű pénzt lehet szakítani (mivel láthatóan 1 tweet-el lehet piacot manipulálni). Bármelyik cége lényegében bármikor mehet a kukába, de ettől függetlenül a kriptón vett ingatlan, arany, gyémánt / akármi az bizony megmarad. Jöhet akármilyen világválság, az arany / gyémánt meg az ingatlan mindig jó befektetés lesz. Ha úgy tetszik, akkor elintézte azt, hogy az unokáinak se kelljen soha sem dolgoznia.

[ Szerkesztve ]

(#9) Hieronymus válasza azbest (#7) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Kiaknázza a lehetőségeit.
Lenyomja az árat, hogy tudjon vásárolni. Felnyomja az árakat, hogy hasznot termelhessen az eladással. A rajongok meg gondolkodás nélkül reagálnak.
Mit nem lehet ezen érteni?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#10) azbest válasza Hieronymus (#9) üzenetére


azbest
félisten

az hogy nyóc cég irányítása és 16 órás munkanapok mellett nem hiszem, hogy fillérekért összeesküvés lenne a hobbija

(#11) vicze


vicze
félisten

"Azt szeretné, ha a bitcoin sikerrel járna."
Már csak ebből látszik, hogy fogalma sincs hogy miről beszél...
A Bitcoin mit olyan használatlan arra amire ki lett találva, mert csak egy PoC. Olyan kicsi a kapacitása, Lightning Network ide vagy oda, hogy nagy mennyiségű tranzakciót lebonyolítson. Esetleg vehetné a fáradságot és a vicc cryptok helyett a használhatóakat promótálhatná... :U Így csak viccet csinál minden megnyilvánulásából. :(

(#12) FattyDove válasza vicze (#11) üzenetére


FattyDove
őstag

"Már csak ebből látszik, hogy fogalma sincs hogy miről beszél..."

Ki mondta, hogy ő a napi tranzakciókról beszél és nem befektetésről? Az arany is sikeres, aztán fizikailag használhatatlan fizetésre.

(#13) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Már megint kezdődik a hullámvasút, 2-3 hét és megint betiltja valamiért. ;]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#14) vicze válasza FattyDove (#12) üzenetére


vicze
félisten

Az hogy X mennyiségű ember nyerészkedik egy szabályozatlan piacon és nem fizet adót utána miért sikeresség? :U

Talán azért kéne fizetésre használni, mert arra lett kitalálva...

(#15) wednesday válasza FattyDove (#12) üzenetére


wednesday
őstag

Hát saját maga mondja: "Azt szeretné, ha a bitcoin sikerrel járna."

Tehát a saját szavai szerint nem befektetésként tekint rá, legalábbis ezt állítja.

(#16) 8th


8th
addikt

Nahát most meglepődtem. Ja, nem.

(#17) FattyDove válasza vicze (#14) üzenetére


FattyDove
őstag

Szóval itt neked az a problémád, hogy te nem tudsz nyerészkedni míg mások igen. Nagyjából minden olyan, amibe befekteted a pénzed az a nyerészkedésről szól (ingatlan, vállalkozások, nemesfémek, gyémánt, akármi). Aztán vagy sikerül vagy nem. Ha nem erről szólnának, akkor senki sem fektetne be semmibe, mert minek kockáztatni a semmiért?

"és nem fizet adót utána miért sikeresség"

Hivatalosan de, kell fizetni adót. Az más dolog, hogy tele van kiskapukkal, mint bármely másik terület. Mennyi adót is fizetett be mondjuk az amazon a nyeresége után? Nulla centet. Tícsuk be a cégeket és együk meg a gazdagokat?

"Talán azért kéne fizetésre használni, mert arra lett kitalálva..."

Mintha az arany is egy ilyen dolog lett volna, csak aztán lekerült 50 méterre a föld alá a túlnyomó többsége, mert valójában alkalmatlan volt a célra. Bonyolult és veszélyes volt szállítani / tárolni és még rohadt nagy is a súlya.

#15wednesday: Nem. A saját szavai alapján nem lehet érteni, hogy pontosan ő mire gondol. Viszont ha arra gondolna, mint amit te hiszel, akkor a tesla nem csücsülne még mindig egy rahedli BTC-n február óta.

