Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) ripla válasza AS (#94) üzenetére


ripla
őstag

a múltkor már megkérdeztem egy okosórás cikknél, de senki nem tudott rá érdemi választ adni. úgyhogy megkérdezem itt is.
mi értelme van egy okosórának?
a mobilt akarják kiváltani vele? hogyan? ilyen kis képernyőn az idő megnézésén kívül szerintem semmi érdemlegeset nem lehet csinálni.
a mobil kiegészítőjének szánják? bejön egy hívás a mobilon, akkor az óra jelezzen hogy hívás érkezett? ennyire lusta senki nem lehet, hogy inkább az órájára néz rá, ahelyett hogy kivegye a zsebéből a mobilt.
szóval tényleg nem értem, mi a lényege egy ilyen okosórának?

[ Szerkesztve ]

(#102) AS válasza ripla (#101) üzenetére


AS
félisten

Mai nagy 5 5-9 collos készülékekhez kiváló nem kell elővenni , és könnyebb is felvenni.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#103) ripla válasza AS (#102) üzenetére


ripla
őstag

ennyi lenne a funkciója, hogy nem kell a zsebedbe nyúlnod? és ezért képesek egyesek kiadni egy közép-felső kategóriájú mobil árát?
eleve nem értem az egészet. úgyis elő kell venned a mobilodat, mert vissza kell hívnod az illetőt, mert sms-t kell neki írnod, mert akármi.
én inkább azt látom, hogy az innováció maximális hiányából fakadóan, valamelyik nagyokos felriadt otthon álmában és ennyit mondott; legyen hát az új termék az okos óra.
személy szerint ezt az okosóra dolgot kb. egy akkora parasztbolondításnak gondolom, mint a 8 magos 4k felbontású telefonokat. szép meg jó, de mit érsz vele ha 3 órán belül lemerül, és 1 év múlva már adhatod el mert a kutya sem fog rá szoftverfrissítést kiadni.
kellene már egy vérfrissítés a teljes mobilpiacnak. :I
kövezzetek meg, de egyre inkább filózom rajta, hogy előszedem a régi sony-ericcson mobilomat. pöccröffre megy rajta minden, nem akad, nem fagy le, és 1 töltéssel vígan elvan 1 hétig.

[ Szerkesztve ]

(#104) sz.balazs.95 válasza ripla (#101) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nekem például az tetszik benne nagyon, hogy egy sima órával szemben teljesen testre lehet szabni a felületét. :)

„és ezért képesek egyesek kiadni egy közép-felső kategóriájú mobil árát?”
Miért, egy minőségibb óráért talán nem kérnek el legalább ennyit vagy még sokkal többet? :U És az még fele ennyit sem tud, csak jól néz ki, és mutatja az időt.

„én inkább azt látom, hogy az innováció maximális hiányából fakadóan, valamelyik nagyokos felriadt otthon álmában és ennyit mondott; legyen hát az új termék az okos óra.”

Ez meg azért hülyeség, mert legalább egy évtizede voltak már PalmOS alapú okosórák!
Szóval egyáltalán nem új dolog ez az okosóra.

„kövezzetek meg, de egyre inkább filózom rajta, hogy előszedem a régi sony-ericcson mobilomat. pöccröffre megy rajta minden, nem akad, nem fagy le, és 1 töltéssel vígan elvan 1 hétig.”

Nem kövez meg érte senki. Egyedül a Te dolgod, hogy mit használsz. Ha neked egy régi Sony Ericsson megfelel, akkor használd azt! Miért kell ezen fennakadni? :F

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#105) ripla válasza sz.balazs.95 (#104) üzenetére


ripla
őstag

leírtad a varázsszót: "minőségibb óráért" :)

nálam mondjuk itt kezdődik a minőségi óra, bár tény hogy sok dologban elég régimódi vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

(#106) sz.balazs.95 válasza ripla (#105) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nekem meg ez túl csicsás/csillogó/újgazdag/stb.
a visszafogottabb/egyszerűbb, de egyedi megjelenésű órákat jobban kedvelem. Persze kinek mi. :K

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#107) AS


AS
félisten

Ha már okos óra jön az invázio.....

Google ora:

Lg :

ÉS még majd
(Egyenlőre mindegyik még pletyka)

Nekem tetszik az uj Gear 2 szebb mint az előd.


Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#108) ripla válasza sz.balazs.95 (#106) üzenetére


ripla
őstag

de ez legalább értéket képvisel. :)

(#109) BandiHUN válasza ripla (#101) üzenetére


BandiHUN
veterán

Okosóra?Én másfél éve használom a Sonyericsson LiveView 1-est...
Szóval: OLCSÓ.4990-ért vettem annó a speedshopból,annyiért egy normálisabb órát nem adnak.
-Telefon nélkül is mutatja az időt,OLED kijelző,világít.
-Ha nem szereted előkapkodni a telód,értesít bármiről,még arról is,hogy vannak nyitott wi-fi hálózatok vagy valami app frissült,nem méghogy sms-ről vagy hívásról...de TE mondod meg,mi érdekel az órán is.Még azt is kiírja akár,mennyi az akksi a telón...
-Csökkenti a paranoiafaktort.Nem kapkodod elő a telód,mert azt hiszed,valamiről lemaradtál.
-Ha nem tartod csak táskában a telód,teljesen jól el tudod dönteni,érdemes-e pl.tömött buszon elővenni,mert írja,ki hív,ha szöveges dolgot kapsz,elolvasod a buszon kapaszkodva,hering-járaton is.
Képes akár a GPS-es térképet is kitenni,ha épp mész valahová,navigálhatsz is.
-Nem kínos,ha csörög a teló,lenémíthatod,hisz az óra rezeg,de ha hangon hagyod,egy mozdulat némítani vagy foglalt jelzést küldeni.Néma telóval nem is feltűnő.
-Nem gáz,hogy pár naponta tölteni kell,ne feledd,NEM csak óra van a kezeden,a telód naponta etetni kell.
-kicsi,mint egy sima óra.És viheted akkoris,ha telót nem viszel,amire egy óra kell(idő,dátum) akkoris alkalmas lesz és hidd el,meg is bámulják...
-Vannak appok,aki használ pl.BT fülest,az telefonálhat úgy,hogy az órán keresi ki a hívandót.
-Vezérli a zenelejátszód,mikor zenét hallgatsz,látod,mit hallasz,válthatsz számot,hangerő...
-Adott esetben jól jöhet,hogy 1 mozdulat a telefont megcsipogtatni,ha épp nem tudod,hová tetted,ha 5 perc van a buszig,az a 2 perc is számít,amit nyersz...
-Lesegetheted a naptárat vagy egyéb alkalmazásokat,és nevethetsz a többi lámán,akiknek percenként csipog a teló a zsebükben,előkapkodják minden sz@rért.

-Ellenjavallt:ha nem hívnak,csak irtó ritkán,és nem élsz a FB és egyéb alternatív kommunikációforrások egyikével sem,bár ez utóbbi esetben is megfelelő órát kapsz olcsón.Persze vannak drágább variánsok,több tudással,egyéni preferencia,kell-e...mindenesetre én jót röhögök a "jönnek az okosórák" cikkeken,mivel másfél éve használom.Persze,mondhatni,az újak jobbak,de kell-e a plusz tudás,vagy bagóért egy "másodlagos" kijelző elég?Ami nem tegnapi dolog ráadásul...
Az újak se tudnak többet.Nagyobb kijelző,stb,de mennyiért???

Kábé hirtelen ennyi.

[ Szerkesztve ]

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#110) Maacaw válasza BandiHUN (#109) üzenetére


Maacaw
tag

Eme kis ismertetőd után nagyon megjött hozzá a "kedvem", csak az a baj hogy nemigen kapható jelenleg. :( Egyébként lenne még egy kérdésem: Az MWC események ebben az egy cikkben fognak frissülni, vagy minden eseménynek külön cikkje lesz?

(#111) BandiHUN válasza Maacaw (#110) üzenetére


BandiHUN
veterán

Igen,utánajárós a livewiew,mert kábé itthon a tavaylelőtti féláras 5 rongyos leárazás volt az utolsó...smartwathc1 nem tud sokkal többet többért.a smartwatch2 pedig kábé annyit,hogy vízálló...vicc.
Nem kell oprendszer az órára,ha a tel nélkül halott ügy,ezt ne felejtsük,bármilyen csodakütyüt is látunk...
Nekem 2 hátránya van a livewiew-nek csak...
1.a szíja gumis-tépőzáras,1 év alatt lassan elfárad,gőzöm sincs,honnan vegyek újat...de az 5 rongyos ár mellett,és hogy kifuttatták,kérdéses,van-e,megéri-e.
2.a livewiew 1 semmilyen szinten nem vízálló.A smartwatch1 sokkal többért is csak cseppálló,a smartwatch 2 vízálló,de mi pénz???
A liveview-nél lényegében belátni az elektronikához,stb...a kijelző jól szigetelt,pormentes,izzadás nem zavarja,de pár csepp rossz helyre hullott eső(gombok) hazavágja...
Pro:mivel másfél éve megy.és az akksi nem cserélhető/gondolom drága lenne,mondjuk 2 évre 5 rongy nem téma egy ilyen eszközért.A teló tárolja a dolgokat,ha tönkremenne az óra,akkoris tökugyanaz fogad egy újal.Nincs memo,csak míg megy,a teló tölti fel,és küldi az új infókat.Az órán nem állít semmit az ember.
De drágábbaknál elgondolkoznék...óránál nincs alternatíva.Vagy bírja a thermal strandot és a pl.2 métert órákon át...vagy semmi értelme.Emiatt a smartwatch 1 felejtős.Pebble tetszik,de 50 rongy?...és ne reménykedjen semmi,hogy 50 alatt jönne BÁRMIFÉLE ilyen óra.
Aki nem szórna rá ki sokat,annak livewiew,mégha ebay-ról is,5 rongy körül.Ennél nincs jobb.A többi drága,a sony smartwatch meg majdnem ugyanez 25-ért CSEPPÁLLÓ! kivitelben...ami nem sokat ér.Vagy szinte hasonló tudásmpár csicsán kívül a mostaniaktól,pebble,stb,egy teló áráért...
Kár volt a livewiew-et hanyagolni...

