Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem még csak a nyolcadik kb. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2) tildy


tildy
nagyúr

Mintha azt hallanám, hogy elég sokan azért keményen szidják az iphonet. Természetesen a használók közül:U
A designon kívűl - bár még nem próbáltam- nem győzött meg. Ahogyan a Series 60ban is hatalmasat csalódtam. Életem elsőként megismert MS oprendszeres mobilja is iszonyat hosszan bootolt, és folyamatosan megfagyott.

Mi a jövő?
Voip, WIFI in mobile , integrált készülékek, és egyéb nyalánkságok. Apple már belépett, MS is befog egyre jobban, és jönnek szépen szépen az óriások.... Google , Linuxos készülékek , és egyebek. Hogy jó lesz-e mindez? Meglátjuk.

Az apple-t meg fogja ölni a zártsága szvsz, de ők tudják.... :U

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) lesaux


lesaux
veterán

Nagyon olvasmányos, lényegre törő, tiszta írás. Az utolsó bekezdést olvasva csak vigyorogtam meg bólogattam. Szívemből szóltál.

(#4) Stavi


Stavi
tag

"Olyan ez, mint autóban a SUV; méregdrága terepjárók amivel legritkább esetben mennek terepen, ha meg is tennék az első faág százezres kárt karcolna a lakkba."
ott a pont :))
Amúgy én nem bánom, hogy ez is, az is van bennük, bár tény h önállóan nem állnák meg a helyüket...
Báár arra kiváncsi lennék, hogy miért nem csinálnak 1-2 "retro modellt" a gyártók... Tudja azt amit annó tudott szoftveresen mondjuk egy 3310 + egy színes, nepfényben is jól látható kijelző + betonstabill szoft + normális antenna (térerő) + jóó hosszú üzemidő, kézreálló készülékház,gombok... nem hiszem, hogy lehetetlen lenne eladni.
Valahol olvastam itt a fórumba, hogy tanácsott kért egy illető: új telefont akart venni, de olyat amibe nincs kamera, mert a munkahelyére nem vihet be fénykép készítésére alkalmas eszközt... szerintetek talált? :F

Privátba hamarabb elérsz... stavi(kukucs)tvn(ponyt)hu.

(#5) adam182 válasza Stavi (#4) üzenetére


adam182
csendes tag

Báár arra kiváncsi lennék, hogy miért nem csinálnak 1-2 "retro modellt" a gyártók... Tudja azt amit annó tudott szoftveresen mondjuk egy 3310 + egy színes, nepfényben is jól látható kijelző + betonstabill szoft + normális antenna (térerő) + jóó hosszú üzemidő, kézreálló készülékház,gombok... nem hiszem, hogy lehetetlen lenne eladni.

talán mert azután nem vennél 2-3-4 évig másik telót, ami nekik nem biznisz.... furcsán hangzik, de túl jót sem szabad a gyártóknak csinálni sztem..(mármint az ő szemszögükből)

www.freestylefoci.hu www.tarkaret.hu

(#6) koxx válasza Stavi (#4) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"új telefont akart venni, de olyat amibe nincs kamera, mert a munkahelyére nem vihet be fénykép készítésére alkalmas eszközt... szerintetek talált?" pl: Motorola F3 vagy Nokia E60

(#7) philoxenia válasza adam182 (#5) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csinálnak.
Nokia 3110 classsic pl.
Sőt az alsó kategóriában több gyártó is készít
feature nélküli modelleket.
Ezek még mindig olcsóbbak mint anno a 3310 volt például.
Ingyen viszont még mindig nem adják :DD

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8) omani válasza adam182 (#5) üzenetére


omani
tag

Miután meguntam az idegesítően lassú menüket, vettem 10e forintért egy új kártyafüggetlen F3-at, azóta használom elégedetten. Egyedül a számológép funkció hiányzik. Cserébe viszont gyors, egyszerű, lapos, sokáig bírja az akkumulátor és ha külföldön vagyok csak beleteszek egy helyi prepaid-et és máris olcsón telefonálok. Se hűségnyilatkozat, se törlesztőrészlet :)

http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

(#9) philoxenia válasza omani (#8) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Viszont ránézni is borzasztó :D
Ezért nincs mindenkinek ilyen. :))

