Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

"Apple kapcsán kerül említésre, a kínai gyártó az Acer, Amazon.com, Asus, Intel, Cisco, Dell, Hewlett-Packard, Nintendo, Nokia, Microsoft, Sony, Sony Ericsson, Samsung és Vizio szerződéses gyártópartnere is."

Pont ma jutott eszembe, hogy kiknek gyárt még a Foxconn az Apple-n kívül. Hát nekik.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2) Ricardo


Ricardo
félisten

Munkaerőhiány? Nem is értem miért nem akar senki ott dolgozni :U

(#3) maláj válasza Ricardo (#2) üzenetére


maláj
őstag

mert kifeszítették a "hálót" :DDD

(#4) gzbotii


gzbotii
veterán

hath sajna nem sokan akarnak ott melozni, de az atveresek...

meg epp tegnap olvastam rolla tobb oldalon, h mik is folynaK ott, h csabitjak oda a munkasokat majd azok hogyan lesznek ongyilkosok a rossz munkakorulmenyek meg a nagy hajtas miatt... :(( :O

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Fogynak a rabszolgák? :(((
Kíváncsi vagyok, hogy ezt a gazdasági rendet (hogy a kelet gyárt mindent fillérekért, termérmészeti és emberi forrásokat teljesen elpazarolva, azért, hogy a myugati ember kényelmesen éljen, és zsebre vágja a magy profitot) meddig lehet még fenntartani?
A folyamatos gazdasági növekedés nem tartható fel korlátlanul, előbb vagy utóbb eljön a hanyatlás ideje, ès az a luxushoz szokott nyugatnak jobban fog fájni, mint a már eleve nyomorgó kelet..

Persze demagóg vagyok, hiszen én is eme rendszer egyik élősködőke vagyok, de legalább látom a bajt, csak a megoldást még nem, ès szerintem még más sem.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6) bunfi válasza Zirowe (#5) üzenetére


bunfi
őstag

És nem csak a munkaerő a limitáló tényező. Az emberek gyakrabban cserélnek lassan elektronikai cikkeket, mint alsóneműt. Ellenben a készülékek begyűjtése és újrahasznosítása gyerekcipőben jár. Kit érdekel az a kis arany, ezüst, platina és ritkaföldfémet? Jelenleg senkit... De ez majd megváltozik, ha Kína pl. nem exportál eleget a ritkaföldfémekből vagy megvámolja az ott gyártatott/gyártott termékeket. Aztán vagy szívás vagy megvesztegetéssel elodázott nyílt konfliktusvállalás, amely lehet, hogy úgy végződik, mint az ópium háborúk és ismét büszkék lehetünk magunkra, hogy mi vagyunk a civilizáltabb népcsoport... Egyébként ezt a gazdasági rendet, ebben a formában kövér becsléssel 25 évig lehet még fenntartani véleményem szerint. Szóval ha összeomlás lesz, akkor még szívok vele én is sajnos :(

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#7) Zirowe válasza bunfi (#6) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Egyelőre Kínának az a célja, amit már majdnem teljesen teljesített, hogy a világ tőle függjön minden fontos szempontból, és, hogy lenyomja az Usa-t.
Mert ugyebár a nagy demokráciahuszárokat nem érdekli, hogy a kényelmi eszközeik egy kommunista diktatúrából származnak (ugyebár a hidegháború al!tt a kommunizmus démonizálva volt általuk, és van is mind a mai napig, csak már nem érdekli őket ez), amíg megvehetik a hi5eleikből.
És amint ezt Kína 100%osan eléri, na majd akkor fog változni minden, hiszen megingathatatlan lesz a pozíciója, egyoldalúan diktálhat majd feltételeket.
Usa államadósság nagy része már úgy is a kezükben van, és másfél milliárd embert tudnak alávetni a cél elérése érdekében..

Szomorú idők jönnek majd..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#8) rep3at


rep3at
őstag

Meg is van az eredménye a rabszolgatartásnak..

Forward thinking. كرر

(#9) hack69 válasza fi:zi'k (#1) üzenetére


hack69
aktív tag

És mi van ha nekik is gyárt a foxconn? Amúgy tegnap volt róla szó és be is lett linkelve a lista. Mondjuk nem kell úgy csinálni, mintha a felsoroltaknak ne lenne saját gyára. Sok esetben csak összeszerelik az alkatrészeket, amit külsősön keresztül, vagy maga a megrendelő házon belül gyártja le.

Edenyke

"Egyelőre Kínának az a célja, amit már majdnem teljesen teljesített, hogy a világ tőle függjön minden fontos szempontból, és, hogy lenyomja az Usa-t."

