Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Patice


Patice
nagyúr

Pár éven belül szeretnék majd belépő-plazmáról középkategóriás OLED-re váltani.

Úgy néz ki erre egyre nagyobb az esély. :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2) Tyrel


Tyrel
őstag

...de OLED monitor mikor lesz?... :U

Turenkarn

(#3) elefant válasza Tyrel (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát várjuk egy ideje....

(#4) elithun


elithun
őstag

Én szívesen válanék OLED-re, és a minimum igényem is 55col, de egyszerűen túl drága. Addig is viszont nem fáj várni LCD-vel, mert IPS panellel szerintem normál felhasználásra elég szépek már ma is.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#5) forgonati


forgonati
őstag

Vajon ezúttal ki lesz az első aki jön beszólni hogy márpedig nincs olyan hogy végtelen kontrasztarány, és nem szakmai a megfogalmazás, és fúj fúj Prohardver :DDD

Keelah Se'lai!

(#6) elefant válasza forgonati (#5) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

dehát maga a kalibrációs szoftver ír "végtelen"-t. ezeket nyilván nem én találom ki.

(#7) Crytek válasza Tyrel (#2) üzenetére


Crytek
veterán

Tippre? 32 vagyok én már nem biztos hogy megélem..... Nem is látni még szárnybontogatást sem ebben a témában.. :(

A 26 trilliós tvket erőlteti mindegyik cég.... :W

Next PC Upgrade: 2022

(#8) Ijk


Ijk
nagyúr

Szerintem pedig megtörtént az áttörés, felsőkategóriából úgy fog eltűnni az LCD pár év alatt hogy öröm lesz nézni, szó szerint. Már most látszik hogy az azonos szintre beárazott Samsung QLED egyszerűen életképtelen az OLED-del szemben. Plazmánál hátrányként még fel lehetett róni a gyengébb fényerőt világos nappaliban, OLED-nél ez sem okoz problémát. A beégésre is kevésbé érzékeny az OLED, márpedig plazmánál többszörösére volt felfújva mint amilyen valós problémát okozott, OLED szerencséje hogy tiszta lappal indult ezen a téren és az első szériák sem szenvedtek jelentős IR-től ami megrongálta volna a technológia hírnevét.
Áruházakban a kellő fényerő, vibrálásmentes kép és az új technológia miatt sokkal vevőcsalogatóbb mint a plazma volt.
Sajnos mivel egyszereplős a piac a gyártás lassan fut fel, és az LG-nek egyelőre az LCD-vel kell versenyeznie, így kényelmesen lőheti az árat az LCD fölé 30-40%-kal is a képminőség miatt. Nagyon kellene a piacra még legalább 2 OLED panelgyártó.
Amiben fejlődnie kell az OLED-nek a homogenitás, fényerő, BFI, képátló. De összességében már így is jelenleg a legjobb elérhető képmegjelenítő. Amit nagyon várok a 85-100"-os méretű wallpaperek, de akár 120-150"-ban is ami egészen új dimenzióba repítheti a házimozizást.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#9) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

A beégés problémája akkor lesz számomra megoldott, ha tömegével látok majd OLED monitorokat. Erre várok.

(#10) villamos


villamos
őstag

Szerintem előbb lesz "holofedélzet" mint normál földi halandó számára megfizethető OLED... :DDD

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#11) PuMbA


PuMbA
titán

Még nincs a nyakunkon, mert többen panaszkodnak beégésre, mint LCD-k esetén, pedig sokkal kevesebbet adnak el belőlük: [link], [link], [link], [link], [link] :)

A legjobb pedig ez :DDD:

"Static image burn-ins are one.
My 3 months old OLED55C6P has burn-ins where Netflix subtitles are displayed. Well subtitles are NOT static images.
LG customer care rep told me to watch TV without subtitles. Go figure.

LG customer care people are specifically trained to be rude I guess. EVERY SINGLE ONE..!!!!"

[ Szerkesztve ]

(#12) #16939776


#16939776
törölt tag

Szerintem bőven megcsinálta a forradalmat, mert bekerült tömeg gyártott kommersz készülékekbe, innentől csak idő kérdése hogy milyen gyorsan szivárog le a prémium kategóriából.