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10) omani válasza philoxenia (#9) üzenetére


omani
tag

Tudod hogy van, izlések és pofonok. Nekem tetszik, használni is szeretem. Régen voltam telefonnal ilyen elégedett, talán a 6230-as Nokiamat kedveltem ennyire, bár az F3 olyan nagy tudásbeli hendikeppel indul hogy nekem már ezért is szerethető. Nem hazudik magáról :)
Sok embernek tetszik, nem egy helyen kérték már el tőlem hogy megtapogassák. Nem azt mondom hogy ez a telefonok királya, de átmeneti megoldásnak nekem ideális. Lecserélve a Sony Ericssonom komoly megkönnyebbülést éreztem. A teljes képhez hozzátartozik, hogy sosem adnék telefonért 50k fölötti összeget.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

(#11) JoeYi


JoeYi
őstag

nos a symbianos lassúságot főként a hardveres oldalról kell szemlélni, mivel akárhogyis nézzük megfelelő szolgáltatásokhoz megfelelő hardver is kell. Ha lesz módotok rá, akkor próbáljatok ki egy nokia N95-t, eszméletlen jól sikerült.

Én magam pont az ellenkező állásponton vagyok: a mai telefonok tökéletesen kiváltják a kompakt fényképezőgépeket (kompakt!), bármilyen mp3 lejátszót és az N95 már netezésre is egészen jól használható, mivel ellehet forgatni a képet, valamint a GPS -es navigációja is briliáns.

A PSP-t szerintem kár ide keverni, mivel az egy nagy kijelzős eszköz, olyan méretű megjelenítővel, ami sosem fog telefonba kerülni. Egyéb oldalról a telefonok befogják hozni a játékgépek teljesítményét, az ati és az nvidia is fejleszti a telefonokba szánt 3d gyorsítóit.

Az iPhone felhozása mint tökély? Hmm, aligha. Jó a koncepció, rossz, hogy apple kézben van. Steve Jobs a jól sikerült ipod óta azt hiszi, hogy tökéletesen tudja mi kell a vásárlóknak. Lehet, csak kár, hogy az egyik szempontja volt, hogy valami teljesen eltérőt csináljon a régi mobiloktól. Vagy lehet hogy csak üzlet stratégia? Hisz az iPhone után 2 hónappal bejelentették az iPhone 3G változatát. Higgyük el, hogy nem volt kész már két hónappal korábban is? Hogy lehetünk biztosak abban, hogy újabb két hónap múlva nem dobnak ki egy immáron 5megapixeles, gps -es iphonet?

Persze ha valaki profi fényképész, akkor nem telóval fog kattintgatni, de én a k750i -mel már több mint 2000 képet csináltam, tökéletesek lettek. (egy nikon kompaktom volt mellette, de beláttam, hogy ugyanolyan képeket csinálnak).

N95-s GPS nagyonis használható, de egyértelmű, hogy kocsiba venni kell egy nagyobb képrnyős céleszközt, ha sokat utazunk.

Szóval szerintem fényképező, zene lejátszó, játékok kipipálva, többi meg idővel jobb lesz

(#12) philoxenia válasza JoeYi (#11) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem akarom a fényképezési képességeidet kritizálni,
de a fiamnak K750i-je van és csak mint telefonba épített
fényképezőgép rúg labdába a kompakt mellett.
Egy olcsó Pana LS60-ról van szó, ami alig volt több 30k.-nál :)
Na azzal nem lehet telefonálni. :D
A lencsék mérete, szinte bármilyen telefon esetén kizárja,
hogy minőségi fénykép készülhessen vele.
Egy kompakt gép 2-3 cm átmérőjű lencsét is kaphat, ami
telefonnál, pláne figyelembe véve a másik méretét egy
lencserendszernek, sohasem fog elférni normálisan.
A lencse mérete meghatározó a fényerő szempontjából,
nem beszélve a látószög változtatásáról a szinte minden
kompaktnál szerelt zoom segítségével.
A linkelt képet a fiam csinálta, csak egy a sok közül,
nincs válogatva. ilyen képet még sokáig nem tudsz
mobillal csinálni, mire esetleg igen, a kompaktok
már mérföldekkel előbb járnak.
Az árról még nem is beszéltünk.[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13) philoxenia válasza philoxenia (#12) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A két kép ugyanonnan készült.[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14) omani válasza philoxenia (#12) üzenetére


omani
tag

Köszi a véleményt, néhányra reagálnék is,

Én magam pont az ellenkező állásponton vagyok: a mai telefonok tökéletesen kiváltják a kompakt fényképezőgépeket (kompakt!), bármilyen mp3 lejátszót és az N95 már netezésre is egészen jól használható, mivel ellehet forgatni a képet, valamint a GPS -es navigációja is briliáns.

