Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Horovic


Horovic
aktív tag

Na ez nézős. :DD

(#2) Cannabis7 válasza Horovic (#1) üzenetére


Cannabis7
senior tag

Engem nem hozott lazba, de hajra :)

(#3) Wesder


Wesder
félisten

Jujj mi lesz itt a héten teszt utàn, csak nehogy "véletlen" péntekre essen ;]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Hát őt akartam, de a 6s kifizetesenel is erősen vérzett a szívem. Nem bántam meg, de azért nem occo mulatság.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#5) GALARDO


GALARDO
addikt

Csak a Plus! :K

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#6) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

..Lehet, hogy hülye kérdés.. de miért nem az előző 6 Plushoz van/lesz viszonyítva? Elvégre az az előd modell..

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#7) Legendd válasza Hobbbyt (#6) üzenetére


Legendd
senior tag

Az sem marad el. Van is véleményem.

Alea iacta est!

(#8) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Nagyobb a kijelző, van OIS, aztán CTRL-V iPhone 6s teszt, lapozhatunk. ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#9) Wesder válasza Csapoati (#8) üzenetére


Wesder
félisten

:C

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10) Lord Sidious válasza Hobbbyt (#6) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

lényegében viszonyítási alap lehet a 6 Plus is, mint előző modell, és a 6S is, mint kistestvér, ugyanazokkal a lényegi feature-ökkel (3D touch, tapic engine stb.) de nagyobb akkuval, kijelzővel, felbontással és képstabilizátorral. A kérdés lehet az is, hogy érdemes e az előző modellről váltani és az is, hogy a kis tervért érdemes e venni vagy a nagyobbat ugyanazzal a SoC-al. (sebesség stb., bár a sebességgel nem lesz nagy baj lévén az A9 nagyon brutális lett. :) ezt majd csak a A9X szárnyalja túl az iPad Proba:

Geekbench 64 bit
MBP 2015 13" i7-5557U 3.1 GHz
Singlecore Score:3431
Multicore Score: 7341

2015 Macbook Pro i5-5257U 2,7GHz
Singlecore score: 3206
Multicore Score: 6863

iPad Pro A9X
Singlecore Score: 2200
Multicore Score: 8145

[ Szerkesztve ]

(#11) BeastMode


BeastMode
őstag

Térjetek majd ki az idegesítő mikrolaggokra 3D Touch és alkalmazás váltás közben:D
Engem piszkosul bosszantott, bár a 9.2 Beta javított ezen. Mondjuk a második Beta meg máshol hozott döccenéseket:D

(#12) alkatraz3000 válasza Lord Sidious (#10) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

En sima pluszrol váltottam sima 6s-re. Nem bántam meg, sőt nagyon kényelmes. Az akku ideje még az en nonstop buzeralasommal is elegendő, nagyon gyors lett az előző duohoz képest. A Plusz funkcióit így visszagondolva sosem használtam, tehát csak az Apple által kreált igény volt részemről. No meg nőttek az árak, es a 6s kezdődött ott idén, ahol tavaly a 6plusz. Mondjuk ezért nem az Apple a k.csog, van nehány más rajtuk kívülálló indok.

Számomra mindenképp megérte váltani, a 2gb nem tűnik fel egyáltalán, de a touchid, a forcetouch, es a gyorsaság kárpótol mindenért :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#13) spawn21 válasza Hobbbyt (#6) üzenetére


spawn21
veterán

Nem jobb.

iPhone 13p

(#14) NovakX5


NovakX5
csendes tag

Megtennétek, hogy a 3D touchot úgy is kipróbáljátok, hogy csak rövid időre értek a kijelzőhöz, de a normálisnál nagyobb erővel? Mert akárhány helyen látom a működést, mindenhol azt látom, hogy úgy működik, mint Android esetén a sima, hosszabb nyomvatartás.

(#15) Csapoati válasza NovakX5 (#14) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Amit leírtál, az a 3D Touch lényege. Nem úgy működik, mint a droidos nyomvatartás (ami továbbra is van iOS-on is).