(#5) forgonati: ez csak azért igaz mert a vezérlésre kötött fénykibocsájtó diódán folyik pár mikro/nano Amper kikapcsolt állapotban is, valamint a háttérsugárzás is gerjeszti, így nem tud Zéró fényerőt produkálni, max. mérhetetlenül kicsit. Ezért nem tudhat végtelen nagy kontrasztot egy ilyen kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#13) MZperX75 válasza PuMbA (#11) üzenetére


MZperX75
addikt

Csúnya az biztos,fel millás TV-nél biztos örülnék neki😨

(#14) Pro Koryak válasza PuMbA (#11) üzenetére


Pro Koryak
addikt

... és a panel közepén milyen statikus tartalom szokott lenni több órán keresztül?
Mit nézett rajta, diagramokat?

Baromság.

(#15) Crytek válasza MZperX75 (#13) üzenetére


Crytek
veterán

Mondjuk tény láttam már olyat is hogy 10 év gari és beégésre is.... az már úgy barátságos de 99 márkából kb 2nél vóha van ilyen.... (csak mondtam egy számot a tv-k nem érdekelnek)

Next PC Upgrade: 2022

(#16) PuMbA válasza Pro Koryak (#14) üzenetére


PuMbA
titán

A 3. képen az NBC amerikai TV csatorna logója égett be, szóval az biztosan TV adástól van :) Nálunk a cégnél szinte minden nap egész nap ott van a tálca a monitorok alján nagyobb része statikusan, mégsem ég be. Szóval szerintem az OLED-nek még forrnia kell. Ha ezeket kiküszöbölik, akkor tökéletes lesz :K

[ Szerkesztve ]

(#17) Nemir Ombe válasza PuMbA (#16) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Jók ezek a "beégéses képek" de(!).... ahhoz, hogy egy OLED ilyet produkáljon elég "extrém" használat (a tulaj = egy ökör) kell .... persze a "nép egyszerű gyermekei" maxra húzott kontraszttal és fénnyel (esetenként még színnel is) használnak mindent, igy ők valóban "veszélyben vannak" OLED TV esetén .... mindenki más (aki akar és megteheti) meg nyugodtan vegyen OLED-et .... :D ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#18) elefant válasza PuMbA (#16) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

ezeket a képeket egy barátom küldte, és Samsung LCD tévét ábrázolnak. Be van égve.

(#19) Joshi válasza Pro Koryak (#14) üzenetére


Joshi
titán

Az OLED is hajlamos a ghostingra, de a beégéshez ahogy anno a plazmánál is tényleg állandóan ugyan annak a csatornának vagy képnek kell kint lennie. Amikor a plazmámmal játszottam autós szimmel, az osd simán napokig látszott(volna). Ilyenkor egész nap olyan csatornát járattam ahol széthúzva a képet nem látszott a logo. Egy nap után eltűnt a ghosting. Csak foglalkozni kellett vele ennyi.

Amiről a cikkben nem esett szó az az átlag emberek megítélése egy-egy paneltípusról. Valakinek az IPS paneles dzsunka márkás tévé is szuper. Ha pedig nekik az is szuper, akkor nem fog megvenni egy méregdrága OLED tévét, de egy QLED tévét se. :(

(#20) Corvin0716 válasza Ijk (#8) üzenetére


Corvin0716
tag

Gondolom el sem olvastad a cikket. :U

(#21) Raymond


Raymond
félisten

A harom dolog ami fel van sorolva az attoreshez jo, csak a sorrend forditott :) Minden ezen az egyen mulik:

az LG-n kívül más is gyártson OLED panelt

Amig az nincs, addig nem lesznek kisebb es olcsobb modellek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#22) secretgarden válasza Tyrel (#2) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Igen, igen, johetne mar. Bar oszinten megvallva ott azert kicsit tartanek a beegestol, pl ha valakinek a Windows talca be van kapcsolva allandora, vagy a programok kikapcsolo gombjai es gorgetosavjai full screen mellett mindig ugyanoda esnek. Munkahelyen meg az Excel ugye, nalam peldaul legalabb napi 5 orat megy a Excel teljes kepernyoson. Kivancsi lennek a beegesi idokre, tartossagra (kulonosen a kek feny osszetevokre).

(#23) Cifu válasza Nemir Ombe (#17) üzenetére


Cifu
nagyúr

Miért is minősül "extrémnek" az, hogy a tulaj felhúzza a fényerőt? Mert esetleg nappal szeretné használni a tévéjét? :U

Ha erre nem készítik fel a TV-t, akkor nem a tulaj az ökör, hanem a gyártó...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24) Ijk válasza Corvin0716 (#20) üzenetére


Ijk
nagyúr

És ezt miből feltételezed? :F

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#25) Nemir Ombe válasza secretgarden (#22) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Amúgy meg nem értem ezt a "túlzott árérzékenységet", lényegében már (helyenként) olcsóbb az OLED, mint az LCD [link] .... ;)

(.... és rendben, jöhet a "köpködés", hogy nem 4K, meg nem HDR, meg nem egyenes, meg lassú a menü, meg kevés a gari.... de hát valamit valamiért és már akkor is van "occsó oled" .... :DDD)

Hmm ....

