Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tutis


tutis
őstag

még jó hogy lehet ezeket kapni, mennyibe kerülhetnek ezek nem akciósan?? Fele árát se érik meg..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#2) ESP válasza tutis (#1) üzenetére


ESP
senior tag

Fogadjunk egy nokia 3310-d van.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#3) mediumgecso válasza ESP (#2) üzenetére


mediumgecso
őstag

Jah....vszínü egy régmúltból ittmaradt Nokia fan...

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#4) BookerDeWitt


BookerDeWitt
tag

Nem azért mondom, de ezek nem annyira akciós árak...

(#5) Gergosz2 válasza BookerDeWitt (#4) üzenetére


Gergosz2
veterán

a tegnapi cikkben szereplő Vodafone áraknál még így is sokkal olcsóbb .

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#6) RaveForce


RaveForce
veterán

röhejesen túlárazott az a 920, nemhogy az siii, de még a noteii is olcsóbb ugyanott...

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#7) PowerBuldog válasza Gergosz2 (#5) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Yodánál a sima Ace kerül ennyibe mint itt az Ace2
röhej

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#8) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Melyik akcios? A 920?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Hol itt az akció?

Vagy csak túlságosan szeretem az én jó öreg S2-őmet, és nincs értelmes továbblépési lehetőség?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#10) Ati1979


Ati1979
veterán

Szerintem sem valami olcsóak, de a vodát így sem lehet űberelni.

Mondjuk gondolom mindegyikhez van 2 év gyári gari.

(#11) RaveForce válasza Ati1979 (#10) üzenetére


RaveForce
veterán

hivatalos gyártói, valamire 1, vmire 2, vmire 3

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#12) NielsX


NielsX
tag

MM és az árai arra jók, hogy elmész, kipróbálod ami tetszik, és megveszed máshol SOKKAL olcsóbban. Röhej.

(#13) hdanit610


hdanit610
aktív tag

Szerintem az S3 jó áron van. Az iPhone mókás, mert egy tízessel kerül többe, mint Apple Store-ból. Ha van 0%-os akció, akkor talán az szól csak a MediaMarkt mellett.

(#14) MuzikJunkie


MuzikJunkie
aktív tag

Azért az felettébb vicces, hogy a Note és a Galaxy olcsóbb függetlenül, mint 2 év hűséggel a Vodánál. :K Bááár, nem, nem vicces, inkább szánalmas a Vodára nézve. :U

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#15) Peterson_


Peterson_
addikt

Egy mondatban szerepeltetni a Media Marktot és az akciót, kissé paradoxon. :N
Pont tegnap voltam körülnézni, és ez csak erősödött bennem.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#16) Ati1979 válasza RaveForce (#11) üzenetére


Ati1979
veterán

Köszi.

Pl. a note2 olyan 145 körül van gsm két éves garival. Kérdés az, hogy megér-e + 25 ezret a gyártói gari.

Szerintem határeset.

(#17) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Akinek fontos a gyári gar az jobban jár ha itt vásárol mint a sarki sufni üzletekben tisztelet a kivételnek. Már egész iparág állt rá a gyári garancialevelek hamisítására is. Mondjuk úgy hogy az árak nagy része így akciósan már nagyjából reális, de persze vannak benne kirívó dolgok, de senki nem kényszerít senkit hogy megvegye.

(#18) RaveForce válasza osztraksajt (#17) üzenetére


RaveForce
veterán

naigen, ilyen értékben már ink +10-20, de az legyen gyári garancia, pláne samsungnál ahol nagyon megéri a gyárit választani, érdemes benézni a fórumokba, a bolti garanciát úgy kezelik mintha nemis lenne :)
egyébként igen, a 0%-os thm akciókra megéri lecsapni, szerencsére egész gyakran van :)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#19) a.sebi


a.sebi
őstag

Nézzetek fel az osztrák mediamarktra.....www.mediamarkt.at
Itt kilehet fogni jò cuccokat jó áron:-)
Aki közel lakik a határhoz., annak érdemes...pedig az euro szárnyal....

(#20) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Ezek minden, csak nem akciós árak...

(#21) katalin888 válasza Ati1979 (#16) üzenetére


katalin888
aktív tag

Tapasztalataim szerint nem er annyit.... :(

(#22) olbaidhun


olbaidhun
őstag

jó a gyártói garancia, de máshol is megkaphatja az ember...

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#23) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

"AKCIÓ" :U

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#24) tutis válasza ESP (#2) üzenetére


tutis
őstag

vesztenél.. Kicsit olvass tovább hányan tartják ezeket az árakat akciósnak ;]

kb 1-2 hónapja a kuponvilágon volt iphone4 vagy 5 akciósan valami 89ezer ft-ért, na az akciós ár volt. Illetve én nem tehetek róla ha nem ismered a külföldről megkapható telefonok árait és képességeit..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#25) Maxentius


Maxentius
addikt

Mekkora tárhellyel adják a Note II-t ennyiért?

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#26) Gergosz2 válasza Maxentius (#25) üzenetére


Gergosz2
veterán

én úgy tudom jelenleg csak 16 gb-s verzió van forgalomban.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#27) sing1ep1ayer válasza Maxentius (#25) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Tekintve a többi készülék árát és azt hogy nem merték konkrétan megírni a memória méretét, vajon mi lehet a helyes válasz? :)

(#28) DS39


DS39
nagyúr

mondjuk az Ace 2 korrekt áron van, főleg a T-shez képest, de azért annyira nem is akciós inkább reális.

(#29) Stauffenberg válasza a.sebi (#19) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Vagy egybe kötöd egy bécsi kirándulással. Kellemest a hasznossal. :)

Amúgy meg tényleg nagyon durvák ezek a akciók...

Google Nexus 7 - 16GB AKCIÓSAN 75 000 Ft!

Apám, rögtön dobok egy hátast. Fél éve megjelent nálunk (és lassan egy éve mindenhol máshol a világon) és még mindig van pofájuk elkérni érte 80 ropit alapáron... még akciósan is nagyon drága.

Én hétvégén tervezek venni egyet szolgáltatónál. 48 darab ezresbe kerül és már meglévő internet szolgáltatáshoz is hozzá csapható. Ez lenne a teljesen reális ár érte.

(#30) Rolly válasza tutis (#24) üzenetére


Rolly
veterán

az is kamu volt részben, mert 3 db-ot adtak el annyiért :). Tehát ha feliratkoztál 89000 ft-os árért akkor azok közül kisorsolták ki vásárolhatja meg ... (pl 10000-en feliratkoztak és 3-at sorsoltak) + hogy azt valóban kisorsolták megint gondolom nem lehet bizonyítani ...

