Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) stephan.fe válasza PazsitZ (#47) üzenetére


stephan.fe
újonc

Ohh, nem olvastam figyelmesen, nem tud az energia felhalmozódni. Ezek szerint nem ismered a transzformátor működését. A tekercsbe vezetett áram forgó mágneses mezőt hoz létre a vasmagban ( ezt nevezzük fluxusnak), a kimeneti tekercset egy igény szerinti menetszámmal tekercseljük a vasmagra (ez határozza meg a levett teljesítmény nagyságát, minél többet tekercselünk, annál több áramot tudunk leszedni egy bizonyos határig, kevesebb tekercseléssel tudjuk csökkenteni a teljesítmény, így működik az adapter is).

(#52) stephan.fe válasza Alexios (#50) üzenetére


stephan.fe
újonc

Az áram teljesítményét úgy számoljuk ki, hogy a feszültséget megszorozzuk az áramerősséggel!! Pl.: az 1000W-os inverter 230V 4,3...A-t ad le ( 230*4.3... = 1000). Ez is azt mutatja, hogy nem én tévedtem. Egyébként van közöttetek villamossági szakember?

(#53) bnss válasza stephan.fe (#49) üzenetére


bnss
veterán

"Remélem nem tiltanak le a moderátorok, én nem baromkodni jöttem ide, csak beszélgetni."

Ha folytatod ezt a trollkodást (ennyi marhaságot egy helyen rég olvastam), erre a sorsra fogsz jutni, hamarabb, mint gondolnád!

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#54) Alexios válasza stephan.fe (#52) üzenetére


Alexios
veterán

De ez pontosan azt mutatja, hogy tévedtél, és én is ismerem hogyan kell teljesítményt számolni. Nézz be a BME-s vagy ÓE-s topikba akár, és beszélgethetsz pár villamosmérnökkel, de mivel a PH-ra általában ilyesmire fogékony emberek járnak, nem sokakat fogsz megtéveszteni.

mod: nem is értem miért van ennyi erőművünk akkor, hiszen elég lenne néhány hörcsög ami előállít pár w-ot, majd egy inverterrel csinálunk belőle MW-okat, és kész is.

[ Szerkesztve ]

(#55) eXodus


eXodus
őstag

Egy ceruzaelem után 10 transzformátort kötünk és a paksi erőmű mehet a levesbe.

(#56) stephan.fe válasza Alexios (#54) üzenetére


stephan.fe
újonc

Bocs, nem fogalmaztam egyértelműen!! Én erről beszéltem:

Villamos teljesítmény
Pillanatnyi villamos teljesítmény

Egy berendezés pillanatnyi villamos P teljesítménye:

P(t) = I(t) * U(t)

ahol

P(t) a pillanatnyi teljesítmény wattban (W)

U(t) a feszültség (potenciálkülönbség) voltban (V),

I(t) a berendezésen átfolyó áram áramerőssége amperben (A)

innen szedtem hirtelen:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Teljes%C3%ADtm%C3%A9ny#Pillanatnyi_villamos_teljes.C3.ADtm.C3.A9ny

[ Szerkesztve ]

(#57) Alexios válasza stephan.fe (#56) üzenetére


Alexios
veterán

Akármilyen hihetetlen számodra, még mindig ismerem a képletet

(#58) stephan.fe válasza Alexios (#54) üzenetére


stephan.fe
újonc

Arra meg nem tudok pontos választ adni, hogy minek ennyi erőmű, de amit biztos tudok, hogy nem engedik korlátlanul feltranszformálni az áramot, ezt egy áramszolgáltató oldalán olvastam. Többet nem tudok.

(#59) stephan.fe válasza Alexios (#57) üzenetére


stephan.fe
újonc

Én azt elhiszem, de akkor a pillanatnyi teljesítmény kiszámítását is tudnod kell, nem értelek, ott van a link is (wikipedia - pillanatnyi villamos teljesítmény).

[ Szerkesztve ]

(#60) Alexios válasza stephan.fe (#59) üzenetére


Alexios
veterán

Most direkt szívod a vérem? :DDD Bár nem villamos hanem gépészmérnöknek tanulok, ettől függetlenül bármilyen hihetetlen a pillanatnyi teljesítmény kiszámításához szükséges képletet is ismerem.