[ Szerkesztve ]

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#112) Integra válasza AS (#107) üzenetére


Integra
titán

ezek az "okos"órák egyedül a 24 órás pulzusmérés miatt érdekesek, kíváncsi vagyok, hogy a hozzá írt szoftverek mit tudnak majd.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#113) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Szerintem a Nokia X az Asha Os kukázását készíti elő, tehát ezentúl Android alapúak lesznek az Asha modellek, a nagyon olcsó Asha sorozat megszűnik, esetleg marad még pár Series40 butamobil.

(#114) Gambas válasza ripla (#101) üzenetére


Gambas
tag

Egy idő utàn szinte elő sem veszed a mobilod....én imádom amikor vezetek...csak beszélek...beszélek...semmi telefon nyomkodás...mindig látod milyen értesítéseid vannak..amire akarsz reagálsz amire nem hagyod a francba elő sem veszed a telót!A hívasnál meg kurva jó...szintén nem kell elővenned a telót csak ha fontos privat beszélgetést akarsz...Jómagam csak azért vettem Geart mert nagyon olcsón megkaptam de imádom kurva kényelmes!Ahogy itt irták a teszten VAN ÉRTELME😊

(#115) bajaki


bajaki
őstag

Csak győzzem olvasni a sok hírt. :)

(#116) AS


AS
félisten

Hát nem tudom lehet csalódás lesz idén a MWC semmi ujdonságot nem várok.

LG kipipálva semmi új dolog :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#117) Graphics válasza AS (#116) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sok egetverő újdonság szerintem se lesz, azt megoldják a saját rendezvényeken / Sámson és Epöl /

A többiek meg hozzák a papírformát. Nagyot nem tudnak pl dobni a kínaiak, mert még az MTK nem jött ki a friss SoC-okkal.

A többiek is kicsit toporognak

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#118) AS válasza Graphics (#117) üzenetére


AS
félisten

Pont Samsugnak lesz 8 kor a nagy S5 bejelentés , ami számomra még mindig furcsa mert egy kémfotó nem volt róla ami elég furcsa....

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#119) Graphics válasza AS (#118) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem igazán tartom logikusnak ezt a lépést, habár az tény, hogy a rövidebb termékciklust már rebesgették...

Más újdonságot nem fog hozni... Hacsak a felületet végre nem reformálják meg.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#120) Gambas válasza AS (#118) üzenetére


Gambas
tag

Holnap este 8??

(#121) AS válasza Gambas (#120) üzenetére


AS
félisten

Igen

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#122) Gambas válasza AS (#121) üzenetére


Gambas
tag

Helyes😊

(#123) AS


AS
félisten

Egy jó kis Tablet:
Huawei MediaPad X1

Szép

[ Szerkesztve ]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#124) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Sonynak nemlesz streamje?! :)) :U

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#125) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Bog, a Jolla-s srácok kipakoltak egy csomó mobilt, mindenképp álljatok meg náluk! :K

(#126) sz.balazs.95 válasza krisztianAMG (#125) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Igen, igen! :K
Én is rettentő kíváncsi vagyok rájuk!
Gyakorlatilag ők maradtak a GeeksPhone-nak ketten Európai mobil cégek, akik érnek is valamit! :(
Mindeknképpen kiemelt figyelmet kell kapniuk a Mobilarénán! :R

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#127) AS


AS
félisten

Sonny Nokia Sajto most megy. Egyenlőre semmi érdekes

Szerk Z2 hivatalos :C

[ Szerkesztve ]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#128) taxy88 válasza AS (#127) üzenetére


taxy88
aktív tag

És az M2 is :)

(#129) SkyS1gn válasza AS (#127) üzenetére


SkyS1gn
félisten

HOL VOLT STREAM? :W

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#130) AS válasza SkyS1gn (#129) üzenetére


