Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tikakukac


Tikakukac
titán

Elégedetten hümmögtem mikor olvastam a címet. Mondjuk szerintem sok dolog nem változik.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#2) #16939776


#16939776
törölt tag

3-rd party VGA-val bővíthető alma garantált supportal. Ilyent korábban el sem mertem volna képzelni.

(#3) Tikakukac válasza #16939776 (#2) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondjuk nyugtával még azt a supportot. Régen én sem képzeltem volna el, hogy emberek azzal keresnek meg, hogy mennyire elegük van az almás rendszerrel való vívódással, erre tessék, lassan mérhető mennyiségű ember megy át az ablakokhoz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#4) AxBattler


AxBattler
félisten

Jó az irány, de PC-n sajna nem akar terjedni. Majd ha hétköznapos lesz az Ablakos notikon, akkor majd áttérek asztali + tablet vonalról.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5) arn válasza AxBattler (#4) üzenetére


arn
félisten

szerintem logikus is - nagyon retegtermek. en spec akkor veszek laptopot, ha cipelni akarom, amugy desktop gepet hasznalok mindenhol. nalam nem is nagyon egyeztetheto ossze, hogy veszek vmit, hogy konnyen mobilizalhato legyen, es ezt agyoncsapom egy aramhoz kotott (?) bumszli dobozzal. biztos vki ebben latja a boldogulasat, de nem lehet tul sok ember.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6) pengwin válasza #16939776 (#2) üzenetére


pengwin
addikt

A Sonnet eGFX Breakaway Box eddig is hivatalos fejlesztőeszköznek minősült (gyárilag egy Sapphire RX 480 Pulse-zal volt szerelve).

(#5) arn
Mégis miért csapod agyon egy "áramhoz kötött bumszli dobozzal" a hordozhatóságot?
Ez most olyan, mintha az üzleti gépek dokkolója ellen érvelnél ugyanígy. Nekem pl. semmi szükségem a GTX 970-emre, ha cipelem a gépet vidékre vagy munkahelyre esetleg könyvtárba, viszont asztalnál köszönöm szépen nagyon is jól jön. Pont most tervezem cserélni az asztali gépemet egy Sonnet+Precision/Zbook kombinációra, mert a következő években kicsit több mobilitásra lesz szükségem, mint amire eredetileg számítottam.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#7) Bici válasza arn (#5) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem sokan vannak, akik otthon játszanak, de hordozni is akarják a lapost, pl. suli, munka miatt.
Az, hogy miért nem népszerübb az eVGA, azt nem vágom, gondolom, nem müxik azért olyan simán, de ez csak tipp.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8) Overlocker válasza Bici (#7) üzenetére


Overlocker
veterán

Pont emiatt vettem én is. Még nem sokat használtam. Lenovo T470 ultrabook, (kb legolcsóbb TB3-as noti), munkára, cipelni tökéletes és ha van kedvem játszom a Gigabyte Gaming Box 1070-el. Ha meg épp nem, majd kipróbálom megy a rajta a crypto bányászat így pénzt is hoz vissza ;)))

(#9) AxBattler válasza arn (#5) üzenetére


AxBattler
félisten

Nyilván ha hordozza az ember a notit (akár utcán, akár házon belül), akkor nem viszi magával az eGPU-t, ugyanúgy ahogy senki sem kizárólag játékra használja a gépet.

(#6) pengwin
Mijaza' Sonnet? :F

(#7) Bici
Az, hogy miért nem népszerübb az eVGA, azt nem vágom, gondolom, nem müxik azért olyan simán...
Ha akarnák, akkor működhetne, szvsz csak szoftveres hiányosságai vannak - a hardver adott.

(#8) Overlocker
Az új Thinkpad-eken már működik natívan, komolyabb mókolás nélkül? :Y
Létezik valamilyen lista a hasonló, TB-s notikról?

