Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) INGJOKE


INGJOKE
veterán

2 db 2 mp kamera? Egyre jobb lesz a 48-ast is eldarabolhatnák 4 db 12-esre... :D

(#2) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Egy értelmes méretűt raknának inkább bele...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3) ZephX


ZephX
senior tag

Nekem az LG G3-ban volt lézeres autofókusz. Azután még volt pár LG-ben de mostanra eltűnt. Ez most nagy újítás lesz? :D

(#4) Dare2Live válasza elfelejtette (#2) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ez nemjó?
"a főkamera (Sony IMX586), szintén optikai képstabilizálással és méretes (1/2"-es) "

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

:D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#6) elfelejtette válasza Dare2Live (#4) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hát nem. A Nokia 1020 is már 1/1,5" volt, a 808PV pedig 1/1,2".
Ja és ha már fik@zok, akkor nyafogok amiatt is, hogy felesleges ennyi szenzor, főleg a fixfókuszos sz@rok, csak a méretesebb aksitól veszik el feleslegesen a helyet... :(((

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#7) beyruth82


beyruth82
veterán

Ez nagyon jó telefon lesz.Most biztos nem esek abba a hibába mint tavaly előtt amikor megvettem a csúcs huaweit erre 1 hónap múlva töredék áron megjelent ugyan avval a specifikációval a honor view 10/10. Idén biztos nem huaweire cserélem a huaweim ha cserélek hanem honorra.Ugyan az csak sokkal olcsóbban.

(#8) Dare2Live válasza elfelejtette (#6) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Akkor neked nincs jó. Jelenlegi piacon az 1/2is legnagyobb méretek közt van.

Egyenlőre a 3-4 kamera fixfokusszal mobil méretbe nem tűnik hude rossz iránynak. Illetve mi van jobb ha szeretnél egy FFre 16-27-135mmert és nem akarsz gigabumszlit?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9) elfelejtette válasza Dare2Live (#8) üzenetére


elfelejtette
veterán

Azt nem tudom, meddig akarják a szenzorok számát is növelni, lassan olyan lesz ez is, mint a Nokia 9 PV, sok-sok szenzorral a hátlapon. Egy jó 48MPx-es képből még zoom-olni is lehet, ha részletgazdag, nem kell bohóckodni különböző látószögekkel, meg hulladék módon megírt kameraszoftverekkel. Lenne egy nagy szenzor jó lencsével, és akkor megértem, hogy miért akarják elérni a 100MPx-elt. Gondolom nem sok mindenki nyomtat poszterméretet telefonnal lőtt fotóból, mert arra ott van egy akármilyen belépő tükrös már akár 150eFt-ért is, ami úgyis elkeni a száját akármilyen félmilliós csúcs telefonnak.
(Nekem a Nikon 24MPixele foglalja el az APS-C méretű érzékelőt. Nálam 365,8mm2-en 24MP, a cikkben említett telefonban pedig 30,7mm2-en ennek a duplája, tehát 48MP.)

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#10) Dare2Live válasza elfelejtette (#9) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hát nekem ez a 16-27-135mm tetszik. Csak még vannak gondok vele de köv gen jövőre remélem kiforja magát.
Onnan aztán ténylegesen is halott a kompakt kategória.

APSC/FF egy tök más kategória. Az ad olyat főleg ha obik is megvannak amit mobil még jó ideig tuti nem. De az nincs mindig nálad...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#11) #16820480 válasza elfelejtette (#6) üzenetére


#16820480
törölt tag

A 808 azért majdnem háromszor olyan vastag volt a púpnál, mint ezek a telefonok.

(#12) elfelejtette válasza #16820480 (#11) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nem baj, legalább rendesen elférne egy normális méretű, egy teljes napot bármilyen körülmények között kibíró aksi, vagy átlagos használatnál elrugaszkodnánk a minden nap töltés után síró telefonoktól. :(((

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#13) #16820480 válasza elfelejtette (#12) üzenetére


#16820480
törölt tag

Erre ott az Energizer féltéglája, az kibír egy hetet is. Én nem szeretnék olyan vaskos telefonokkal rohangálni mondjuk (bár nekem így is kibír kb két napot az OP6).

(#14) #16514048 válasza elfelejtette (#6) üzenetére


#16514048
törölt tag

A csúcs Huawei-ekben is 1/1.7" méretű a fő szenzor, ráadásul minden évben egyre több kamera van rajtuk, mégis folyamatosan növelnek az akku méretén is. Semmi értelme lázadni a többkamerás rendszerek ellen, ezek csak plusz funkciókat adnak, rosszabb nem lesz miattuk semmi.

"Lenne egy nagy szenzor jó lencsével, és akkor megértem, hogy miért akarják elérni a 100MPx-elt."

Először is mobilkamerás viszonylatban ez is nagyon nagy szenzornak számít, nagyobb lencséhez viszont vastagság is kéne. Ami már a mai tepsi méretű telefonoknál sokkal zavaróbb lenne, mint a 808 esetén.

"Nekem a Nikon 24MPixele foglalja el az APS-C méretű érzékelőt. Nálam 365,8mm2-en 24MP, a cikkben említett telefonban pedig 30,7mm2-en ennek a duplája, tehát 48MP."

Quad-bayer szűrű, olvass utána, ha érdekel miért kell 48 MP-esnek lennie. Normál, Bayer szűrős szenzorral értelmetlen az ilyenfajta összehasonlítás.

(#15) elfelejtette válasza #16820480 (#13) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nem kell féltéglának lennie, engem konkrétan zavar a mostani lekerekített szélű 7.5mm vastag telefonom. A legtöbb ilyen méretű telefonban 3000mAh-s aksi van, pl. A Mi A2 Lite-ban 8.75mm vastagságban 4000...
Kdavid94: nem kellenek ilyen trükkös dolgok, legyen a mostani szenzorméret max. 12MP felbontással, és elég jó képek lesznek (jó tudom, a HTC is itt b@szta el, meg amúgyis a lényeg a parasztvakítás, ha lesz mellette a boltban egy másik telefon, ami 13MP-es, akkor azt fogják venni...)

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#16) 7Heads Drago válasza elfelejtette (#15) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ha megnézed a régebbi Huaweieket hiába 40 megapixel, jó képeket lényegesen kisebb felbontáson lő a telo.
Az meg hogy régen mi volt régen leszarják... mint minden mást is. (mármint a gyártók)

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#17) Narancskoma


Narancskoma
tag

A makró kamerát nem értem..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.