Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .bableWes


.bableWes
őstag

sajnos igaz

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#2) morhange


morhange
tag

Gondolom (jól, vagy rosszul?), hogy akkor eladnád a mostanidat. Mennyire fedezné az újat a régi ára?

(#3) Mr.Csizmás válasza morhange (#2) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csak a mini itx menne el, 23k volt, majd körbekérdezek. de lehet odaadom faternak netezősnek. de ez lényegtelen.

a lényeg a vágyak, álmok viszonyulása a realitáshoz.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) Löncsi


Löncsi
őstag

Szerintem ha valaki igazán el akar valamit érni, akkor el tud szakadni "realitástól" mert valamilyen módon az biztosítva lesz.

A kereslet-kínálat meg nem így néz ki ...

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#5) Csemike


Csemike
csendes tag

Tán nem ártana definiálni azt, hogy ki a művész. :)

Csemi voltam. :D

[ Szerkesztve ]

(#6) Mr.Csizmás válasza Löncsi (#4) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

és mivel indul? a kereslet-kínálat viszony is ilyen módon változik < vagy >.

spontán nem ugrik léptéket.

A kereslet-kínálat meg nem így néz ki ...

lehet szűkszavúan fejtettem ki magam. :U

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7) Löncsi válasza Mr.Csizmás (#6) üzenetére


Löncsi
őstag

- kereslet (szeretném átépíteni a bulldozer platformra a gépemet)

- kínálat ( bulldozer platformot kínáló üzlet, gyártó)

Illetve

- kereslet (melós aki havi nettó ~90-ért dolgozik)

- kínálat (meló havi nettó ~90-ért, amit Te elvállaltál)

Nyilván ha valamire szükséged van ahhoz pénz kell, de ne keverd a kettőt.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#8) morhange


morhange
tag

Abban más /és talán rosszabb/ mostani kereslet - kínálat rendszer, hogy megáll a folyamat egy ponton és az a fogyasztó. Régen (tényleg régen) az ember megvette a magokat, amiből termeszthetett, a termést megehette és eladhatta. Ugyanez haszonállattal, azt is etethette, aztán levágta, jóllakott saját maga és el is adhatta. Most nem írom le az egészet mert minek, lényeg a lényeg, hogy egyszerűbb és hatékony volt a körforgás. Most pedig csomó olyan terméket kell megvennünk amiből semmilyen valódi hasznunk nincs. Telefon (amit megvásárlás utána is fizetni kell), internet (ez is csak kiadás, kivéve ha valaki dolgozik vele), tv és persze a számítógép (ez kivéve ha munkára használjuk). Kidobunk rá rakás lóvét de kézzel fogható hasznot nem hoz, később ugyan el lehet adni, ha el lehet adni, de az is csak a vásárláskori kiadásunk töredékét pótolja, igazi haszon sosem lesz rajta. Emlékszem, hogy pár éve még nekünk fizettek, hogy visszavittük az üveget, papírt gyűjtöttünk, stb. Ehhez képest most mi fizetünk azért, hogy vigyék el.

[ Szerkesztve ]

(#9) Mr.Csizmás válasza Löncsi (#7) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez így korrekt, de a bejegyzés azoknak szól, akik valami okból nem akarják így látni a helyzetet.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10) Löncsi válasza Mr.Csizmás (#9) üzenetére


Löncsi
őstag

De akkor is ugyanúgy hibásan kommunikálsz feléjük (szerintem). ;)

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#11) Lenry válasza Mr.Csizmás (#9) üzenetére


Lenry
félisten

akkor jól sejtem, hogy ez egy reflekció egy esetleg két művész-fórumtársunk utóbbi néhány napjára?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) Mr.Csizmás válasza Lenry (#11) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kb. ja.

így látom összegezve azt a párszáz véleményt, amit a PH írt nekik.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13) Pukkancs


Pukkancs
tag

Ne álmaid, hanem céljaid legyenek, lehetőleg elérhetőek, még ha nehezen is.

(#14) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Vettem :)

Csakhogy én reálisnak látom a céljaimat. A filmre van kereslet. A saját bénaságomat ismerném el azzal, ha azt mondanám, nem vagyok képes olyan filmet készíteni, amivel eredményeket tudok elérni. Azzal is, ha nem tudnám valamilyen módon összehozni, akár éhezés árán is.