(#61) biker válasza stephan.fe (#48) üzenetére


biker
nagyúr

Majd ha lesz 20.000-ed, és megépíted, elmegyek lemérni.

addig is ha beadok egy inverternek 12V-on 100A-t akkor felvesz 1200W-ot, ebből el lehet érni 230V-on kb 4A-t ami 920W, de inkább 3A-t tartósan, mert a vasmag elreped.

ha te 12V 10A-ből elérsz 230V 5A-t, szólj, szivesen megnézem, sőt, megveszem 100.000-ért, és kerestél egy valag pénzt egyből

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#62) biker válasza stephan.fe (#56) üzenetére


biker
nagyúr

igen, van köztünk, én is...

a trafó azért kell, mert 20.000V-on 100A folyik, az ugye 200.000W, ehhez elég egy 75mm2-es vezeték

230V-on ehhez kell 900A, amihez a gyártott maximális 240mm2 vezetőből kellene 4 párhuzamos ér (egy ér max 400A, nagy távon 200A)

és összedőlne a villanyoszlop :)

csókolom...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#63) stephan.fe válasza Alexios (#60) üzenetére


stephan.fe
újonc

Na jó, feladom, ennek így semmi értelme, legalább megnézted az oldalt? Egy pillanatig elhittem neked, hogy én tévedek, de a wikipedia oldalán leírja pontosan... Mindegy, remélem azért lesz valaki aki elolvassa az általam eddig leírtakat és megpróbálja elemezni!

(#64) rt06 válasza stephan.fe (#45) üzenetére


rt06
veterán

Ha a 10W-ot transzformátorral feltranszformáljuk 20W-ra akkor ez azt jelenti..."
...hogy valamit rettentoen elszamoltal, mert ez igy nem kivitelezheto

"Csak egy egyszerű példa: kinézel az utcára és mit látsz? Egy transzformátort!! Ez arra szolgál, hogy több km-en keresztül vezetik el az áramot mindenfelé és mivel a vezetékekben a hosszú áramszállítás miatt jelentősen csökken az áram minősége (teljesítménye) így ezt transzformátorokkal állítják vissza, újra és újra megnövelik kellőképpen. És ezt már tényleg nem lehet megcáfolni, másképp nem ülnél te se a gép előtt, ha nem működne ez a transzformátoros dolog."

ez megint nem igy mukodik
az aram szallitasa valoban vesztesseges, az ellenallas miatt, viszont ezt nem potoljak semmivel (se transzformatorokkal, se massal), csak mersekelni probaljak
minel magasabb a feszultseg es minel alacsonyabb az aramerosseg, a szallitasi vesztesseg annal kisebb
na erre hasznaljak a transzformatorokat, hogy a szallitas kozben a feszultseg a leheto legmagasabb, mig az aramerosseg a leheto legalacsonyabb legyen

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#65) stephan.fe válasza biker (#61) üzenetére


stephan.fe
újonc

Feszültségátalakító,WAECO MSP2512,valós szinusz kimenettel,2500W , 12/230V
DC/AC inverter,Waeco MSP2512.
12v-os kivitel.
Kimeneti feszültség 230 v ,AC ,50Hz szinusz
Terhelhetőség:2500 w folyamatos,5000 w pillanatnyi csúcsteljesítmény.
Hatásfok 90%
Üresjárati áramfelvétel:2,8 A (0,55 A energiatakarékos üzemmódban)
Méretek:546 x 349 x 116 mm
Saját tömeg: 16,9kg

629 900 Ft
2315.81 €

http://www.metroman.hu/index.php?oldala=menu.php&oldal=termek_reszlet.php&utvonal=;;172;;24;;0;&mp=mp.php&szulo=172&nyit=172&tazon=2037

Ez megfelel, de kicsit kevés az a 100rugó érte!! Nem gondolod?

(#66) zuchy válasza stephan.fe (#65) üzenetére


zuchy
őstag

Hatásfok 90%

:DDD

De nem értem, mért kell több ezer wattokkal kínlódni, meg kell csinálni kisebb teljesítményekben és megnézni, hogy működik-e.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#67) rt06 válasza zuchy (#66) üzenetére


rt06
veterán

fentebb valahol leirta, hogy az a vasmag hatasfoka ^^

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#68) #72042496 válasza stephan.fe (#51) üzenetére


#72042496
törölt tag

"...a kimeneti tekercset egy igény szerinti menetszámmal tekercseljük a vasmagra (ez határozza meg a levett teljesítmény nagyságát, minél többet tekercselünk, annál több áramot tudunk leszedni egy bizonyos határig..."

