Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atti_2010


atti_2010
nagyúr

31000Ft egy olyan komoly lapért mint a FM2-A85XA-G65 nagyon baráti.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#2) Patice


Patice
nagyúr

A mini-ITX-es lap nekem bejön. Az ára is rendben van. Izmos kis konfig dobható majd össze belőle. :C (Mondjuk hozzá egy A10 5700 és 8 GB RAM) 100 W-ból elvan a rendszer és a legtöbb igényt bőven ki is elégíti.

Lehet egy ilyesmi lesz majd a következő gépem, ha mondjuk 2 év múlva kifutónak fognak ezek számítani. :D

De a többi sem szégyenkezhet, tényleg mindenkire gondoltak. MSI: :R

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3) FatalEror válasza atti_2010 (#1) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát nem!Tényleg nem,és elég komoly darabnak néz ki,messze a legkomolyabbnak amit eddig láttam.

HardCore is my LifeStyle

(#4) MZperX75 válasza Patice (#2) üzenetére


MZperX75
addikt

Na csak lesz az is(miniITX),lehet ,hogy cserélek? Lehet A10-5700-esre beneveznék 65W TDP-ben
Ebben a kis miniITX-be.

Fogyasztás,alulfeszelés,na majd erre kíváncsi leszek! :B

[ Szerkesztve ]

(#5) FireKeeper válasza atti_2010 (#1) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

egyetértek. főleg ha az asus lapjaihoz képest, amik ugyan jól felszereltek, de azért még sem ezt a szintet hozzák, drágábban.

amúgy meg a mai sok AMD-s és Trinity-s hír helyett jöhetne már a teszt :K

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6) Patice válasza MZperX75 (#4) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen, egy ilyen konfiggal elég jó kompromisszum köthető fogyasztás, teljesítmény, méret terén. Főleg ha ez is olyan jól fogja bírni az alulfeszelést, mint az elődök. :)

(Én most vettem Brazost, nincs szándékomban (még ;] ) cserélni.)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7) MZperX75 válasza Patice (#6) üzenetére


MZperX75
addikt

Ha a mostanit jól el tudnám adni(A8-3820 2.5Ghz 65W TDP1.41V@1.25V) mini ITX Asrock lapban.
És ,ha ennél a konfigemnél jobb a fogyasztása,és több "kakaót" kapok akkor csere,de max 10Ft többletért.

[ Szerkesztve ]

(#8) 8th


8th
addikt

Utolsó bekezdés második mondat első szó el van ütve.

(#9) FatalEror


FatalEror
addikt

(#10) Trixee


Trixee
csendes tag

"Az AMD a mai napon indította hódító útjára a Trinity
APU dobozos változatát"

Mennyibe kerülnek a trinity procik?

(#11) Pista0001


Pista0001
addikt

Hát az ITX-es kicsit drága lett. Meg az a D-sub is lerohadhatna már, DVI-I-ből lehet csinálni ha valakinek kell.

(#12) Patice válasza Trixee (#10) üzenetére


Patice
nagyúr

"Az árazással kapcsolatban az AMD csak ennyit enged közölni, hogy az A10-es APU-k nagyjából az Intel Core i3-2120 és i3-3220 jelzésű termékek árszintjére érkeznek. Ebből lehet következtetni addig, amíg az összes adatra fény nem derül."

Forrás.

Azaz 20-30 ezer között lesznek kb. a Trinity APU-k.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13) FireKeeper válasza Trixee (#10) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az A10 5800K-t 32-36k között lehetett látni felbukkanni néhány órára egyes webshopok kínálatában.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#14) Abu85 válasza Trixee (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) MongolZ válasza Abu85 (#14) üzenetére


MongolZ
addikt

Teszt? :)

#16: Naaaaaaaa!!