[ Szerkesztve ]

(#15) tildy válasza Lenry (#11) üzenetére


tildy
nagyúr

Lehet mindjart 4en leszunk:) , de inkabb :(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) Mr.Csizmás válasza Crystalheart (#14) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nono, pont ez az, hogy leértékeled saját magadat. :N

ha a cégemnél befolyásosabb helyzetben lennék, felvetetnélek a váci, vagy a budapesti részlegre. az informatikus végzettséged előnyt jelentene.

imho ha filmet akarsz megcsinálni, ahhoz előbb szabadítsd fel a testedet és a lelkedet, ami most a mindennapi gályázás rabja - kert, kapálás, tejet fejni, meg a többi csilliárdnyi tennivaló, plusz a családod. akármennyire is szereti az ember a családját (mint mindenki), van hogy ez hátráltató tényező. :( az elköltözés+valami alap munka tehermentesítene. megjegyezném, amikor elvégeztem a sulit, nyáron tengtem-lengtem, és az, hogy teljesen szabad voltam, kurvaszar volt, önmagam bebörtönzése a tízig alvás, gépezés, evés, stb. elvégre nem mehettem mindennap kirándulni. aztán ahogy lett munkám akkor ősszel, azóta sokkal jobb, hogy van rendszer is az életemben, van újra intuícióm :)

mindenkinek vannak álmai, és úgy hiszem, hogy mindenki el is képes érni, csak el kell indulni hozzá valahogy. :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17) Ivan15 válasza Mr.Csizmás (#12) üzenetére


Ivan15
senior tag

olyanok is vannak, akik ugy erik el az almaikat, hogy nem eröltetik meg magukat sem a suliban sem kesöbb a munkaval, hanem inkabb kifejlesztettek egy modszert, amivel penzt illetve hasznalati jogot "keresnek", es ha eleg nagy a nyilvanossaguk/ügyfelkörük mindig lesz vki, aki segit.
Ezeket a kökemeny strategakat sokszor a köznyelv "müveszlelek"-nek nevezi.
Mivel ez az elnevezes sokszor segit az alap strategia megvalositasaban, mindenesetre nem hatraltatja azt, es artalmatlannak is tünik, bemutatkozasra is hasznaljak. Persze legkesöbb a bemutatkozas utan (müveszlelek), amikor burkoltan a penzkeresesre kerülne a szo, eszbe kellene kapnia a hallgatonak, es egy legközelebbi allaskeresö portalra terelnie a beszelgetest

(#18) morhange válasza Mr.Csizmás (#16) üzenetére


morhange
tag

Most én vagyok ebben a szituban, hogy semmi rendszer nincs az életemben, kelek mikor kedvem tartja (változó mikor), egész nap gépet ütöm, vagy eljárok néha, de tényleges rendszer nincs és valóban tök szar az egész.

(#19) Ivan15 válasza Mr.Csizmás (#16) üzenetére


Ivan15
senior tag

Mindenkinek vannak almai :R vkinek az, hogy ne kelljen dolgozni. :D
Ha abrazolni akarjuk a müveszlelkeket az emberek között, akkor egy olyan alapkerdesböl induljunk ki amit mindenki, tenyleg mindenki feltesz maganak: Hogyan jutok a lehetö legkevesebb munkaval a lehetö legtöbb penzhez/cucchoz?

Az elteres az emberek között, hogy az eletmüveszek "a lehetö legkevesebb munkaval"-t fontosabbnak tartjak, es erös kompromisszumot kötnek a "lehetö legtöbb penzhez"-zel. = Inkabb nagyon keves penzt, csak igazan dolgozni, azt ne kelljen.

Vannak olyanok is, akik szetdolgozzak magukat azert, hogy egyszer majd kicsit több penzt kapjanak. Naluk a sulyozas "a lehetö legtöbb penzhez"-en van, es a kompromisszumot ott kötik, hogy lemondanak a "lehetö legkevesebb munkval"-rol. = a csaladrol, a pihenesröl, a szabadidöröl.

A többseg a kettö között van valahol. Mindenki maga eldönti, hogy a skalan hova teszi magat. Aki ezt erti, az nem fogja rögtön penzzel es tamogatassal tömni az eletmüveszeket.

[ Szerkesztve ]

(#20) Mr.Csizmás válasza Ivan15 (#19) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

#16-ost folytatva, inkább az otthona és a családja béklyózza le sztem.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21) Ivan15 válasza Mr.Csizmás (#20) üzenetére


Ivan15
senior tag

ez lehetseges :) -pont a munka valasztana le a csaladrol, de nem adok szemelyes tanacsot neki ebben, mert ö tudja, hogy mit akar (#16-ot folytatva)

[ Szerkesztve ]

(#22) Mr.Csizmás válasza Ivan15 (#21) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

találkoztam vele egyszer személyesen, többre vihetné, mert határozott ember :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23) F34R


F34R
nagyúr

hmm ez így pont reális ha a negyedét rátudod fordítani valamira akkor az már jó :)

Bulldozer - álom vegyél redbullt az olcsóbb bár crysis 2 nem fog futni alatta. :DDD

(#3) Mr.Csizmás

egy olcsó 770-s lap kijön belőle

ha eladod.

