Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Armagedown


Armagedown
őstag

Nagyon jó hogy ott van a lájk gomb a távirányitón :))
De miért van rajta DVD gomb ha nem kezel optikai meghajtót ?
Kíváncsi leszek mennyit kérnek majd el érte

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#2) Prof


Prof
addikt

Mm tetszik. Valami hasonlót kerestem a konyhába.
Kíváncsi leszek az árára én is.

[ Szerkesztve ]

(#3) Daywalker válasza Armagedown (#1) üzenetére


Daywalker
addikt

A kérdés jó, de a cikk írásakor én is firtattam, hogy miként is van ez, de azt mondták nem, nincs optikai meghajtó támogatás...lehet, hogy tervezik???

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#4) akom válasza Daywalker (#3) üzenetére


akom
senior tag

Talán USB-n lehet majd rá csatlakoztatni DVD olvasót később.

Amúgy jó kis cucc.

:R

[ Szerkesztve ]

(#5) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Sajnos mar regota nem a hw-n mulik a dolog. Inkabb a szoftver a kerdes. sok media player egy nagy kalap f..s ezen a teren :( Es ez csak akkor derul ki mar ha hasznalod.

(#6) gyiku


gyiku
nagyúr

bluray+conax slot, aztan fullos.

hüllő

(#7) _Oscar válasza gyiku (#6) üzenetére


_Oscar
aktív tag

+DVD-C és analóg tuner és mindenki boldog...

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#8) Jester01 válasza gyiku (#6) üzenetére


Jester01
veterán

Jahogy conax nincs? Nem is vettem észre :(

Jester

(#9) zsolt501 válasza _Oscar (#7) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Gondolom DVB-C akart lenni...
Egyébként nekem is a DVB-C tuner hiánya miatt felejtős.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#10) Vladi


Vladi
nagyúr

Szép és jó, meg minden, egy árat mondjanak már rá. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11) Apika


Apika
Közösségépítő

Korrekt darab... :K

(#12) ThePlayer


ThePlayer
tag

éppen most készülök venni egy AIRt. lehet hogy inkább várok
Bár a formája nagyon nem tetszik! Olyan mint valami harmadosztályú sci-fi filmben egy kellék :DD

[ Szerkesztve ]

vettem két peremet kétszázezerér'

(#13) xedos


xedos
addikt

Igazából nekem is a kártya slot és a bluray lehetőség a probléma...

(#14) Knight666 válasza Jester01 (#8) üzenetére


Knight666
aktív tag

Így van, a conax olvasó (vagy legalább 1 CI slot) tényleg hiányzik róla. A Like gomb és a beépített wifi viszont nem lett volna olyan fontos :). A DVB-C kihagyása pedig felháborító (és nem csak erre értve, hanem a piacra általában). Egy normális kábeles tunerkártyát sem találtam még sehol.

(#15) banhammer


banhammer
veterán

Szép elgondolás, hogy az előlapi csatlakozók ajtó mögé vannak rejtve, de:
- ha azokat a portokat használjuk már lógnak mindenfele előre a kábelek.
- a kis ajtókat hajlamos az ember nem becsukni.
- a kis ajtók hajlamosak letörni lásd régen a videómagnók, tévék ajtajai amik mögé a kezelőszerveket bújtatták.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#16) Petyás


Petyás
tag

Egyes gyártók a tévéiket okosítják, mások okos dobozt kínálnak.
Nem lesz ez így jó, valaki fel fogja adni a kűzdelmet.
Vagy beszállnak a panelgyártók olyan termékkel, amin van egy hdmi és kész, amúgy egy kijelző.

(#17) Egon válasza Daywalker (#3) üzenetére


Egon
nagyúr

Tényleg nem lesz benne DVB-C tuner, csak T?!? :(( Nevetséges, és egyben - ahogy előttem is írták - felháborító.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18) nicu71


nicu71
addikt

Szerintem nagyon pofás darab!A távirányitó is bejövős,lájk gombbal,úgy ahogy van.Már csak az árra leszek kíváncsi.Ám a C tuner kihagyása szerintem is hiba.

[ Szerkesztve ]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#19) Petyás


Petyás
tag

Sokan panaszkodtak a DVB-C hiányára.
Magyarországon jelenleg hány szolgáltató ad ilyen jelet úgy, hogy használható bármilyen DVB-C tunerrel? (tehát nem a szolgáltató által biztosított box-szal)
Példának okáért, akár egy TV DVB-C tunerjével, hozzá előfizetői kártyával.

(#20) Knight666 válasza Petyás (#19) üzenetére


Knight666
aktív tag

Én pl. régen Vidanet-es voltam. Ott egy gagyi STB járt ingyen a szolgáltatáshoz (Conax rendszerű kártyával). Akkor még máshonnan kellett beszereznem a TV-be való olvasót (CI modul), de azzal működött STB nélkül is és meggyőződésem, hogy egy másik STB-vel is ment volna, ha rendelkezik kompatibilis olvasóval.
Most a Digi-nél vagyok, ott kódolatlanul jön a DVB-C jel, tehát nem kell hozzá előfizetői kártya. Így bármilyen DVB-C tunerrel rendelkező eszközzel (STB, PCI-E kártya, TV, stb.) fogható a kb. 100 csatorna. a DVB-T azért ehhez képest még nem versenyképes sem árban, sem kínálatban.
Én nem értem, hogy a hardver gyártók miért hanyagolják a C-s tunert, amikor szinte az összes TV-ben alaptartozék és biztosan lenne rá igény. És ha már itt tartunk, a DVB-S (tányéros) is biztos sok embert érint.

OFF: a másik dolog ami eszembe jutott, hogy miért nincs DAB (digitális rádió) adás itthon? Az infrastruktúra adott, nem? csak fel kéne keverni a rádióadókat a TV adók mellé. Nekem pl. kábelen jönnek digitálisan a rádiócsatornák is.

(#21) Egon válasza Petyás (#19) üzenetére


Egon
nagyúr

Ahogy fentebb írták: digi. Egyre több előfizetőjük van, így egyre több embert érintene. Nálunk nincs is más (kábeles) alternatíva (lavórt meg nem rakok az ablakba).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#22) Armagedown válasza Petyás (#16) üzenetére


Armagedown
őstag

az "okostv" gyártók lesznek a harc győztesei , mert azzal több pénzt lehet lehúzni.
Szvsz az vesz okostvt , aki nem tudja hogy kell a HDMI kábellel összekötni a gépet .
Az is elég jó "felokositás" nem ?:)

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#23) Daywalker


Daywalker
addikt

Új infó, tajvanról: lesz ODD támogatás!

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#24) gyiku válasza Daywalker (#23) üzenetére


gyiku
nagyúr

kulso vagy belso?

hüllő

(#25) Daywalker válasza gyiku (#24) üzenetére


Daywalker
addikt

Külső természetesen...nincs hova tenni a belsőt.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#26) vinibali


vinibali
őstag

DVB-T-vel must have :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.