[ Szerkesztve ]

(#18) vicze válasza FattyDove (#17) üzenetére


vicze
félisten

Mindenki azt csinál amit csak szeretne.
De egy fizetőeszköz sikeressége nem abban mérődik, hogy ki mennyi nyerészkedik rajta. Az, hogy a mai crypto piac mivé alakult teljesen más kérdés.

Egy 100%-osan szabályozatlan piacon milyen kiskapuk vannak? :D Csak is kizárólag rajtad múlik, hogy bevallasz-e valamit, az adóhatóság gyakorlatilag semmilyen forgalmat nem tud rád bizonyítani. Nyilván te bevallottál mindent...

Tényleg elég WFT ez az arany felhozása... :F

Elmesélnéd, hogy miért akarná elfogadni a Tesla fizető eszköznek a bitcoint, ha csak befektetésként tekint rá? :U

(#19) Pirosász válasza Fecogame (#5) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Itt írta valaki, hogy 30 ezren szállt be Musky.
29500 dollár környékén hirtelen szuper zöld lett a bányászat. :D
Kérdés mire lesz ez elég.

(#20) k-adi


k-adi
nagyúr

100% piac manipulálás :DD

(#21) FattyDove válasza vicze (#18) üzenetére


FattyDove
őstag

Ezt akkor meséld el az MNB-nek is, ami több milliárdot szakít azon, hogy a kedve szerint rontja és erősíti a forint nevű játékpénzt.

"Egy 100%-osan szabályozatlan piacon milyen kiskapuk vannak? :D Csak is kizárólag rajtad múlik, hogy bevallasz-e valamit, az adóhatóság gyakorlatilag semmilyen forgalmat nem tud rád bizonyítani. Nyilván te bevallottál mindent..."

Tévedés. Amint KP-vá akarok tenni a pénzed BTC-ből onnantól azonnal beazonosítható vagy. Eleve ott kezdődik a dolog, hogy az összes váltó bekéri az útleveled, lakcím igazolásod illetve a bankszámla adataid és hatósági kérésre ki is adja. Hidd csak el, hogy figyelik az efféle pénzmozgásokat és ha nem vallod be, akkor nem kis büntetést fogsz kapni adócsalásért. Volt is már rá példa többek közt az USA-ban, Kanadában, Angliában és a Franciáknál is. Itt történetesen böri is lett a vége.

"Elmesélnéd, hogy miért akarná elfogadni a Tesla fizető eszköznek a bitcoint, ha csak befektetésként tekint rá? :U"

Pfú. Szerinted hogyan lehet a legegyszerűbben felhalmozni valamit, ami később akár többszörösét is érheti majd? Igen, úgy, hogy elfogadod mint fizetőeszköz. Lényegében ha nekem van egy bennfentes infóm az USD-ről, akkor simán elfogadhatom azt, mint fizetőeszköz, de ami befolyik hozzám, azt megtartom és várok a dollár erősödésére. Na itt pontosan ez történik, csak brutális áringadozásokkal.

De igazából ennek nincs értelme, mert csak egy random hater vagy, akinek az alap dolgok sincsenek meg. Csupán annyit kéne felfogni, hogy nem egy komcsi kommunában élünk, szóval így működik az egész világ.

[ Szerkesztve ]

(#22) #49155328


#49155328
törölt tag

Ejnye bejnye! :D ;]

(#23) Z10N


Z10N
veterán

"de egy átvilágítás keretében szeretne megbizonyosodni róla, hogy a megújuló energia használata 50 százalék körül van a bitcoinbányászatban."
Elfogadom/nemfogadom felevente. Es akkor ez nem manipulacio...

"Elismerte, hogy lehet, hogy felveri az árakat, de visszautasította, hogy ezen nyerészkedne. Mint mondta, nem hisz abban, hogy magas árat csináljon, és eladjon. Azt szeretné, ha a bitcoin sikerrel járna."
Aha, persze...

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#24) gabor7th válasza Elektrosokk (#1) üzenetére


gabor7th
addikt

Most, hogy kivonulnak rengetegen bányászok Kínából, az új helyeken fontos nekik, hogy zöld energiát használjanak; Musk meg a környezetszennyezésre hivatkozva utasította el... de most a Bitcoin sokkal zöldebb lesz.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#25) janeszgol


janeszgol
félisten

Még ember, vagy mát átment istenbe a csávó?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#26) Tajrexi válasza janeszgol (#25) üzenetére


Tajrexi
tag

Szektavezér.