Ez igény kérdése, nekem egy iPod könnyebben kezelhető mint egy telefonos mp3 lejátszó, fényképezni pedig nem elég 2-3 Mpixel. Persze nem nyomtatok posztert de a fiam is csak egyszer fél éves, inkább csinálok jó minőségű képeket mint kötök kompromisszumot.

Az íráshoz hozzá kell tennem hogy inkább egy átfogó mint egyes termékeket kiveséző vélemény lenne, mivel nem ismerem a legújabb telefonok tudását, de a 100k környéki szemgenst - ahogy írtam - pont azért nem tartom elfogadhatónak mivel ilyen árért is nagyrészt kompromisszumra kényszerülsz.

Egyébként pedig nyitott kapukat döngetsz, hiszen a jövőt pont ott látom amit te is írtál, s ha az N95 tényleg használható, nemcsak adhoc összeintegrált és lassú cucc akkor annak örülök, mert én is egy bizbaszban szeretném látni az összes kütyüt amit magammal cipelek.

Az iPhone felhozása mint tökély? Hmm, aligha. Jó a koncepció, rossz, hogy apple kézben van.

Ha újra elolvasod, azt írtam amit te is;hogy maga a koncepció a jó, s ha az irány el van találva nem lesz gond a második vagy harmadik generációval.

A PSP-t szerintem kár ide keverni, mivel az egy nagy kijelzős eszköz, olyan méretű megjelenítővel, ami sosem fog telefonba kerülni.

A nokia mégis próbálkozott az N-Gage-vel.

Sokat utazom, és ahhoz hogy minden kéznél legyen most hordok magamnál egy PSP-t, egy F3-at, egy Casio Exilim fényképezőt meg egy iPod-ot. Ez csomó töltő, különböző memóriakártyák, pc kábel, stb cipelésével jár együtt. Jelenleg nincs olyan termék ami kiváltaná őket együtt - csak kompromisszumokkal. Persze senki nem fog telefonba PSP-t integrálni, de ahogy írtam előbb utóbb lesz valami kütyü ami telefonálásra is jó, de játszani is ezen a szinten lehet vele. Ebbe az irányba nyit minden, lásd PSP-s voip próbálkozások. Az hogy a display-t hogy oldják meg ki tudja, sci-fi-be illő híreket olvasni retinára vetített képekről, spéci kontaktlencséről stb stb.

http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

(#15) philoxenia válasza omani (#14) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mellément?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A psp kijelzője mekkora is?
Ez [link]közel akkora. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17) JoeYi válasza omani (#14) üzenetére


JoeYi
őstag

[I]A PSP-t szerintem kár ide keverni, mivel az egy nagy kijelzős eszköz, olyan méretű megjelenítővel, ami sosem fog telefonba kerülni.

A nokia mégis próbálkozott az N-Gage-vel.[/I]

Node mikor? Bő 2-3 évvel a PSP előtt. Akkoriban Nintendo Gameboy volt kb az egyetlen ellenfele. (mondjuk a kiemelt részben azzal érveltem, hogy PSP szintű játéktelefon nem sok lesz, mivel telefonba nem praktikus akkora kijelző).

(#18) crwn


crwn
senior tag

talán egyedül vagyok a véleményemmel, de én igenis élvezem az okostelóm (nokia n73) azon nem-telefonos funkcióit, amiket belepakoltak, remeknek tartom őket (fényképező, zenehallgató-részleg, programok futtathatósága a symbian oprendszer alatt, navigáció, laptoppal való szinkronizálhatósága) :K
maximálisan kielégíti az igényeimet :K

(#19) philoxenia válasza crwn (#18) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem a telefonom a beszélgetésen kívül csak internetezésre
való, játszani az apró gombok, az apró bár jó felbontású kijelző miatt
nem igazán szeretek rajta. Zenehallgatáshoz a füles miatt nem használom.
/Nokia 6233/

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#20) JoeYi válasza crwn (#18) üzenetére


JoeYi
őstag

mert az egy jó telefon ;)

(#21) JoeYi válasza philoxenia (#13) üzenetére


JoeYi
őstag

érdekes, hogy ezt a három képet hoztad fel példának, mivel véleményem szerint a telefonnal csinált a legjobb képminőségű. A két kompapt géppel csinált közül a 154-es ráadásul meglepően rossz minőségű a ház falánál (100%-os méretben néztem a képeket), sejthetően nem a legjobb tömörítési minőséggel készült (akkor minek a jó optika, ha a helytakarékosság érdekében csak gyenge minőségű mentést választasz?).

