Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kelly416


kelly416
veterán

Gratulálok, nagyon szép lett. Le a kalappal. :R

(#52) maxxenergie


maxxenergie
senior tag

Brutál lett, ötletes és szép gratula le a kalappal nem kevés meló lehet benne :C :R

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#53) gabe_ válasza kenwood (#50) üzenetére


gabe_
őstag

Jogos, ebben nincs benne a gépkopás és a haszon... :R

Sovány szakácsban sose bízz!

(#54) kenwood válasza gabe_ (#53) üzenetére


kenwood
veterán

meg az aram,meg az altalaban igen jol kereso cnc-s szaki orabere.
jo moka az egyedi haz,de nehany szerencses kivetelevel mindenkinek eszmeletlenul draga.

Egyebkent az Elox nagyon praktikus napi hasznalatra,viszont a nem eloxalt sokkal aluminium szebb,amig nincs osszefogdosva.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#55) kymera


kymera
senior tag

Nagyon király !!!! :C

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#56) hemaka


hemaka
nagyúr

Nagyon jól néz ki, király cucc lett.

(#57) gabe_


gabe_
őstag

Egy vékony színtelen lakkréteg megvédi az ujjlenyomatoktól. (nagyjából)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#58) brady28


brady28
tag

Nagyon király a házikó, greatula hozzá!!
Én is tervezek egy ilyet kb 3 éve, csak sosem sikerül megvalósítani.... :B :O

Rablótámadás! Kezeket fel! Jobb ha te mondod, a te hangod mélyebb!!! :)

(#59) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Uhh , nagyon csinike , grat ! Enis hasonlot szeretnek , de meg csak otlet egyenlore.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#60) szmore84 válasza -Skylake- (#59) üzenetére


szmore84
tag

Ha valakit érdekel ilyesmi ház, terveket ad és megnézzük hogy mennyiért lehetne megcsinálni.

Saját CNC marógéppel dolgozok.
Új rovat a logouton: Modding!.

Ebben a fórumban már csináltam pár embernek alumíniumból alkatrészt. Szerintem korrekt áron és minőségben.

(#61) Steve1207


Steve1207
veterán

Röviden: király vagy, szép munka! :) :R

.

(#62) pschio


pschio
őstag

Zseniális! :Y

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#63) MineFox54 válasza szmore84 (#60) üzenetére


MineFox54
őstag

Egy ehhez hasonló házat kb milyen árban csinálsz?

(#64) toshiba300


toshiba300
tag

Gratulálok, gyönyörű munka! :R :)

(#65) Freeman007


Freeman007
aktív tag

Nagyon pofás, szép lett :R

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#66) ceia


ceia
őstag

Intel Pentium G-hez képest mi ennek az AMD-nek az előnye? Az Iponon van egy teszt, nekem aszerint jobbnak tűnik a G3220 :U

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#67) #90933760 válasza ceia (#66) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az IGP erősebb. A Pentium meg erősebb prociban egy szálon. Kinek melyik fontosabb.

Jó kis ház, meg lehetett volna venni az AC passzív hűtőjét rá és fent kivágva kilóghatna a gépházból, pofásan nézne ki az is. Bár magasabb is lenne tőle az biztos, meg nehéz lenne középre illeszteni is.

(#68) Menyu_S6


Menyu_S6
tag

Szia

Irtam Pu t varom valaszod.

Udv

Laci

(#69) Luck Dragon válasza Szmájler (#10) üzenetére

Szuper lett.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70) gold007


gold007
tag

Az igen! Nagyon komoly lett, brutálisan jól néz ki, a megvalósítás pedig nagyon profi, igényes!
Szerintem ezt simán árulhatnád is, én pl tuti megvenném a sok gagyi műanyag helyett :)

Gratulálok hozzá! :C

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#71) ceia válasza #90933760 (#67) üzenetére


ceia
őstag

Oké, és az Intel ráadásul csak 1333MHz-es ramot támogat. De mégis, azokban a játéktesztekben is jobban teljesített. Csak egy-két játéknál volt olyan, hogy minfps-ben megelőzte az AMD, de csak nagyon minimálisan.
Persze ha azt vesszük, hogy nem a játék a cél, az 1600MHz-es ram miatt jobb lehet az Athlon 5350 - a négy magnak nem tudom, van-e valami jelentősége ebben a kategóriában :F

        it's more fun to compute

(#72) BlackPriest


BlackPriest
őstag

jó lett, gratula!

hasonló paraméterekkel rendelkező ház létezik készen is, de abban nincs semmi élvezet

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#73) #90933760 válasza ceia (#71) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ja igen, sorry, elfelejtettem hogy ezek az Intel asztali procijai. Azok nagyjából egy szinten vannak IGPben a Kabinivel. A kisfogyasztású cuccaik gyengék IGPben, mint a J1800 is. Azt látni is a tesztből. Az asztaliak már egy szinten vannak a Kabinivel.