(#27) tisztelturam


tisztelturam
tag

Most nagyon gatya az egész kriptó piac. Hogy ebből mikor lesz kilábalás azt senki se tudja. De itt most nagyon lecövekelt minden

(#28) #49155328 válasza tisztelturam (#27) üzenetére


#49155328
törölt tag

Szia Uram! HODL! :U

(#29) Hieronymus válasza azbest (#10) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...nem hiszem, hogy fillérekért összeesküvés lenne a hobbija..."

Az árfolyam ingadozást és a megmozgatott coin mennyiséget figyelembe véve, többet kaszál, mint amit te egész életedben jövedelemként megszerzel. Mint amit te több tucat életedben megszerzel. A Teslán kívül csak ráfizetéses szakaszú befektetései vannak.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#30) tisztelturam válasza #49155328 (#28) üzenetére


tisztelturam
tag

1.8$-os ADA-m van szóval azt fogom csinálni szerintem még évekig :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#31) azbest válasza Hieronymus (#29) üzenetére


azbest
félisten

nem az számít, hogy nekem nagy pénz-e crypto lufi. Neki ennél sokkal nagyobb tétekre menő munkái is vannak. Nem adja-veszi a coinokat, hanem tartja.

Persze nehéz más nézőpontból nézni a helyzetet. Mindenki a saját helyzetéből indul ki. De pár ezer dollárért nem hajol le az, akinek sokkal többet ér az ideje.

[ Szerkesztve ]

(#32) dabadab válasza azbest (#10) üzenetére


dabadab
titán

az hogy nyóc cég irányítása és 16 órás munkanapok mellett nem hiszem, hogy fillérekért összeesküvés lenne a hobbija

This.

DRM is theft

(#33) dabadab válasza Hieronymus (#29) üzenetére


dabadab
titán

A Teslán kívül csak ráfizetéses szakaszú befektetései vannak.

Ja, hát a ráfizetésből lett a világ egyik leggazdagabb embere :DDD

DRM is theft

(#34) Hieronymus válasza dabadab (#33) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nincs ellentmondás a két állítás között. Sőt természetes a kapcsolat.
Egyrészt nem lehet minden vállalkozása sikeres.
Másrészt azért lett gazdag, mert minden lehetőséget megpróbált kiaknázni.
Ha képes befolyásolni az elektronikus pénzek piacát és ebből hasznot tud húzni, akkor megteszi. Pont.
Ez nem lovagiasság, etika vagy érzelmi dolog.

Amúgy is a paypal volt a meggazdagodásának egyik pillére. Mondhatni van érzéke a pénzhez. :DD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#35) RBJ


RBJ
addikt

Azért megnézném az akkumulátor hoz afrikaban gyerekek milyen körülmények és környezetkímélő módon bányásznak alapanyagot. Majom ez az elonka.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#36) FattyDove válasza RBJ (#35) üzenetére


FattyDove
őstag

"Azért megnézném az akkumulátor hoz afrikaban gyerekek "

Ezt úgy mondod, mintha nem napi fél tál rizsért, indonéziában vagy indiában vagy bangladesh-ben összevarrt ruhákat hordanál jelenleg is. Vagy nem ugyanennyiért vagy fele ennyiért használnál olyan mobilt, amiben olyan akksi van, amit szintén valami random afrikai országban bányásztak ki a 6 évesek. Képmutatás.

[ Szerkesztve ]

(#37) dabadab válasza RBJ (#35) üzenetére


dabadab
titán

Segítek: a kobaltbányászásról akartál beszélni, némileg elkésve, mert már nekiálltak kobaltmentes akksikat raknia a Teslákba.

gg no re :DDD

DRM is theft

(#38) nevemfel


nevemfel
senior tag

...egy átvilágítás keretében szeretne megbizonyosodni róla, hogy a megújuló energia használata 50 százalék körül van a bitcoinbányászatban. Szerinte az arány növekszik,...

Mégis miből gondolja, hogy a megújuló aránya növekszik? Miféle átvilágításról beszél? Ki végezné ezt az átvilágítást?