Van hozzá szoftveres/driver támogatás, meg minden?
Vagy csak az Aorus dobozhoz adnak külön?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#10) Tikakukac válasza Bici (#7) üzenetére


Tikakukac
titán

Mert forgalomban univerzális eszköz gyakorlatilag nincs. Most már gyúlnak a fények, de rendes készen lévő dokk az országban szerintem mai napig sem nagyon van hivatalosan, talán a Giga dokkja egyedül.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11) arn


arn
félisten

en ehhez ugy allok, hogy veszek egy laptopot meg egy asztali gepet... meg lehet olcsobb is lenne, mint ez a kombo.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12) AxBattler válasza Tikakukac (#10) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, majd ha Aliexpress-en is mindennaposak lesznek a megbízhatóan működőképes, univerzális, TB-s eGPU-adapterek/házak, az lesz a jó világ.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13) Overlocker válasza AxBattler (#9) üzenetére


Overlocker
veterán

Hát 5 perc beüzemelés helyett 1 óra volt.. :U

Noti bios upgrade, minden driver frissítése, thunderbolt 3 firmware frissítés, windows 10 mindent frissítettem, majd kihúz-bedug újra és jó lett :DDD :)) Amúgy eléggé paráztam már a vége felé h ez mégse lesz jó ezzel a notival :W

Ezekkel mehet : Link , de semmire sincs garancia érdemes googleozni előtte rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#14) #16939776 válasza Tikakukac (#3) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ebből a nézőpontból az elkurvulást mint tendenciát engedi felsejleni, hogy nem elég merészek saját kész terméket csinálni, belefér, hogy a vásárló összepiszkolja a kezét.

(#15) pengwin válasza AxBattler (#9) üzenetére


pengwin
addikt

Eléggé próba-szerencse még az eGPU, de pl. már régi Zbook G1/G2-ön működik a Sonnet fele sebességgel (Apple-ös TB2-TB3 átalakító kell hozzá), és akkor még kilátásban se voltak eGPU-k, amikor ezek megjelentek.

Mijaza' Sonnet? :F

Ilyen micsoda amit a Seggszpír is irogatott, hát nem tuttad?

(#12) AxBattler
A vicc az, hogy az ExpressCard-ba dugható eGPU adapterek sokkal univerzálisabbak, mint a TB... csak lassabbak és nyilván kizárólag üzleti gépeken lehetett őket használni. Cserébe filléres megoldások, és nem hinném, hogy mondjuk GTX 1050/RX560 szintig komoly problémát jelentene a PCIe x1. Csak hát ezeket is barkácsolni kell, hogy menjenek.
Viszont legalább egy Thinkpad P70-ből már lehet akár 3 kártyás bányagépet is csinálni... MinePad...

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#16) AxBattler válasza Overlocker (#13) üzenetére


AxBattler
félisten

:R

(#15) pengwin
A vicc az, hogy az ExpressCard-ba dugható eGPU adapterek sokkal univerzálisabbak, mint a TB...
Anno ezeknek utánaolvastam... és inkább letettem a dologról, annyi szoftveres mókolással jár(hat, ha kifogod). EC meg már régen kikopott az üzleti gépekről, szóval kenhetjük a hajunkra.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#17) Overlocker válasza AxBattler (#16) üzenetére


Overlocker
veterán

Igen én is néztem ezeket a kínai cuccokat, meg állítólag m.2 slotba is van már, de az egész nagyon mókolásnak tűnik aztán vagy megy vagy nem... Jah igen, és PCI-E x4-en megy nálam gpu-z szerint!

(#18) pengwin válasza Overlocker (#17) üzenetére


pengwin
addikt

Jah igen, és PCI-E x4-en megy nálam gpu-z szerint!

Thunderbolt 3-nak PCIe 3.0 x4-en kell mennie.
A TB2 csak PCIe 2.0 x4-et tudott, az ExpressCard eGPU-knak csak PCIe x1 jut, verziótól függően PCIe 1/2/3 (gyakorlatilag csak 1 és 2, elvileg a Thinkpad P50/70 gépeken van 3.0-ás PCIe kivezetés).

(#16) AxBattler
Hát igaz, nem erre találták ki az EC-t, és hát nyugodjék békében egyébként is.