Az Intel dual channelben megy 1333-at, az AMD meg single 1600. Az Intelnek jóval több sávszél áll rendelkezésére, erősebb összességében prociban, pláne single thread, ott több mint 2x.
Emiatt ugrik meg a játékteljesítmény is még.

Értelem szerűen a Pentium erősebb, de a Kabini nem annak a szegmensnek az ellenfele, hanem a Bay Trailnek és azt le is alázza, annyira hogy már a Pentium szintjére ugrik. Persze ott meg kikap már.
Ezért van egy kis csúszás és kérdőjeleződik meg a létjogosultsága, pedig megvan csak látni kell helyén mi hol van.

(#74) Vigilante


Vigilante
őstag

Pöpec minimalista PC pecó! :K

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#75) Szmájler


Szmájler
csendes tag

Köszönöm ismét a sok pozitív hozzászólást!

A porral kapcsolatban: a közeljövőben lehet beleszabok egy porszűrőt, addig pedig porolgatom.

@JoeYi A kapcsolót és a hozzá tartozó bordát milliméterpapíron kétszeres nagyításban. Körülbelül 4 lehetséges változat volt. :) Amúgy AutoCAD-ben.

@kenwood :D

@TheSaint, @gabe_ Eloxált alumínium lemezből lett megmunkálva. Azonban a marások mentén úgymond "sérülékeny" lett az anyag. Engem nem zavar, mivel fogdosni nem fogom, maximum a bekapcsológombot. Legvégső esetben rámegyek polírpapírral. :)

@kekegsm Első gondolatom nekem is a kábelharisnya volt, azonban az efféle csatlakozók le és felrakásában nem vagyok jártas. Későbbiekben valószínűleg kábelharisnyába kerülnek, de addig marad a szövet.

@ceia Mire ideértem látom letisztázódott a kérdés. :D Az igényeimet teljes mértékben kielégíti, és ebben az árban az Intellehet nem tette volna ezt, valamint nem nagyon találkoztam magyar webshopokban DC Jackes inteles alaplappal.

(#76) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Szép munka. Nincs is szebb pc case mint a fém. :C :R

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#77) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Fantasztikus!
Minden elismerésem. :R

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#78) Jimmy66


Jimmy66
senior tag

Remek munka! Gratulálok!

(#79) Otisz


Otisz
őstag

Nagyon szép és igényes munka, gratulálok! :K

(OO[IIII][IIII]OO)

(#80) tailor74


tailor74
őstag

Igényes, és szép munka! Gratulálok hozzá.. :C

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#81) kenwood válasza ceia (#66) üzenetére


kenwood
veterán

epits rendszert mindket procira.
kosd ra oket egy 65 wattos taprak,es latni fogod ak ulonbseget.
a pentium g-t ezzel osszehasonlitani kb. olyan,mint az autot a motorral.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#82) w.miki


w.miki
veterán

nem eladó?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#83) berek21


berek21
senior tag

Ilyen lesz a végeredmény, ha a terv és a kivitelezés nem tűr megalkuvást. Pazar.

LG Velvet eladó!

(#84) Janby


Janby
tag

Na,ez már valami :C Ügyes vagy. Az ötlet, és a kivitelezés is példás. Bár talán egy kicsit lehetett volna alacsonyabb... ;]Vagy azt a hűtő már nem "engedte"?

Jani

[ Szerkesztve ]

I AM:D

(#85) _Karesz_


_Karesz_
tag

Pfúú, na ez nem sámli! :C

Gratula hozzá nagyon szuper lett, viszont én is csak ismételni tudom a közvéleményt: porszűrőt bele!

(#86) tikshow


tikshow
addikt

Nagyon jó lett! :R Szerintem a proci hűtőről vedd le a fehér matricát, nagyon látszik.

(#87) gbors


gbors
nagyúr

Szép lett :C

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#88) imibogyo válasza kenwood (#54) üzenetére


imibogyo
veterán

jo moka az egyedi haz,de nehany szerencses kivetelevel mindenkinek eszmeletlenul draga.