Nyomja, de Kína nem sérthetetlen és függ a külső piacoktól. Meg amúgy is, miért bántanának, amikor az üzlet a lényeg? Lenyúlnak valamit? Tönkretesznek cégeket a dömpinggel? Ok, akkor magasabb hatékonysággal kell működni és szintén kémkedni ahogy eddig is, csak nem látványosan. :D Számomra az általad démonizált Kína nem létezik. Mondjuk ha franciák laknának Kínában akkor esetleg, de én nem ülök fel, a mostani kínafóbiának, meg a demokráciára való mutogatásnak. A demokrácia jó, a kapitalista Kína sikeres. Ez van. 100 éve is az övék volt a legnagyobb gazdaság, természetesen nem egy főre lebontva.

[ Szerkesztve ]

(#10) RaveForce válasza hack69 (#9) üzenetére


RaveForce
veterán

+1

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#11) Zirowe válasza hack69 (#9) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nyomja, de Kína nem sérthetetlen és függ a külső piacoktól. Meg amúgy is, miért bántanának, amikor az üzlet a lényeg? Lenyúlnak valamit? Tönkretesznek cégeket a dömpinggel?

Rossz szemszögből látod a dolgokat: nemhiába vannak a gyártó egységek Kínában és hozzá hasonló helyeken, főleg azért, mert
1. sok alapanyag érhető el helyben és olcsón
2. korlátlan és olcsó munkaerő
3. teljes hiánya a munkavédelemnek, szociálisjogoknak, és minden más hasonló alapvető jogoknak, amik a munkaerőt hivatottak megvédeni

Jelenlegi helyzetben éppen hogy sérthetetlen Kína, hiszen tőle függenek a külső piacok, hiszen majdhogynem minden (az élelmiszert leszámítva) Kínában csinálnak aprópénzért.

Nem tesznek tönkre cégeket, hanem azok adaptálódnak, és hogy tartani tudják az árversenyt, szintén Kínába szervezik ki a munkát, ezzel is őket erősítve végső soron.
Nem a cégeket teszik tönkre, hanem a nemzetgazdaságokat.

Ok, akkor magasabb hatékonysággal kell működni
Igen, csak ebben az esetben a magasabb hatékonyságot csak az alapvető emberi jogok sárbetiprásával és az egyén "rabszolgasorba" való lealacsonyításával érhető el.

Én nem démonízálom, csak látom a veszélyt, amit másoknak is észre kéne végre venni.
Usa már látja, és próbál ellene tenni vmit, de ugyebár a szabad piac melletti feltétlen elkötelezettsége miatt a rendelkezésére álló eszközök nagyon gyengék és hatástalanok.

A demokrácia jó, a kapitalista Kína sikeres.
Ha szerinted Kína kapitalista, akkor nagyon el vagy tévedve, és ez az egész eszmefuttatás értelmetlen.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#12) TOM-202


TOM-202
senior tag

Ami azt illeti heti 6 napot dolgozni Vasárnap kivételével 3 műszakban 100$ körüli havi jövedelemért éveken keresztül, nos hát nem lehet valami élvezetes. Nem csodálom hogy nincs elég dolgozójuk, mert ott is emelkedik az életszínvolal (legalábbis a városokban) és egyre kevesebben hajlandók magukat alávetni a rabszolgamunkának.
Igen, az is elég cinkes hogy a nagy kapitalistáknak a jelenlegi legproduktívabb kommunisták gyártják az elektronikai játékszereiket, de most még ilyen a világ.