Arra lehet ez jó, ha van egy szuper régebbi géped pl. egy Haswelles irodai gép vagy munkaállomás, amit még nem akarsz cserélni, de kéne egy kis extra grafikai teljesítmény. Én se bajlódnék vele egyébként.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#19) Doink válasza pengwin (#18) üzenetére


Doink
aktív tag

A TB3 szabvány megengedi a gyártónak hogy csak x2-t kössön be és ugyan úgy ráragaszthatja a matricát.
pl.: Asus ROG GL502VM, Dell XPS 15 9550, Lenovo Yoga 720 15 és még van jópár
Kicsit nevetséges hogy már az sem mindegy, hogy milyen TB3 portról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#20) ibenny


ibenny
senior tag

Amit senki nem említ: csak engem zavar az ára..??? A ház meg a belevaló kártya együtt vagy' félmillió, a legtöbbünknek a laptop, amihez csatlakoztatmá annak töredékébe kerül (használt Apple-laptop is létezik, ami támogatja ezt a funkciót)..

[ Szerkesztve ]

(#21) Tigerclaw válasza #16939776 (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A garantált support és az Apple az nem járnak kéz a kézben. Voltak, vannak kompletten dokumentált, reprodukálható hibák az OS X-ben, amit nem javítottak, nem javítanak évekig. Kvázi magasról tesznek a felhasználóra. írom ezt úgy, hogy főleg Mac-et használok és azt is fogok terveim szerint. Attól, hogy szeretem használni, még látom, hogy mennyi nem javított hiba van az OS oldalán vagy azt, hogy mennyire fapados a mai napig sok szoftverük. (Ezek egy része szándékosan buta, hogy illeszkedjen az iOS-es rokonhoz)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) pengwin válasza ibenny (#20) üzenetére


pengwin
addikt

De egy Apple hír alatt tényleg az ár miatt panaszkodsz? :))

Sose volt szempont ennél a cégnél... egyébként normális esetben pl. egy Akitio Node vagy Sonnet Breakaway box még idehaza is megkapható legfeljebb 130 ezer körül, és egy bele való Radeonnak 70-90 ezer között lenne... ha nem lenne bányászláz, amiről viszont az Apple nem tehet.
Szóval mindennapos piaci körülmények között kb. 220 körül lehetne egy elég erős VGA-d Macbookhoz, ami nem olyan rossz... azért itt mégse egy ár-érték arányra kihegyezett paicról van szó.

(#19) Doink
Jogos, el is felejtettem, úgy emlékeztem ilyen esetben 2 x2-es port lesz a gépen. Mondjuk még így is gyorsabb lesz elvileg egy TB2-nél (kisebb overhead).

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#23) Tigerclaw válasza ibenny (#20) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A külső GPU-s megoldás eleve k. drága minden rendszerre és épp ezért nincs igazán fizetőképes piaca. Ehhez az Apple-nek nincs köze. Ráadásul a kriptobányászat miatt a desktop videokártyákre építeni ma nem lehet.

Jelenleg sokkal olcsóbb venni egy eleve gamer notit, mint utólag rákölteni még 200k-t csak a külső videokártyás bohóckodásra. Sőt ma bármi jobb játékra anyagilag mint egy desktop gép. Így is csökkenő tendenciát mutat a desktop szegmens, de a memória, CPU és videokártya árak totál megölik a piacukat.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24) velizare válasza ibenny (#20) üzenetére


velizare
nagyúr

nem igazán, mivel nem a crysys3ra veszik ezeket a gépeket.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#25) ibenny válasza velizare (#24) üzenetére


ibenny
senior tag

Az egy dolog, de engem speciel ~10 év többfrontos Apple-használat után/ellenére is masszívan zavar. Jelen árak mellett botrányosan drágának tartom.

(#26) Overlocker válasza pengwin (#18) üzenetére


Overlocker
veterán

Igen, s tudja! :K ;) Szempont is volt hogy ne TB 2-re kössem .... vagy lassabb kommunikációra...

(#27) Overlocker válasza pengwin (#22) üzenetére


Overlocker
veterán

Így van, én 230-ért vettem még, amikor már a sima 1070-ek ára épp 200 bruttó volt..

(#28) #54625216


#54625216
törölt tag

Ezt a cuccot nem arra árazták, hogy valaki használtan vesz egy macbookot és játszik rajta, hanem hogy kimegy terepre a macbook proval (10 óra aksiidő), otthon meg rádugja eGPU-ra és máris megvan az FCPX 4K realtime effektekhez a GPU támogatás.