Fenéket. Ha a szekunder oldalon növeled a menetszámot, akkor a szekunder oldali feszültség fog nőni, az áramerősség viszont csökken. (Egyenes, ill. fordított arányosság áll fenn köztük.) Ezért a szekunder oldalon felvehető teljesítmény (elméleti) maximuma az lesz, amit a primer oldalon betáplálsz.

[ Szerkesztve ]

(#69) stephan.fe válasza #72042496 (#68) üzenetére


stephan.fe
újonc

Ok, világos, nem volt hibátlan a leírásom, de a lényegen nem változtat, transzformátorral igenis lehet teljesítményt növelni.

(#70) Mr X válasza stephan.fe (#69) üzenetére


Mr X
veterán

Most írta le, hogy nem lehet...

(#71) JColee


JColee
őstag

(#72) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Ez a mese már Münchausen bárónak se jött be. :)

(#73) stephan.fe válasza Mr X (#70) üzenetére


stephan.fe
újonc

Az egyenáramú transzformátorral az áramerősséget lehet növelni, a váltakozóárammal feszültséget is lehet növelni.

1. megnöveljük az áramerősséget ( egyenáramú transzformátor )
2. a megnövelt erősségű áram feszültség növelése ( váltakozóáramú transzformátor )
Ezeket kombinálva lehet növelni az áram teljesítményét. Vagy tévedek?

(#74) #72042496 válasza Mr X (#70) üzenetére


#72042496
törölt tag

Úgy látszik nem volt elég meggyőző. Sebaj. Maxwell szelleme legyen mindannyiótokkal, én azt hiszem egy időre lelépek. :)

(#75) rt06 válasza stephan.fe (#73) üzenetére


rt06
veterán

1: egyenaramot hogyan transzformalsz?
2: feszultseg novelesekor csokken az aramerosseg - es forditva is

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#76) Mr X válasza stephan.fe (#73) üzenetére


Mr X
veterán

Ha növeled az egyiket, a másik csökkenni fog. Nem tudsz többet kivenni egyik eszközből sem, mint amennyit beadtál.

#77:

Eddig tudtad, hogy neked van igazad. Mostmár csak reméled? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#77) stephan.fe válasza rt06 (#75) üzenetére


stephan.fe
újonc

Azért kell olyan szinten növelni az áramerősséget, hogy aztán a kellő feszültséget is elő tudjuk állítani. Remélem nem nektek van igazatok... Mentem... Pá...

(#78) stephan.fe válasza stephan.fe (#77) üzenetére


stephan.fe
újonc

Nyilván mindig fent áll a veszélye annak, hogy nem biztos, hogy működhet az elképzelés, legyen akármiről is szó. De majd, ha kudarcot vallottam, akkor bocsánatot kérek a zaklatásért, de addig is rajta maradok a témán és szólok, ha vannak fejlemények. Helloo mindenkinek...

[ Szerkesztve ]

(#79) Mr X válasza stephan.fe (#78) üzenetére


Mr X
veterán

Még azt elárulnád, hogy van-e valami ezirányú képesítésed?

(#80) PazsitZ válasza Mr X (#79) üzenetére


PazsitZ
addikt

Legfeljebb a híradóban viszontlátjuk.
Max. nem mint az ingyenenergia feltalálóját, hanem mint kísérletező halálos áramütést elszenvedett áldozatot.

- http://pazsitz.hu -

(#81) Logitech


Logitech
aktív tag

Én a notimat szeretném a saját USB-jéről tölteni, hogy soha ne merüljön le. Megoldható? Kell hozzá egy transzformátor?