;)

[ Szerkesztve ]

(#16) Abu85 válasza MongolZ (#15) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igyekszünk. Picit még várni kell.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) Trixee


Trixee
csendes tag

FM2-A55M-E33
Ez a leggyengebb atx-es verzio
Ez az alaplap ugyan ugy normálisan kezel minden alkatreszt mint pl sima a75 alaplapok?
Szoval ha pl ugyanolyan procit+ramot+ssdt rakok az a75be es az a55be akkor sebességre ugyan azt produkalnak?(usb3 leszamitva)
Vagy netan az a75 jobban kezelne az alkatreszeket?
Atx kb mekkora lehet? 40*40cm? Vagy inkabb 60*60cm?
Sajnos atx alaplapom meg sose volt
Es gondoltam összeraknek egyet
Ha jol szamolom kb
Alaplap(15e)+a5700(32e)+60gb ssd(15e)+8gb 1866mhz ram(11)=73e mar komoly fm2es gepet lehetne osszehozni
4-5éves 300w os táp eléglenne a géphez?

(#19) Abu85 válasza Trixee (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tulajdonképpen a sebességben az A55, az A75 és az A85X nem különbözik. A szolgáltatásokban van különbség pl. USB 3 vagy a RAID és SATA verzió ... Ha ezek nem kellenek, akkor az A55 is ugyanolyan jó alternatíva mint a többi, csak olcsóbban.
305x244 mm-es az ATX.
Ha az a 300 wattos táp minőségi, mondjuk FSP, akkor elég.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) FireKeeper válasza Abu85 (#16) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

akkor ne fórumozgassatok :P ;] ;]

#19: hiába ugyanolyan sebességre, sajnos komolyabb lapokat csak a nagyobb (=drágább) chipkészlet köré építenek.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#21) El Kebir válasza Abu85 (#16) üzenetére


El Kebir
őstag

Az "Eyefinity támogatás: négy monitor" hogyan működik? DP porton több monitorral megy? (mert a lap leírásában egyszerre csak három kimenetet támogat, ahogy az asus csúcs fm2-es lap is)

A dp porthoz tatozó max felbontás alaplapfüggő?
Mert asus dp-n támogatja a 4k2k-t, míg ez az msi csak 2560x1600 maxot ad meg, ez elsősorban nem a gpu-tól függ? (és akkor az msi, gigabyte csak simán láma?)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#22) .mf válasza Abu85 (#14) üzenetére


.mf
veterán

Fura az az árazás. A kisebb A10 ill. A8 modellek is annyiba kerülnek, mint a nagyobbak? Ennek így mi értelme?

30k a mITX lapért, pedig még a harmadik monitor-kimenetet is lehagyták? Mehetnének kicsit lejjebb is vele. Remélem lesznek olcsóbb A55-ös alapúak is, a plusz-fícsörök fele nekem nem kéne arra, amire egy ilyen gépet használnék.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23) Trixee válasza Abu85 (#19) üzenetére


Trixee
csendes tag

30x24cm??? Ilyen kicsi ? Aztaaa hat akkor mindenkepp a 15e ft os a55 valasztom :)
Mar csak egy olcso kicsi haz kell hozza :)
Koszonom a gyors valaszokat ;)
Meg egy kerdesem volna hol lehet ennyiert hozza jutni ? (elnezest h nem hasznalok ekezetet csak a gyors telefonrol valo gepeles miat :) )

(#24) aram01


aram01
nagyúr

nagyon kellemes árban vannak :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#25) -vitya- válasza Trixee (#23) üzenetére


-vitya-
őstag

kishazánkban szerintem csak hamarosan lehet majd kapni, mondjuk legjobb esetben is csak jövő héten, de inkább két hét múlva...

-=Витя=-

(#26) solfilo válasza .mf (#22) üzenetére


solfilo
veterán

Talán a kisebb TDP besorolás miatt. Nem tudom.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#27) Tomix24 válasza Patice (#12) üzenetére


Tomix24
addikt

:D ja persze, nettó...

(#28) Angel1981 válasza atti_2010 (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Így van szerintem is!
Nagyon várom a Trinity tesztet!

(#29) MZperX75


MZperX75
addikt

Bakker! gyerekek a Ipon beelőzött bennetek a tesztel,mondjuk látszik szerintem ,jól összecsapták.

Idle fogyasztás 50W :W videóval 55W :W

(#30) aram01 válasza MZperX75 (#29) üzenetére


aram01
nagyúr

néha összejöhet nekik is ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#31) atti_2010 válasza MZperX75 (#29) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Várjuk ki a végét, nem mindegy a teszt minősége sem, amúgy meg semmi gond az Iponos tesztel de szerintem a PH-s jóval részletesebb lesz.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#32) Móci


Móci
addikt

A mini ITX-es lap nagyon is tetszik, s árban sem annyira durva.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#33) boeing


boeing
senior tag

Nagyon baráti árak,megéri. :K

(#34) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Láttam én már az itt említetteknél olcsóbban is, mind APU-t, mind deszkákat, de csak listákon.

