Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18) hallador válasza Meridian (#15) üzenetére


hallador
addikt

Hét én hiszek neked, de jobban hiszek a világ legnagyobb szoftverfejlesztő kereskedelmi cégéről írt független cikkenk, és a föld legnagyobb tő közösségének.

The conference is called ChefConf. Chef is a tool that helps tech geeks setup and operate the many machines needed to drive a website, smartphone app, or some other piece of business software. It's an open source tool, which means it's typically used alongside other open source software. When Russinovich asks how many in the audience use nothing but Windows to run their machines, one guy raises his hand—one guy out of several hundred. Mostly, they run the open source Linux operating system.

Ehhez képest én egy olyan helyen melózom ahol win AD nincs, van helyette Samba, meg Zarafa, meg Kopano. Az irodában dolgozók sikítanak a Kopano miatt, és mindegyik Outlookot kér és használ.

Hát igen, Magyarországon azért nem is várnék többet. Mosta abba gondolj bele, hogy van a google, ahol a Windows mint olyan nem támogatott van 20 000 programozó és elvannak a Microsoft bármelyik terméke nélkül. Én is megvagyok 10 éve a Microsoft bármelyik terméke nélkül.

Filemegosztás horror a sambán, körülményes delegálni admin jogokat, hogy ne csak a root tudjon ilyet csinálni.

Már scriptelés nélkül ami ma alapnak kellene lennie egy bármilyen informatikus számára, aki nem tud scriptelni az nem informatikus, hanem betanított munkás, otthon az informatikusok 90 % ilyen, úgy valóban...

Aztán ott van az hogy sehol nincs linuxos képzettségű IT helpdeskes, vagy rendszergazdák, ami van, az aranyárban van.

Már úgy érted, hogy a Windows-os "rendszergazdákhoz" képest valódi rendszergazdák tudása sokba kerül? Valóban így van, ezzel az a baj, hogy a Valódi Windows-os rendszergazda ugyanannyiba kerül mint a Linux-os csak Magyarország tele van bohócokkal, ha IT-ről van szó. Ez talán nem a Linuxosok hibája.

Ezzel szemben minden állásra 10-20 windows-os IT-st lehet találni, és néha még viccesen alacsony bérigényekkel is...! És mindehhez hozzátenném, aki a rendszert építette az vérprofi linuxos.

Már hogy 10-20 betanított egér huszárt? Mert egy tényleg jó Microsoftos annyiba kerül, mint egy jó Linuxos, AIX-es, VMware-es stb. aki viccesen alacsony árat kér az max Magyarországon számít jó Microsoftosnak, sehol máshol. (irónia)

Ja és hozzátenném, a cég benne van a top25 magyar cégben, szóval nem kicsi cégről van szó... a nevét nem írhatom le, mert nem tehetem (és a top25-el kicsit "ráhagytam"... azaz nem a 25-ik).

Teheted ahova akarod, amiben benne van, hogy magyar és cég az nagy eséllyel egy nagy rakás.... Vannak kivételek, de na akard összehasonlítani egy AUDI-val, vagy egy Ringier-el, mert a magyar cégek kezdő artista iskolásoknak számítanak a profi alpinisták mellett ha IT-ről van szó a külföldi cégekhez képest.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.