Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aleister


aleister
veterán

Remek, hiánypótló cikk! Mostanában akartam kiegészíteni az obis első hsz-t, de így nem kell. :)
Mindazonáltal van pár apróság, amiben nem értek egyet.

Az ár kérdésében felesleges ez a számítás. Miért érdekelne bárkit is, hogy mi a legdrágább ár, amiért kínálnak valamit? A nagy árréssel dolgozó pénzéhes kiskerek árképzése irreleváns ebben a tekintetben. Új objektív vásárlásakor úgyis az árgépen lévő legolcsóbb árú terméket fogja mindenki venni azonos körülmények között (pl ugyanannyi garancia).

Az áfa kérdése érdekes. Én is amellett vagyok, hogy a használt piacon, magánszemélyek között neigen kerüljön szóba az általános forgalmi adó. Ellenben sokan -főként az eladók- úgy gondolják, hogy jogosan kalkulálják bele az árba. Valamilyen szinten mindkét félnek igaza van. Egy elméleti esetet nézve, ha kihozunk a boltból egy vadi új terméket, és rögtön eladásra kínáljuk, akkor ebben a bontatlan állapotban a bolti áfás áron vehetjük jellemzően meg. Ha a legolcsóbb árgépes árnál akár 1-2 ezressel is olcsóbban megkapjuk mástól, akkor nem nevezném inkorrektnek az árat.

Én az új árakhoz való hasonlítgatás helyett sokkal inkább az adok-veszek oldalak árainak a vizsgálatát ajánlom. Személy szerint az index nikonos aprójában szoktam rákeresni 3-4 példány árára, és abból már lehet irányárat kalkulálni.
Az egyetlen szabály az árat illetően, hogy minden annyiba kerül, amennyiért megveszik. Időről-időre vannak olyan obik, amiket a használt piac feláraz, vagy épp nyomot áron kínál, attól függően, hogy épp milyen trend uralkodik. Érdemes ezeket kitapasztalni, hogy reális értéken tudjuk beszerezni a kívánt üveget.

A lamellák ellenőrzését Nikkor üvegeknél kézzel is elvégezhetjük a bajonett környékén lévő kis rudazat mozgatásával.

Lehetőség szerint vigyünk magunkkal notebookot. A túlzott lágyságra, decenteresség nem fog szimplán vizuális szemrevételezés során kiderülni. Ezért lőjünk több rekeszértéken is tesztképeket. Ezeket notira feltöltve vizsgáljuk meg!

Valamint vásárlás előtt mindenképp ajánlott az objektív esetleges konstrukciós hibáinak utána keresni. Egyrészt nem érnek minket meglepetések. Másrészt ezek egy része javítható, melyet a garancia érvényességéig a szerviz díjmentesen elvégez.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#2) tozso76


tozso76
aktív tag

Hasznos cikk.
A gombás résznél esetleg azt meg lehetne említeni hogy, egy ledes lámpával vagy telefon ledjével belevilágítva lehet a legkönnyebben a gombát felfedezni. Ráadásul a tubus közepében levő lencséken-lencsetagokon is azonnal kirajzolódik a legkisebb gomba, de akár a gombásodás utáni javítás nyomai is láthatóak lehetnek. Ezek (ha elég hamar letakarították a gombát) apró pontok formájában láthatóak. Sajnos volt ilyennel dolgom, nem is egyszer.

Ez durva példa, de kb így rajzolódik ki a gomba a led fényében.

(#3) MaUser


MaUser
addikt

Jó cikk.

A belső por, gomba, miegymás vizsgálatára, ahogy tozso76 is írja, bele érdemes világítani a lámpába, vagy jóval jobb, ha lerekeszelve (f22 felé) az eget lefényképezi az ember. A képen egyből meglátszik minden gombásodás, por, stb. Egy két porszemcse ilyenkor nem gond, az normális esetben a képen egyáltalán nem fog látszani.

Kép innen.

