Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ra3


Ra3
őstag

Olvastam már pár írást ezzel kapcsolatban, lehet hogy konkrétan itt is, a konklúzió a hozzászólásokban mindig az volt, hogy lehet ezt mértékletesen is játszani, nem muszály minden szabadidődet a guildeddel tölteni. Persze nekem konkrétan az mmorpg-vel nincs tapasztalatom, de nyilván ez ugyanúgy igaz erre is mint a többi más szenvedélyre (itt nem feltétlenül károsra gondolok). Aki meg tudja magáról hogy hajlamos a függőségre, nincs hozzá elég akaratereje hogy letegye, az tényleg kerülje.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#2) Sidaries


Sidaries
őstag

Én is játszottam Vanguarddal. Az elég jó volt, de én is inkább a Single Playeres játékokat szeretem. Most már vagy fél éve nem játszottam, de tervben van hogy majd még előveszem.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#3) drizzt1666 válasza Ra3 (#1) üzenetére


drizzt1666
tag

Igen, rengeteg más helyen is olvastam az ilyenkor szokásos hsz-eket, h lehet mértékkel is. De nálunk az is közrejátszott, h nem akartunk lemaradni a másiktól. Ha egyvalaki játszott, az hajtotta a többit. Együtt akartuk látni a "végét" (már ha lett volna olyan)

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#4) Kareszovics válasza drizzt1666 (#3) üzenetére


Kareszovics
addikt

Nagyon tetszett a cikked. Az utolsó pillanatáig beleéltem magam. :R

Én elég tudatos embernek tartom magam játszás terén. Ami biztos: se ilyen exploreres játékba (BiteFight, Travian, Gladiatus és sorolhatnák), se ilyen mindenféle mmorpg-t nem próbálnék ki, mert ismerem magam.

Tutira taccsravágnám magam. :(

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#5) ollie


ollie
MODERÁTOR

"Összességében a véleményem a dologról: Kerüld!"

Egyetértek! :K

***

(#6) Habib[HUN]


Habib[HUN]
senior tag

Érdekes történet, szerintem sokan magukra ismernek. Hasonló szituációban voltam annó, igaz az BF2 klán volt. Hazaért az ember a suliból egyből fel TS, majd játék. Talán fél év múlva azt mondtam, hogy elég. Jó a játék, a mai napig eljátszom vele. De az már nem fért bele az életembe, hogy "kötelező" legyen fenn lenni. Nem volt már szórakozás.
MMORPG nem kötött le sokáig soha, talán a Lineage2 némileg de az se élt tovább 3 hónapnál. Megyek inkább edzésekre, szórakozni, bulizni.

(#7) JoeYi


JoeYi
őstag

ott bukik a game, hogy firefoxban meg sem jelenik a honlapja :D

(#8) Kantorpe


Kantorpe
tag

Ido kerdese es mindenki rajon erre.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#9) dorten


dorten
tag

Nagyon jó az írás! :)
Nekem is volt hasonló élményem, még a Ragnarok világában :)
Az egész ott kezdődött, hogy haver mondta próbáljam ki.. mit veszthetek. Végülis annyira jó klánba keveredtem hogy.. de kb erről szól az írás :) Manapság már egyáltalán nem játszom, csak LAN-Partykon :D

(#10) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Én MMO-zok, egész pontosan a wowot játszom. Januárban abbahagytam, mert kezdtem nagyon rászokni és tudtam, hogy nem lesz jó vége.

Múlt hónapban kezdtem újra egy barátommal, csak együtt játszunk, közben skype-on beszélgetünk, napi 1 órát, nem leszünk hűdenagy királyok, nem lesz szuper gearünk, de annyira pont elég ez az egy óra, hogy dumáljunk közben erről-arról és kicsit el is szakadjunk a világtól.