(#31) smekker válasza tutis (#24) üzenetére


smekker
csendes tag

Hümm. Azért nem mindegy, hogy i4-et v i5-öt adtak 90-ért, mert van némi különbség az áruk között. i5-öt meg hótziher, hogy nem adnak annyiért, esetleg pár darabot, de csak marketing célzattal, tehát nem kereskedelmi megfontolásból...

(#32) zz top válasza ESP (#2) üzenetére


zz top
tag

És ha Nokia 3310-e van, akkor mi van? Az ovit kijártad már Alidzsí? -)

(#33) tutis válasza smekker (#31) üzenetére


tutis
őstag

nem tudom pontosan, de amúgy esélyes az I5, nem emlékszek rá pontosan, hátha valaki más igen, majd megpróbálom előkotorni a hírlevelet, csodálkoztam is az áron.. Mégha csak pár db is volt akciós áron, akkor is azt nevezném akciós áraknak, nem a topikindító árakat..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#34) zoltansc


zoltansc
csendes tag

Osztrák mediamarkt tényleg durva, na az akciós árnak számít idehaza...HTC DesireX 73000-ért függetlenbe.
Jövő héten megyek ki, hozzak vkinek vmit? :D

[ Szerkesztve ]

(#35) Hina válasza tutis (#1) üzenetére


Hina
aktív tag

Akkor vegyél a vodánál két év hűséggel egyes készülékeknél 30ezerrel drágábban. :U

Samsung Galaxy S III
Vodafone:
két éves Alap kategóriás előfizetéssel 172 990 Ft
Media Marktban:
kártyafüggetlenül 147 999 Ft

[ Szerkesztve ]

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

(#36) B1T3 válasza Ati1979 (#16) üzenetére


B1T3
addikt

Szerintem nem határeset. Mármint valakinek vagy megér, vagy nem. Én nem szeretek kockáztatni, ha bedöglik egy fontosabb alkatrész, jó eséllyel a megspórolt 25 ezernek sokszorosát kell kinyögni, pl. egy kijelző biztos nem annyiba kerül bele. Persze a bolti garanciával is javítgatnak többnyire 1 éven belül, de azért mégsem annyira stabil az ilyen szervizelés; arról nem is beszélve, hogy nyilván nagyobb eséllyel döglik be valami a 2. évben. Aki ennyiért vesz telefont, az talán könnyebben rááldoz annyival többet.

(#37) tutis válasza Hina (#35) üzenetére


tutis
őstag

Köszönöm nem, én már fentebb is leírtam hogy nem vásárolok itthonról mobilt..Tovább kéne látni már a magyar szolgáltatóknál vagy drága elektronikai boltoknál..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#38) Orton96 válasza Hina (#35) üzenetére


Orton96
aktív tag

T-nél ennyiért LTE változatot adnak. :U

(#39) Hina válasza tutis (#37) üzenetére


Hina
aktív tag

De igy a garanciális ügyintézéssel gyűlik meg a bajod.
Vagy van valami titkod? Áruld el! :U

(#38) Orton96:
Valóban, de az nem független. Ja és csak feketét.

[ Szerkesztve ]

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

(#40) Stauffenberg válasza Hina (#39) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"...de az nem független..."

Az emberek 95%-a aláírja a hűségidőt, hogy alacsonyabb percdíjakkal telefonálhasson. Szerintem nem releváns ez a kérdés a vásárlók többségének. Én a részemről mindig oda megyek ahol egy telefont jó áron megkapok. Számhordozás van, szolgáltatói egyenárak szintén vannak... mindegy melyik szolgáltatóhoz megyek, ugyan olyan havidíjak fogadnak.

Ez olyan mint egy iPhone független árán vitatkozni, miközben a kutya sem vesz függetlenül iPhone-t. Bemész a Téhez, aztán pont annyiért megkapod, mint egy bármilyen Androidos csúcs vasat.

(#41) lorinser válasza NielsX (#12) üzenetére


lorinser
senior tag

Jól mondod. Okos ember MM-ben nem vásárol.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#42) tutis válasza Hina (#39) üzenetére


tutis
őstag

Városi legendák ezek, egy normális helyen vásárolt telefonnál ugyanúgy érvényesíthető a garancia. Ráadásul amennyi időt itthon is eltökölnek a szervizben, még időben se tart sokkal tovább.. Nincs titkom, max annyi hogy utána kell informálódni a megfelelő webshopoknak, telefonoknak, garanciális ügyek intézéséhez meg kell egy minimális angol nyelv tudás, kb ennyi. Egy S3-as kvalitású készüléket kintről 100 ezer alatti áron meg lehet venni, jó esetben akár 60-70 ezerből is kézben van. Mondanom sem kell hogy nem rohannék ennek tudatában a media markba venni 150ezerért venni telefont..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#43) BookerDeWitt


BookerDeWitt
tag

MM szerintem az egyik legdrágább árúház,ha nem a legdrágább...amit érdemes venni,az a :film,játék!
Ezeket itt a budaörsi MMben mindíg olcsóbban adják pl.:a cdgalaxisnál is! (persze vannak kivételek!)
De volt olyan,hogy a Dead Space 2 kerűlt 9990be a cdg-ben az MMben pedig meglehetett venni 4990ftért!
A telefonok pedig szolgáltatónál már drágábbak,mint függetlenűl,pedig ez régen pont fordítva volt!
És ezek a kis telefonos boltok között is van jó! Én a One Xet vettem 90kért Függetlenűl 1év gyártói garral,míg a trémobilnál kerűlt 169kba! Azért ez irreálisan sokkal több...

(#44) Luck Dragon

Hát még faraghattak volna még az árakból,hogy igazi akciónak hívhassák.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#45) Ati1979 válasza B1T3 (#36) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát igen. Valakinek megéri van akinek nem. Oké akinek van pénze persze, hogy a gyártói.
Csak sok ember egyszerűen nem tud rá többet áldozni. Vagy ilyet vesz gsm garisan vagy pl. note1-et gyári garisan. Inkább az előbbit veszi.

Amúgy én sem rizikóznék az biztos.

Ha megnézed az apró-t, ott is általában előbb elmennek 5 - 10 % - kal olcsóbban a cuccok próbagarival, mint rendes garanciával drágábban.

Sajnos ez a helyzet, egy olyan helyen ahol általánosságban nincs pénz, viszont az árak magasak.
Kell az adott termék, de a lehető legjobb áron.

(#46) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Zürich media markt: iphone 5 16 Gb 740 chf függetlenül.. margit! nóóórmális?