Azthittem valamilehengerlő érvelést töltöttél fel, de épp csak megerősítetted amiről beszéltem: a kompakt géppel és a telefonnal csinált képek teljesen megeggyezően néznek ki.

(#22) philoxenia válasza JoeYi (#21) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha tudnál számolni nem írnál ilyet, mind a három kép fényképezőgéppel készült.Hány MPixel?
Ha tudnál fényképezni rájönnél arra is, a 154 es kép kb. 5-600m ről készült max. zoommmal, a vonalaiból látszik. Ráadásul, ha elolvastad volna, amit melléírtam, akkor észreveszed, hogy ugyanonnan készült a 153 és a 154 kép csak mint írtam, a második már zoommal.
Egy kicsit le kellett vennem a méretét, mindkettőnek, mert a képfeltöltés visszadobta őket, mondván túl nagyok.
Az általad telefonnal készültnek vélt kép méretét nézd már meg, szorozd össze a két számot. Csak azt nem konvertáltam.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23) philoxenia válasza philoxenia (#22) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt az első kép zoom nélküli változata.[link]
Ráadásul a fiam fényképezte, nem fényképész.
Ja és ezt is le kellett vennem egy kicsit, mert 2,5 MB volt az eredeti méret. :)
Végig az optikáról volt szó egyébiránt, a képek rajzát kell nézni.
A telefonok optikája eléggé torzít, pláne közelről.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24) JoeYi válasza philoxenia (#22) üzenetére


JoeYi
őstag

azért gondoltam, hogy az készült a telefonnal, mert nem volt exifje, bár furáltam, mert a telefon is rak bele. Ezekszerint csak te konvertáltad.

Amúgy minek raksz fel csak fényképezős képeket? Sokat nem mutatsz meg velük, legalább raktál volna be két telefonnal készítettet is, hogy lássátok mekkora szar.

Kérlek nézz vissza szombaton ebbe a topicba, belinkelek pár általam készített teljesen átlagos képet, amit a k750ivel csináltam

(#25) philoxenia válasza JoeYi (#24) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A telefonos képeket Tőled vártam, mivel mint írtad több mint 2000 képet csináltál.
Most nincs itthon a kompakt, majd csinálok ugyanabból a nézőpontból képeket a telefonnal és vele, ha itthon lesz.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26) crwn


crwn
senior tag

télleg azon folyik a vita, hogy melyik készít jobb képet, egy teló vagy egy kamera? :D
persze ez hálás téma pro-kontra, és mindig vita tárgya... :U
és persze, hogy a kamera. de azon nem lehet telefonálni. a telóval pedig lehet fényképezni.
aki pedig távolról fiókáit etető madárkát szeretne tűélesen megörökíteni, az nem n95 nokiával ugrik neki a feladatnak (bár ugye ott 5megapixel a kulcsszó :R ), ez nyilvánvaló. egyébként az n73-mal készített családi képeim (hozzáteszem jó fényviszonyok mellett) kiválóan előhívható minőségűek, maximálisan élvezhetőek. tehát nem profi fotós cucc, de a célnak megfelel. és még mennyi mindenre jó a telefon! csak hogy az eredeti témához visszatérjünk: okostelefonok. (nem combo pda-k :D )

(#27) philoxenia válasza crwn (#26) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt arról volt szó, hogy ugyanolyan-e a kép.
[link]
[link]

Próbáld egymás mellett megnézni a két képet.
Arcokat még személyiségi jogok miatt nem akarok feltenni, de ott ég és föld a különbség.
A Nokia N95-el csináltass magadról egy arcképet, aztán hasonlítsd össze egy fényképezőgéppel készült képpel.
Az 5 megapixelt a hajadra kenheted már bocs a kifejezésért természetfotózásnál.
Próbálj akár az eresz alatti fecskefészekről egy képet készíteni, majd nézd meg
monitoron.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#28) philoxenia válasza crwn (#26) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egyébként a családi fotót nagylátószöggel csinálod, tehát közelről ráfér a képre mindenki,
de az arcok, bár felismerhetőek, torzítottak lesznek, ez minden nagylátószögű optikánál így van.
Próbálj olyan csoportképet csinálni rendes géppel ahol kb. 50mm az objektívtávolság és
mindenki örül, hogy nem a vidámpark domborútükrében látja magát. :)
Legjobb példa az újfajta személyi okmányokban található igazolványképek és a régi
igazolványképek közötti különbség. Ott nagyon látszik a nagylátószögű optika torzítása.
A fényerőről most ne is beszéljünk.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29) crwn válasza philoxenia (#27) üzenetére