(#82) JColee válasza JColee (#71) üzenetére


JColee
őstag

1. hsz linkjét nem láttam :N

(#83) zuchy válasza stephan.fe (#78) üzenetére


zuchy
őstag

Csak nehogy annyi energiát gyűjts össze, hogy a földünkből feketelyuk legyen. ;]

PC-STYLE.hu

(#84) Mr X válasza PazsitZ (#80) üzenetére


Mr X
veterán

A "találmányát" meg a TV Shopban. :D

(#85) biker válasza stephan.fe (#65) üzenetére


biker
nagyúr

Ember, meg le is irod... De nem erted
Uresjarat 2.8A , vagyis nulla kimeno terhelesnel felvesz 12V-on kb 30W-ot
Es a 90% hatasfok azt jelenti, hogy felvett 1000W eseten 900W-ot ad le
Komolyan, se a matek, se az elektro nem megy?

Egyenaramu transzformator NINCS
Az egyenaramu inverter is szaggatott egyenarammal, negyszogjellel mukodik (ez az inverter)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#86) stephan.fe


stephan.fe
újonc

Elgondolkoztam az általatok írt dolgokon, megtaláltam, hogy mi vezetett erre a téves megoldásra. A Naudin féle állandómágneses megoldása mozgatta meg a fantáziámat, az inverter hallatán jutottam oda, hogy ezt kellene megbabrálni valamiképpen, de mivel csak az áramot alakítja át így ezt b...hatom. De azért még mindig elgondolkodtat ez a mágneses dolog, valahogy ezzel oldja meg Naudin a többlet előállítását.

Egyébként próbálkozott már valaki valamiféle szkeptikus találmánnyal?

(#87) stephan.fe


stephan.fe
újonc

Egyébként az oroszok is már csinálgattak valami gépet. ( Naudinon kívűl )
Erről mi a véleményetek? Most, hogy így kivilágosodott pár dolog a fejemben, még most se állítanám, hogy többletet nem lehet előállítani.

[ Szerkesztve ]

(#88) stephan.fe válasza rt06 (#67) üzenetére


stephan.fe
újonc

Ezt úgy értettem, hogy a vasmagtól függ, hogy milyen hatásfokú lesz a trafó.

(#89) danih


danih
addikt

(#90) ArchElf válasza danih (#89) üzenetére


ArchElf
addikt

(pont ideillik az aláírásom) :)

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#91) JColee válasza stephan.fe (#87) üzenetére


JColee
őstag

Azon kívül, hogy a képről nem derül ki az ég világon semmi? Ez mi akar lenni?

(#92) #27483136 válasza stephan.fe (#88) üzenetére


#27483136
törölt tag

Villamosmérnök vagyok: :W
Valami nagyon alapvető hiányosság van a fizikai ismeretekkel kapcsolatban. Jártál az órákra rendesen?

(#93) #27483136


#27483136
törölt tag

Viszont ez tuti működik!

Az is fontos, hogy mivel a jelenlegi repülőgépek hajtóművei szinte pontosan ilyen felépítésűek, csak minimális átalakítást igényelnének:
Éppen csak az üzemanyag-befecskendezést kell megszüntetni!

Nah, mentem is a Lufthansahoz!
Az egész Logout vendégem egy görbe estére! De előbb még gyorsan megrendelem a 4-utas SLI gépemet.
Majd jelentkezem: Pá.

(#94) biker válasza #27483136 (#93) üzenetére


biker
nagyúr

ezt megépítem kicsiben :) és rákötöm a házamat!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#95) ArchElf válasza biker (#94) üzenetére


ArchElf
addikt

Nekem két ilyenem van itthon, csak az a baj, hogy kicsit hangosak... De legalább besegítek az EON-nak a felesleggel.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#96) moha21 válasza stephan.fe (#51) üzenetére


moha21
addikt

Forgó mágneses mező egy egyszerű transzformátorban?:>

Szerintem ne menjünk bele az fluxus,indukció,térerősség, gerjesztés fogalmaka se mágnesezési görbékbe se relatív permeabilitás és társaiba.

DC-t nem lehet transzformálni.

Teljesítmény meg nem lesz nagyobb, attól növeled a fesz-t.

(#93) ELP: lol

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#97) moha21 válasza stephan.fe (#58) üzenetére


moha21
addikt

Mert unatkoznak az emberek és imádnak erőműveket építeni és fizetni az áramért. Eszmefuttatásod alapján auto 12V aksi+trafó és kész az új elektromos autó...

Ha meg már pillanatnyi teljesítményt írsz ki azért ott van frekvencia, szögsebesség, jelalak ( nem csak szinusz-os trafó van ) induktív reaktancia meg miegymás.