(#47) hdanit610 válasza Gempas 70 (#46) üzenetére


hdanit610
aktív tag

Nem is rossz ár! :)

(#48) IkszIpszilon


IkszIpszilon
aktív tag

Hát ez így is baromi drága.

X.Y.

(#49) Stauffenberg válasza Ati1979 (#45) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Sosem fogom megérteni ezt a szarrárágást. Ez nem a pénzről, hanem az emberi hülyeségről és mindenféle elképzelt megfelelési kényszerekről szól.

Ha valaki azért veszi az 5 ezer forinttal olcsóbb, szürkeimportos, gyakorlatilag értelmes garancia nélküli telefont a hivatalos viszonteladói kereskedésből, hivatalos garanciával rendelkező helyett, mert nincs további 5 ezer forintja, akkor az bizony egy gyökér. El is mondom miért.

Aki szenvedve, vért izzadva, családi kasszát vagy több havi bért lenullázva vesz meg egy 160-170 ezer forintos nagyon drága telefont az nem teljesen normális. Valószínűleg nem nélkülözhetetlen az életéhez, csak azért kell neki, mert mindenféle társadalmi és marketing által generált kényszereknek akar megfelelni. Elhiszi, hogy ettől lesz valaki, ettől javul az életminősége és neki erre szüksége van, pedig egyik sem igaz.

Akinek meg nem okoz gondot megvenni egy drága okostelefont, annak az a +5-10 ezer forint egy rendes garanciára sem fog gondot okozni. Az ilyen GSM kereskedések meg pont azokon az embereken élősködnek, akiknek igenis anyagi nehézséget okoz egy ilyen eszköz megvásárlása és minden fillér számít. Látsz te a sarki szutyok GSM boltban öltönyös üzletembereket amint az üzleti telefonokat nézegetik?

De ez nem csak telefonra igaz: Ezért van annyi fizetetlen hitelből visszavett autó a használt piacon, mert az emberek gyökerek, drágábbat vesznek mint amit megengedhetnének maguknak és a vége az lesz, hogy nem tudják kifizetni.

Ha valaki egy 60 ezres telefont tudna kényelmesen, erőlködés nélkül kigazdálkodni, az miért akar 160 ezres telefont venni? Nyilván nem azért, mert valóban szüksége van rá.

Ez a baj a médiával is, annyira hájpolják ezeket a méregdrága eszközöket, hogy mindenki ezekről álmodozik, azt hiszik, hogy az élet nélkülözhetetlen eszközei.

Szerk: Mielőtt valaki "gazdagsznob" szövegeléssel vádolna: Most is egy 2 éves Motorola Defy-vel rohangálok, annak idején 40 ezerért vettem a Vodától (függetlenül 90k volt). Én azért nem veszek prémium ultradrága okostelefont, mert nincs szükségem arra a pluszra. Netezni, levelezni, Facebookozni, Twitterezni, telefonálni ezzel is tudok... minden más körítés csak marketing bullshit. Ha nagyon akarnám, akkor pár hétig, hónapig vajaskenyéren élve kigazdálkodnám egy sokkal drágább telefon árát, de ennek semmi értelme nincs. Miért vegyek olyat, amit alapból nem engedhetek meg magamnak kényelmesen?

[ Szerkesztve ]

(#50) IkszIpszilon válasza Stauffenberg (#49) üzenetére


IkszIpszilon
aktív tag

A baj itt csak az hogy azonos feltételekkel nem 5 ezer a különbség,hanem sokkal több.(pl. a cikkben,hírbe szereplő s3 148ezer,b-telnél ugyanaz 133)
De a legfőbb baj persze az,hogy európai árak mellé magyar fizetést kapunk,egyikünk sem akadna ki egy-egy készülék árán,ha 1500-2000eurot kapna
Azzal pedig egyetértek,hogy sokan vesznek olyan árkategóriás készüléket,amire nincs szükségük s nem tudnák megfizetni.
Legjobb példa erre,hogy múltkor egy GSM boltban voltam épp mikor is bejött egy középkorú hölgy,hogy neki egy a p p l e i p h o n e 5 kell,de így mondta ki ahogy le van írva(apple iphone 5)..nam ind1;neki is biztos nagy szüksége van rá :)

[ Szerkesztve ]

X.Y.

(#51) Stauffenberg válasza IkszIpszilon (#50) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Itt most arról volt szó, hogy a hülyegyerek megveszi szürkeimportban, semmit sem érő garanciával a drága telefont, hogy spóroljon rajta egy kicsit. Konkrét példa volt a Samsung Galaxy Note, ami a maga idejében hivatalos forrásból függetlenül 160-170 ezer forint volt, GSM boltban szart sem érő garanciával meg spóroltál rajta 15 ezer forintot.

Akinek 150 ezer forintot kiadni egy telefonért nem probléma, annak 160-170 ezret sem lesz az. De azok veszik meg GSM boltban, egyszínű karton dobozban egy szál töltő társaságában, akik csak nyögik az árát.

Ez nem normális dolog. Persze mindenki olyan felesleges dologra költi el a hülye forintjait amire akarja, de aztán ne nyavajogjon, hogy kevés a fizu, szar az ország, minden drága.

(#52) B1T3 válasza Stauffenberg (#51) üzenetére


B1T3
addikt

Aztán egy kijelző a bedöglése esetén kerül majd kb. 50 ezerbe. Megéri. :D Persze senki sem úgy vesz telefont, hogy majd úgyis elromlik, de ugyanígy sosem tudni.

(#53) Stauffenberg válasza B1T3 (#52) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én fotós vagyok, amit eddig a felszerelésemre költöttem az már lassan milliós nagyságrendű (ez még mindig kismiska egy igazán professzionális komoly felszereléshez képest). De soha nem jutott volna eszembe pont a garancián spórolni, pedig mondjuk egy fél milliós fényképezőgép vázon lehet mondjuk 70-80 ezer forintot is megfogni ha nem hivatalos márkaképviseletnél vásárolok.

Csak aztán ha bedöglik és a bolt addigra csődbe megy, akkor baszhatom vagy éppen azt sem szeretném, ha valami mucsaröcsögei szervizben ülnének rajta heteket.

Ugyan ez igaz a laptopra is, nem veszem meg a szürkeimportos laptopot sokkal olcsóbban, mert ha javítani kell, akkor jönnek a komoly bajok.

Persze első hallásra soknak tűnik 15 ezer forint, meg 80 ezer forint is... de amikor a teljes vételár 5%-ról van szó... akkor máshogy fest. Nem az az 5% fog csődbe vinni, ha meg igen, akkor el kell azon gondolkozni, hogy tényleg kell-e nekem ennyire drága eszköz amit nem vagy csak alig tudok kifizetni.

