Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ibmfan


ibmfan
tag

Szép darab.

De már megint (az a csúnya modernizációellenes hozzászólás következik :D) hogy tulajdonképpen egy mobilarchitektúra beleépítve egy laptopkinézetű valamibe.

Elektronika annyi benne szinte, mint egy okostelefonban, ami igazából nem gond mert energiatakarékos, gyors, könnyű, ARM és csoda! - De! Mint sok szervízes és hozzáértő kollega tudja, hogy egyrészt - nem úgy vannak ezek a gépek megtervezve hogy nagyon sokáig olyan szépek és jók maradjanak, mint ezelött néhány évvel még a notebook-ok, s ha gond akad velük a szervízelésük vagy nem éri meg, vagy lehetetlen (mivel annyira össze van építve jónéhány ilyen készülék, hogy lehetetlen a sértetlenséget megőrizve szétszedni) és ez a trend.

Fogyasztói társadalmat építenek, nem márkahírnevet.

Sajnos.

/ Telefonon: +36203566618 / Hétköznap 9 - 18 között elérsz /

(#2) solasola


solasola
csendes tag

Erre a gépre már most van lehetőség relatíve egyszerűen rátölteni az Ubuntut (gugli: ChrUbuntu) amivel teljes értékű laptoppá tehető.

Ráadásul a jelek szerint a Linaro (és valószínűleg az Ubuntu is) natívan fogja támogatni az Exynos 5-ös SOC-okat. Egy kupacnyi Samsung által Linaro -hoz delegált mérnök Exynos5-ön dolgozott.

Azaz az Ubuntu-t feltéve is normális harver támogatás lesz hozzá.

(#3) dabadab válasza solasola (#2) üzenetére


dabadab
titán

"Erre a gépre már most van lehetőség relatíve egyszerűen rátölteni az Ubuntut (gugli: ChrUbuntu) amivel teljes értékű laptoppá tehető."

Hat, a teljes ertekutol azert eleg messze van, sokak mar az Atomra meg a Brazosra is fujnak, pedig azok ehhez kepest kimondott erogepek, na meg a 2GB RAM es a 16 (!!!!) GB-os SSD sem az, amihez az atlagos user hozzaszokott "laptop" cimszo alatt.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#4) ibmfan válasza dabadab (#3) üzenetére


ibmfan
tag

Valóban.

Elvakitjak az ugyfelet a gyartok, es valojaban mindennapokban nem hasznalhato gepet teremtenek. (Belegondolok, nekem a gepen csak a zenetaram 60-80 GB es meg nem vagyok egy fanatikus zenerajongo)

/ Telefonon: +36203566618 / Hétköznap 9 - 18 között elérsz /

(#5) Zirowe válasza dabadab (#3) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem értem mi baj van az atommal.
A duplamagos verzió hétköznapi felhasználásra és htpc-nek tökéletes, főleg ha ionnal van.

Mármint, hogy másoknak mi baja van. :)

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6) sagit válasza dabadab (#3) üzenetére


sagit
addikt

Csak ágyban/kanapén netezős gépnek illetve utazós gépnek simán el tudnám képzelni ubuntuval. Az SD olvasóba meg kell dobni bagóért egy 32-es kártyát és már el is férnek az alap dolgok bőven.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#7) raper


raper
senior tag

A neten 250 dollárért láttam árulni. Annyiért biztos elviselném. :)

(#8) ldave


ldave
félisten

Nekem tetszik a koncepció, hisz a munka utáni PC használatom otthon (fórum, fácse, yt, stb.) kb 90%-ban megegyezik azzal, amit a Chrome OS nyújt.

Lehet nálunk kapni ilyet amúgy? Vagy csak külföldről lehet beszerezni?

A Slime draws near! Command?

(#9) Daywalker válasza ldave (#8) üzenetére


Daywalker
addikt

Itthon hivatalosan nem elérhető. :(

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#10) ldave válasza Daywalker (#9) üzenetére


ldave
félisten

Kár, bár a B&N Nook se az nálunk, MM-ben mégis lehet kapni, lehet egyszer csak ez is feltűnik majd valahol a polcokon.

A Slime draws near! Command?

(#11) siti válasza ldave (#8) üzenetére


siti
senior tag

detto ugyanez a helyzet.
már az asztali gép is egyre feleslegesebb nálam.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#12) zotyesz66 válasza Zirowe (#5) üzenetére


zotyesz66
őstag

Az atommal az a baj hogy intel és szándékosan van fájdalmasan butítva a hülye paranoid üzletpolitikájuk miatt. Sokkal jobbat is csinálhattak volna ugyanilyen gazdaságosan, így a drága iont kellett beépíteni, de azt sem engedik már normálisan.
A brazos kb 100x annyit ér. De az ARM cuccok is

(#13) lenox válasza dabadab (#3) üzenetére


lenox
veterán

Hat en azt latom a neten, hogy kb. atomi teljesitmenyt tud, nemely dologban joval gyorsabb. Szerintem 2 GB ram is rendben van egy netbookhoz, egyedul a 16 gb ssd a korlatozo valamelyest. Szoval szerintem teljesen hasznalhato.
A masik oldal viszont az, hogy 250 dollarert van x86 netbook, es az igert 6.5 oras mukodesi ido sem jobb, szoval ennek igy semmi ertelme. Ha ugyanannyi penzert ketszer annyi ideig tartana, vagy olcsabban tudna ugyanazt, akkor latom ertelmet, de azt nem tudom, hogy miert lenne jo hasonlo penzert hasonlo ideig mukodo, de kevesbe tamogatott platformot hasznalni.

