Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tyrel


Tyrel
őstag

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#2) robertosz91


robertosz91
tag

Hát az árak nagyon -nagyon lassan normalizálódnak. Ha egy 580 8gb 75e lesz a legjobb típusokból, akkor mondhatjuk,hogy minden rendben. Remélem már nem tart soká e Nagy Vga ínség.
A telefon vegára írta át a vga-t :D

[ Szerkesztve ]

Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

(#3) Shing


Shing
őstag

Tök jó ez a bányászósdi. Ha jövőre jön egy kriptovaluta és megint AMD lesz jobb hashpower-ben, kezdhetik ásni a sírjukat. Rövid távon baromi jó, hogy kb. raktáron nincs kártyájuk még most sem. Csak pár év múlva majd néz a gémer gyerek, hogy jé, mi ez az AMD? Ez is jó játékra?
Az nvidia baromi jól járt már megint. Gémer gép=nvidia... és megint ez épül a köztudatba. Sztem már direkt alá fognak lőni, hogy még véletlenül se tudjanak annyi mh/s-t, vegyék csak nyugodtan az AMD-t a bányászok.

(#4) shteer


shteer
titán

szívesen ;]

..szerintem jónak tűnik

(#5) #52588800 válasza Shing (#3) üzenetére


#52588800
törölt tag

Jöhetne már úgy is, hogy ki van bányászva mind és mehet a kereskedelem :DDD

(#6) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Csak azt nem értem , hogy az intelt miért kell teljesértékben beleszámolni ? Merem állítani hogy lazán 25% alatt mozog. Ki az aki megvesz egy i5 i7 CPU -t és a cpu-ba ontegrált iGPU -t használja ? :D ez mind kényszerből van csak ... max addig jó amíg nem veszünk gépünkbe DVGA-t :))
Nem véletlen lesz AMD GPU intel prociba

AMD is jobban járt volna ha belevág egy 15W TDP -s GPU-t ami kikapcsolható Ryzenekben és máris mennyivel szebben mutatna statisztika :P :B

(#7) hemaka válasza shteer (#4) üzenetére


hemaka
nagyúr

:DDD

(#8) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Erdekes, hogy az arak novekedese ellenere, nonek az eladasok is. Ez a teny nem igazan fogja arra sarkallni a gyartokat, hogy csokkentsek az arakat.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#9) Hobbbyt válasza _DiEGO_ (#6) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Én 2 évig használtam egy i7 4790-et IGP-vel. Számítási teljesítmény kellett, nem grafikus.. Tökéletesen elég volt, még sokszor most is elég lenne.

Sokkal többen vagyunk így mint hinnéd. :)
Ha nem arra kell, hogy A-s címekkel játsz, akkor bőven elég az IGP is.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#10) syberia válasza Tyrel (#1) üzenetére


syberia
veterán

https://howbad.info/

(#11) leviske


leviske
veterán

Végül is ilyen címmel is le lehet közölni, hogy az nVidia összesen 3%-ot vett el a konkurenseitől. Bár ahogy elnézem az arányokat és azt, hogy az Intel eladott CPU-inak 99%-a tartalmazott IGP-t, ezt nagyban köszönheti a Ryzen megjelenésének.

(#12) nonsen5e válasza _DiEGO_ (#6) üzenetére


nonsen5e
addikt

Messze az a kisebbség, aki munka vagy játék miatt veszi az erős dedikált videokártyákat. Továbbá itt most bőven nem csak i5-i7 processzorokról volt szó. Minden gépről, a legolcsóbb atomos laptoptól kezdve.
Na meg eladási számok alapján ezt lehet mérni, hogy miből mennyit adtak el, azt nehéz, hogy melyik Intel prociban kapcsolták ki az IGP-t, és pakoltak mellé helyette dedikált kártyát.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#13) Felhőtakaró


Felhőtakaró
tag

Mobiltelefonhoz nemlehetne megoldani az asztali E-GPU-s megoldást? :D sztem csöppet megdobná az eladásokat :DD

huhh

(#14) atike


atike
nagyúr

Tuti semmi köze ehhez a tényhez a bányász kommunának... :DDD

(#15) Felhőtakaró


Felhőtakaró
tag

tutkóra tesó

huhh

(#16) Puma K válasza _DiEGO_ (#6) üzenetére


Puma K
veterán

2 év: GTX 760
8 hónap: Intel HD 4600 (i7 4790K)
6 hónap: GTX 1070
4 hónap: Intel HD 4600 (i7 4790K)
1 hónap: GTX 1050 Ti 4GB

A GTX 760 után meglepődve tapasztaltam, hogy Overwatch (1080p) és GTA Online (720p) egészen használhatóan fut az Intel IGP-n ahhoz képest mint amire számítottam.