(#54) tutis válasza Stauffenberg (#53) üzenetére


tutis
őstag

Jól van, köszönjük emese, leülhetsz mostmár ügyes vagy.. Vegyed nyugodtan az S3-ast 150-ért garival, én veszek helyette 4x-et 88-ért inkább..Vagy veszek egy ilyet 90-100 ezer ft körüli áron. Amíg te kiadsz duplaárat a garis készülékeidre, én feleáron megveszek hasonlót vagy jobbat, vagy esetleg rögtön kettőt veszek...Illetve itt jegyezném meg hogy olvasgass kicsit utána hogy a magyarországi garanciális ügyek sem fenékig tejfel, csak hogy példát is említsek..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#55) IkszIpszilon


IkszIpszilon
aktív tag

Az én példámban a 15 ezres árkülönbség azonos garanciális feltételek melett áll fenn és ezért is kérdőjelezem meg az akció-t.

X.Y.

(#56) Stauffenberg válasza tutis (#54) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Te mégis miről beszélsz?

1.) Hogy jön az eredeti SGS3 garancia vs nem eredeti SGS3 garanciához egy teljesen másik készülék? Mielőtt ilyen pökhendi stílusban kioktatsz valakit, jó lenne elolvasni miről van szó. Ugyan arról a készülékről, egyik esetben hivatalos forrásból, másik esetben meg szürkeimportról. Spórolsz pár ezer forintot, cserébe nincsen sem eredeti dobozod, sem eredeti kiegészítők, sem eredeti garanciád. Persze van amikor jóval nagyobb az árkülönbség (pl: előző generációs Google Nexus telefon 150k hivatalosan, szürkeimportban 90k), de az esetek többségében (főleg új modell esetén) a különbség éppen csak annyi, hogy az árgép.hu az ő boltjukat dobja ki első helyen.

2.) Az Auchan garanciának mi köze van a gyártói garanciához? Mond el nekem, egy hülye tudatlannak, hogy az Auchan által vállalt garancia kiterjesztés mióta egyezik meg a GYÁRTÓ által vállalt garanciával?

Lehet venni Acer laptopot fos 1-2 éves garanciával (nem itthon szerelnek hanem Csehországban több hetes átfutási idővel és azt is ocsmány módon), meg lehet venni Dell laptopot alapból 3 év NDB garanciával (Next Bussines Day, másnapra kész, ráadásul kijön a szerelő és a helyszínen megjavítja). Meglepődnél ha azt mondanám, hogy a Dell gépek nem sokkal drágábbak az Acernél? Persze a fillérbaszó mindenit, megveszi a hülye az Acer gépet, hogy spóroljon 10-20 ezer forintot, aztán később meg a hajtépés megy, hogy őt átverték, semmibe veszik, sok idő a javítás és nincs min dolgozni addig. Pedig gondolkodhatott volna előre is.

(#57) tutis válasza Stauffenberg (#56) üzenetére


tutis
őstag

Látom nem fogod az adást.. Ki nem szarja le az sgs3-at? Egyik helyen 150 ezer, másik helyen meg 145? hát szarok bele, pont hogy nem fogom megvenni egyiket se, van jópár alternatíva sokkal olcsóbban.
A mondandóm lényege ha nem értenéd, hogy hiába jössz itt az okos szöveggel hogy 1 bizonyos dolog egyik helyen gyártói garanciával, x ft, másik helyen meg garancia nélkül X-5000 Ft és húdehülye aki így vásárol, amikor én meg jópár olyan terméket tudok ellenében tenni ami legalább annyira jó vagy még jobb mint az említett termék és X/2 az ára...Mondjuk ne zavarjon hogyha már az S3-at szajkózod, akkor már 115ezért is lehet venni a 150 ezer helyett, bár szerintem az is túlárazott ár, de az ha tudsz számolni, nem 5ezer ft eltérés...
Köszi, nekem toshiba laptopom van, 1x javították, fél órán belül, 170 ezres listaár helyett 112ezerért vásároltam újonnan, 3 év gyártói garival, csak ugye tudni kell hol kell vásárolni, de nyugodtan menj továbbra is a media marktba vásárolgatni s3-ast :D

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#58) Stauffenberg válasza tutis (#57) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Majd visszatérünk a témára ha nem folyton mellé beszélsz. Nem arról volt szó, hogy egy termék megéri-e az árát. De nem baj, vitatkozz ha neked jól esik.

(#59) tutis válasza Stauffenberg (#58) üzenetére


tutis
őstag

Jó, akkor nem kötekedésképp.. Légy szives linkelj egy olyan S3-as készülék árat ahol a bolti és a gyári garancia között 5 ezer Ft különbség van. Tényleg érdekel. Ne próbáld meg kérlek kikerülni ezt a kérést is, tényleg megkértelek. Várom a linkeket.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#60) Stauffenberg válasza tutis (#59) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Te példálóztál az S3-mal, korábban nem voltak konkrét példák. Egy friss készülék esetében a GSM boltos és az eredeti forrásból árusító kereskedő közötti ár minimális, de aztán a GSM bolt előbb kezd árat csökkenteni. Mennyibe is került az S3 szürkeimportban amíg még újdonság volt? Én néztem, mert pillanatnyi elmezavar okán gondolkoztam a megvételén. Akkoriban 140-150 ezer körül lehetett hozzájutni, pedig hivatalos forrásból is 159990 Ft volt az ára.

Na meg bevett szokás, hogy a szürkeimportosban nincs benne a gyári füles, gyári töltő és a gyárilag mellékelt memóriakártya sem, ezeket pótolva pedig simán kijön, hogy spóroltál 5-10 ezer forintot, aztán viszlát.

Másik példa: Nexus 7. Azt is meg akartam venni mikor bejött hozzánk. Hivatalos ASUS ár: 79990 Ft, szürkeimportos GSM ár: 69990 Ft. Az egészben az a szép, hogy a szürkeimportos sokszor USA példány volt EU töltővel egy fehér kartondobozban, minden egyéb nélkül. Ennél még azzal is jobban járt volna a vásárló, ha egy másik EU országból (pl: Anglia) rendeli meg, mert arra legalább van ASUS garancia (az USA példányra csak ott érvényes, nálunk nem).

Egyébként én is kérdeztem tőled dolgokat: Például a kereskedő által vállalt garancia mikor egyenlő a gyártói garanciával? Az Auchanos példáddal nagyon mellényúltál, mert az egy banki garancia kiterjesztésről szól.