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#4) halkow


halkow
őstag

nagyon jó cikk! ez feltétlenül kellett ide :)

Alcatel onetouch idol2s the king

(#5) MLaca válasza MaUser (#3) üzenetére


MLaca
őstag

szerintem ezzel inkább a szenzor koszt kapod le

http://mlzphoto.hu/

(#6) Horbal


Horbal
őstag

Ahogy előttem is írták: lámpát mindig vigyünk mangunkkal ha használt obit vásárolunk. Én erre egy jó kis 5 ledes bringa lámpát használok. Ami még fontos, hogy érdemes mindig megvizsgálni azokat az apró csavarokat amikkel általában a bajonett felől össze van szerelve az obi. Ha a nútok ki vannak csorbulva vagy a csavar felülete meg van karcolva az arra utalhat, hogy szét lett szedve az üveg valamilyen okból.

Ugyanígy érdemes megvizsgálni a fókusz kihajtás csavarját (Nikon) ha nem motoros az üveg.

Kapcsolókat is mindig érdemes megvizsgálni.

Motorhangot meghallgatni (VR és fókusz motor)

Jó kis cikk, hasznos.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#7) bteebi


bteebi
veterán

Nagyon jó cikk, köszi! :R Nem olyan rég gondolkoztam használt objektív(ek) vásárlásán, és sokkal kevésbé alaposan, szakszerűen vizsgáltam volna meg, úgyhogy sokat segítettél.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#8) MaUser válasza MLaca (#5) üzenetére


MaUser
addikt

Is-is.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#9) schawo válasza aleister (#1) üzenetére


schawo
titán

A többi használtpiaci ár alapul vétele igencsak csalóka lehet, hiszen a nepperek gyakori trükkje, hogy kamu hirdetésekkel igyekeznek torzítani a kialakult használtpiaci árat.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10) Reggie0 válasza schawo (#9) üzenetére


Reggie0
félisten

Illetve az apron levo akar azt tukrozik, hogy mennyi az aralku kiindulo pontja, de az nem feltetlen a valodi eladasi ar.

(#11) copass válasza MaUser (#3) üzenetére


copass
veterán

ez a kép a szenzor retkesedésről szól, nem az objektívéről.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#12) Roadhammer válasza tozso76 (#2) üzenetére


Roadhammer
tag

Szerintem a söröket rekeszeljétek inkább, a gombás lencsére meg ott a Canesten! :C

(#13) MaUser válasza copass (#11) üzenetére


MaUser
addikt

A cikk arrol szol, de kep jo -> lens dust(rear element) :U Btw, frontnal is latod ugyanigy...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#14) tozso76 válasza Roadhammer (#12) üzenetére


tozso76
aktív tag

:R :C

(#15) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Jó cikk, de erre a részre azért vannak cáfolatok:

"Az elmúlt években egyre csökken a „nepperek” (feketézők, illegális kereskedők) és a hivatalos viszonteladó boltok árai közti különbség. Míg 4-6 évvel ezelőtt egy drága (példának okáért: 600 000 forintos) objektív akár 100 000 forinttal is olcsóbban megvásárolható volt "használtan" a feketézőknél (vám és áfa megfizetése nélkül becsempézték az árut a tengerentúlról), úgy ma már ennek csak töredékét kell "felárként" a boltban hagynunk."

Pana G6+14-140 II Angliából vs. hazai PanaShop ár, de gondolom minden márka szakijai tudnak a saját rendszerükből hozni olyan példákat ahol bizony megéri kintről beszerezni bizonyos dolgokat.

És ami még megemlítendő: EU-n belüli vásárlás az nem feketézés :N valamint bizonyos gyártók garanciája itthon is érvényesíthető.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16) copass válasza MaUser (#13) üzenetére


copass
veterán

jogos.a hátsó elkerülte a figyelmem. szenzor látszik a legjobban én láttam olyan képet amit egy rommá karistolt frontlencséjű obival csináltak, homályos volt pöttyet!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#17) Reggie0 válasza Mercutio_ (#15) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem az a feketezes, hogy EU-n belul vasarolja, hanem az, hogy ezzel kereskedik es nem fizeti be utana az adokat, ami miatt olcsobb 100ezerrel a 600as obi. Ha te maganszemelykent kimesz venni magadnak azzal nincs semmi gond.