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#16) NovakX5 válasza Csapoati (#15) üzenetére


NovakX5
csendes tag

Igen, pontosan, de akárhány videót megnézek -beleértve a Mobilarénás 6s videót is-, mindenhol azt látom, hogy az alternatív funkciók előhozásához nem (csak) erősebben nyomják a kijelzőt, hanem hosszabb ideig is. Én csak emiatt kértem a bemutatást.

(#17) WiniCsirke


WiniCsirke
csendes tag

Az Alma híres a túlárazásról. Milyen az ár/érték aránya? Nemrég tanakodtam, hogy melyik a legjobb SoC brand. Milyen a teljesítménye a gyakorlatban? Papiron a majdnem már feleannyiba kerülő Nexus 6P is jobb specifikációkkal rendelkezik. Egyébként a RAM nagyon szűkös. Az ios máshogy kezeli a ramot, mint az android. Elégnek bizonyul az a 2 GB? A TouchID jól működik. ...nagyon Vmelyik gyártó miért nem rak be egy olyan funkciót, hogy vmilyen alkalmazásba az ujjlenyomatunkkal lépnénk be. Az Alma képes lenne rá. Talán ezt is csak későbbre hagyják? +Nem értem. Miért csak most lehetett berakni a 3d touch-ot? (Ami szerintem nem is annyira 3d) A Mekbúkban már régebb óta benne van. Bónusz kérdés: De az 1.84 GHz-en ketyegő dual-core processzor elégnek bizonyul ennek a phabletnek (a maga 5.5 inches FullHD megjelenítőjével)?

[ Szerkesztve ]

WiniCsirke

(#18) petipetya


petipetya
nagyúr

Kíváncsi vagyok a vasra. Éppen tegnap láttam működés közben egy gyakorlott felhasználó kezében. A hívás indítás és fogadás a méretéhez képest is sitty-sutty villámgyorsan történt rajta, ám a tulajdonos beszámolt pár akadásról a rendszerben. Ezekre leszek kíváncsi most, hogy ti mit tapasztalatok?

Biztosan javítják majd szoftveresen, de tudtommal még nincs publikus és a nagy tömegek számára elérhető patch. Ha rosszul tudom, akkor nyugodtan javítsatok ki, hiszen csak érdeklődés szintjén követem az almát és az IOS-t.

"nincs rá lezsóidő"

(#19) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Megnézem, ha már ez lesz ma.

(#20) Lord Sidious válasza alkatraz3000 (#12) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Igen, elhiszem hogy orulsz neki es elmeny hasznalni :) en szvsz megvarom a 7-et mit gurit es ha meggyozzo, akkor valltok (pontosabban a 4S polcra megy es atveszi a helyet a sima 6) de ha nem gyoz meg annyira a 7, akkor veszek egy 128gb-s 6S-t :D bar lehet januarba/februarba mar meglesz az a csere ;) :D AFA-san mar most egesz jo aron el tudnam hozni (nem APR-bol, de EU-s modellkent es Apcom disztributrotol)

(#21) Lord Sidious válasza Fejvadi (#19) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

De csak szajhuzva :) eggye bas*za alapon :DDD ha mar ezt dobta a gep ;)

(#22) petipetya válasza Lord Sidious (#21) üzenetére


petipetya
nagyúr

:D

"nincs rá lezsóidő"

(#23) petipetya


petipetya
nagyúr

Kép és hang OK.

"nincs rá lezsóidő"

(#24) ToZo85


ToZo85
tag

Kép hang OK! :D

(#25) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Kép, hang RENDBEN !!

(#26) gergobox


gergobox
tag

kép hang jó :)

(#27) Fejvadi válasza Lord Sidious (#21) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Szépen, csendben. :)

(#28) catroot válasza WiniCsirke (#17) üzenetére


catroot
veterán

Most is vannak olyan appok ios alatt, amik használhatják a touch id-t.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#29) petipetya


petipetya
nagyúr

Iphone esetén a zsebben is felvillan a kijelző, ha értesítés jön? Jól értem?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#30) Daniel0520


Daniel0520
csendes tag

Elég kellemetlen hogy ilyen hardver mellett vannak laggok a rendszerben.