Azért ezt játsszuk és nem valamelyik online FPS-t (mondjuk anno a COD2-t nagyon durván játszottuk, TDM-ben akármelyik szerverre felmentünk, vezettük a listát, de meguntuk), mert ebben van változatosság. Egy-egy instát végigjátszani, más-más taktikával, más emberekkel, akiknek szokni kell a stílusát. Itt sokkal jobban rá vagy utalva a másikra, mint egy random SD-n mondjuk a Cod-ban.

Akik gyengébbek, azokat biztos magába szippantja az MMO. De tényleg lehet mértékkel játszani.

(#11) ArchElf


ArchElf
addikt

Nekem Lineage2 ment majd egy fél évig, de múlt év októberben tönkrement a gépem és nem tudtam bekapcsolani másfél hónapig... Azóta kb 5-6 alkalommal voltam fent L2-n (persze minden karimat törölték, míg nem jelentkeztem be, így újra kellett kezdenem). Próbáltam még EVE-et, de sajna nem elég jó hozzá a mostani gépem, így az is felejtős lett. Inkább régebbisingle játékokkal nyomulok, ha van időm rá, és inkább a PS2-n...
Elröppent felettem (na meg a gépem felett is) az idő, és most már nincs hangulatom százezreket költeni egy újra (az az igazság már el sem férne a lakásban). Ha lesz új gépem, biztos, hogy egy laptop lesz (vagy talán egy NG konzol és egy jobb TV).

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#12) drizzt1666 válasza Kareszovics (#4) üzenetére


drizzt1666
tag

Köszi :)

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#13) Viktor77


Viktor77
titán

2. [link]

Felesleges. Mind az írás, mind pedig a hozzá kapcsolodó topic. A hsz-ek 90%-a ugyanaz lesz mint ott, ugyanazokat a köröket fogjátok futni és ugyanaz lesz a végkövetkeztetés.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#14) DigitXT válasza Viktor77 (#13) üzenetére


DigitXT
félisten

Mi az hogy "felesleges" egy írás?:F

(#15) Viktor77 válasza DigitXT (#14) üzenetére


Viktor77
titán

Úgy, hogy én pl. nem írnám le (meg) ugyanazt, amit elöttem már megtettek.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#16) DigitXT válasza Viktor77 (#15) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem ugyanazt írta meg (ha jól látom, a másik írás pl. kizárólag a WOW-ról szólt), emellett pedig van egy nagyon nagy különbség: az ember (tudom, így a neten csak felhasználó:DDD). A saját tapasztalatait, élményét, életének részletét írta le: miért ne tehetné? Nem erről szól a logout?:F (Felhasználói nevünk alatt még mindig ott figyel, ha írunk ide bármit is, hogy "LOGOUT blog"...)

Számomra pl. érdekes volt az írás, és nem is vmi "összecsapott izé", emiatt úgy érzem, hogy lefeleslegesezni (ez milyen szép szó:DDD) valahogy "nem szép dolog".:R (Az más kérdés, hogy a linkelt írás témájában a felhasználók ~300 HSZ óta irogatnak, és ugyanazt nyilván nem éri meg ide is leírni, de nem is erről szól a dolog, szerintem: a szerző nem azért írta meg, hogy hatalmas vitákat keltsem, stb.) Esetleg más formai hibát vétett a szerző, amiről egyszerű (csak itt fórumozgató) felhasználónak nincs tudomása?:F (Rossz témában, feleslegesen a címlapon, ilyesmi?:B) Szerk: vagy a "most ti jöttök kedves olvasók" miatt az ejnyebejnye?:D

Félre ne érts, látod az adatlapomon, hogy csak olvasó vagyok a logouton (nincs ugye kicsi piros linkem:DDD), de valahogy ilyet, hogy egy korrektül megírt, nem két félmondatos, érdekes írás egy ember életéből "felesleges" legyen (azért, mert más ember már írt hasonló témában), még nem láttam beírva moderátor részéről...:U

[ Szerkesztve ]

(#17) Viktor77 válasza DigitXT (#16) üzenetére


Viktor77
titán

"...még nem láttam beírva moderátor részéről..."