(#18) Mercutio_ válasza Reggie0 (#17) üzenetére


Mercutio_
félisten

Meg van annak is az összeghatára, hogy mennyi éves adás-vétel fölött kell az ilyen tevékenység után adót fizetni, ha azt meghaladja akkor már feketézőnek is nevezhető :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19) Akos1994


Akos1994
aktív tag

"Alapelv, hogy amit megvásárolunk és kihozunk a boltból, az már az üzlet kapujában egy áfányit vesztett az értékéből. Hiába nem nyitotta még ki senki a dobozt, hiába teljesen új a termék."
De jó is lenne ha ezzel tisztában lennének az emberek..
Nagyon gyakran pár hónapos termékeket is árulnak majdnem ugyanúgy "10-15 százaléknyi" áfával nem, hogy újat..
Az ilyeneket elvből nem szabadna senkinek se megvenni.
Bele se merek gondolni ebből mennyi olyan van aki vissza is igényli és utána veri a mellét, hogy márpedig ő mennyit bukik most ezen és még sajnáljuk is meg.
Persze vannak pozitív kivételek is.
A cikk amúgy hiánypótló,már régebben is nagyon hasznos volt amikor először olvastam. :)

(#20) Mercutio_ válasza Akos1994 (#19) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én is szívesen vennék pár hónapos autót áfa-mentesen, de még féláfáért is :K franc se érti miért kér mindenki nettó ár fölötti összeget az 1-2 éves kocsikért is :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21) Tüzi

"nélkül becsempézték az árut a tengerentúlról"

Kerámia csempével amin kis virágok, netán sima fehér csempével? btw jó hosszú kezük lehet nekik :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#22) dystopia válasza Mercutio_ (#20) üzenetére


dystopia
tag

Autónál tipikusan éppen elég nagy az értékvesztés, rögtön az átvétel után is. Talán teljes 27%-ot nem buksz, azonnal, de majdnem. Inkább csak ott marad el, ahol eleve sokat (hónapokat, fél évet) kell várakozni a gyártásból érkező példányokra, mert ilyen is van, néha nem is gondolná az ember (pl. Dacia Duster).

Obi: ha az eredeti számlát odaadja az eladó, akkor nem firtatom az azonnali áfátlanítás kérdését. A tól-ig árak helyett pedig a minimumot nézi szerintem mindenki (a vevők legalábbis...), az eladó legfeljebb azt is megnézi, hogy valójában is lehet-e kapni, vagy csak egy virtuális ár.

[ Szerkesztve ]

Lüke, én vagyok az APUd!

(#23) b.vr válasza dystopia (#22) üzenetére


b.vr
őstag

Ugyan, itt sokkal egyszerűbb dologról van szó honnan is van az az "alapelv", hogy "amit megvásárolunk és kihozunk a boltból, az már az üzlet kapujában egy áfányit vesztett az értékéből" Mert hát ugye miért is éppen egy "áfányit"? Természetesen ez onnan jön hogy Mo-n van közel 1.7 millió vállalkozás, plusz ismerősi vonzáskör, ezek jelentős része rengeteg dolgot tud megvenni áfavisszaigényléssel, így az ilyen használt cuccok onnan tudnak igazán érdekesek lenni amikor a nettó ár alatt vannak.

(és ha már a "mit jelentenek ezek a számok"nál tartunk, a "két szélsőséges ár átlagolásával megkapjuk a piaci átlagárat" kissé fura merthogy átagolásnál pont nem alapul venni hanem sokkal inkább eldobni szokták a szélsőséges értékeket a torzulások csökkentése végett. Kiindulásnak szerintebb pont eléggé megfelel a legalacsonyabb _megbízható_ (nak elfogadott) üzlet ára)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#24) aleister válasza schawo (#9) üzenetére


aleister
veterán

Ebben igazad van. Magamból indultam ki, és alapul vettem, hogy valaki követi az árakat, így őt nehéz lesz megvezetni.
Akkor fogalmazzunk úgy, hogy az árgépes legolcsóbb árat és a használt piaci árat együttesen vegyük górcső alá.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25) Zozzant válasza Mercutio_ (#15) üzenetére


Zozzant
addikt

A csempézést is lehet feketén művelni:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#26) Mercutio_ válasza dystopia (#22) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mondom, mutass a 4 millás quashkaibol szalonbol nemrég kihozottat 3,15-ért, de jöhet afa-mentes Ford kuga, Opel mokka, Chevrolet trax is ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27) Mercutio_ válasza Zozzant (#25) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van ami megéri az árát :K [link]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28) Studi válasza Mercutio_ (#15) üzenetére


Studi
addikt

Nem, az fillérb@szás! :DDD

(#18) Mercutio_: nem csak az összeghatár számít, hanem a behozatal célja is. Ha kifejezetten eladás céljából hozza be (nyilván azért, hogy haszonnal adja el), azután elvileg mindenképp adózni kell.