(#31) Szabcsizz válasza Daniel0520 (#30) üzenetére


Szabcsizz
őstag

....meg ilyen ár mellett. :))

(#32) Amalgam


Amalgam
aktív tag

Videólejátszó?

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#33) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Köszi az adást.

(#34) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Igazából csak a ház nagyságába, vagy az az árába lehet belekötni. Szerintem az egyik legjobb telefon lett idén. Még ha a kamera nem is a legjobb az idei mezőnyen. Az SoC nem kicsit durva, az üzemidő sem rossz.
Erre lecserélném a G4-et. De akkor éhezés lenne. :DDD
A másik, hogy ennyit fizikailag nem tudnék kifizetni a telefonért. Egyszerűen fájna. Már a G4-ért is aggódom, hogy összetöröm, ellopják, kigyullad. Pedig az csak harmad annyi. Nem kell a felesleges stressz..

(#17) WiniCsirke
Az egyik ha nem a legerősebb hardver a piacon csak elég egy FHD kijelzőnek... Nem marad el az s810-től sem.

[ Szerkesztve ]

(#35) sanyijedi


sanyijedi
őstag

Németországból miért nem elérhető az adás, miért van korlátozva?

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#36) Lord Sidious válasza WiniCsirke (#17) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Ha erdekel az A9-es SoC ereje javaslom ezta cikket. :) azert a 2gb ramrol nem art azt sem tudni, hogy "hogy mindez már egy LPDDR4 lapka formájában került fel a SoC-ra. Ez nem csak a fogyasztást csökkenti az alacsonyabb üzemi feszültségből adódóan (1,2 helyett 1,1 volt), hanem az elérhető maximális sávszélesség is jócskán megugrik a DDR3-hoz képest. Az Apple nem kispályázott, ugyanis azonnal egy LPDDR4-3200 szabványú, azaz egy effektív 3200 MHz-es modellel párosította az A9-et, ami a kapacitás mellett az elérhető maximális elméleti sávszélességet is megkétszerezi. "

Az A9 brutalisan eros SoC, az A9X meg meg ennel is erosebb lett.

Erdemes megnezni mit guritott: :)

Geekbench 64 bit
MBP 2015 13" i7-5557U 3.1 GHz
Singlecore Score:3431
Multicore Score: 7341
2015 Macbook Pro i5-5257U 2,7GHz
Singlecore score: 3206
Multicore Score: 6863
iPad Pro A9X
Singlecore Score: 2200
Multicore Score: 8145

[ Szerkesztve ]

(#37) WinstonWolf


WinstonWolf
senior tag

"... fényereje elképesztően jó, nem csak nyári napfénynél lehet jól látni hanem bármilyen fényviszony mellett ... "

Atomvillanásban is látszik?

:D

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#38) mizoli válasza sanyijedi (#35) üzenetére


mizoli
addikt

Én is ott vagyok, én sem látom az élő adást. Majd holnap. Az a tetü GEMA az oka.

[ Szerkesztve ]

(#39) alkatraz3000 válasza petipetya (#29) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Ez egy "kisegítő lehetőség" , nem zsebben, hanem mindig villan. Én szeretem, mert tényleg lehet látni mindig :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#40) durmi_88


durmi_88
csendes tag

Kár, hogy az adás után értem haza. Megnéztem volna a sok megnyitott program mellett, hogy a legelőször megnyitott Gerkbench még a memóriában maradt-e... De mindegy. Nemsokára megjön az enyém is, majd azon :)

(#41) joey04


joey04
titán

Az iPad Pro nálunk is azonnal elérhető lesz.