Semmi "moderátorosat" nem írtam. Mint olvasó szóltam hozzá.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#18) DigitXT válasza Viktor77 (#17) üzenetére


DigitXT
félisten

Oké, akkor "megnyugodtam"...:) Az olvasói vélemény természetesen szabad.:DDD
(Csak a nagybetűs titulus minden HSZ alatt ott figyel, aztán ki tudja mire utal.:D)

(#19) Viktor77 válasza DigitXT (#18) üzenetére


Viktor77
titán

Furcsa mi, hogy egy moderátornak is lehet egyéni véleménye? :)

Hozzá szoktam tenni, ha nem mint mod szólok hozzá. Most nem éreztem szükségességét, és tessék...

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#20) replika


replika
tag

:) bocs de nem szokásom halottba rúgni, de a linkelt írás is rendkívűl hasznos forumba ment át.
Nem baj, ha esetleg arra hajazó hsz-eket látsz itt is, a "terápiás cél" mindennél fontosabb, inkább ez férjen el a szerveren mint a mittudomén melyik pöcök grafitozása (semmi bajom azzal sem :) ).
Igen is nagyon fontos, hogy a RL fontosabb mint bármelyik pixel megváltozása a monitor sarkában. Ha ezt éri el akár 1 embernél is, akkor máris hasznosabb volt a blog mint a legtöbb :) (tisztelet a kivételnek).

[ Szerkesztve ]

cya

(#21) Nimrod


Nimrod
addikt

Jó kis írás. :)
Szvsz addig csináld, amíg jól érzed magad és sose kövesd a csordaszellemet, mert akkor 12+ óránál kötsz ki.
Xfire statját nézegetem néha és ledöbbenek, hogy sokan tulajdonképpen a nap 24 órájából akár 20-at is online töltenek valamelyik MMO-ban.
Szerintem az egészséges szint olyan napi 1-2 (esetleg 3-4, de nem több) óránál van, abba minden kényelmesen belefér.
Egyébként sok év után én is visszatértem a single playerhez (néha egy kis RPG és strat), mert ott nem kell szívnom a fogamat a cheaterek miatt és akkor indítom el, amikor akarom, kikapcs dettó. Ráadásul amikkel játszom már cirka 5-10 évesek, többsége "ingyen" vagy potom áron és nem kell erőmű.

(#22) dani0907


dani0907
csendes tag

Én szeptember óta WoW-ozok, most kezdem megunni :DDD, persze nem eredetin... ami sok bugot, és egyéb nyalánkságokat hoz magával. Megvan mindenem, belogolok: nemtudok mit csinálni, elmegyek hordást csapkodni de azis unalmas már, eventek nincsenek nagyon, szóval felhagyok én is az mmo-val. (szép lesz a félévi bizonyitvány:D)
Grat a cikkhez átéreztem:)
Ja és a server tulaj neve is Drizzt xD

(#23) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Jó kis írás!

Én nyáron próbáltam ki életem első MMO-ját és azóta is azt tolom (mostanábban visszatért belé az élet így sűrűbben :K ).
Egyszer kipróbálok egy másikat is (valami RPG-t is megkóstolnék), de csak az ingyenes fajtából :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#24) McCann


McCann
tag

A függőséghez nem kell feltétlen online játék, elég, ha jó a game és gyenge a gamer..

Apám mesélte, hogy annak idején egy kollégáját a Might and Magic asszem 4. része miatt rúgták ki a melóhelyéről, mert megvette, onnantól kezdve nem ment be a munkahelyére öt hétig, amíg végig nem tolta, de annyira rákattant, hogy még be se telefonált, se orvoshoz nem ment el, hogy igazolást szerezzen... :Y
A pali mellesleg mérnök volt, tehát még azt sem mondhatom, hogy egy agyatlan szmog...

Meleg téma nagyon...

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#25) Wolverine válasza dani0907 (#22) üzenetére


Wolverine
félisten

Tévedsz. A tört szerveres játék, amit játszol, nem WoW, nem is hasonlít rá... max. távolról.