(#29) Mercutio_ válasza Studi (#28) üzenetére


Mercutio_
félisten

És ha shopaholic az illető, akkor mi van :U van ilyen ismerősünk is ugyebár ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30) Studi válasza Mercutio_ (#29) üzenetére


Studi
addikt

Nyilván ez azért ennyire markánsan nem szétválasztható: ha megveszi, kattint vele 15-öt, és eladja, mert nem tetszik neki, az a mi szempontunkból ugye saját célra vásárlás. De érthető, ha a hatóság azt "látja", hogy 10-én vette, 18-án érkezett az országba, 25-én meg már feltette a Vaterára, akkor kevésbé fogja érdekelni, hogy közte végigfotózott vele két esküvőt.

De ez ellenőrizhetetlen is, csak jelezni akartam, hogy a szabályok szerint nem csak az összeghatár számít. :)

(#31) Rocko


Rocko
tag

azért az 0,7-del való szorzást nem nevezném az áfa levonásának. mivel, ha 1,27-dal szoroztuk az eredeti árat és szeretnénk visszakapni az "áfát", az azt jelenti, hogy 1,27-dal kell OSZTANI a kapott értéket és NEM (1-0,27=~) 0,7-dal kell szorozni. a szorzásnak az osztás az inverz művelete.

(#32) Mercutio_ válasza Studi (#30) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, és jogszabály szerint X százezer ft fölötti nem közvetlen hozzátartozótól kapott pénz/ajándék után is kellene :K ;]

Rocko: Beza, 0,7874 a szorzó

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33) Rocko válasza Mercutio_ (#32) üzenetére


Rocko
tag

Mercutio_: igen, így is felfoghatjuk a dologot :K

(#34) SLYM


SLYM
veterán

"De mi ez az áfa-levonás? Alapelv, hogy amit megvásárolunk és kihozunk a boltból, az már az üzlet kapujában egy áfányit vesztett az értékéből. Hiába nem nyitotta még ki senki a dobozt, hiába teljesen új a termék – ez sajnos így van nagyjából minden tartós fogyasztási cikk esetében."

azért itt egy halk lol-t megeresztettem, ha nem gond :D

[ Szerkesztve ]

(#35) copass válasza Akos1994 (#19) üzenetére


copass
veterán

alapelv? hol? oviban?
garanciáról hallottál-e? üzletember.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#36) MLaca válasza Rocko (#31) üzenetére


MLaca
őstag

"[...]a 0,7-tel való szorzás pedig levonja az áfát és még némi minimális összeget[...] - el is kéne olvasni a mondatot..

http://mlzphoto.hu/

(#37) Studi


Studi
addikt

Viszont egy dologra nem találtam utalást a cikkben (vagy csak elkerülte a figyelmem): a kitobi faktor. Általában a kitobikra, főleg az olcsóbb félékre totálisan irreleváns a bolti áruk, mert senki nem veszi meg annyiért. Ha már új árhoz szeretnénk hasonlítani, akkor inkább a "kit felár" az, ami irányadó lehet ezeknél.

