Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) imibogyo


imibogyo
veterán

Jó kis írás. Köszi. :R

(#2) shteer


shteer
titán

kösz a tesztet. hasznos volt. :R

lehetséges opció a jövőben ha váltok a P55-GD65-ről

..szerintem jónak tűnik

(#3) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Nagyon jól sikerült teszt!Érdekes,hogy a Noctua NH-U12P milyen jól meghűtötte a 2600k-t magasabb órajeleken is.

[ Szerkesztve ]

06-3o/9759I39

(#4) B@ron


B@ron
csendes tag

Gratula! És köszi a tesztet... Kíváncsian várom a következőt! ;) MSI rulez

B@RoN

(#5) Kassadin


Kassadin
addikt

Látszik, hogy sokat melóztál vele, maxi respect. :R
Köszi a tesztet.

(#6) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Szép összeszedett teszt,köszönjük! :R

(#7) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Jó kis teszt! Én is az MSI Afterburnert használom tuningolni, és a szoftverek tekintetében is jelentkezik a konkurensekhez képesti viszonylag letisztult felépítés.

PÜ ment a cikkel kapcsolatban.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8) mghltm


mghltm
addikt

minosegi iras! jo latni, hogy egy igazi szakerto kezeben mire kepes az alaplap. :R

nekem ez a kis asrock is megfelelne ;]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#9) Hunork


Hunork
veterán

Az írás nagyon jó lett, maga a bemutató is, az illusztásiók nemkülönben! Gratula! :C
Viszont most lehet, hogy népszerűtlen leszek, de én nem vennék MSI lapot, legalábbis ennyiért biztosan nem. :(

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#10) toyone


toyone
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek.

(#3) Találtgyerek
Elég jól hűt ez a Noctua. Kifejezetten kedvelem ezeket a hűtőket.

(#7) 04ahgy
Észrevételeket köszönöm

(#9) Hunork
Szerintem megéri. Sokan 5 évvel ezelőtti berögződések miatt mondják ezt. De változnak a dolgok.
Naponta találkozok olyanokkal akik a Fujitsu Siemens notebookjukat mindenhova elkívánják, és hallani se akarnak róla többet. Pedig a Fujitsu (Siemens nélkül) sokat változott és prémium minőségű gyártó lett. De a hiedelmek megmaradtak.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#11) Hunork válasza toyone (#10) üzenetére


Hunork
veterán

Igazad van, nem mostani példák, inkább 3-6 évre visszamenőleg. (7 lapból 5 MSI volt...) De nem voltam igazságos...(bár ennyi pénzem soha nem lesz egy lapra :( )
Végül is az Asrock régen nem remekelt, most meg azért megbízhatóak. De az írásod nagyon rendben volt!!! :K :K :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#12) Találtgyerek válasza toyone (#10) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Igen nekem is volt már,most is a szekrényben pihen ugyanolyan,mint a tied.
Lehet lecserélem a Brockent,hátha a Noctua jobban meghűti.

06-3o/9759I39

(#13) aram01 válasza mghltm (#8) üzenetére


aram01
nagyúr

mennymá az gagyi ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#14) sysrq


sysrq
őstag

Ezt az MSI nagyon komolyan gondolja, minden alkatrészt a lehető legalaposabban tesztel le hogy a katonai szabványoknak is megfeleljen.

Megkérdeztem az msit mi is ez?

Konkrétan az Ugandai katonaság lelkészosztag konyhaszabványának megfelelő besorolás, tényleg.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#15) aram01 válasza sysrq (#14) üzenetére


aram01
nagyúr

jól jöhet még a tanúsítvány majd,ha netán oda besoroznak :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#16) 04ahgy válasza sysrq (#14) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Enyhén szkeptikus vagyok, bizonyítanád is ezt valahogy?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17) mghltm válasza aram01 (#13) üzenetére


mghltm
addikt

minden igenyem kielegiti a kis asrock: usb3, esata, sata3, k-s procik huzhatoak, integralt vga-t kihasznalja de fogad diszkretet is, ja es olcsonak nevezheto :P