(#14) julius666 válasza dabadab (#3) üzenetére


julius666
addikt

Az ARM-on kívül a többi egy ilyen Chromebookba tökéletesen elég (hiszen tárolni nem a gépen tárolod a cuccaidat, mem esetén meg jóval kevesebb szemét töltődik be a lecsupaszított oprendszernek köszönhetően). Az ARM-ban már nem vagyok biztos, Brazoson is bizony tud köhécselni a böngészés, pedig mint te is említetted, az ehhez képest erőgép. Aztán persze így látatlanban nem érdemes ítéletet mondani felette.

Bubi alá nyilván kevés, de hát nem is arra találták ki...

hiszen üzemideje hat és fél óra

Inkább ezzel, illetve az árával vannak a problémáim, tökéletesen egyetértek lenox-al. Semmi értelme az ARM-nak, ha ugyanaddig bírja mint egy Atomos/Brazosos gép. Úgy meg bánat sem fog ilyet venni, ha tényleg kapni ennyiért Netbookot is Bubival vagy amit rátesz az ember, ami, legyünk őszinték azért összehasonlíthatatlanul kevésbé korlátolt.

(#15) lionhearted válasza julius666 (#14) üzenetére


lionhearted
őstag

Csak azt se felejtsük el, hogy ebbe (így súly alapján tippelve, plusz a 30Whból), fele akkora akkumlátor van, mint azokba a netbookokba, amik ezeket "simán" tudják (aktív nettel).

És aktív hűtés sincs, így hangja sincs. És túlságosan nem is melegedhet. : )

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#16) ldave


ldave
félisten

Van valakinek ötlete, hogy milyen módon lehetne egy ilyet itthonra rendelni?

A Slime draws near! Command?

(#17) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Ha rámegy az ubuntu marad kb 10-12GB.Mire elég?
Nekem a HP netbookom elmegy Ubuntu-val (ha lecsukom a kijelzőt mikor nem használom) 8 órát.Akkor ebben mi a nagyszerű?Bár Win7-el már 4 és fél-nél több nem megy. :N

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#18) Fryskitt válasza ldave (#16) üzenetére


Fryskitt
addikt

Rendeld innen. Viszonylag hamar megjön, a posta sem vészes, csak plusz 7% jön hozzá, mert elmatolcsyztuk.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#19) ldave válasza Fryskitt (#18) üzenetére


ldave
félisten

Köszi a tippet, de az angol amazon-t most nem értem teljesen, erre így azt írja, hogy 250 font lenne mindennel együtt. 230 font maga a gép, 7 a postaköltség, akkor mi a fennmaradó 13 font? EU-n belül úgy tudom nincs vám, vagy van valami egyéb adó?

A Slime draws near! Command?

(#20) dabadab válasza ldave (#19) üzenetére


dabadab
titán

Az AFA lesz az, mert amit alapbol kiir, az angol AFA-val van (20%), amikor meg a szallitasnal megadod a szamlazasi cimet, akkor meg mar magyar AFA-val (27%) szamol.

DRM is theft

(#21) Vladi válasza dabadab (#3) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem értek egyet. Igaz, hogy az átlag inkább a nagyobb teljesítményre megy, de végül is mit ér vele?
Nekem most úgy néz ki: / 4 giga, /home 2 giga. Tehát a 16 giga ssd laposon bőven elég. A mostaniban is 2 giga ram van. Elég lenne az, csak gazdálkodni kellene vele. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#22) Fryskitt válasza ldave (#19) üzenetére


Fryskitt
addikt

Így van, az az ÁFA külömbözet. Mert nálunk gazdasági csoda van. Neked sem lehet gond kicsit jutalmazni a géniuszokat ott a Parlamentben. :W :W :W :W :W :W :W :W :W

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#23) bloomberg


bloomberg
tag

Nekem tetszik ez a gép, meg az os is jó lehet, de 90 rugóért kicsit sok.

Ennyiért nem ér meg egy próbát nekem....

(#24) ldave válasza bloomberg (#23) üzenetére


ldave
félisten

Jó lenne tudni, hogy telepített ARM-s Ubuntu a Chromebook-on mire képes (videólejátszás mondjuk).

A Slime draws near! Command?

(#25) ldave válasza ldave (#24) üzenetére


ldave
félisten

Kicsit utánaolvastam és úgy tűnik, hogy egyelőre nem támogatja az ARM-es Chrome OS a Native Client-et, de ha minden igaz, akkor jönni fog. Megvárom azt és a teszteket, aztán lehet a fa alá veszek egy ilyet.

A Slime draws near! Command?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.