Sajnos Magyarországon megint csak a megszokott papír rajt sikerült, de gondolom ezt már mindenki megszokta.

szerk:

Ja, és azért 2012 vége felé már a leg fapadosabb változatba is beleférhetne legalább valami alap raid0/1 vezérlő.

[ Szerkesztve ]

(#35) Munyos válasza Abu85 (#16) üzenetére


Munyos
csendes tag

A mostani tesztre én is minden idegszálammal figyelek ! Nagyon durván arcon vághatja az Intelt az áraival. Mert bárki bármit mond a felhasználók 5 % nak sincs szüksége i5 nál erősebb procira. Észrevehető különbség elenyésző. Viszont a GPU sebességére mindenkinek szüksége lehet.

(#36) antikomcsi válasza Munyos (#35) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

GPU sebességre éppen úgy szüksége lehet mindenkinek, mint ahogy CPU sebességre.

És fordítva is lehet nézni, az igp felhasználok 5%-ánál többnek nincs szüksége egy hd4000-nél, erősebb integrált vga-ra.

Szóval ezek teljesen szubjektív dolgok.

(#37) Pista0001 válasza Munyos (#35) üzenetére


Pista0001
addikt

Ha a PH! közönségre gondolsz akkor fedheti a valóságot amit írsz, ha az összes felhasználóra akkor 95%-uknak egy Pentium is bőven elég.

antikomcsi: Sok minden elférhetne, de jellemzően nem a költséghatékony megoldást keresők akarnak RAID tömböt használni. Persze kivételek vannak.

Kicsit meg vagyok lepődve az árak minősítésén. Így hogy új modellek a két olcsóbbik talán határeset, a csúcsmodell enyhén, az ITX-es durván túlárazott szerintem. Ezek szerint Magyarországon mégsincs válság? A végén még visszamegyek. ;]

(#38) antikomcsi válasza Pista0001 (#37) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Sokszor hallottam már itt a fórumon is, hogy valami ilyesmi megoldást (Brazos, LIano) akarnak otthoni mindenesnek. Fájl szervernek, lejátszónak stb.. Márpedig ha 1-2 ezer gigás meghajtókra bízom a családi képeket, akkor ha nem is a sebesség érdekel, de azért nyugodtabban alszok, ha tükrözve vannak a lemezek.

Másrészt már értem, hogy miért tudta az Asrock maga mögé gyűrni az MSI-t.
Egy 11-12 K-s Asrock deszkán van raid, egy 15 K-s MSI-re ez már nem fér rá.

Válság, ugyan, itt mindenki simán költi a nem létező pénzét..... ;]

(#39) 8th válasza antikomcsi (#38) üzenetére


8th
addikt

ASRock :K Én személy szerint a FM2A75 Pro4-M hazai árára leszek kíváncsi.

(#40) Munyos válasza antikomcsi (#36) üzenetére


Munyos
csendes tag

Azt szeretném kérdezni, hogy ezek az FM2 tokozású Trinity procik milyen videokarival lesznek kompatibilisek ??? Csak amd vagy jöhet egy Geforce 690 is ??? :F

(#41) antikomcsi válasza Munyos (#40) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem max 6670, aztán ennyi.

Annyira azért nem jó fejek, hogy az ellenlábas termékeit is bevegyék a pakliba, vagy inkább nem annyira hülyék, hogy maguk alatt vágják a fát. ;]

Amúgy sincs értelme egy nagy teljesítményű vga-t mellétenni, mert csak visszafogná a teljesítményét.

(#42) Pista0001 válasza Munyos (#40) üzenetére


Pista0001
addikt

Működni fog mellette bármilyen kártya, dual graphics azonban csak AMD Turks vagy Caicos GPU-val lesz elérhető.

atomkomcsi: Ez nem feltétlenül igaz, minden a beállításoktól függ. Simán lehet akár GPU limites szituációt is összehozni (nagy felbontás, magas részletesség, élsimítás, stb).