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#18) 04ahgy válasza mghltm (#17) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ezt szerintem nem az MSI csúcsalaplap-teszt topikjában illik megbeszélni. Korlátozódjunk a témára...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19) aram01 válasza mghltm (#17) üzenetére


aram01
nagyúr

poén akart lenni szeretem én is azt a márkát :K

04ahgy: ne légy már ilyen kőszívű :P

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#20) sysrq válasza 04ahgy (#16) üzenetére


sysrq
őstag

Megcáfolhatatlan bizonyítéka hogy nem tudod az ellenkezőjét.
Azt is írhatták volna hogy megfelel az űrkutatási szabványoknak.
Melyik ország? Melyik év?

[ Szerkesztve ]

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#21) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Hát én nem tudom milyen szabványnak felelt meg,de az enyémeknek maximálisan :K .Tegnap óta(most már)boldog tulaja vagyok egy ilyen lapnak.16 év kő kemény AMD-zés után váltottam,tehát holt homály voltam-vagyok a Sandy-s rendszerekhez.Borzasztó sokat csetlettem,botlottam a gépel,de a lap be van oltva hülye gyerek-user error elleni vakcinával(köszönhetően a dual bios áldásos tevékenységének). Most már kezdek vele egyenesbe jönni,csak az a bánatom,hogy a proci ahogy kap egy kis húzást(szorzó-feszemelés)egyből nem veszi vissza a cpu feszt(mint ahogy a CNQ-teszi),hanem csak a szorzóval játszik.Bár az elején zavart,mostanra pont lényegtelennek tartom,mert külön profilokat használok az EFI-n belül ami mellesleg igen figyelemre méltóan sikerül.Összességében nagyon faja kis lapnak tartom és ha javítják az efi hiányosságát akkor már-már tökéletes deszka lenne :K

(#22) Kassadin válasza Hunork (#9) üzenetére


Kassadin
addikt

Más meg nem vesz asrock alaplapot, merthogy milyen gagyi lapokat gyárt... :U
Egyeseknek csak az asus/giga/msi triumvirátus létezik, amiből azt hiszem, hogy a giga a baromi nagy marketinggel veszi ki a részét, de a másik kettőnek se kell szégyenkeznie ilyen téren.

(#23) szab.tam


szab.tam
nagyúr

nem értem, hogy az új prociknál miért lesz relatív csak ennyi a linx-ben mért gflops. 3 giga ddr2 rammal a q9550@4 ghz-en hozza a jó 55-öt, amit ez 4.5ghz-en.
a bekapcsolt ht ennyit levesz az értékből?

mert ha más az oka, (vagy akármi), a kis gflops érték arra is utalhat, hogy a proci ugyan 100% kihasználtságotot mutat, de nem fut rendesen teszt közben, így a linx adott futása sem teljes stabilitás mérőfok.

ezt a jelenséget többször tapaszaltam a stabilitási határon. kisebb gflops értéke mellett a linx a végtelenségig elfutott. a tesztet újra és újra inítottam addig, amíg "nem kapta el rendesen", és nem láttam magas értékeket. és ekkor jött a magas érték, de a valahanyadik körben bepirult....
jó idő volt, mire rájöttem erre a huncutságra....

tehát, ha relatív kis gflops értéket kapunk, valamiért a teszt félgőzzel fut, és nem ér semmit, mint stabilitás mérőfok...
de a félgőzzel indulás is csak akkor szokott előfordulni, ha a stabilitási határon mozgunk. kitesztelt, biztosan stabil beállításon sosem fordult még elő a jelenség....

ebben a témakörben már többen nem értettek velem egyet. igazából pedig nagyon kevesen tapasztalták, amit én is. azaz kevesen voltak, akik nem söpörték a szőnyeg alá a témát, és utánajártak maguk is...