(#29) ibenny válasza #54625216 (#28) üzenetére


ibenny
senior tag

Szerintem MacBook-ot senki nem vesz jatszani. Nekem pl. Pro—m van, ~8 ora akkuidovel, megis dragallom, de pl. rokonom is, aki pont videot vag a Pro-jan, ebbol el, raadasul kulfoldon, oda is dolgozik, megis szoba sem jon, mert meg professzionalis felhasznalasra is minimum megkerdojelezheto az ar/ertek aranya.

(#30) hemaka


hemaka
nagyúr

eCPU mikor lesz hozza? :DDD

(#31) #54625216 válasza ibenny (#29) üzenetére


#54625216
törölt tag

Hát ez ugye attól függ, hogy mit nevezünk professzionális felhasználásnak. Ha valaki egy 2000-3000USD munkagép árát nem tudja kitermelni, azt nem nevezném professzionális felhasználónak.

(#32) ibenny válasza #54625216 (#31) üzenetére


ibenny
senior tag

Ezt az előzőben nagyjából megválaszoltam - többe is került a gépe ennél, mert anno még CTO modellt állított össze, ahogy mondtam, videózásból él - reklámfilmeket forgat egy Sony Alpha-val (ezt csak, hogy látsszon, nem a spórolásról szól a dolog), azokat vágja vagy a Pro-ján vagy az iMac-jén (ahogy említettem, külföldre, ott is él, tehát euróban érkezik mind a fizetés, mind az árak, amit ki kell fizetnie) - és ezzel együtt is, pont a múltkor beszélgettünk erről és egész egyszerűen ő is úgy gondolja, ez a termékkategória messze nem ér ennyit, esetleg a felét.

(#33) #54625216 válasza ibenny (#32) üzenetére


#54625216
törölt tag

A Mac-ek általában a piacra dobásukkor tartják a brand kategóriában az ár/érték arányt, aztán ahogy kezd kiöregedni a széria úgy csúsznak egyre lejjebb. A mostani MacbookPro-nál a 16GB ram limit a szűk keresztmetszet, abból 32GB lenne az alap vagy afelett. Ugyanakkor ha megnézem windows-os a brand laptopokat, akkor egyáltalán nem jelentős az árkülönbség. A HP ZBook Studio G4 pl. 100ezer forinttal olcsóbb, mint a csúcs 15" MacbookPro.

(#34) pengwin válasza #54625216 (#33) üzenetére


pengwin
addikt

Zbookból vegye a studiót az, akinek három anyja volt...
Csak meg kell nézni a teszteket, hogy mit csinál az ilyen operett munkaállomásokban (pl. Zbook Studio, Precision 5520) a komoly hardver.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#35) AxBattler válasza pengwin (#34) üzenetére


AxBattler
félisten

És Mac-ben mit csinál a komoly hardver? Hűsöl? :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36) pengwin válasza AxBattler (#35) üzenetére


pengwin
addikt

Nekem ne mond, most van nálam Precision 7510 és Zbook 15 (G1), na ezek a munkaállomások!
Nem ezek a divatmajom gépek erős hardverrel és nyikhaj hűtéssel. Gondoltam egyértelmű lesz, hogy csak a Zbook Studiót és a hasonló gépeket szólom le, nem a rendes példányt.

Egyébként Zbook 15 G3/G4-et már meglepően "olcsón" is lehet kapni újonnan komoly hardverrel, én inkább olyat vennék Mac meg "utrabook munkaállomás" és hasonló oximoronok helyett.
Ahogy néztem 400.000 ezer körül már egész értelmes darabok vannak. A Precision 7000-ek 700-800 ezres árához képest legalábbis kedvező az áruk.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#37) AxBattler válasza pengwin (#36) üzenetére


AxBattler
félisten

Jaja, nekem egy M6800 lenne az ideálom. :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#38) pengwin válasza AxBattler (#37) üzenetére


pengwin
addikt

Engem a Zbook 15/17 G2-k vettek meg kilóra a reteszes fenéklemezzel, az alatta lévő 1-2 pattintós 2,5"-es hellyel, a Precision M4800/6800-énál jóval nagyobb touchpaddal, meg a Thunderbolt 2 csatlakozóval.

Ráadásul ezeknek a dizájnja is jobban tetszik... :B

Üdv, pengwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.