(#26) bteebi


bteebi
veterán

Hogy a cikk címére tömören válaszoljak: nem. Vagy esetleg még nem.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#27) Corvin0716 válasza Ijk (#24) üzenetére


Corvin0716
tag

Csak abból, hogy ugyanazt írtad le, mint ami a cikkben is szerepel. ;] Az áttörés alatt sem értem mire gondolsz ilyen értékesítési volumen mellett, amennyiben elterjedésről beszélünk.

(#28) body007 válasza elefant (#18) üzenetére


body007
addikt

Dedurva :Y Ez vmi nagyon gagyi (vagy öreg) tv lehet...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29) Nemir Ombe válasza Cifu (#23) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nappali használathoz sem kell/szükséges max. (vagy ahhoz közeli) fényérő, de szerintem próbálj ki 1-et, addig nincs értelme az "elméleti kérdezz-feleleknek" .... ;)

Hmm ....

(#30) #56573440 válasza villamos (#10) üzenetére


#56573440
törölt tag

Akkor kérem a holofedélzetemet :P

Jelenleg, a rekordáfás rögvalóságunkban 400k alatt van már oled tv. De ha nagyon akarod, akkor kvázi kamatmentes részletre a T is ad LG OLED55B7V tv-t, 23k havi részletre, 517k-t fizetsz ki 2 év alatt, boltban ma ez 600k.

Ha számodra a normál földi halandó az a pályakezdő, vagy alacsony magyarországi fizetéssel rendelkező, minimálbér közeli piac, nos annak a 150k-s lcd is pont ilyen elérhetetlen. Tény, hogy nem ma lesz amire teszkós saját márkás tv oleddel lesz a polcon 20k-ért. De már most se milliós tétel egy belépő az oled világába.

Arról nem beszélve, hogy nézz szét a fórumon. Ilyen árban nem egy embernek van számítógépe pl, Sőt. Egy normális fizetésből itthon ha ez hobbi, szeretnéd, meg lehet oldani. Nyugatabbra kb 1000 euró a határ a beugráshoz. Az nem akkora vész megint.

(#31) Cs1csó válasza Corvin0716 (#27) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy jelentős tévedés van a cikkben: arról ír, hogy csak túl nagy kijelzős tévéket tudnak gyártani OLED panellal és igény lenne a kisebbre. Persze a kisebbet is vennék mert van ahol praktikus de én bárkivel is beszéltem - idős, fiatal - mind a jelenlegi tévéjénél JÓVAL NAGYOBB ÁTMÉRŐJŰT AKAR VENNI. (hangsúlyozom van ahol a kicsi a praktikus de nem ez a fő szegmens, az amúgy is marginális használatnak érzem mikor pl. legyen egy kis tévé a konyhában hogy lehessen követni a főzőműsorokat vagy a kedvenc szappanoperát és közben azért ne égjen oda a kaja) Amúgy 55 col az kb. 140 cm egy ekkora panelt nagy felbontásban már nem kell olyan távolról nézni simán lehet 2-3 méterről.

Egyetlen egy probléma van az OLED-el: D R Á G A ezért nem fogy, nem a mérettel van a gond a méret is csak annyira zavar be hogy mivel logikusan a kisebb olcsóbb lenne de mivel a nagy is elképesztően drága ezért a kicsi is nagyon drága lenne.

(#32) PuMbA válasza elefant (#18) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, "beéghet" az LCD is, de egyrészt ritka, másrészt LCD-ből minimum ezerszer többet adnak el :) Nem láttam még embert, aki bejött volna a Samsung topikba, hogy be van égve a kijelző, pedig évek óta követem. OLED beégésről viszont annál többet lehet olvasni.

Itt egy random 3 kiválasztott TV burn-in tesztje és egészen véletlenül csak az OLED kezd beégni, a másik kettő nem :) Én csak azt mondom, hogy az OLED jóval hajlamosabb beégésre, mint az LCD jeleneg és ez az állítás igaz is.