és minél több ilyen magán alaplap teszt kéne! :K :C :R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24) toyone válasza szab.tam (#23) üzenetére


toyone
őstag

Ez számomra nem ismeretlen probléma. Elő szokott fordulni, nem elegendő ha lefut 10-20 kör. A GFloppokat is figyelni kell, mert attól hogy még lefut nem biztos hogy stabil Ugyanis közben az esetleges hibákat korrigálva lassabb lehet, hiába nagyobb az órajel.

Nálam a Windows SP1 (és így az AVX ) hiánya okozza ezeket a GFlopokat.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#25) szab.tam válasza toyone (#24) üzenetére


szab.tam
nagyúr

világos! :R
csak kíváncsi voltam, figyeltél-e rá. :)

egyébként kikapcsolt ht elég sokat hoz. egy barátom nézte i7 920-ban. picit 4 giga alatt hozta a 60 gflops-ot ht off-al.
(de kb. egy év instabilitás szenvedés, random kékülés alapon is. ezen okokból felszámolta. vett laptop-pt, ps3-at, x-box-ot. és full fanatec kormány szettet. azóta nyugodt ember.) :K :D

"az esetleges hibákat korrigálva lassabb lehet"
aha. :K akkor ez lesz az, amit én "félgőz"-nek hívtam. tehát ez az oka. világos. tanultam. :R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#26) KAMELOT


KAMELOT
titán

Nagyon szuper teszt! UPPPP a szépen leírt tesztért mindent részletessen korrektül bemutatva. Köszönjük! :R :R :R
Alacsony fesz ,magas órajel, jó hőfokok. Stabil Márkás alaplap.
MSI good choice for everyone!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#27) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

szimpatikus darab, bár picit drága. más kérdés, hogy mostanában eléggé nagy lett alul a lyuk, normális 68as lapot nem nagyon látni 40-45 alatt (azt hadd ne minősítsem, amikor a fetek felén nincs hűtés, másik felén meg van). amd megint vicces, lowend lapok olcsóak, rendes (funkcionalitásban nem gyengébb a jelenlegi p35ds4nél) lap meg megint nincs 50 alatt.

arra számítottam NB integrálásával olcsóbbak lesznek a lapok, hááát:).

tesztért köszönet, ha esetleg oda jutok, ez a lap is lehetséges darabok között fog szerepelni (bár az LLC kikapcsolhatósága engem picit zavar).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28) szab.tam válasza proci985 (#27) üzenetére


szab.tam
nagyúr

mármint ki nem kapcsolhatósága....

hát ez tényleg elég gáz.
én leragadtam a yorknál, de már rég nem használok llc-t.
szerintem tipikusan a kezdő tuningosoknak való ficsőr. ha az ember rendesen körbejárja, semmivel nem fog magasabb stabil órajlelet kihozni. viszont ott vannak a fesztüskés degradációs lehetőségek.
jó, én is csináltam 1-2x 1.56v + llc qx9650 bohóckodást léggel, de nem 24/7-re....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#29) ch003067


ch003067
addikt

Ha szabad megkérdeznem, akkor mi az a 2 kilógó vezeték a tápcsatlakozó előtt? Amik úgy néznek ki mint egy csiga érékelői. :U

(#30) Milka 78 válasza ch003067 (#29) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az MSI az extrém tunerek számára külön mérési pontokat alakított ki,hogy a valós feszt is meg tudd mérni külső mérőegységgel.Amit látsz az a mellékelt segédkábel amit természetesen ki lehet húzni :)

(#31) ch003067 válasza Milka 78 (#30) üzenetére


ch003067
addikt

Jah értem :)

Háth, végül is jó dolog lehet.

Köszi az infót :R

(#32) Thauxeeb


Thauxeeb
tag

Fasza lap és jó írás! :)

(#33) proci985 válasza szab.tam (#28) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igen, az:).

hát, q66 topikban volt példa degradálódásra. drop meg azért van, hogy egy adott érték fölé semmiképpen ne menjen a fesz. tehát LLC nélkül 1.54es beállítással lehet, hogy idle fog adni 1.50et, load meg 1.48at, de az összes szál egyszerre leállásánál 100W fölötti pillanatyni hirtelen terhelésváltásnál se fog a proci kapni pl 1.55öt. bekapcsolt LLCvel meg lehet kisebb lesz a drop, cserébe a fene tudja, hogy mekkora lesz a max fesztüske, amit bekap a proci.