crwn
senior tag

már hogy lenne ugyanolyan?! persze hogy nem! :(
nem értettél meg! :(
nem érdemes azon vitatkozni, hogy jobb-e a mobilos kép a kamerásnál :O
egyébként szerintem sem olyan nagy durranás az 5mp-es mobilos kamera, mint amennyire inkább marketingfogás.

(#30) crwn válasza philoxenia (#28) üzenetére


crwn
senior tag

nekem egyik mobillal készített családi fotóm (nem beállított, több generációt dokumentáló anyag) sem torzít, ezt nem tudod bemagyarázni :D

(#31) philoxenia válasza crwn (#30) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csinálj magadról egy önarcképet, ha nem érted miről beszélek,
de ne időzítővel, hanem csak úgy kézből.
Aztán nézd össze a tükörképeddel.

Az eredeti hsz.-ben amire reagáltam, az volt írva, hogy nincs semmi
különbség a mobilos és a kompakt képei között.
Ha azt írja valaki, hogy neki a mobillal készített képek is jók,
az korrekt, mert ő dönti el mi kell neki.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Mobiltelefon kijelzője. [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33) crwn válasza philoxenia (#31) üzenetére


crwn
senior tag

ez a valaki vagyok én! :Y
az önarckép más, mint a családi fotó, ugyanis azt nem feltétlenül kartávolságból készítem. :))

(#34) philoxenia válasza crwn (#33) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A torzulás kisebb, de jelen van, gyertyafényben meg gyanús, hogy bemozdul.
Családi vacsi. :)
A két belinkelt képet, a vonalak torzulása miatt mellékeltem, az optikák
különbségéből adódik a párhuzamos vonalak különböző megjelenése.
A telefon nagy előnye, hogy nálad van mindig, de azért kell egy gép mellé
a komolyabb fotókhoz.
Viszont az enyém egész jó videot csinál, felbontását tekintve 640x480 max.
A fény viszont nagyon kell neki.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35) crwn válasza philoxenia (#34) üzenetére


crwn
senior tag

így van no, hát csak egy nevezőre jutunk!
a gyertyafényes vacsikat nagy csillárok alá kell telepíteni :D
én csak annyit mondtam, hogy ha nem nagyon pocsékok a fényviszonyok (szabadban nappal) a mobillal teljesen elfogadható képeket tudok készíteni, amit előhívatva is igencsak kielégítő fotókat kapok a téma szempontjából, tehát nem torzult a fej (a gyereknek nincsen tojásdad buksija a képen, nagypapa orra sem nyúlik túl hosszant a kép sarka felé), henem albumba tehető, megörökített pillanatok megfelelő képi dokumentálása történik az okosteló (n73) kamerájának köszönhetően. :K
hajrá combo teló+multimédia cuccok :R

(#36) JoeYi


JoeYi
őstag

[link]

Pár kép, van mindenféle, van amelyik nincs elforgatva, nehogy azt mondja vki hogy nem telóval készült, van makróval csinált is. A térkép a jó példa arra, hogy milyen praktikus a telefonba szerelt kamera, mivel könnyedén ránagyítok, és már útba is igazodok, de pl hasonló megoldásban használják puskázásra is.

(#37) philoxenia válasza JoeYi (#36) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az ígéret szép szó .. :D
Örülök, hogy tettél fel képeket, telefonhoz képest jók, de a compaktoddal
csináltat nem találtam.
Mondjuk nem írtad, milyen kompaktról van szó, csak azt, hogy Nikon.
Puskázásra a fiam úgy használta, hogy rámondta a szöveget és hallgatta
fülessel. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38) crwn válasza JoeYi (#36) üzenetére


crwn
senior tag

igen, hasznos a térkép fényképezés, de jobb a navigációs szoftver telepítése térképpel együtt, és akkor megintcsak az okostelefonok nagyszerűségéről beszélek, hogy erre is jó :R

(#39) JoeYi válasza crwn (#38) üzenetére


JoeYi
őstag

egyértelmű, de egyrészről nem is vagyok benne biztos, hogy van-e ilyen az én telefonomra, másrészről meg csak alkalmi jelleggel használom térképészetre :). Sokkal jellemzőbb, hogyha valahol látok egy fontos hírdetést, vagy valami olyan dolgot, amit egyébként leakarnék jegyezni, akkor csak lekapom, és még útközben ránagyítok a telefonban, és elolvasom.