[ Szerkesztve ]

(#24) madstunt


madstunt
addikt

a címről picit más jutott eszembe.
a sok gyökér aki ha jellemzi önmagát, azt írja/mondja művészlélek. képtelenek felfogni, hogy az, hogy valaki kretén/önsajnáltató/önigazolási rohamokkal küszködő/idióta attól még nem nevezhető művészléleknek, és csak azért nem értik meg az emberek őt vagy ő az embereket mer annyira felsőbbrendűbb tudattal rendelkezik hanem csak szimplán a felsorolt pár tulajdonság vagy ahhoz hasonló az oka.
KÖSZÖNÖM HOGY MEGHALLGATTAK ÉS LEÍRHATTAM

(#25) Mr.Csizmás válasza madstunt (#24) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26) danih válasza Mr.Csizmás (#25) üzenetére


danih
addikt

(#27) Gergő_


Gergő_
őstag

Az a művész aki megél abból amit csinál, nem kortársművész a szememben, elveszíti az egyedi kapcsolatát a világgal és nem képes többé ugyanúgy értelmezni, alkotni.Sajnos ugye évek telnek amíg megértjük a művészetüket, pl az elmúlt években pár magyar művész elhalálozott, öngyilkos lett, érdekes módon utána rögtön felvásárolták a festményeiket. addig nem értek annyit mások szemében. :(
A kortárs művész ha meg is élne a pénzből, amit keres, nem tud, mert nem tudja beosztani.
Ennek ellenére sokan megtudnak élni, akik megrendelésre dolgoznak, pl freskókat készítenek vagy valami régi stílusban szobrokat, ezeknek van keletje, de ez nem kortársművészet.
drMáriás, ő még él szerencsére és alkot. Geronazzo Mária Vincent van Gogh műtermében című képe valami káprázatos :D
Bada Dada
Szilágyi László , Apa kocsit hajt :)
A művészet nem jólét, nem mindenki Szász Endre , ez a mostani időkben lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#28) EczkE válasza madstunt (#24) üzenetére


EczkE
addikt

Ezek az emok.

Asszem mindenféleképpen!

(#29) Crystalheart válasza Gergő_ (#27) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Te most a festőkről beszéltél, ráadást a kortárs festőkről (mely stílust én hanyagolok), nem úgy kollektíve a művészekről. :)

Magyarországon a művészetnek túl kicsi a piaca. A festőkről volt szó, akkor elmondom az írók helyzetét is, hogy miért nem éri meg itthon, és miért éri meg külföldön. A TV előtti időkben, mikor még a könyv volt a legelterjedtebb szórakozási forma, még volt értelme írni, hiszen kiadathatták 80 ezer példányban - ma a magyarok közül kb. Lőrincz L. László könyveit adják ki ekkora példányszámban, ő mondjuk meg is él a krimiből. Az angol nyelvterület nagyjából 33-szor népesebb, mint a magyar, így az eladásokra is kb. ennyivel nagyobb az esély. Itthon ha kiadnak valamit 2000 példányszámban, a kiadó már örül, mert kijön nullszaldóra, az író pedig kap egy kis zsebpénzt a főállása mellé, külföldön ez ~66 ezer, simán megéri. Nem ritka, hogy 2-3 millióan vegyenek megy egy könyvet (ez kb. a hazai Lőrincz eladások felszorzása is). No, ezért nem akarok én főállású író lenni, holott ahhoz értek egyelőre a legjobban.

A filmszakma is hasonló, bár az Avatar itthon is képes volt akkora jegyeladást elérni, ami mellett egy magyar film is nyereséges lehetne. A különbség, hogy a film sokkal nemzetközibb ipar, Hollywoodban koncentrálódik és fut össze minden szál. Lehetőség van Magyarországon külföldi piacra filmet készíteni, külföldi szponzorokkal vagy stúdióval is, lehet szinkronos filmet készíteni, sőt ki lehet menni magyar embernek és stábnak Hollywoodba is, hogy ott szerezzen babérokat. Nem példa nélküli.

A film ugyanis művészet, olyan művészeti ág, amely a legtöbb egyéb ágazatot összefogja, és piacilag életképessé, eladhatóvá teszi. Nem véletlen, hogy a legjobb zeneszerzők is mind filmzenéket írnak, é a modern szimfonikus zeneszerzők szinte mind a film- vagy a játékiparban találták meg a helyüket.

(#30) Csemike


Csemike
csendes tag

Szerintem művész az, aki valamilyen alkotótevékenységet folytat, és ezt magas szinten műveli. Valami szépet hoz létre.

#31: "Egyrészt nem szoktam magamat annak nevezni, másrészt ennek is sok szintje van, kezdő, amatőr, jó, rossz stb. művész, plusz mind más stílusban is alkot." :K
Imádtam a Ludwig Múzeumban barangolni, holott... Sokan leköpködnék, hogy "ez művészet? ilyet én is tudok!"

[ Szerkesztve ]

(#31) Crystalheart válasza Csemike (#30) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nekem abból van elegem, amikor felróják az embernek, hogy "hogyan mered magad művésznek nevezni?" Egyrészt nem szoktam magamat annak nevezni, másrészt ennek is sok szintje van, kezdő, amatőr, jó, rossz stb. művész, plusz mind más stílusban is alkot. Ilyen értelemben persze az utolsó irodalmi portál tagjai is művészek, csak épp többnyire kezdők és rosszak. :) De ha én művészetről beszélek, rögtön nagyképűnek és fellengzősnek titulálnak egyesek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.