Forget your troubles, c'mon get happy

(#39) Noukoum válasza FattyDove (#36) üzenetére


Noukoum
veterán

Sajnos rengeteg információ jut el az emberekhez és nem mindenki képes ezt megfelelően kezelni.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#40) FattyDove válasza Noukoum (#39) üzenetére


FattyDove
őstag

Ez így van, de én ezt ettől kurva szánalmas képmutatásnak tartom. Ugyanezek az emberek lennének a legjobban felháborodva, ha egy H&A ruha nem 3500 lenne, hanem 5500, csak mert nem rabszolgák varrják össze, hanem olyanok, akik a napi tál rizsen felül kapnának még 50 centet is.

[ Szerkesztve ]

(#41) updog válasza FattyDove (#36) üzenetére


updog
senior tag

Valószínűleg ugyanazokból a bányákból jön a teslákba mint a telefonokba, és egyik oldal bezzegelése nem mentesíti a másikat, az emberiség megérdemli saját magát.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#42) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Medig fog menni ez a csikicsuki színjàték??

Volt ugye a bikion...
Majd jött a kutyàs pénz.
Aztán nemrégen volt egy csúnyarosszbitkoin időszak, tesla sem fogadta el.
Majd felreppent, hogy immár 3 altkoinban is érdekelt.
Most pedig vissza a bitkion!
Ez nem kétszínűség? Illetve nála kétszínűség a köbön.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#43) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Gusztustalan: úgy tudom ez a fickó is nagy "természetvédő" vagy legalábbis handabandázik arról, hogy az autói ugye nem környezetkárosítóak, erre mit propagál most? Azt, hogy befektetett a bitkoinba aminek a bányászata egy az egyben a környezetkárosítás, az erőforrások pazarlása. :(((

(#44) Polarstar válasza Cs1csó (#43) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Itt nem a "folyamat" a lényeg hanem a határtalan emberi kapzsiság.
Lehetett volna más is a folyamat lényege a tervezés során de nem így lett.
Most akkor szívás van.

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#45) Cs1csó válasza Polarstar (#44) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ijesztő belegondolni, hová pörögheti ki magát ez az egész, lehet hogy előbb utóbb már direkt atomerőműveket csak és kizárólag azért fognak építeni, hogy a mellette lévő több futballpálya bányászfarmot üzemeltesse. Megjegyzem az atomerőmű az atomhulladék mellett bőven termel hőt. Tavaly nyáron volt gond abból, hogy a Duna már túl meleg volt és ez már a Paksi Erőmű hűtését is veszélyeztette, hiszen az atomerőmű is bőven ad le hőt, a hűtővízrendszeren keresztül.

(#46) Mirman válasza Hieronymus (#34) üzenetére


Mirman
őstag

Az hogy apunak Afrikai gyemant bányai vannak már már elhanyagolhato gondolom . :DDD

(#47) tisztelturam válasza Polarstar (#42) üzenetére


tisztelturam
tag

Amig fel nem tankol az egész világon minden eleve multimilliárdos emberke...és megnyomják közösen a "most már mehet fel" zöld gombot...

100K felett is lesz ez bárkivel bármibe fogadok. A mikort nem tudom ,de simán meglesz.

(#48) RBJ válasza FattyDove (#36) üzenetére


RBJ
addikt

Nem én mondtam, hogy nem fogadom el a bitcoint mert nem elég zöld. Itt nem rólam van szó. Értelmezd amit írok ha lehetséges. Én nem említettem semmit saját anyagi részről ha jól emlékszem. Úgyhogy nyugodtan ülj le a kis fenekedre.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#49) RBJ válasza FattyDove (#40) üzenetére


RBJ
addikt

Mondom értelmezd amit írok. Ha nem ismersz eleve ne alkos
Véleményt rólam. Nem vagyok egy fillerbaso ember de amúgy se lenne közöd hozza kiskomám.
Teslarol volt szo nem rolam nem rólad de hat úgy látom minden fórumban van olyan aki abba leli örömét, hogy a masikat tudja sértegetni. De tudod mit, van karma és egyszer te is megkapod a magadét. :C

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#50) RBJ


RBJ
addikt

Azért leírom eljusson a vezérlésbe.
Nem a munkaerő milyenségéről szólt a dolog hanem a kitermelés környezetkímélő voltáról.
Remélem sokat tudtam segíteni.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.