(#13) hack69 válasza Zirowe (#11) üzenetére


hack69
aktív tag

Jaj a próféta. :N

(#14) TOM-202 válasza hack69 (#13) üzenetére


TOM-202
senior tag

Az igazság hogy ez így leírva elég elgondolkodtató és van benne igazság. Nézd csak meg a cipő-ruha-elektronikai ipart egész Európában. Ma már ott tartunk hogy az a luxus hogy ha megnézed a termék cimkéjét és nem az van ráírva hogy Made in China. Bevallom én is inkább a nem kínai termékeket keresem és ha lehet választani akkor más ország termékét veszem meg. Nem azért mert nem szeretem a kínaiakat hanem azért mert ha a többi ország termékét nem vásárolja senki akkor azok ipara is tönkremehet ahogy a mi iparágaink is tönkrementek az elmúlt 20 év során. A különbség annyi hogy míg itt az Európai Únió országaiban van annyira magas az átlagéletszínvonal hogy kiheveri egy-egy iparág teljes megszűnését akár átképzéssel is, addig a többi keleti országban ahol százmilliók dolgoznak mondjuk ruha vagy cipőgyárakban iszonyatos mértekre süllyedhet az amúgy is nagy szegénység. Tudom, ez nem a mi gondunk mert az ott van, mi meg itt a -hozzájuk képest- jólétben de akkor sem kellene hagyni hogy a Kínai gazdaság a világ tetejére nőljön és az összes kereskedelmi árbevétel náluk csapódjon le. Szerintem senki sem dolgozna szívesen itthon is kizárólagosan Kínai tulajdonú és értékrendű cégekben mert ha akarják megvesznek minket kilóra szőröstől-bőröstől és azután azt tesznek majd velünk is amit csak akarnak ahogy tette azt a Szovjetúnió is a 20. század második felében, csak az eltörpülhet a Kínai gazdasági térnyeréssel összehasonlítva.
Az a nagy gond hogy ez a sajnálatos folyamat itt Magyarországon is már régen elkezdődött, és rajtunk áll hogy mennyire tudjuk lelassítani. Ma már nem csak a piacon áruló vagy kínai boltokat és éttermeket üzemeltető kínai "vállalkozók" vannak jelen, hanem megjelentek az ingatlan piacon, a vegyiparban, az olaj és gáziparban, az autóiparban, ...stb. Igen, ezek itt Magyarországon már annyi vállalatot megvettek több ezer-tízezer dolgozóval együtt és vásárolnak meg mindent folyamatosan mert megtehetik. Az egész világ tömi a bukszájukat a végnélkül áradó Made in China termékek önzetlen megvásárlásával.
Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de én nem ilyen jövőt szeretnék magamnak és a (remélem) jövendőbeli gyerekeimnek. Nem prófétáskodni akarok de ezekkel muszáj mindenkinek tisztában lennie, és amikor ilyen termékeket rakunk be a kosarunkba a német-angol-francia-osztrák tulajdonú és szintén profit-haza-exportáló bevásárlóközpontjainkban akkor ez mindenkinek jusson az eszébe!
Én teszek ezért hogy ez ne így legyen, de Ti mit tesztek ezért? :)

(#15) rudymester


rudymester
senior tag

Az a szomorú, ha Kína elveszti az olcsó gyártásból nyert előnyét, szerintem a nagy cégek simán elmennek Afrikába gyártatni. Ott még olcsó a munkaerő, viszont a nyersanyag kérdéses.

TOM-202
A szűk csalási körünk tudatosan vásárol hazai termékeket, ha erre van lehetőségünk.

[ Szerkesztve ]

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#16) TOM-202 válasza rudymester (#15) üzenetére


TOM-202
senior tag

Helyesen teszitek! Mindenkinek így kellene gondolkodni és akkor nem lenne ekkora a probléma.

(#17) csutkaa


csutkaa
senior tag

a Getaway kimaradt a felsorolásból ;)

(#18) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

úgy bizony:R

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#19) janos68 válasza TOM-202 (#16) üzenetére


janos68
aktív tag

Én is figyelem a vonalkódot, csak sajnos a balfasz szabályok miatt olyan áru is kaphat 599-es kódot aminek semmi köze nincs Magyarországhoz.
Kár, hogy az emberek nagy része leszarja milyen terméket vásárol. Sajnos.

(#20) TOM-202 válasza janos68 (#19) üzenetére


TOM-202
senior tag

Sajnos a mára elterjedt vásárlási szokásokkal van a gond. Az emberek gyakran vesznek olcsó kínai cuccokat, majd ha megúnják vesznek egy másikat mert hát olcsó, akkor miért is ne. Szerintem leginkább ezen kellene változtatni.

(#21) #95590400 válasza Zirowe (#11) üzenetére


#95590400
törölt tag

sokan osztják a véleményed nagy részét. én is hajlok rá, h nem véletlenül alakítják így a dolgokat.
Ha szerinted Kína kapitalista, akkor nagyon el vagy tévedve, és ez az egész eszmefuttatás értelmetlen.
csak szólok, nagyon sokan titulálják kína gazdasági alapmodelljét államkapitalizmusnak.

[ Szerkesztve ]

(#22) Zirowe válasza #95590400 (#21) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Na igen, de a kapitalizmus alapvetően szöges ellentéte lenne annak, ami Kínában folyik, és bár lehet, hogy tényleg az államkapitalizmus lenne rá a jó szó, de mégis, kicsit paradoxként hangzik ez a két szó összekapcsolása. :)

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.