(#38) copass válasza Studi (#37) üzenetére


copass
veterán

mi ez a kitobi faktor baromság?
komolyan honnan szeditek ezeket?
az 55-250 IS II-t is adják kitben, mégse adják el xarérhugyér.
eszem megáll.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#39) Mercutio_ válasza copass (#38) üzenetére


Mercutio_
félisten

18-55 és annak megfelelő átfogású alapobi a kitobi.
A telezoom az a dupla-kit része, és általában azt is a kit-duplakit árkülönbség és a teleobi önálló ára között valahol, de előbbihez közelebb szokás árulni.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40) copass válasza Mercutio_ (#39) üzenetére


copass
veterán

az a kitobi amit a váz mellé tesznek így valamivel olcsóbban veszed meg. ezért lesz kit.
tehát az 1.8/50, az 55-250 IS, a 18-135 IS is kitobi? de nézd már mégis tartják az árukat.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#41) MaUser válasza copass (#40) üzenetére


MaUser
addikt

Na ja, de ezek nem az alap kit-ek. Egy 18-105 vagy 1x-5x/f sötétség fillérekért megy el. Pl. anno a dobozos 18-105-öm (ami pedig még egy kifejezett jó kitobi) féláron ment el nagy nehezen, a Canon 18-55 meg valami negyed áron, bár így is még én örültem neki, hogy elment.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#42) Mercutio_ válasza copass (#40) üzenetére


Mercutio_
félisten

5 évig volt DSLR-em, gyakorlatilag a rendszer (Pentax) szinte minden váza és saját + 3rd party obija volt a bitokomban, nekem ne mutasd be a használtpiacot :N

A kitobit meg leírtam mire kell érteni, a legolcsóbb alapobi amit a vázakhoz adnak.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43) schawo válasza copass (#40) üzenetére


schawo
titán

jaj, elég a zöldségből

A 12-40/2.8-at is adják kitben, de nehogy már kitobinak hívd (más nem is teszi).

Kitobiként mindenki (rajtad kívül) az alapátfogású (28-85) sötét (3,5-5,6) objektívet érti.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44) tecsu


tecsu
addikt

A gazdasági rész teljesen felesleges, mert kapitalizmus van. A kereslet és a kínálat előbb-utóbb megtalálja egymást.
A feketézéssel sincs baj akkor, ha te, mint vevő is jól jársz, ugyanis csak így működhet a dolog. Ha meg az erkölcsi részét firtatjuk, akkor kezdhetnénk a törvényhozásnál, hogy fair-e, hogy az EU-ban mi magyarok fizetjük a legmagasabb ÁFÁ-t? Fair-e, hogy minden nálunk forgalmazott memória árából megy jutalék az ARTISJUS-nak? Stb.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#45) MARTIN970215


MARTIN970215
tag

Mire ügyeljünk használt objektívek vásárlásakor? Arra, hogy ne vegyünk használt objektívet!

(#46) Akos1994 válasza copass (#35) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Kedves Copass!

Cikket olvastad vagy csak baromságokat írogatsz mert olyan kedved van?
Én ugyanis a cikkből idéztem az első mondatomat ami az Alapelv szócskával kezdődik, és utána a második mondatommal reagáltam rá.
Azt hogy alapelv, hogy az áfát bukja a delikvens vételnél, a szerző írta, ha nem értesz vele egyet kérlek neki címezd véleményed. :W

Mercutio: Pont az autó egy olyan kategória amit kihozol a szalonból és bukod minimum az áfa felét abban a pillanatban, ha el akarod adni.

(#47) aleister válasza MARTIN970215 (#45) üzenetére


aleister
veterán

Ön bolond.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#48) Mercutio_ válasza Akos1994 (#46) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mondom, jöhetnek a linkek az áfa-nélküli árú max 1 éves törésmentes Quashkai, Kuga, Mokka, Trax modellekről:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#49) Tin_Shield válasza Mercutio_ (#48) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Autóról volt szó nem bohócterepjárókról :)
Ezek perpill erősen túlértékelt divatcuccok, az új és használtpiaci áruk is ennek megfelelő. Sok értelmük szvsz nincs, aszfalton feleslegesen bután viselkednek, terepre meg nem valók (tisztelet a nagyon kevés kivételnek) Persze ha valami traktorjárta csapásokon lehetne megközelíthető helyen laknék lehet én is bevállalnék egyet. Egy Dustert alapkivitelben, normál színben, festetlen lökhárítóval, lemezfelnivel.

[ Szerkesztve ]

(#50) schawo válasza Tin_Shield (#49) üzenetére


schawo
titán

Nagyjából ez a helyzet. Majd elmúlik. Pár év, kimennek a divatból, és beállnak a sorba a használtpiacon ezek is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.