[ Szerkesztve ]

(#33) #16939776 válasza elefant (#18) üzenetére


#16939776
törölt tag

Láttam beégett LCD-t 24/7-ben ment rajta reklám. Ott pont fordítva, a sötét részek emlékei látszottak világos képet megjelenítve. Ez szerintem elektronika baj, mint panel probléma.

(#34) elefant válasza PuMbA (#32) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

ja világos. De mondjuk ha valaki tényleg bekapcsolva hagyja a beégés elleni védelmet, "átmosatja" a pixeleket, akkor ezzel szerintem nem kellene számolnia. (de mondom én még sosem csináltam oled beégés tesztet, szóval ilyen szempontból tényleg csak tippelni tudok)

(#35) Ijk válasza Corvin0716 (#27) üzenetére


Ijk
nagyúr

A cikkben azt mondja nincs áttörés mert a teljes LCD eladásokhoz viszonyít.
Szerintem meg van áttörés, mert a felső kategóriában ahova eleve szánták egyelőre az OLED-et ott bizony csúnyán visszaszorította 2 év alatt az LCD-t.
Nyilván hogy aki 50-300k-s kategóriában vesz tv-t, úgy az emberek 95%-ka az LCD-t vesz, mert ott nincs is OLED. Egy cég 3-4 év alatt pedig nem fogja az OLED panelgyártást több tízmilliósra felfuttatni, főleg hogy egy nagyon új technológiáról van szó.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#36) joey04


joey04
titán

Drukkolok nekik, de nagyon hasonló a story mint a plazmánál volt. Csak felsőkategória, csak nagy méret, ráadásul csak az LG áll mögötte, ami duplán rossz, mert egyrészt tőlük függ mindenki aki oledet akar értékesíteni, másrészt nem valószínű, de ha az LG bajba kerülne akkor kuka az egész. Hab a tortán az említett esetleges válság hatása, a masni a torta dobozán pedig, hogy az olyan ellenfelek mint a samsung mindent megtesznek, hogy ne legyen sikeres.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) Fecogame válasza Tyrel (#2) üzenetére


Fecogame
veterán

+1, én is már várok egy 4k-s 32-es OLED monitor/TV-t.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#38) adamssss


adamssss
veterán

Szerintem az OLED áttört. A 910-es FHD modell már a hazai fogyasztók viszonylag szélesebb rétegének is megfizethető, míg tőlünk nyugatabbra ez már kb a belépő/közép kategória.

Én is ilyent használok és maximálisan meg vagyok elégedve.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#39) Raymond válasza Ijk (#35) üzenetére


Raymond
félisten

"Szerintem meg van áttörés, mert a felső kategóriában ahova eleve szánták egyelőre az OLED-et ott bizony csúnyán visszaszorította 2 év alatt az LCD-t."

Inkabb az tortent hogy az LCD-k ara lement az OLED meg maradt ahol van. Peldaul per pillanat a UHD 65" OLED olyan 3800-4000EUR-nal kezdodik. Ugyanez LCD-ben 1300EUR es a kinalat kb. felso 10-15%-a csak ami mar 4000EUR vagy afolott van. Meg a 75" LCD-knel is a kinalat fele az 55" OLED ara alatt van, a 75" OLED meg a 10-15-20e EUR kategoria.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40) Cs1csó válasza adamssss (#38) üzenetére


Cs1csó
félisten

Legolcsóbb OLED tévé (árukereső kerekített összeg) 139cm FHD 1 helyen árulják 386 ezerért. A következő árban már 9 helyen 410 és 550(?) ezer között.

Ugyanekkor 139cm-es FHD LED már kapható 160 ezerért. (Sőt pár noname van olcsóbban és Thomson márkájú - régen márka volt ma már nem hiszen - van 125 ezerért.)

3x drágább azért az nem semmi.

De tény, hogy ez már nem milliós tétel egy normálisabb jövedelemből megvalósítható.

[ Szerkesztve ]

(#41) Nemir Ombe válasza Raymond (#39) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha csak a mérete(ke)t nézed, akkor teljesen igazad van .... de azért van a TV-knél más "mögöttes tartalom" is, amit érdemes (lehet) még figyelembe venni .... :D ;)

Hmm ....

(#42) Corvin0716 válasza Cs1csó (#31) üzenetére


Corvin0716
tag

Fene tudja, én meg pont az ellenkezőjére tudok példákat hozni. Szüleim is most vettek új tévét, de a szobájuk berendezéséből adódóan 40"-nál nem akartak nagyobbat. Testvérem a közeljövőben vesz tévét, de ahova rakni szeretné 50"-nál nagyobb szerintem nem fér. De van olyan ismerősöm is, aki annak ellenére, hogy 4 milliós fizetése van, egy szűk kis panelben lakik Budapesten. Ő sem fog 65" colos tévét venni oda, pedig anyagilag finoman szólva is megtehetné. Persze szóban sokan szeretnének sokmindent, de igazából csak az számít, amit ténylegesen meg is vásárolnak majd.