másik meg, hogy alapvetően a drop olyan 6-8 fázistól nem szokott magas lenni (0.02-0.06), tehát sok értelme az LLC bekapcsolásának nincs, kevesebb fázisnál meg az ingás miatt szerintem egyébként se szabad bekapcsolni. másik oldalról meg alacsony fesznél megint nincs sok értelme, magas fesznél meg nem marad garancia arra, hogy nem kap a proci tüskét.

extrém tuningolni mondjuk nem próbáltam, ott lehet van értelme, de légen szerintem abszolút semmi.

az az 1.56 + llc azért keményen hangzik:D. én a kentinek (1.55 a max intel spec szerint) alig mertem 1.52-1.54et adni biosból tesztre, és már az is tényleg nagyon sok volt (24/7es beállítás 1.20 összehasonlításként).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#34) szab.tam válasza proci985 (#33) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"másik meg, hogy alapvetően a drop olyan 6-8 fázistól nem szokott magas lenni (0.02-0.06), "
gondolod...

soakdik 775-ös lapon volt/van.

asus p5qd turbo 8 fázis
ugyanez premiuban 16(!) fázis.
ugyanúgy madj 0.1v droppot csinálnak.

több 3 fázisos lapom is volt. ugyananyit droppoltak azok is. persze lényegesen vaccakabb tuningpotenciál mellett. de az instabilitás máshol keletkezett.

a kevés fázisos lapoknál bios 1.4v volt fölött mindegy volt mit adtam. egyszerűen terhelés alatt 1.31 fölött nem kapott a proci. a sok fázisos lapoknál mindegy, hogy mennyit adok. mindenhol kb. 0.1v a dropp. tehát nem fogy el egy határ fölött a tudomány. ennyi a különbség.

természetesen ez qvadoknál értendő. wolf-okkal kisebb a dropp, és a 3 fázios lapokkal is tudtam kb. load 1.37-ig emelni.

szép volt amikor egy ASRock_Penryn1600SLI-110dB-ben (első szilárdelektrolitos lapjuk volt, el cseszték, sípolt, cücörgött, minden baja volt), egy qx6850-et próbáltam megkergetni. hiába adtam neki bármennyit, ledroppolt 1.31-re. így 3.6 ghz volt a vége. (9x400)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35) toyone válasza szab.tam (#34) üzenetére


toyone
őstag

Hiába a sok fázis ha azok rossz minőségűek vagy egyes lapoknál csak díszek mert be sincsenek kötve. Msi nél még a P67 lapok megjelenésével kapcsolatban hallottam hogy nem a fázisok növelésével fejlesztenek, hanem inkább kevesebb darabszámmal dolgoznak, de azok jobb minőségűek legyenek. Ezt is magába foglalja a Military Class II

Jó példa még a Biostar lapok, ott sincs agyon durrantva semmi és még is nagyon rendben vannak.

Köszönöm mindenkinek :R

Bármilyen tulajnak vagy leendőnek: van topikja az MSI 1155 lapoknak Link

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#36) 04ahgy válasza szab.tam (#34) üzenetére


04ahgy
nagyúr

MSI Eclipse SLI. Már 3 éve DrMOS technológiával üzemel (mikor a Barts GPU-k VRM-jére a forradalmi, integrált driveres jelzőt használták a PH! reviewben, csak lestem, hogy ezek nem tudnak MSi-ékről) 6 fázissal. 400W körül kajáló i7-980X esetén sincs baja a VRM-nek. Csillió fázisos (24 talán) P6T Deluxe meg kifingik alatta.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#37) szab.tam válasza 04ahgy (#36) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"400W körül kajáló i7-980X "

ez komoly? én el vagyok maradva.... (azt hittem, hogy 200w fölött picivel...)
ezt jó tudnom, mert a tervem az, hogy mielőtt nekifogok a passzív hűtésű elemek gyártatásának és forgalamzásának, ref-nek egy ilyen gépet is meg kell csinálnom passzívra, egy 2 gpu-s vga-val. de ez azért durva. azért a vga hűtőmet rádugnám egy ilyen procira. megnézném, mit kezd vele. az is igaz, hogy egy 6 magosnál, 4.5 ghz tájékán, tuning stbilitásnál nagyon nem mindegy, hogy 40-45 vagy 75-80 fokon megy a renszer full loadon...