[ Szerkesztve ]

(#61) tutis válasza Stauffenberg (#60) üzenetére


tutis
őstag

Kértem tőled egy egyszerű dolgot, mégis mellébeszélsz. A hírben S3-as készülék ár is volt, ezért kértem tőled egy S3-as árat.
Kérésem továbbra is él: Mutass kérlek egy S3-as készülék árat (linket) ahol gyártói garancia és a bolti gari között 5 ezer Ft a különbség.
Továbbá kérdezném infokérés gyanánt: a media markt milyen garanciát ad? Gyárit vagy sajátot?
Kérlek ezekre a dolgokra válaszolj, ne másra.

Kérdésedre:Sosem állítottam hogy egyenlő a gyári garival, nem értem ezt honnan vetted. Viszont nem mindegy melyikhez milyen áron jutsz hozzá. Várom a linkeket az árakkal.

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#62) Orton96 válasza Hina (#39) üzenetére


Orton96
aktív tag

Akkor a Media Markt-ban árult SIII-mat miért a Vodafonossal hasonlítod össze? Az sem független.

(#63) Stauffenberg válasza tutis (#61) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én beszélek mellé? Nagyon jópofa vagy. Akkor mond el, hogy az Acer vs Dell garancia összehasonlításhoz hogyan jön a te Toshiba laptopod! :D

Mi a franc van az olvasási képességeiddel egyébként? Mi ez az 5 ezer Ft mánia? Arról beszéltünk, hogy az emberek képesek még ennyi pénzen is filléreskedni és megveszik a szürkeimportos szart amihez a gyári kellékeket és garanciát sem kapják meg, de szó sem volt S3-ról meg konkrét példákról.

Ja hogy a hírben benne van? Akkor miért nem kérsz árlistákat a többiről?

Én a részemről befejeztem veled, mert aki mellé beszél az nem én vagyok. Mellesleg olvasd el az előző hozzászólásom még egyszer. De alaposan. Akár elemezheted is egy nyelvtan tanárral (lehet grammar naziba is átmenni). Ott a válaszom az S3-mas kérdésedre.

[ Szerkesztve ]

(#64) tutis válasza Stauffenberg (#63) üzenetére


tutis
őstag

"Ha valaki azért veszi az 5 ezer forinttal olcsóbb, szürkeimportos, gyakorlatilag értelmes garancia nélküli telefont a hivatalos viszonteladói kereskedésből, hivatalos garanciával rendelkező helyett, mert nincs további 5 ezer forintja, akkor az bizony egy gyökér."

Téged idéztelek. Legalább nézd már meg melyik topikban fosod a szót, miről szól a topik.. Konkrét telefon árak, konkrét telefonokkal. Te meg itt mindenféle terelő hadműveletet hajtasz végre, már azt se tudom szánjalak vagy csak röhögjek rajtad.. Okoskodni lehet, de kurvára nem tudsz mutatni egy olyan drága készüléket, ahol 5 ezer ft a különbség a két garancia között..Kértem egy készülékről árakat ami a hírben is benne volt, de még többszöri kérésre sem tudsz mutatni.. persze hogy nem fogsz tudni mutatni, mert ilyen nincs.. Nem 5ezer ft a különbség a gyártói és a bolti gari között..esetleg egy 50 ezer ft-os készüléknél, de nem egy 150ezresnél.. Szóval légyszives emese, hallgass már el végre, mert csak a hülyeséget lököd itt. Értettük mit szeretnél mondani, de sajnos a mondandódban nincs semmi életszerű, ilyen kis mértékű árkülönbség a drága készülékeknél. Hidd el, mindenki örülne hogyha 5ezer ft lenne a különbség, nem lennének "gyökerek", és megvennék a drágábbat..Csak amit példaként hozol fel nem létezik, így okafogyott veled tovább beszélgetnem..Szóval viszlát..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#65) B1T3 válasza tutis (#64) üzenetére


B1T3
addikt

Ha úgy értelmezed, hogy az az 5000 Ft-os példa túlzás volt, akkor igaza lehet. Többnyire valóban kockázatos a bolti garanciát választani, még akkor is, ha mondjuk 20 ezer Ft a különbség a gyártói garanciához képest. Egy fő alkatrész többe fájhat, mint amennyit megspórol az ember… Persze ehhez a rossz forgatókönyvhöz balszerencse is kell. A hangsúly azon volt, hogy ilyen drága készülékeknél nem a legokosabb döntés a bolti garanciát választani, ha biztosra akar menni az ember.

(#66) Ati1979 válasza Stauffenberg (#49) üzenetére


Ati1979
veterán

Teljesen egyetértek veled! :)

Sajnos sok ilyen ember van. Aki azért, hogy a látszatot fenntartsa jó telefont, kocsit, házat vesz. Holott minden rajta van a hitel. Ha nem fizet viszi a bank. (és előbb utóbb be is bukják az egészet)
Szerinted hány ember szaladgál ebben az országban pl. iphone5-tel azok közül akik ezt nem engedhetik meg maguknak? Valószínűleg elég sok.

Egy jól működő gazdag országban ezen a szinten már túlnőtt a társadalom. Mivel szinte mindenkinek van pénze, (legalábbis annyi, hogy kényelmesen megéljen belőle) nem számít felvágásnak. Akinek kell ilyen az megveszi, akinek nem annak nem. Nem érdekli az embereket.

Azért jóval többe kerül a gyári garis, egy drágább telefonnál. Inkább olyan 20-30 ezer plusszot jelent.
Ez már annyi különbség anyagilag a magyar fizetéseket nézve, hogy sok emberben felmerül a kérdés, hogy érdemes-e plusz pénzt kifizetni.
Szerintem igen. Nekem ez a véleményem. Pl. egy note2 esetében.
Én azért kérdeztem rá, mert nincs tapasztalatom a gsm boltok garanciális ügyintézésével kapcsolatban. De már megkaptam a helyes választ. :)

Azt se felejtsük el, hogy itt a legrágább minden, (az Áfa miatt) és az átlag magyar fizetéshez elég sok + 20-30 ezer forint.

(#67) RaveForce válasza tutis (#54) üzenetére


RaveForce
veterán

a magyarországi garanciális ügyek sem fenékig tejfel, csak hogy példát is említsek..

a gondolkodás meg olyan luxus, amit ünnapokon teszel? :U
ha elolvasnád a saját linkedet, rájönnél, hogy egy extra külsős pénzintézet opcionálisan vásárolható biztosításáról van szó... de majd legközelebb..