ON: Ez a "húzza egymást a csapat" sem feltétlenül kell napi 10-12 órás online létet jelentesen, csak szervezés kérdése az egész... legalábbis én így látom mások példáján, yóóómagam MMO-kban is magányos harcosként tevékenykedem, annak is megvan a varázsa. Ettől függetlenül ilyen felállásban elég egy ember, akinek több a ráérő ideje... és már húzza is a többieket is... (ha ez az Endless a WoW-ban is Endlessként volt jelen, akkor pár tag távoli ismerősömmé vált... Greedből moderátort csináltam a wow.hu-n, eds is egy időben aktív volt arrafelé... :) )

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#26) drizzt1666 válasza Wolverine (#25) üzenetére


drizzt1666
tag

Igen, ők volt azok :)

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#27) drizzt1666 válasza Viktor77 (#15) üzenetére


drizzt1666
tag

Ha csak egy ember is elolvassa és elgondolkodik, nekem már megérte. Felőlem aztán a másik 615 (vagy mennyi) ember is sóhajtozhat vagy sipítozhat, nem érdekel :)

Ha pedig ennyire szúrja a szemed, kérlek, tedd meg helyettem :U

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#28) faber24


faber24
őstag

Jó írás, de nem értek egyet azzal, hogy a single player játék jobb lenne bármiben az MMORPG-nél. Sőt, pont fordítva.
Az, hogy látod a történet végét, az miért olyan jó dolog? Én majdnem minden játéktípust játszottam már kb. a Prince of Persia 1 (nem, nem a SoT....még a 486 verzióra gondolok) és az UT3 közötti időszakban (sajnos a legeslegújabbak, Witcher pl. nem futnak a gépemen, de 1-2 hét és csere). Toltam offline és online stratégiát, fps-t, kaland és mmorpg játékot, hack and slasht, kvázi minden lényegesebb stílust. De eddig egyetlen egy játék sem adott akkora feelinget, mint a WoW. Félreértés ne essék, nem vagyok (túl nagy) kocka, mindig próbáltam kordában tartani a dolgot, nem játszottam általában napi 4-5 óránál többet (max hétvégén).
Lényegében szerintem pont az a jó az mmorpg-ben, hogy nem az, mint a mai single player játékok, hogy felrakod, gyorsan végigtolod 10-12 óra alatt, és már mehet is a szemétbe, mert nincs benne több kihívás. Vannak kivételek (pl. KoTOR), amit lehet sokáig nyúzni és nem unalmas, leköti az embert, de ez a ritkább. A WoW még így 3 évesen sem került le a gépemről (igaz, vizsgák miatt most nem játszok). Melyik single játék köt le több évig? Egyik sem, hacsak nincs multi része...akkor viszont miről beszélünk? Miért jobb pl. egy CS, ahol csak spawn/kill/death van, mint egy mmorpg? (Félre értés ne essék, semmi bajom az FPS-el, mostanában elég sokat TF2-zök)
Az meg, hogy nem mai a gép, és azért nem mmorpgzek...hmm... a WoW gépigénye igen csak nem nevezhető húzósnak (tessék megnézni a konfigomat, teljesen jól fut rajta), összevetve pl. egy mai single játékkal...
Na mindegy, ezek csak az én gondolataim ebben a témában, elnézést, ha valaki ezt másképp látja.

i7@4.2 +GF770+16GB....meg ilyenek :)

(#29) drizzt1666 válasza faber24 (#28) üzenetére


drizzt1666
tag

Tessék megnézni az aláírásomat :DDD

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#30) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

"Meglehetősen impozáns mmo-múltra nézek vissza midőn ezen sorokat írom."

Ne haragudj,de ezen jót mosolyogtam :) 2 év az (főleg mmo-k) terén még csak gyerekcipő.
(Nem önfényezés képpen,de álljon itt egy lista a teljesség igénye nélkül, hogy én mivel játszottam az elmúlt (cca. 5-6+ )évben: Knight Online, Knight Empire, Silkroad, 9 dragon, 2 moons, Lineage 2 freeshardok (ebben benne van kb 1 év GMkedés is egy magyar freeshardon), L2 off, Guild Wars, Dark age of Camelot, Lotro, Project entropia (entropia universe), Tabula Rasa. A lista nem teljes, de ezekre emlékszem így hirtelen....