Nagy teljesítményű trafókat meg elég rendesen megtervezik az emberek ( hűtés és millió dolog ). És nem csak vasmag számít, hanem tényleg vagy 1000 dolog.

És nem Watt-ban mérjük a transzformátor teljesítményét, hanem VA-ban. Nem az áramot transzormálják fel, hanem a feszültséget.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#98) moha21 válasza moha21 (#97) üzenetére


moha21
addikt

Mivel az áram folyik, a vezetőnek meg van ellenállása, ami hőveszteséget jelent, nem lehet korlátlan az áram és egyébként is a feszültséget azért növelik kisebb legyen ez a veszteség.

Egyébként ha lehetne, mint ahogy nem kurva sok áramot vinni vagy nagyon vastag vezeték kellene ami gond, így meg csak simán leolvadna az egész:>

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#99) fordfairlane válasza hNp88 (#21) üzenetére


fordfairlane
veterán

Jók ezek a rajzok, jót röhögtem rajtuk. :)

x gon' give it to ya

(#100) Lenry válasza stephan.fe (#42) üzenetére


Lenry
félisten

Az inverter bemenetéhez 120W-ot vezetünk, feltranszformálódik pl. 1000W-ra és ebből az 1000W-ból visszavezetünk 120W-ot a bemenethez, így a feltranszformált áramból már csak 880W-ot használhatunk el szabadon.

ATYA
ÚR
ISTEN :Y

nem... áh. nem. ÁH! erre egyszerűen nem tudok mit reagálni.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#101) JColee


JColee
őstag

itt van egy újabb halom ingyenenergia.

(#102) #27483136


#27483136
törölt tag

Csalódtam: a 4utas SLI senkinek nem tűnt fel? Pont itt?
Hogy azt direkt nekem fogják legyártani?
Meg a meghívásra se reagált senki?
Csupa hitetlen.... :O

(#103) JColee válasza #27483136 (#102) üzenetére


JColee
őstag

4 utas alatt mit értesz? ha veszel két gtx 590et, azt is tudod slibe kötni. Az már 4 utas?

(#104) Mr X válasza JColee (#103) üzenetére


Mr X
veterán

4 utas, persze. Elmész a boltba a két kártyáért, aztán hazaviszed. Ez 2 út. Aztán otthon észreveszed, hogy az SLI híd kimaradt a pakkból, így vissza a boltba, ahol kapsz egyet. Innen haza, és meg is van a 4 út.

[ Szerkesztve ]

(#105) #27483136 válasza JColee (#103) üzenetére


#27483136
törölt tag

Akkor legyen 8

(#106) moha21 válasza Lenry (#100) üzenetére


moha21
addikt

Ja a teljesítmény feltranszformálódik. Fluxuskondenzátor helyett transzformátort.:-]

ELP:4 ways NV

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#107) moha21 válasza stephan.fe (#37) üzenetére


moha21
addikt

"a neve: inverter. Ez arra való, hogy az akkumulátorból felvehető energiát hálózati árammá alakítsuk."

Inverter szerinted csak 50Hz-es szinusz alakú jelet csinál? VAn ugye négyszögjel, fűrészfok miegymás inverter amit csak akarsz.+ a faszültség se kell 230 legyen attól még inverter.
Lásd inverteres hegesztő, ott AC/DC konverzió van vagy PC táp.

ÖÖÖ ismerősöm ebből írt szakdogát, napelemes rendszerhez invertert kellett tervezni vagy mi. ~10 kW-os rendszerhez hatalmas szobaméretű inverter, mondanom sem kell a félvezetőket is hűteni kell a napelemek hatásfokáról és áráról nem is beszélve..

Lényegében mit is írtál le? megnéztem az ingyenenergia.hu oldalt, hát LOL így ennyi.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#108) JColee válasza moha21 (#107) üzenetére


JColee
őstag

Nekem ingyenenergia.hu-ra semmi nem jön be. :(
Lehet, mert nincs is ilyen?

(#109) kjani18 válasza JColee (#108) üzenetére


kjani18
őstag

Ahogy ingyen ebéd nincs, ingyen energia sincs...
Felejtős a dolog.

Ja, és most kell csökkenteni az iskolakötelezettséget, hogy még sokkal több szerencsétlen legyen, aki az ilyen hülyeségeket beveszi!
Hajrá Magyarok!