Játékoktól eltekintve a napi használat során nem veszel észre különbséget a már egy ideje piacon lévő IGP-k és a DVGA-k között.

Megnéznék egy Intel i7 8700K-t a benne lévő HD 630-cal, hogy mennyivel tud többet a HD 4600-hoz képest.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#17) ElEvEn11 válasza Puma K (#16) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Itt egy (még) nem teljes tesztkörből dolgozó összehasonlítás.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#18) Lacok


Lacok
őstag

Az asztali Raven Ridge megjelenése után kiváncsi leszek mennyit tud MAJD javítani az AMD.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#19) _DiEGO_ válasza nonsen5e (#12) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Az elemzés csak az asztali és mobil konfigurációkban használt diszkrét és integrált grafikus processzorokra terjed ki.
Nem tartalmazza az x86-os szerverek, az iPad-ek, az Android alapú táblák és az ARM alapú szerverek adatait, tartalmazza viszont a Chromebookokhoz, az x86-os táblákhoz és a beágyazott rendszerekhez köthető szállítási mutatókat
.

Ó dehogynem - csak nem akarják :D már Windóz is jelent milyen konfiggal lépsz fel , meg sok egyéb proggi is , böngészőket sem kihagyva. Ugyanmár ... :))

Mindenütt reszelnek , szépítenek , csalnak, fényeznek . függően a kenőanyag mennyiségétől - ;)
Nem a múlt században élünk na.

Nem kell bemutatni a HD4600 -et , i5 4590 cseréltem le Ryzen -re :C

[ Szerkesztve ]

(#20) _DiEGO_ válasza Puma K (#16) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Megnéznék egy Intel i7 8700K-t a benne lévő HD 630-cal, hogy mennyivel tud többet a HD 4600-hoz képest.

Na látod , ebben fejlődött nagyot az intel ! de mégsem eleget - ezért kell nekik az AMD GPU a procijukba .

https://www.youtube.com/watch?v=PB3VgT2F4wo [link] google a barátod :R

Intel GPU-ba a Quicksync a nagy előny - Canopus EDIUS videoszerkesztő miatt . Quicksync nagyot tud ám számolni ... de szerintem sokan nem is tudják mi is ez :U :F

[ Szerkesztve ]

(#21) Puma K válasza _DiEGO_ (#20) üzenetére


Puma K
veterán

Nagyon király vagy hogy megtaláltad a HD 530-cat ami az i7 6700K-ban van, de az ne zavarjon egy cseppet sem, hogy én az i7 8700K és a benne lévő HD 630-ról beszéltem.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#22) _DiEGO_ válasza _DiEGO_ (#20) üzenetére


_DiEGO_
őstag

szerk.: pár % az eltérés , de keress magadnak , gondolom menni fog ;)

https://www.youtube.com/watch?v=gEhdvgAHkUA [link]

https://www.youtube.com/watch?v=jtSsgihWb3o [link]

https://www.youtube.com/watch?v=h0MeI0sQfy4 [link]

[ Szerkesztve ]

(#23) Puma K válasza _DiEGO_ (#22) üzenetére


Puma K
veterán

:DDD

Asztali CPU-ról beszélek konkrétan a 8700K-ról és a a benne lévő HD 630-cal.

Ilyen tesztet amelyben i7 8700K vs i7 4790K szerepel és az IGP-n van a hangsúly játékokban mérve: nincs.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#24) _DiEGO_ válasza Puma K (#23) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Na ugye hogy tudsz guglin keresni , ügyes vagyol :DD :))

(#25) Puma K válasza _DiEGO_ (#24) üzenetére


Puma K
veterán

:F

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26) Resike


Resike
tag

Abu a matekzseni.

(#27) Steve_Brown válasza Shing (#3) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Aki gémer és nem tudja mi az az AMD nem is igazi gamer. Az a baj, hogy ők vannak többen.
Ha az emberek nem a szín alapján döntenének akkor teljesen más lenne a piac.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.