Az,hogy ez egy betegség és óvakodj, fújj, rossz csúny szintén hibás. ( Kb hasonlóan "vicces", mint amikor a valaki azért gyilkol, mert olyan játékkal játszott. Aki egy játék hatására követ el bűncselekményeket, azzal már alapból nem stimmel valami fejben....)

A megoldás, hasonló, mint amit a minőségi boroknál megszokhattunk: fogyasszuk mértékkel.

Illetve olcsó húsnak híg a leve. Ha minőségi MMORPGt akarsz, akkor (GWnél kezdődik),de általában a havidíjas játékok sokkal jobb játékélmént adnak. Igaz, ehhez az is kell, ogy a have 2500-3000Ftos költséghez nem úgy kell hozzáállni, hogy nah akkor most napi 58 órában játszom,mert fizetek érte. Ez nem percdíj.Ez - jó esetben - egy minőségi szolgáltatás díja.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#31) TazLeacher válasza faber24 (#28) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Most én vagyok ennyire konzervatív, vagy ez tényleg gáz? Normál esetben mondjuk napi 8 óra munka/suli, 8 óra alvás, és a maradék 8 óra jut az utazásra (BKV, autó A-ból B-be), hivatalos dolgok elintézésére, tehát normál esetben max. szabadidő 6 óra. Ebből napi 4-5 ra nem sok? Hol a család? Párkapcsolat? Barátok?

Én tényleg imádok a gép elött ülni, de azért nekem ez ey kicsit sok. Néha összeülünk a haverokkal (max. havonta egyszer) és akkor 10-12 óra LAN. Egyébként átlag heti 1-5 órát játszom. Néha becsúszik 1-1 szabadnap, amikor egyedül vagyk otthon és lenyomok egy 4-6 órát, de ez is max 2 hetente egyszer. Ha több időm lenne biztos többet játszanék, de szerinted napi 4-5 óra normális? Ezek után már tényleg megkérdezném, hogy akkor ki is a normális...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#32) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Nem semmi, hogy egy olyan übergagyiság, mint a Silkroad, mennyire le tud kötni embereket :) A WoW-nál még megértem, mert legalább a stratjáték megteremtette a kultuszt hozzá, még ha az MMO alulmúlta is a várakozásaimat, durván. :)

A most készülő (készülni induló) magyar MMO-t azért ide is belinkelem. :D

Renaissance

(#33) Gondar


Gondar
tag

Szívemből szóltál :)
Tényleg nagyon káros nekem kb 5 tizedet romlott az átlagom suliba az első klánba kerülés után. :B És tényleg inkább elmegyek ide oda haverokkal bringázni ,csak ne játszak egésznap ..

(#34) Crystalheart válasza Gondar (#33) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(Én előtte sem tanultam, utána sem tanultam, nem igazán változott az átlagom. :) )

(#35) drizzt1666 válasza Crystalheart (#34) üzenetére


drizzt1666
tag

szintén zenész :C

de akkor már én is linkelek egyet

Egyébként akkoriban nem tudtam h van ebben a műfajban jobb vagy rosszabb. Az egész csak úgy jött a semmiből és ment is vissza oda :D

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#36) Crystalheart válasza drizzt1666 (#35) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Úgy tűnik, az MMO-k mostanság (10 éven belül) fognak igazán megérni arra, hogy tényleg érdemes legyen velük játszani. Minimum a látvány miatt :D De az általam linkelt game remélhetőleg annál azért többet fog nyújtani - na és aztán persze, várjatok csak meg engem ;]

A Solarah az már úgy maradt egy jóideje, ahogy volt... Tervnek :)

"szintén zenész"
Ohh, hát majdnem - író :P Humán tárgyakból szinte eredendően ötös voltam, matek úgy-ahogy elment, programozáshoz meg érzékem volt. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.