40 országban válik elérhetővé az Apple új, hatalmas iPadje, Magyarország az iPhone-nal ellentétben pedig első körös ország. November 11-én, azaz e hét szerdáján az iSTYLE webshopjában is elérhetővé válik az Apple 12,9 hüvelykes táblagépe, a hivatalos árakról is ekkor tudunk beszámolni. Az érkezés pontos dátumát egyelőre nem ismerjük. Ugyanígy előrendelhető lesz az Apple Pencil és a Smart Keyboard, ahogy azonban egyelőre várható volt, csak amerikai billentyűzetkiosztással.

[link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#42) kali válasza WinstonWolf (#37) üzenetére


kali
legenda

lehet, hogy még olyankor is látszik, de akkor már nem az lesz a kérdés...

(#43) kali


kali
legenda

most volt alkalmam megnézni a videót, tetszett, egy (szerintem hasznos) funkció bemutatását hiányolom csak; a kijelző bal szélét nyomva tartva, majd kicsit befelé suhintva is előhozható az alkalmazásváltó - úgy is lehet lapozni és váltani a korábban megnyitott alkalmazások között, illetve be is zárhatók azok -, tehát nem feltétlenül muszáj a home gombot nyomkodni hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#44) sultansmith


sultansmith
senior tag

Az összes iphone tesztben, itt a mobilarénán is elmondják, hogy milyen fantasztikusan csúcsminőségű az anyaghasználat és az összerakás.

Aztán minden iphoneról kiderül, hogy törik, hajlik, karcolódik, sárgállik, etc, etc.

Miért kell ehhez ragaszkodni? Miért nem mondjuk azt, hogy a telefon szép, nyomorgatásra nem recseg, de hogy valóban strap- és időtálló-e azt majd megtudjuk fél év használat után.

Ez így nem teszt. Főleg egy hozzá nem értőnek. Ez alapján érik majd a csalódások.

A másik kedvencem, hogy egy csúcskategóriás, friss telefon, amely annyiba kerül, mint amennyiért más autót vesz, szuperül szerepel a teszten, de valamiért néha használat közben röcög, de hát ez annyira ritkán van, hogy a teszt készítőjét nem is zavarja.

Hát engem meg zavarna.

[ Szerkesztve ]

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#45) alkatraz3000 válasza sultansmith (#44) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Egy részét cáfolom, tegnap kevesebbért vettünk autót, mint amennyi a telefonom volt ;)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#46) petipetya válasza alkatraz3000 (#39) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#47) Jozefszky


Jozefszky
csendes tag

Lemaradtam valamiről? Most akkor mégse elég a 3,5 col-os kijelző? :DD :))

(#48) csakzolcs


csakzolcs
tag

Steve Jobs forog a sírjában sajnos. Ha élne, nem jutott volna oda az Apple, hogy 300ezerért olyan telefont kínáljon, ami "mikrolaggok, laggok" tömkelegét nyújtja. Egy 50-60ezres telefonnál oké,nem csúcs hardver. Na de amikor egy 49ezres Meizu M2 note-ban nincsenek laggok, akkor egy 300ezres iPhoneban se legyenek már. Szánalmas szint sajnos, egyre lejjebb adja az Apple... (Mondom ezt iPhone tulajként. Csalódtam)

(#49) ORCA58


ORCA58
addikt

Egy telefon sem ér 300 e Ft-ot!

(#50) Parallaxis válasza csakzolcs (#48) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ha élne, nem jutott volna oda az Apple, hogy 300ezerért olyan telefont kínáljon

Jobsnak nem sok köze van/volt ahhoz, hogy nálunk miért is 300 eFt az iPhone (ha jól emlékszem nálunk a legdrágább a világon).

Na de amikor egy 49ezres Meizu M2 note-ban nincsenek laggok, akkor egy 300ezres iPhoneban se legyenek már.

Ha a Miezu-n nem látsz laggolást, akkor az iPhone-on sem fogsz, ha az iPhone-nál látod, akkor a Miezunál már sírni fogsz miatta. (Bármelyik Androidos készülék sokkal jobban laggol, mint akár egy 2-3 éves iPhone modell, de teljesen akadásmentes készülék nincs.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.