AS
félisten

Itt nem :)
Külföldit néztem.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#131) SkyS1gn válasza AS (#130) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Hát nyilván.... de ezt kérdezem meg bújom a netet de egy büdös streamet se találtam... :U

Linkeld már hol ment.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#132) AS válasza SkyS1gn (#131) üzenetére


AS
félisten

Oksi)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#133) SkyS1gn válasza AS (#132) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ja ez csak ilyen irkálás... azthittem stream = azaz VIDEÓ!... már az ütő állt meg bennem.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#134) AS válasza SkyS1gn (#133) üzenetére


AS
félisten

Végül is ugyan az mert szinte minden képkocka és amit mondanak ott van:) És ugy megy élőben mint egy video)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#135) ripla válasza BandiHUN (#109) üzenetére


ripla
őstag

na ez igen, végre valaki aki tudott mondani pro és kontra érveket.
respect, és kösz. :)

ettől függetlenül maradok csak a mobilnál. :)

(#136) ripla válasza Gambas (#114) üzenetére


ripla
őstag

illetve köszi neked is. :)

(#137) ripla válasza BandiHUN (#109) üzenetére


ripla
őstag

az még lemaradt, hogy azért sem tetszenek nekem ezek az okosórák, és talán ez a legfőbb ok ami engem zavar, hogy gyakorlatilag a hüvelykujjam körme kitakarja az egész képet. egérmozi. :)
ha meg ennél nagyobban csinálnák meg, az már nem óra lenne hanem mobil, szóval szerény véleményem szerint ez az egész okosóra dolog egy mellékvágány, aminek nem jósolok nagy jövőt.
persze akinek kell annak hajrá, én passzolom. :)

(#138) BandiHUN válasza ripla (#137) üzenetére


BandiHUN
veterán

Ennél pl.nem takarod ki,ugyanis van fizikai gomb is(OK),és nem a kijelző érintésérzékeny,hanem körben a kijelző 4 széle,tehát a megjelenitett képet hiába bökdösöd...igy pedig nem is volt még olyanom,hogy pl.görgetem az sms-eket és azt mondanám,hogy nem látom,hamarabb átlapozom a naplót,mint telefonon...
Persze az újabbak már képernyőbökdösősek,lehet az sem jönne be nekem se.
Nomeg maradjunk annál,hogy én végülis az 5 rongyos régi modellt istenitem,nem a 25 és 60 rongyos utódokat,igen,azoknál már nálam is kijönne sok ilyen hátrány,hogy kitakarom esetleg,vagy hogy éppen a plusz pénzért alig kapok többet...

És morogni én is morgok,mert jobbára nem kéne több a mostanimnál,csak lenne vizálló,mert a többiek tudása már inkább plusz csicsa,mint igazán hasznos dolog.A LiveWiew legalább nem akart okosnak látszni,csak egy plusz kijelzőnek,mint a régi kinyitós telefonok külső kijelzője...kábé az költözött át egy órába pár vezérlőfunkcióval.Az igazi okosórának ilyen formában én se jósolok sokat,a Pebble iránya még jó volt,mindig látható kijelző,vizállóság,de az se tud ennél nagyon többet,és 10x ennyi az ára...

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#139) ripla válasza BandiHUN (#138) üzenetére


ripla
őstag

hát de most érted, minek legyen nálam +1 dolog, amikor tényleg csak annyi, hogy benyúlok a zsebembe. :)

(#140) BandiHUN válasza ripla (#139) üzenetére


BandiHUN
veterán

Na ja,aki zsebben hordja a telefont...én pl.tokban,táskában,mert zenélni nem használom,és hívni/üzenni s kevesen szoktak,de általában olyan,hogy fontos.
Viszont zsebből sem kell előkapkodni,mennyivel jobb,hogy az óra jelez,de a paranoiafaktort is elmúlasztja 1 gombnyomás,ha esetleg mégse "érezne" az ember 1sms-t...ezt meg könnyű megszokni,mert mivel alapból ugyanúgy gombnyomás az idő nézése is,egyúttal mindkétféle kíváncsiság letudva.
Munka közben is jó,amikor mindenféle gépekbe van bújva az ember,figyelni kell,koszos a kéz,könnyű megütni a telót,nyom a zsebben,és így le lehet tenni a közelben tiszta helyre.Nomeg el tudom dönteni,hogy nekiesek-e koszos kézze a fejemet beverve kiugorva a gépből,mert fontos,és nem egy haveri "jössz sörözni?" re izgulok rá potyán.
Órát meg hord az ember úgyis,én még annak ellenére is hordtam mindig,hogy még az elektromos cigim is mutat időt-dátumot :DDD Óra kell.

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.