(#43) Ijk válasza Raymond (#39) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nézd meg a gyártók felső kategóriás LCD-inek árát. Nem sokkal van az OLED-ek alatt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44) elefant válasza Ijk (#35) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

"Szerintem meg van áttörés, mert a felső kategóriában ahova eleve szánták egyelőre az OLED-et ott bizony csúnyán visszaszorította 2 év alatt az LCD-t." - de ez benne van a cikkben is...

konkrétan az van, hogy a prémiumot behúzta az OLED

(#45) adamssss válasza Cs1csó (#40) üzenetére


adamssss
veterán

Én olcsóbban vettem de tény, hogy drága.
Viszont azért azt is figyelembe kell venni, hogy 150-ért milyen minőségű LCD-t kapsz 55"-ös méretben.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#46) Fred23 válasza Tyrel (#2) üzenetére


Fred23
nagyúr

Erre várok én is évek óta. A tévék nem érdekelnek, de egy 23-24"-os OLED moncsi megfizethető áron...

(#47) Raymond válasza Ijk (#43) üzenetére


Raymond
félisten

+(#41) Nemir Ombe

Nem csak a meretet neztem es meg ha azt is veszed hogy a gyartok alltal "felsokategoriasnak" belyegzett modelleket veszem (+1 bemenet vagy +300 PQ pont ezert +500EUR) akkor is masok az aranyok. A nem teljesen elszallt (OLED szinten) 65" meretben az LCD felsokategoria 2500-3000EUR es ha nagyon akarok talaok egyet vagy kettot 3500-ert. Az OLED 3500-nal kezodik, ez nem az van hogy valogathatsz kedvedre igy aztan van egy modell 3500-ert utanna egy 3800-ert, egy 4000-ert aztan egy-ket 5500-ert stb.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48) Corvin0716 válasza Ijk (#35) üzenetére


Corvin0716
tag

A cikk címét látva én az áttörés alatt alapból az árak terén történő áttörésre gondoltam. Az végülis nem újkeletű dolog, hogy az OLED jobb, mint az LCD. Viszont az (kis túlzással élve), hogy mostmár nem csak Bill Gates, hanem az unokái is OLED tévét vásárolnak, szerintem nem igazán nevezhető áttörésnek. És nem mindig csak anyagi okai vannak, ha vki OLED helyett LCD-t vesz (lásd fentebbi válaszom), sokszor a méret önmagában is döntő lehet. Persze erre nyilván megkapom, hogy aki otthon akar mozizni, az úgyis kibérli erre a nappali hosszú falát, de itt továbbra is arról van inkább szó, hogy az istenadta népnek mik az igényei és lehetőségei.

(#49) Pro Koryak válasza PuMbA (#16) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Nálunk a cégnél szinte minden nap egész nap ott van a tálca a monitorok alján nagyobb része statikusan, mégsem ég be. Szóval szerintem az OLED-nek még forrnia kell. Ha ezeket kiküszöbölik, akkor tökéletes lesz"

Csakhogy ez nem monitor, hanem tv! Akkor miért használnám monitornak és miért lenne az alján órákig ott a tálca?
Sarkalatos, de pl. fémek hidegalakítására is kevésbé alkalmas, esetleg lapátot kiváltani....

Az lcd monitor is beég, ahol régebben dolgoztam, lazán látszott a beégés lg/samu monitorokon is.

[ Szerkesztve ]

(#50) Ijk válasza elefant (#44) üzenetére


Ijk
nagyúr

Benne van, de szerintem ezzel meg is történt az áttörés. Vagyis abban a kategóriában ahol repreznetálja magát az OLED ott nem piaci részesedéshez jutott, hanem elnyomta a meglévő technológiát.
Persze ki hogy gondolja az áttörést, ahhoz hogy egy 10-15 éve piacvezető technológiát, amiből több tízmilliót adnak el évente képtelenség pár év alatt teljesen kiszorítani, minden kategóriában.
Nyilván én örülnék a legjobban ha 200-ért lennének 55"-os, 400-500-ért pedig 65"-os OLED-ek, és a 77" is megállna 1 millió alatt mint néhány LCD.

/人◕ ‿‿ ◕人\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.