(#35) toyone
ok. :R

mint mondtam: én a 755-nél nagyon leragadtam, és csak most kezdek művelődni a továbbmutató témákban. pedig muszáj lesz... :)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#38) 04ahgy válasza szab.tam (#37) üzenetére


04ahgy
nagyúr

1,55V, 5GHz. Konnektorból Vantage CPU teszt alatt bekérte a 480W-ot (GT220 VGA volt mellette). Csökkentve egy tized voltot csak 4,8GHz-en jó a CPU de jócskán visszaesik a fogyasztás is.

Folyékony nitrogénnel 600W fölött kérnek ezek a jószágok.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#39) szab.tam válasza 04ahgy (#38) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem semmi. igaz, a konnenktorból mértből mindig le kell vonni a táp hatásfokból adódó 8-10%-ot, lapot, stb-ket, de ha nem is éri esetleg el a procira jutó nettó fogyasztás a 400-at, de valszeg konvergál hozzá.
elég kemény. :K

nálam más a kategória. 4ghz 9550, húzott 480-nal is konnektorból mért fulload, (magas priorítású furmark + linx), csak max 437w-ot bírt felvenni...
(ezért is tudom passzív táppal megoldani.)

szívesen terveznék és építenék megrendelésre egy te féle prociddal és 2*590-nel, 3* seasonic x460 táppal egy fullgamer passzív konfigot. de ahhoz kell egy bátor kedvű és igen nyitott költésgvetésű júzer...
bele mernék vágni. de nem lenne kompkat a méret. :N :DDD
és lenne vagy 60-80- (100?) kiló a gép...
a nagyobb baj az, hogy egy csúcs vízhűtés árának a 2x-eséből ki is tudnám talán hozni, (csak a hűtést, persze...)
és akkor még valami egyedi házat is kéne hozzá építeni.

álmodozni, tervezgetni jó. :))
a mostani gépremről is fantáziáltam 2 menetben majd 1 évet...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#40) 04ahgy válasza szab.tam (#39) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Természetesen levontam az SSD (3W), RAM (10W), VGA idle (8W) és alaplap (30W) fogyasztást ebből, és természetesen figyelembe véve a táp hatásfokot (Corsair Professional Gold), valóban némileg 400W alatti disszipáció jön ki. Azért is írtam 400W körülit és nem 400W-ot meghaladót. :D

Természetesen a szokásos [U(tuning) / U(alap]) ^ 2 * f(tuning) / f(alap) * P(alap) képlettel is szépen adódik az eredmény. A szokásos 130W TDP-vel számolva nekem ~350W jött ki 5GHz-es tuningot, 3,33GHz alapórajelet, 1,165V alapfeszültséget és 1,55V emelt feszültséget feltételezve. A 130W meg mint tudjuk, intelnél Thermal Design Power, nincs kőbe vésve az, hogy specifikus terheléseknél a CPU nem fogyaszthat többet.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#41) proci985 válasza szab.tam (#34) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ok, nálam a p35-ds4nél 0.05-0.06 a drop (utóbbi 1.54->1.48nál lett próbálva, több felesleges, lap visszajelzése alapján), p35-dq6oknál ez 0.02. bekapcsolt LLCs dq6ok meg ugyanúgy felülfeszelnek, mint az itt tesztelt lap. ezek quad értékek.

p35ös asusból (p5k széria) az a legjobb a deluxe wifi volt, az ugyanúgy 0.02 körül droppolt, mint a dq6 (0.02). q66 alá kb ez volt a legjobb két lap a piacon (a p35ös digi VRMes DFIből nem volt a topikban, csődbe is mentek, meg előtte is már akadozott az ellátás) amíg p45/x48 ki nem jött.