(#43) FatalEror


FatalEror
addikt

Hölgyek urak itt a teszt:[link]

HardCore is my LifeStyle

(#44) antikomcsi válasza Pista0001 (#42) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem teljesen értem, hogy mire szeretnél kilyukadni, hisz beállításoktól függetlenül mindent az alaplapi vga csatlakozáson kell kipréselni.

Tehát egy modern nagy teljesítményű vga kártyával még ha gpu limites beállításokat is állítasz, lehet több FPS-es lenn, ha a monitor közvetlen a vga-ra van kötve, mintha dualban megy az igp-ről.

Kipróbálni nem tudtam ezt LIanoval, hisz nincs rá mód, de ehhez hasonló ösvényt az NV-már évekkel ezelőtt végigjárt. Ott próbáltam, és kb. 10%-al volt gyorsabb a gtx280sli, mint a két kártya és az igp együtt.

(#45) Pista0001 válasza antikomcsi (#44) üzenetére


Pista0001
addikt

Ja hogy te is dual graphics-ról beszélsz... úgy már természetesen más tészta. :K

(#46) El Kebir válasza Abu85 (#16) üzenetére


El Kebir
őstag

Akkor ezeknél az alaplapos híreknél bennehagyjátok az alaplapokhoz hibásan kiírt négy monitoros támogatást? :U (az asus fm2-nél is, ennél az msi-nél is... az olcsóbb lapok se biztos, hogy annyi monitoros megjelenítést támogatnak, amennyi kimenetük van...)

azért ennél kicsit alaposabbnak kellene legyetek, így is lesznek akik hasonlóan benézik majd, és azt hiszik, hogy egyszerre lehet az összes kimenetet használni... :(

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#47) Abu85 válasza El Kebir (#46) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Már miért lenne az hibás? Négy monitort támogat a Trinity Eyefinity-je. A kimeneteknek sem kell mindnek meglennie. Ha van DisplayPort, az alapból elvisz három monitort.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#48) El Kebir válasza Abu85 (#47) üzenetére


El Kebir
őstag

ja, akkor ezt már nem úgy értitek, ahogy a trinity-s tesztben? (ott kifejezetten négy támogatott kimenet volt írva)

a másik kérdésem, hogy a dp porton akkor gyártófüggő a 4k2k? (ennyire nem foglalkoznak egyes gyártók vele?) vagy attól, hogy nem írják ki, képes lehet a dp port arra? (vagy ott is spórolhatnak a felépítésben? annak nincs hatása a dp port 3 monitoros támogatására?)

szerk.: de az msi is csak 3 monitoros módot ír, amit támogat, tényleg megy vele négy is vagy csak valószínűsíted?

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#49) Abu85 válasza El Kebir (#48) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Négyet tud. Egyet HDMI-n, és hármat DisplayPorton. De ha az alaplapgyártó megoldja az átkötést, akkor az is megoldható, hogy a négy kimenet mindegyikén legyen egy-egy monitor.

A Trinity 4K-s. Attól függ ez, hogy melyik DisplayPort van támogatva, 1.2 HBR2 kell, amit az AMD támogat az összes új terméken, ami 2012-ben jelent meg.
Azért tudnak egy DP porton három Full HD-s monitort meghajtani, mert 4k-t is kivisz az 1.2 HBR2 szabvány.

Ha van rajta DP 1.2 HBR2, akkor megy vele három monitor, és a negyedikre ott a HDMI. Ez szabványos funkció.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#50) El Kebir válasza Abu85 (#49) üzenetére


El Kebir
őstag

Tehát amelyik nem tud 4k-t, akkor az dp-n se fog 3 monitort kezelni?

Az msi max 2560x1600@60Hz-et tud dp-n, vagyis ennyit ír, és ismétlem, a három monitor támogatását három kimenet használatátával írja....

még mindig azt mondod, hogy helyes a táblázatotok és tud 4 megjelenítőt kezelni?

...és mi a helyzet az asrock 4k@30Hz-es dp kimenetével? (miközben az asus 4k@60Hz-et ír)
Az alacsonyabb max frissítés is heréltség jele? (tudom hülye kérdések, de most ez izgat, meg ti se vagytok pontosak, meg a gyártók se adnak teljeskörű leírást) :)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.