Attól függ mi a célod és az igényszint. Ha csak úgy "bohóckodni" kell (nagyon jó értelemben), tehát mondjuk nem kiállításra, komolyabb mutogatásra kell, akkor szinte ingyen is lehet egész pofás házakat készíteni. Én is így csinálom. Most van tervben egy komolyabb ház majd a közeljövőben, meg egy másik egy kicsit távolabbi időpontban, de előbb be kell fejeznem a műhelyemet. :K

Meg most már végre lassan itt lenne az ideje, hogy a CNC marógépemet is hadra fogjam, mert szegény csak porosodik a sarokban (kisebb átépítésre is vár).

Az alkotónak: nagyon szép, minőségi benyomást keltő ház. Gratulálok hozzá. A következő projektemben nekem is lesz alumínium bőven. És remélem hamarosan az én ITX-es cikkem is kikerül majd, ami időhiány miatt már jó ideje várat magára... :B

[ Szerkesztve ]

(#89) chris-v


chris-v
senior tag

:Y :C

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#90) sowi


sowi
őstag

nagyon pofas lett, gratula :R

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#91) Akula


Akula
őstag

jól néz ki! :C

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#92) lysgb


lysgb
tag

Nagyon szép munka!

Amit személyszerint máshogy csinálnék az az, hogy megpróbálnám felül elhelyezni a merevlemezt, a fedő lemezen pedig több lyukat fúrni, levenni a cpu hűtőről a ventit és a fedlemezre rögzíteni egy nagy ventillátort ami alacsonyabb fordulatszámon is hozná ugyanazt a légmennyiséget és talán jobban behűtené az egész konfigot. Ezzel együtt is tényleg grat az egészhez.

(#93) commanDOS


commanDOS
senior tag

Nagyon elegáns, igényes kis házikó. Gratulálok hozzá. Viszont én biztos, hogy eloxáltam volna.
Egyszerűen sokkal jobban néz ki. Az apple cuccok alu házai is eloxálva vannak. Annyi, hogy házilag a nagyobb méretű lemezeket nehézkesen lehet csak bevonni. Maga az eljárás viszont baromi egyszerű. Fogsz egy egyenáramú tápegységet, szénrudat (mondjuk elemből) meg a megfelelő értékre higított kénsavat.
Egy kisebb alu dobozt megcsináltam már így, és elégedett voltam az eredménnyel.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#94) Szmájler


Szmájler
csendes tag

@w.miki Nem :D

@Janby Még kb 4mm van a ventillátor és a fedlap között. Szerencsére a konstrukció előnye, hogy később a magassága változtatható egy alacsonyabb hűtőborda+ventillátor esetén.

@tikshow Következő szétszerelésnél megteszem, mert engem is zavar kicsit. :)

@lysgb A túlmelegedéssel nincs problémám. Egyedül a táp körüli IC-k amik felforrósodnak, és ezt a hőt átveszi környezetében lévő néhány borda. De nem mondanám forróbnak, csak melegebb mint az alatta vagy felette lévő bordák. Tervezem, hogy ezekre az IC-kre hűtőbordát rakok, hátha segít. Megmértem a hőmérsékleteket, de sajnos már elkallódott, a napokban megizzasztom és csinálok egy mérést.

@commanDOS Mint fentebb írtam, eloxált alumínium lemezből lett kimarva, a marásból adódóan az élek lettek nyersek.

Ismét köszönöm a dícséreteket, és az építő kritikát. :) Meglepődtem, hogy a belső ledes világítást senki nem hiányolta, pedig azt hittem hogy az első kommentek közt lesz erre kérdés.

(#95) TnR OFFICIAL


TnR OFFICIAL
csendes tag

nagyon egyedi !!4 :C

Felelősségem teljes tudatában kijelentem, hogy az oldalon közölt adatok a valóságnak megfelelnek. ! Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el "

(#96) QwErTy42 válasza Szmájler (#94) üzenetére


QwErTy42
addikt

Inkább valahogy egy hegesztőívfényt kellene berakni a közepébe, az nagyon brutál lenne. ;]

Úgy jó, ahogy van. :R

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#97) degu


degu
senior tag

Sokat dobott volna a *teljesítmény* érzékelhetőségén,ha mellé teszel - mondjuk egy gyufásdobozt.

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#98) norbert1998


norbert1998
veterán

Szerintem ez nem szép....

Szerintem b@...ttul jól néz ki:C eszméletlen jó lett :K
Rendelésre készítesz? ;]

Egy felvetés. Illetve kérdés. A laptop töltős dolgot hogy oldottad mrg?

[ Szerkesztve ]

(#99) #90933760 válasza norbert1998 (#98) üzenetére


#90933760
törölt tag

AM1 platformon van olyan alaplap (gondolom máshol is) ahol a táp az alaplapra van integrálva, csak egy notitöltő kell, azt kell bedugni és megy róla.

(#100) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Profi,nagyon kéne kategória😆

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.