Abban is igazad van, hogy N95-N73 már a képernyő méretéből fakadóan is sokkal jobban használható navigációra.

(#40) crwn válasza JoeYi (#39) üzenetére


crwn
senior tag

milyen telód van? okoska? ha igen, akkor minden további nélkül lehet rá navit telepíteni. szívesen segítek! ha szeretnéd, megírom privibe, hogy honnan lehet a dolgokat lecuppantani. :K

(#41) philoxenia válasza crwn (#40) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Léteznek Java-ban is térképek, csak nálam nem mind működött. :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#42) crwn válasza philoxenia (#41) üzenetére


crwn
senior tag

igen. :K
de a legfaxább smartfónra a tomtom, annál jobb nix, sem a guglimap, se a roútsziksztisziksz, se a nokedli map (a saját fejlesztés), ezek általában csatlakoznak a hálóra és úgy szedik a térképet, a tomtomnál pedig a kártyán van a térkép.

(#43) philoxenia válasza crwn (#42) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Már van PDA-n i-GO. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44) crwn válasza philoxenia (#43) üzenetére


crwn
senior tag

az már régen van! :K
de symbian alapra még nincsen, nekünk a tomtom van. :R

(#45) philoxenia válasza crwn (#44) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tudod én ilyen különkütyüs vok. :D
Külön telefon, külön PDA, külön fényképező, bár telefonból meg mindig
kettő van nálam, mert sose lehet tudni. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46) philoxenia válasza crwn (#44) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem gondoltam, hogy van. :)
Nem túl régen, június óta. :))

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#47) crwn válasza philoxenia (#46) üzenetére


crwn
senior tag

jah, bocsánat, aszittem csak most fedezted fel a pda-k világát... :)
és abszolúte nem sértésnek szántam, csak magam még kacérkodom a pda szekcióval, és elsősorban az ájgó (tehát a navi) miatt, de még mindig kissé idegenkedem, mert az fix, hogy én nem tartanék ennyi izécskét a kocsimban (teló, pda, diavetítőgép, hi-fi torony), úgyhogy ha váltanék pda-ra, tuti combo-t vennék, de azoknak meg amik számomra megfizethetőek nem olyan jó a multimédiája (elsősorban a kamerára gondolok), mint az n73-as telómé, amit rendszeresn használok. a pda-kra is sok minden feltelepíthető, csakúgy mint a symbikre, sőt azoknál tán még szélesebb a spektruma ezeknek, meg a nagy képernyő ugye. de nem váltok egynelőre asszem. :(

(#48) philoxenia válasza crwn (#47) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az N73-ról már én se váltanék. :)
A PDA baja nálam az érintőképernyő, hiányzik a bill.-zet, külön
pedig drága.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#49) crwn válasza philoxenia (#48) üzenetére


crwn
senior tag

na, pontosan! pontosan leírtad, amitől magam is nagyon tartok. a képernyőtapi!
de a fenébe is, a kisördögje ott trónol a vállamon, hogy ki kéne próbálni...
DE NEM! még nem. ha lesz erre elég dellám, akkor talán, addig meg használom az n73-at, végülis a tomtom se rossz navira!

(#50) philoxenia válasza crwn (#49) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem most a nagyobb méretű hordozható dolgok tetszenek,
az internet mobilitása céljából.
Azonban a T-mobile Ameo-ról is hallani rosszakat, meg a Nokia 810-ről
is. A legrosszabb hír, az, hogy elég drágák. :)
Várom az Asus új olcsó notiszerűségét, mert a rendes noti nekem
nem eléggé hordozható.
A navigációval az a baj, hogy azért még nem tökéletes az sem.
Szfehérváron is rosszfelé fordultam, Kecskeméten is majdnem.
Lehet, hogy bennem volt a hiba, de úgy látszik meg kell tanulni
használni is ezeket a kütyüket. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.