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#68) tutis válasza RaveForce (#67) üzenetére


tutis
őstag

hát igen, nehéz dolog a gondolkodás, meg a szövegértelmezés, neked se ment: A biztosítás egy kiterjesztett garancia..Ráadásul csak példaként hoztam fel, nem fogom felsorolni az összes gyártói és nem gyártói garanciás problémás ügyeket, feltételeket. "A meghibásodás jellegétől függően a terméket javíttatjuk, vagy cseréljük.", ugyanúgy mint a gyártói garanciában. Különbség itt az, hogy a meghibásodás javítását saját szervizhálózattal is megoldhatják. Nem a gyártótól veszel plusz éveket, hanem egy biztosító cégtől.. De a végeredmény ugyanaz. Teljes körűen gariztathatod a terméket. De hsz-edből ítélve hiába is magyarázom. :)
De ha gyártói garanciális problémákat akarsz olvasni, azzal is tele van a net, pár telefon topikba is nyugodtan beleolvashatsz, hány emberke szívta meg, mert nem jártak el megfelelően a szervizben... Ja, és csak hogy mielőtt vadul "tollat" ragadnál, kicsit olvasd el mire linkeltem egy példát, de segítek: "hogy a magyarországi garanciális ügyek sem fenékig tejfel,".. (nem arra írtam hogy magyarországi gyári garanciális ügyek)
Szóval tiszteletem Neked is :)

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#69) RaveForce válasza tutis (#68) üzenetére


RaveForce
veterán

"Mindent meglehet magyarázni. Mindent meg is szoktak. "

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#70) BookerDeWitt válasza Stauffenberg (#49) üzenetére


BookerDeWitt
tag

Teljsen egyet értek veled... Annyiban viszont nem, hogy megkapsz telefont olcsón havi díjjas előfizuval, de ha a dominos one x et nézi valaki, akkor az mondjuk 159k...kisboltban pedig 105!azért ez nem 5k különbség! Én eddig spóroltam rá!

(#71) Stauffenberg válasza tutis (#68) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ohh... állandóan rácáfolsz magadra. Most éppen amellett kardoskodsz, hogy nem fontos a gyártói garancia, mert teljesen ugyan olyan a kereskedő által vállalt garancia is. Ezt pedig egy olyan esettel akarod alátámasztani, melyben a fogyasztó arra baszott rá csúnyán, hogy nem a gyártói garanciát választotta, mert a kereskedő (vagy a vele kapcsolatban élló pénzintézet) csődbe ment. De hol van ilyenkor a gyártó? Él és virul, de nem javít garanciában, mert te inkább az Auchan sajátját választottad. És akkor az megint más kérdés, hogy az eszközöd még működő garanciával sem márkaszervizbe kerül, ahol nem a gyártó által oktatott szakemberek végzik a javítást. Az is lesz amilyen lesz.

De egyébként értjük mi. Teljesen igazad van! :)

(#70) SoapMacTavis: Nyilván az 5 ezer forintot nem kell szó szerint venni, hangzottak itt el más címletek is (5, 10, 15, 20 ezrek), csak valaki nagyon gyakorlatiasan akart bevasalni egy elméleti példát. :) Amúgy idejét sem tudom, hogy mikor voltam utoljára feltöltőkártyás, szerintem gyerekeknek való, hogy csak annyit tudjanak telefonálni amennyit feltöltesz nekik. Havidíjasan (egy átlagos 4-6 ezer forintos havidíj mellett) általában olcsóbb a készülék, mint függetlenül, persze kivételek mindig vannak, de ne a kivételek alapján akarjunk szabályokat felállítani.

Most Vodafonos vagyok, itt az utóbbi időben elég fos készülék árak vannak, de körülnézve a többieknél sok mindent megkapok fél áron a függetlenhez képest (kivéve a legfelső kategóriát, de onnan amúgy sem vásárolok). Hűségidőm nincs, akkor megyek át máshova a telefonszámommal együtt amikor csak akarok.

(#72) tutis válasza Stauffenberg (#71) üzenetére


tutis
őstag

hallgass már el mert szarrá röhögtem már így is magam rajtad, még olvasni sem tudsz.. Mikor írtam ilyet hogy nem fontos a gyártói garancia? basszus olvass meg értelmezz, azt írtam hogy itthon sem fenékig tejfel a garanciális ügyintézés..Ennyire sötét legyen valaki hogy még 1 mondatot sem tud értelmezni, meg leír egy dolgot tisztán hogy aki 5ezer ft-ot nem szán rá a gyártóira az gyökér, és utána magyarázkodik mindenfélével.. Na szerintem ez a gyökérség..Pont ezért írtam elöször is hogy vegyél vissza magadból, mert olyat állítasz ami ne valós, de csak nyomod a faszságaidat..
Én belinkeltem régebben az 5ezer ft-os megnyilvánulod, linkeld már kérlek mikor írtam hogy nem fontos a gyártói garancia? De fejezd már be mert annyira szánalmas hogy itt nyomod a vakert a feljebbvalós szövegeddel hogy mindenki gyökér aki nem úgy gondolkodik ahogy te. El sem lehet azt képzelni hogy valaki mondjuk vágyik egy drága termékre, de hiába spórol rá, nem tud annyit rászánni amennyibe a gyári gari kerül, inkább bevállalja olcsóbban.. Ezért valakinek gyökérnek nevezni.. Mert te kurvára tudod ki hogy áll meg gondolkozik.. Én kurvára nem szólom meg ilyenért az embereket, max a magad fajtádat aki itt gyökerezik, miközben csak tükörbe kéne néznie..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#73) tutis válasza Stauffenberg (#71) üzenetére


tutis
őstag

amúgy még a linkelt példát se sikerült megértened:
Vásároltam több műszaki terméket az Auchan áruházban 2010-ben, és kötöttem rá biztosítást 3 évet, ha esetleg elromlik a gyári gari után.. Nem választott gyári gari helyett auchanost mint ahogy állítod, gyári is volt, lejárt, hosszabított olyan lehetőséggel ami volt. Ha lehetett volna gyári garancia hosszabbítás, megtette volna. De minek is magyarázom neked, ezt se fogod megérteni, pedig tisztán szövegértés. Olvass lassabban, hátha menni fog. Gyári gari volt, ahhoz vásárolt hosszabbított auchanost. Nem helyette, hanem utána..nagy különbség..Na de fejezzük be, nincs kedvem veled beszélgetni tovább, gyökerezz nyugodtan tovább, már leszarom...

