Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Grats!, faja kis gép lett! :C

Ha nincs türelmed bíbelődni, akkor boltban is találsz 20pin -> 24pin átalakítókat, bár azok megint kb. 10-15cm hosszúságúak, és foglalnák a helyet a szűk térben.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2) gery2123


gery2123
őstag

Jó kis gép lett, pláne hogy az idle fogyasztás színre ugyanannyit.
Használd egészséggel!

-- PSN_ID: GerY2123

(#3) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Az a baj, hogy nem értem, hol jó ez homeservernek. :) Bazi nagy a fogyasztása ahhoz, és sosem fogod kihasználni a teljesítményét. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#4) AxBattler válasza Jim Tonic (#3) üzenetére


AxBattler
félisten

Minecraft server is egyben, ez volt az egyik fő szempont!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5) Jim Tonic válasza AxBattler (#4) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Arra is elég szerintem egy J1900, a RAM a lényeg. Jó, azt nem tudom, mennyien vannak a szerveren. Ha nagy a csapat, akkor kellhet.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6) rover45


rover45
senior tag

Klassz lett ;)

Egyszer vettem használtan egy komplett gépet ilyen házban, nem volt túl esztétikus állapotban, atomjaira szedtem, nagyon élveztem, klassz gép lett, mintha magamnak csináltam volna. Aztán max 3 napon belül jött is rá vevő :D [link]

(#7) Ombre85


Ombre85
tag

Köszi mindenkinek! :)

(#5) Jim Tonic: Nem kizárt, hogy elég lett volna a J1900-as is, de jobban húzott a szívem egy nem integrált procis rendszer felé. Maximum ha 10-en vagyunk fent a szerveren, de hiába tettem az E350 mellé akármennyi RAM-ot, nem segített rajta. Hivatalosan egy P3-on is el kellene futnia, de passz, hogy miért nem tette értelmesen.
A lényeg, hogy egy keményebb Minecraft alatt sem megy 25W fölé a fogyasztás, de többségében 20-22W körül mozog, ami nekem már bőven elég.
Ahhoz képest, hogy az első itthoni torrent szerverem, egy Epia8000-es is megevett 20W-ot, bőven jó az arány :)

(#6) rover45: Nekem ez a ház nagyon tetszik, így ha akarnék komolyabbat venni sem cserélném le :)
Szép lett a Tied. Mivel festetted meg, nem lett sérülékeny? Úgy látom a sarkoknál picit lejött a festék. De ahhoz képest, amilyen volt, csodát műveltél vele... :D

[ Szerkesztve ]

(#8) Ombre85 válasza rover45 (#6) üzenetére


Ombre85
tag

Ja, még az érdekelne, hogy milyen hűtés van/volt benne? Pont egy ilyen félpasszívan, ház ventivel átfújható megoldást keresek, de max 115-120mm magasság körül nem nagy a választék.

Axbattler (#1): Szerinted elmenne 20+4 pinnel CPU csatlakozó nélkül? Én úgy gondoltam, hogy inkább 20 PIN+ CPU, de ilyennel még nem szórakoztam, nem tudom, melyiket igényli jobban.

[ Szerkesztve ]

(#9) rover45 válasza Ombre85 (#8) üzenetére


rover45
senior tag

Ez a borda számomra felismerhetetlen, a házban volt, ezzel vettem :) De jó megoldásnak tűnt, megtartottam :)
A festék valami matt fehér motip, illetve 2-3 réteg matt lakk :)

(#10) AxBattler válasza Ombre85 (#8) üzenetére


AxBattler
félisten

Szvsz 24pin + 4pin CPU, nem hagynám ki egyiket sem.

(#9) rover45
A képek alapján ez minden bizonnyal egy Scythe Ninja Mini, ami egy nagyon frankó kis hűtő volt a maga idejében. Sajnos már nem gyártják, aprón feltűnik szökőévente 1x.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#11) rover45 válasza AxBattler (#10) üzenetére


rover45
senior tag

Na tessék, vannak itt ügyes emberek is ;) :R

(#12) Ombre85 válasza AxBattler (#10) üzenetére


Ombre85
tag

Ok, rendelek egy 20->24-es átalakítót és megkapja a +4 CPU-t is. Majd jelzek, ha sikerült megoldani, és frissítem az eredményeket.

Ennek a nindzsának nincs valami hasonszőrű társa, ami még létezik? Tényleg totál elérhetetlen, pedig megtetszett...

(#13) AxBattler válasza rover45 (#11) üzenetére


AxBattler
félisten

Elég jellegzetes kis hűtő ez, hasonlót nem is ismerek... :B

(#12) Ombre85
Sajna nem ismerek hasonlót.
Viszont én nem bonyolítanám a dolgot, vennék egy olcsó ARCTIC COOLING Alpine 11 Pro-t 3k HUF-ért, ez elég halkan teszi a dolgát, főleg egy ilyen kis fogyasztású CPU-n. Mondjuk nem tudom, hogy befér-e a házadba?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14) Ombre85 válasza rover45 (#11) üzenetére


Ombre85
tag

Hát te nem tudod, mit csináltál, hogy eladtad :D

(#15) rover45 válasza AxBattler (#13) üzenetére


rover45
senior tag

Leírás alapján 78mm magas, akkor be kell férnie :)

(#16) rover45 válasza Ombre85 (#14) üzenetére


rover45
senior tag

Ahogy én azt eladtam, hidd el benne volt az árában akaratlanul is :D

(#17) #19617792 válasza Jim Tonic (#5) üzenetére


#19617792
törölt tag

az alap Minecraft már valóban nem nagy gond a mai prociknak. moddolt Minecraftnak még egy 42 THz-es Skylake+++ proci sem elég. ;]

(#18) Jim Tonic válasza Ombre85 (#12) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha megy 20 pinről, akkor nem feltétlenül kell a 24. A priciét csatlakoztatnám, de mivel nincs nagy fogyasztása, semminek, ezért szerintem az sem égető.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#19) SutPet


SutPet
aktív tag

Jó lett, én is ilyenen gondolkoztam de végül nekem AM1-es konfig lett belőle.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#20) Ombre85 válasza SutPet (#19) üzenetére


Ombre85
tag

Köszi!

Az a lehetőség nálam is felmerült. Olcsóbb lett volna, de talán a 1150 időtállóbb, így végül ez lett :)

(#21) Ombre85


Ombre85
tag

Meglett a Pico-ra a 12-es ág. Így már IDLE fogyasztást tudok adni, 19,7W a 21W-al szemben. Kicsit hatékonyabb, de mellette a gép sokkal halkabb lett.

(#22) huliganboy válasza Ombre85 (#7) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Az AMD lapon mivel fogattad fel a toronyhűtőt?

köszi!

(#23) Ombre85 válasza huliganboy (#22) üzenetére


Ombre85
tag

Az AMD-s-re chipset hűtőt vettem, annak oda esnek a rögzítői, ahol a lapon az eredeti hűtés furatai vannak, így csak be kellett pattintani. Procihűtőt integrált procis alaplapra szerintem sajna nem lehet feltenni.

(#24) huliganboy válasza Ombre85 (#23) üzenetére


huliganboy
addikt

Igen közben látom! Köszönöm!

(#25) volgabi


volgabi
csendes tag

Én is most váltottam ilyen procira. Eddig meg vagyok vele elégedve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.