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#110) moha21 válasza JColee (#108) üzenetére


moha21
addikt

ja csak arra az oldalra gondoltam amit linkeltél.:)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#111) biker


biker
nagyúr

De most komolyan, senki nem gondolt még arra, hogy egy vitorlásban ventillátorral fújja a vitorlát, és menne a hajó?
na, ő most jutott el erre a szintre :):):)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#112) Z86 válasza kjani18 (#109) üzenetére


Z86
őstag

Na igen. Egyrészről vicces, hogy valaki ennyi sületlenséget ilyen meggyőződéssel képes hangoztatni, ugyanakkor fennáll a veszélye annak, hogy valaki elhiszi és fizet érte.

(#113) JColee válasza biker (#111) üzenetére


JColee
őstag

Én gondoltam, kb 10 évesen. :)
Aztán rá kellett jönnöm, hogy nem működhet a dolog. :O

(#114) dezz válasza JColee (#113) üzenetére


dezz
nagyúr

Talán ő is annyi... Először talán a korát kellett volna megkérdezni, vagy inkább rövid úton leírni, hogy trafó nem a teljesítményt növeli, hanem a feszültséget, miközben az áramerősség annyival kisebb lesz. De az oltogatás fontosabb volt... És még ő (stephan.fe) a troll... Az itt megszólaltak bizonyára 5 évesen is vágták az ohmtörvényt... (Mondom ezt úgy, hogy én ~10 évesen tudtam, de nem vertem a se...met a földhöz miatta.)

Tudjátok, van egy olyan mondás, hogy minél többet tudunk, annál inkább rájövünk, mennyi mindent nem tudunk még -- máris nem tűnik annyival többnek a tudásunk másokénál. Akkor persze hol marad a felsőbbrendűségtudat...

[ Szerkesztve ]

(#115) dezz válasza dezz (#114) üzenetére


dezz
nagyúr

("trafó nem a teljesítményt növeli, hanem a feszültséget" -> vagy persze az utóbbit is csökkenti [miközben az áramerősség nő].)

(#116) moha21 válasza dezz (#115) üzenetére


moha21
addikt

Itt csak az a szomorú, hogy sokan elhiszik amit a fénykapun olvasnak például vagy amit a videón látnak. És ők vakon hisznek benne és pénzt is adnak ezeknek az embereknek.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#117) thoger


thoger
csendes tag

Szerintem ti vagytok nagyon földhözragadtak.
"Ingyen-energia" bizony van, és szerintem pont az lenne a cink ha a mostani fejlettségünkkel nem tudnánk ezt megvalósítani.
Tessék: Egy bevizsgált és hitelesített magyar találmány
http://www.youtube.com/watch?v=quJbg9noIvU

És igen, itt már valaki belinkelte:
http://www.free-energy.hu/
Lehet olvasgatni, szűrni, átgondolni.

És akkor jön a nagy kérdés: "Hát akkor miért van a paksi atomerőmű, olaj, stb?"
Olvassatok már egy két "összeesküvés elméletet" könyörgöm, lehet nem ártana.(na ezért a mondatért már látom vérben forognak a szemek :)) )

(#118) Lauda válasza thoger (#117) üzenetére


Lauda
félisten

Azert egy fizika konyvet olvass majd el, aztan terjunk vissza az ingyenenergia kerdesre. ;)

(#119) danih válasza thoger (#117) üzenetére


danih
addikt

1:46-nál az ott Egely György? Mert ha igen, nekem ennyi elég is :)

[ Szerkesztve ]

(#120) Armahun válasza biker (#111) üzenetére


Armahun
addikt

Mythbusters megcsinálta, és működött :K .

Az már más kérdés, hogy 100 szor annyi energia kellett hogy megmozduljon mintha hátrafelé fújna :DDD , de az csak egy apró technológiai probléma :DDD

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#121) danih válasza Armahun (#120) üzenetére


danih
addikt

Troll science :)

[ Szerkesztve ]

(#122) moha21 válasza danih (#121) üzenetére


moha21
addikt

Ehh ezek sírva röhögősek. Thx! :R

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#123) moha21


moha21
addikt

Egy újabb elhallgatott zseniális magyar találmány :C :C

Az öreg jól bírja azt a szúrólángot. :-]

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.