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#74) Stauffenberg válasza tutis (#72) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Különbség itt az, hogy a meghibásodás javítását saját szervizhálózattal is megoldhatják. Nem a gyártótól veszel plusz éveket, hanem egy biztosító cégtől.. De a végeredmény ugyanaz. Teljes körűen gariztathatod a terméket."

Te írtad. Azt mondod ugyan az (pedig nagyon nem). Ha szerinted ugyan annyit ér ez a garancia, akkor miért is lenne fontos a drágább gyártói garanciát vagy kiterjesztést megvenni...

Próbáld már a világot nem csak egy-egy példán át látni. Mondtam 5 ezer felárat, mondtam 10 ezer felárat, mondtam 15 ezer felárat, mondtam 20 ezer felárat a gyártói garanciára, de te csak EGYETLEN példán lovagolsz, az 5 ezresen.

Fogadj el egy tanácsot olyantól aki a kereskedelemben dolgozik: Ha fontos a terméked sorsa, akkor jobban jársz a gyártói garanciával a legtöbb esetben. Gyorsabb ügyintézés, terméket jobban ismerő szerelők és sok esetben klasszisokkal jobb kiszolgálás vár, persze nem árt előre feltérképezni az egyes gyártókat is, hogy mit nyújtanak garancia néven (erre jött az Acer és Dell összehasonlítás, előbbi szarik a fejedre hetekig, utóbbi meg NDB garival kötelezően másnapra megjavít bármit). Aztán mindenki eldönti, hogy neki megéri-e a felárat, mindegy, hogy az 5, 10, 15, 20 vagy még több ezer forint.

Ja mellesleg hozzátenném, hogy nem igazán fogtad fel a lényeget. Nem azokat gyökereztem le, akik nem fizetik meg a felárat a gyártói garanciáért, hanem azokat, akik olyan készüléket vásárolnak, amit alapesetben nem engedhetnek meg maguknak és emiatt minden garast a fogukhoz vernek (mely ebben az esetben azt jelenti, hogy megveszik a karton dobozos, kiegészítők és rendes garancia nélküli sufni GSM-em szürkeimportos szart). De további jó vitatkozást a témában! :)

Auchan garancia: Olvass vissza hányszor használtam a "garancia kiterjesztés" kifejezést. Tényleg nem értettem meg miről van szó. Puszipá!

[ Szerkesztve ]

(#75) tutis válasza Stauffenberg (#74) üzenetére


tutis
őstag

hehe, megint szövegértelmezési hiba. Leírtam mit jelent a kiterjesztett garancia, te meg úgy olvasod hogy nem fontos a gyártói garancia. Gratulálok. én azt írtam hogy: De a végeredmény ugyanaz. Teljes körűen gariztathatod a terméket. Értelmezd kérlek. segítek: vegyél egy példát. elromlik egy készülék. mindkét esetben (gyártói/kiterjesztett) mondjuk megjavítják a készüléket.
Mi a végeredmény? teljes körűen érvényesítetted a garanciát..Az hogy gyorsabb az ügyintézés, jobb a kiszolgálás, szóba se került nálam. Mit írtam? A végeredmény ugyanaz, teljes körűen gariztathatod (példa okán gariztattad) a terméket.. Megértetted mi írtam?
Először 5 ezer ft-ot írtál, ebben hangzott el a gyökerezés is. Az hogy később próbálsz rajta finomítani, az már másodlagos. Miért írsz akkor elsőre is ilyet? Pont ezért szóltam rád hogy egy drága készüléknél nem 5ezer ft az eltérés, utána már lehet javítgatni..
Az öncáfolásba magad estél bele, pont az aceres példáddal. Legjobb a gyári garancia (ezt sose vitattam), de rögtön írtál rá cáfolatot..Akkor most mi is van? Magad sem tudod mi? Saját magadat cáfoltad meg, csak szólok.. De én ebbe nem megyek bele, sose vontam kétségbe hogy jó a gyári gari, én azért szóltam neked hogy 5ezres különbségért ne gyökerezz mert amit írsz az nincs..Ráadásul ne te döntsd már el hogy kinek mi jár meg mi nem...Nem a te pénzed tudtommal, milyen jogon ítélkezel te mások felett? Ha fogához veri a garast valaki meg kuporgat, az az ő saját ügye, ha szürkeimportos vesz az az Ő saját ügye, ettől ne legyen már gyökér, okés? Amúgy ezek az átalad szürkeimportos szar mobilárusok is elég jól elvannak szerencsére nélküled is... ;]
Auchanosra:
"fogyasztó arra baszott rá csúnyán, hogy nem a gyártói garanciát választotta" Megint téged idéztelek, utána meg magyarázkodol hogy garancia kiterjesztés..
Na ne szerencsétlenkedj itt több szöveget össze, már unom..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#76) Stauffenberg válasza tutis (#75) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Miért vitatkozol olyan témában amihez látszólag nem értesz? Teljesen összekevered a gyártói garancia, meg kiterjesztett garancia fogalmakat.

Gyártótól is vásárolhatsz kiterjesztett garanciát és a már meglévő 1-2-3 éves gyártói garanciát érdemes gyártói kiterjesztett garanciával megtoldani. Ráadásul a kiterjesztett garancia nem is mindig időtartamra vonatkozik, hanem jelenthet újabb opciókat (pl: felhasználó által okozott mechanikai sérülésre, pixelhiba, prémium szolgáltatások, stb).

Ugyanakkor kereskedőtől is vásárolhatsz a kereskedői garancia mellé kiterjesztést amit szintén a kereskedő (vagy partnere vállal). Ebben az esetben a gyártó leveszi a kezét a termék jótállásáról illetve garanciájáról.

Nem érdekel mit írsz le és mire mondod, hogy szövegértelmezési problémáim vannak amíg nem vagy tisztában a fogalmakkal.

(#77) tutis válasza Stauffenberg (#76) üzenetére


tutis
őstag

jól van emese, mostmár tényleg elég, megint mellébeszélsz, bár már megszoktam.. viszlát.

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#78) RaveForce válasza tutis (#77) üzenetére


RaveForce
veterán

itt max te beszélsz mellé.... de öröm nézni ahogy ide-oda kapdosol :DDD MÉÉÉG! ;]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#79) B1T3 válasza tutis (#77) üzenetére


B1T3
addikt

Már az első Stauffenbergnek szóló reakciód sem egészen volt témába vágó, persze értem, mit akartál vele mondani.
Kettőtök közül pont te vagy a fölényeskedő, holott te vádolod ezzel a vitapartneredet; vicces olvasni a hozzászólásaidat, ettől sokkal kevesebbért is rohantak már a moderátorokhoz (nem, én soha).