olcsóbb asus lapok (értsd, nem prémiumkategória) viszont drop szempontjából p35ön katasztrofálisak voltak, ezek szerint ez a jó szokásuk megmaradt p45re is. anno elsőre egy p5km volt, amire méltóztattak 3 (három!) fázist rárakni, majd -out of box semmit nem csináló, grafitozva ment- loadline calibrationnal tuninglapként hirdetni. na az 0.15+öt droppolt. kissé ki is készültem, hogy defaultból megkente 1.35el a procit, load alatt meg az 1.285ös VID ellenére kapott a lap szerint 1.21et.

asrocknál egy időben volt mesterséges határ, 1.35ös korláttal. mondjuk egy három fázisú lappal szerintem ez a teljesen megérthető kategória.

muzsikálást én a p35-ds4el is hallottam, igaz ahhoz 150W fölötti fogyasztás kellett, és a feteket is rendesen hűtve -120as venti rájuk- nem jött elő.

04ahgy: a forradalmi digis VRM vicces volt, már a 2900xtkre is azt raktak:). de dfinek is volt már digis lapja p35ön.

apropó: ilyen 400-600Woknál foglalatok hogy bírják a strapát, nem égnek át a lábak?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#42) 04ahgy válasza proci985 (#41) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egyrészt. Nem a digitális VRM-ről beszéltem, hanem a DrMOS- ról. Nem keverendő a kettő. Míg előbbi lényegesen eltér vezérléstechnikailag az analógtól, addig utóbbi csak a meghajtó fokozat, valamint az upper és lower MOS FET teljesítménytranzisztorok egybeintegráltságát jelenti. Így kisebb jelutak, kisebb veszteség melletti magasabb frekvenciás üzem, kisebb melegedés érhető el. A GA-X58A-OC-n is DrMOS VRM van, mégis analóg. Digitális VRM is építhető diszkrét FET-ekkel, lásd P8P67 és társai.
Ráadásul azt sem tudom, hogy került most ide a 2900XT, mert annak a VRM-je a messzemenőkig megállja a helyét.

Az itt emlegetett dropokat műszerrel méred? Mert toyone fórumtárs úgy mérte. Anélkül sajnos sem a Te, sem más drop értékeit nem tudom relevánsnak tekinteni.

Megfelelő (nem Foxconn) socketes lapot kell választani. Akkor 800W esetén sincs gond.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#43) proci985 válasza 04ahgy (#42) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ok, köszönöm a felvilágosítást.

dropok nem műszeresek, szóval igazad van, h nem mérvadóak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44) szab.tam válasza 04ahgy (#42) üzenetére


szab.tam
nagyúr

öö, igaz. amit a cpu-z kiírt. nem műszeres mérés.... :N

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#45) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a bemutatót :R
Nagyon részletes bemutató :)
Nagyon jó tuningolható lap, bár az ára sem semmi (58K).

Dave666

(#46) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Sziasztok!!!!!

Szerintem a legszebb UEFI képe az a Asus.Szerintem......

Nexus 5

(#47) toyone válasza Kunsztler (#46) üzenetére


toyone
őstag

Szubjektív hogy kinek melyik tetszik. Az Asus-é is elég csinos. Tetszik az is. Bár ha funkcionalitásban jó akkor nekem oly mindegy hogyan néz ki.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#48) B@ron válasza toyone (#47) üzenetére


B@ron
csendes tag

Egy kis érdekesség:
azt mesélik MSI-nél, hogy a mostani ClickBIOS II felületénél meghirdették a vegfelhasználók között, ki-ki tervezze meg milyennek szeretné látni a következő UEFI BIOS-t. Ezekből a beérkezett munkákból született amostani kinézet.

Bocs Mindenkitől ez csak egy kis szösszenet volt. :P

B@RoN

(#49) jeni válasza Kunsztler (#46) üzenetére


jeni
félisten

nálam is az Asus tetszett,nekem az felhasználói barátibb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.