Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Mister_X:] A Terv

Hozzászólások

(#1) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Nyijki

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#2) mttssz


mttssz
senior tag

Sok szerencsét! :R
Keresgélek neked játékokat, ha lesz valami akkor szólok. :K

(#3) Mister_X válasza mttssz (#2) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Thx, a legkisebb segítség is számít! :R

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#4) Иван válasza Mister_X (#3) üzenetére


Иван
őstag

Csak tarstd be, mert nekem tavaly a napi egy óra orosz alig sikerült :DDD

SZERK
Sőt, mondjuk úgy inkább, hogy nem nagyon sikerült :))

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#5) Mister_X válasza Иван (#4) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Fél órát szenvedtem a "fel" (magyar) szó megfelelőjén, úgy hogy meglesz ezzel a tempóval :DDD

Viszont senkinek sincs kedve japánul irogálni, pedig talán az lenne az egyik legnagyobb segítség.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#6) hdman válasza Mister_X (#5) üzenetére


hdman
őstag

Talán mert a PH 0,0001%-a beszéli a nyelvet :)

Én segitenék szivesen, de sajna csak angol és német megy.

Sopron city :)

(#7) Mister_X válasza hdman (#6) üzenetére


Mister_X
nagyúr

És akik eredeti szinkronnal és felirattal néznek animéket? :D

Elírogatok majd magnak míg valaki meg nem unja és bele nem szól.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#8) Crystalheart válasza Mister_X (#7) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egyszer talán én is megtanulom a nyelvet, hellyel-közzel, de az írást valószínűleg soha. A magyar rovásírás előbbre való, de még annak sem álltam neki. :D

Valami nyelvkönyvet vettél már?

Ja, játssz szinkronizált Visual Noveleket. Lényegesen több szöveg van bennük, mint egy animében. Ha ugyan feliratozva is van angolul (vagy bárhogy), a szinkronszínészek általában elég érthetően beszélnek. (Én ugyan mondjuk még egyet sem játszottam, mert sajnos a többség eroge, de majd utánanézek, a Clannadon kívül melyik nem az, vagy melyikből van vágott verzió... De van, akit nem zavar. :D)

(#9) Mister_X válasza Crystalheart (#8) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A topikra ránézhetsz, ott nem az írást erőltetném :D Rovásírni tudok, az annyiból egyszerűbb, hogy hangjelölő.

Könyvet nem vettem, egyáltalán létezik magyar nyelvű japán self-study könyv?

Azt hiszem van 日本語 Metal Gear Solid: The Digital Graphic Novel. Annyira az animékat nem erőltetném még.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#10) Crystalheart válasza Mister_X (#9) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mi a gond az animével? :)

Bár tény, hogy ha japánul akarsz tanulni, akkor érdemes akkor elkezdeni a sűrűjét, mikor már tudod az alapokat, pl. a nyelvtani alapot, mert akkor jobban tudsz figyelni a szavak összefüggésére. mondjuk... annyi van, hogy normál tempóban kihúzzák évtizedekig is. :D

(#11) Mister_X válasza Crystalheart (#10) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hát nem vonzanak annyira, plusz nehéznek is tartanám. Adu ász: egy ideig csak mobilnet van.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#12) Crystalheart válasza Mister_X (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Pedig nyelvtanuláshoz nagyon jó lenne. Minél többet hallod, annál jobb. Ugyebár angollal, meg minden más nyelvvel is ez van. :) Ha pedig japán, akkor anime, mert ott találni minőségit, vagy a régebbi klasszikus filmjeik. (Ma már majdnem olyan rosszakat készítenek, mint a magyarok... :D)

Én pl. baromira nem tanultam semmit, de már asszem minden köszönést megértenék, meg kb. felismerem az udvariassági formákat, hozzászoktam a kiejtéshez. (Mondjuk a magyaroknak a kiejtés elég könnyű.) Könnyebb lesz elkezdenem, ha egyszer elkezdem tanulni, mintha japán-szűz lennék. :)

Ezt ismered?

Itt meg egy nyelvkönyv, amit az oldalon találtam. (Abszolút japán jeleket használ a magyar nyelv mellett, ahogy elnézem, nem romajit. Kár.)

[ Szerkesztve ]

(#13) Mister_X válasza Crystalheart (#12) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Már terítéken van pár, de én előbb a szókincsemet meg ilyeneket fejleszteném előbb.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#14) Crystalheart válasza Mister_X (#13) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én is írtam ugye, hogy akkor úgyis hatékonyabb. :) Amúgy meg különös, de tanulás nélkül is gyakran be tudom már azonosítani a hallott és feliratozott szövegekben, hogy melyik szó mit jelenthet, az ember agya valahogy rááll a nyelvtanára. Csak utána azonnal el is felejtem... Arra volna gyógyír a tanulás. :D

(#15) nike_ válasza Mister_X (#5) üzenetére


nike_
addikt

Valamennyire tudok japánul, de csak nagyon alap szinten. Ha gondolod, írogathatunk.

(#16) Mister_X válasza Crystalheart (#14) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Terítéken van már a Fullmetal Alchemist, Vampire Knight, egy valamit ajánlottak az anime topikban, plusz kinéztem egy gimiset is. Ja, meg alap a The Last Airbender és Legend of Korra :D

@nike_: gyere nyugodtan! :) (1. hsz-t tessék figyelembe venni)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#17) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Segíteni ugyan nem tudok, de sok szerencsét! ;) :K

Mentalita'

(#18) kmisi99


kmisi99
addikt

Amúgy japán tanuláshoz még ajánlott a Rosetta Stone program. Nagyon jó cucc. Mocskosul hatékony nagyon könnyű vele tanulni. Egyébként én már lassan egy hónapja nézek animét rendszeresen japánul. Azóta kb 80 órányit néztem és nem valami sokat tudtam belőle tanulni. kb 10-20 szót és kifejezést tanultam.

[ Szerkesztve ]

(#19) Mister_X válasza kmisi99 (#18) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Rosetta Stone? Csak rongyos 259 euró? Kettőt kérek :D Majd ha lesz elég feleslegem, akkor ránézek.

Megfelelő szókincs nélkül nem nagyon lehet nekiülni idegennyelvű mozgóanyagot nézni.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#20) sztanozs


sztanozs
veterán

Hogy haladsz? :)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#21) Mister_X válasza sztanozs (#20) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Kiválóan semennyire :D Nincs meg a kellő infrakstruktúra, még T - 16 nap.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Mister_X:] A Terv
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.