(#80) tutis válasza B1T3 (#79) üzenetére


tutis
őstag

akkor én kérek elnézést, úgy néz ki nyugodtan lehet gyökerezni embereket valótlan feltételeket felállítva, és erre semmilyen linket, tartalmat megosztva többszöri kérés ellenére sem....

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#81) Stauffenberg válasza tutis (#80) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Esetleg a "Nincs egy fillérem sem" szólás mellé is kéne bankszámla kivonatot mellékelni arról, hogy fillér alapú valutával nem rendelkezem? Vagy a "Farkas éhes vagyok" kijelentés mellé biológiai tanulmányt kell csatolni arról, hogy mennyire éhes egy farkas? És mi van a "Repülni tudnék a boldogságtól" kijelentéssel? Szélcsatornás aerodinamikai kísérletet kell prezentálnom, hogy valóban tudok-e repülni? Ezerszer el lett mondva, hogy az a megjegyzés nem egy egzakt meghatározása volt az átlagos különbségeknek, csupán egy feltevés (melyet még mindig nem értesz, mert a hozzászólás többi részével nemes egyszerűséggel nem foglalkozol, csak kiforgatod mások szavait).

De te hajtogasd a magadét, követelj ordítozva meg faszkalapozva tárgyi bizonyítékokat, hogy linkekkel támasszak alá egy szimpla példát, melynek nem a benne szereplő számjegy a lényege! :)

Na és egyébként mi van a gyártói garancia és kiterjesztett garancia fogalmakkal? Ezen lovagoltál végig. Tudod már azóta, hogy mit jelentenek?

[ Szerkesztve ]

(#82) BookerDeWitt válasza Stauffenberg (#71) üzenetére


BookerDeWitt
tag

Értem amit mondasz! Vannak nagyon korrekt ajánlatok a trénél is! Amúgy csak a vitákhoz annyit,mármint egy részéhez...ezek a kis boltokban vásárolt telókhoz eddig nekem mindíg gyártói garit adtak...az N8hoz is és ehhez a One Xhez is!Fura...lehet,hogy csak ott ahol én veszem... :/Egyébként a mai embereknek szerintem a legkisebb problémájuk a telefonvásárlás!sajna rossz idők vannak!:(

(#83) tutis válasza Stauffenberg (#81) üzenetére


tutis
őstag

Értem a különbséget. Köszönöm hogy elmagyaráztad. Elnézést a lekezelő stílusért.
Szeretném megkérdezni viszont hogyha rád szólnak azért hogy nemigazán kéne gyökerezni, miért a garanciális dolgokról kezdünk el vitatkozni, és miért nem azon hogy nem igazán kellene legyökerezni valakiket azért mert nem úgy gondolkodik esetleg ahogy Te, vagy nincs annyi pénze milliós felszerelésekre mint Neked. Értettem egyben az egészet amit először írtál, de szerintem fontos az összeg is mennyiért is fizetünk pluszban valamiért..Ha lenullázza a saját kasszáját, hát lenullázza. Saját döntés. Nem ítélem el az embereket mert vágynak valamire, holott az anyagi helyzetük nem teszi lehetővé a dolog megvételét.
Szürkeimportos szarokra: rengeteget vásároltam már ilyeneket, telefont is, mást is. Sose volt probléma a garanciás ügyekkel. A telefont 67ezerért vettem,szemben a más boltban kapható 110 ezres gyári garis termékkel.. Rengeteget vásárolok külföldről. Fényképezőgépet, tabletet, telefont, hogy csak a drágábbakat említsem. Garanciális problémám sose akadt, pedig kellett már intézni.. Kipostáztam, megnézték, kicserélték, visszapostázták. 4 hetet kellett várni az igaz, de nem volt semmi probléma. (ez egy tablet volt, kínai rendelés)
A postázás ára ha jól emlékszem valami 3-4 ezer ft volt. A tabletet 37ezerért vettem, itthoni ára 63 ezer lett volna. Bőven benne voltam a keretben még így is..
A példákat csak azért hoztam fel, mert igen, szerintem fontos az összeg. Nagyon is fontos. Ha valakinek van egy vágya, valószínűleg erején és lehetőségein felül is vágyni fog rá. De lehet hogy ez az erőn felüli vágyás is kevés a dolog megvételéhez, viszont talál egy olcsóbb lehetőséget, hogy meg tudja venni, és rizikózik.. (itt jegyezném meg hogy az olcsóbb dolgokon bár nem gyári gari van, az nem azt jelenti hogy nincs rajta garancia)
Kíváncsi vagyok most ebből az írásomból mit szűrsz le. Ha valahol írtam sértő megjegyzést, elnézést előre is. Talán most hogy más hangnemben írom, megérted a problémát, miszerint én nem minősíteném "gyökérnek" az olyan embert, akinek anyagilag nem adatott meg egy dolog megvétele, mégis hozzá tud jutni áldozatok árán. (kassza nullázás, gyári gari hiány) Egyszerűen nem teszek rájuk semmilyen megjegyzést.. Nem szeretnék senki anyagi helyzetébe vájkálni, de nem vagyok abban sem biztos hogy a te milliós értékű felszerelésed nem-e okozott zavart a családi kasszában..
Az a baj hogy két dolgot keversz.. A pénznélküliséget meg a gyári gari hiányát. pénz nélkül is lehet vágyni valamire, és így az olcsóbb lehetőségeket keresni, és gyári gari nélkül is lehet gariztatni vagy használni a terméket. A kettő kapcsolatát egy potom összeggel akartad összevonni, és ebből kiindulva magadat előtérbe helyezni hogy neked eszedbe se jutna ilyen piti összegeken spórolni...sajnos a kis összeg nem valós, a kispénzű embereknek meg számít minden fillér.. Ha van egy vágyuk, akkor meg el akarják érni bármi áron..Valószínüleg nem lopják a pénzt hanem dolgoznak érte, csak ugye a magyar fizetéshez mérve akár 2 hónapi fizujuknak is megfelel az az összeg amibe a vágyott dolog kerül..De miért is ne vágyhatna rá vagy vehetné meg? Had vegye,saját dolga, saját pénze, nem gyökerezem le, bármilyen lehetőséget választ a vásárlásra.. Nos remélem átment a mondandóm, mindenféle személyeskedés nélkül.Remélem végszónak ez megfelelő.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#84) Stauffenberg válasza tutis (#83) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Írtam inkább PÜ-t, mert már túl hosszú ideje offolunk. De látod mennyivel másabb úgy beszélgetni, hogy nem a beszélgető partnered fikázod és személyeskedsz. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.