Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Milyen SSD-t vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#201) Chaser válasza Bodor (#200) üzenetére


Chaser
titán

Köszi. A cikkből nem vettem ki, hogy rendszernek használva ér-e engem hátrány, a cikkhez kapcsolódó hsz-ekből ítélve nem feltétlen. Szekvenciális írás/olvasás a legkevésbé érdekel, sata1 lapba menne majd valami. Sata3-at is csak aztért vennék mert majdnem annyiba kerül mint a sata2-sek.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#202) Bdanyy válasza Bodor (#198) üzenetére


Bdanyy
addikt

8mb-os bugról olvastam én is, de valahol volt valami felsorolás a meghibásodási rátákról, és az intel volt a legjobb, de ugye a konkrét típus meg forrás nem látszik ezeknél az összehasonlításoknál.

A fontos fájlokat lementegetném hddre, de ennek ellenére a legmegbízhatóbb ssdt keresném, gyorsaságban nem hiszem hogy túl nagy különbséget vennék észre használat közben az eltérő típusok közt.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#203) Bodor válasza Chaser (#201) üzenetére


Bodor
veterán

Nem tudom mekkora különbség van árban az 510 és 511 között, ha kevés akkor én az 511-est választanám, de nem fogsz ráfaragni az 510-el sem.

Bdanyy:

"a legmegbízhatóbb ssdt keresném, gyorsaságban nem hiszem hogy túl nagy különbséget vennék észre használat közben az eltérő típusok közt."

Szinte semmilyen sebességbeli különbséget nem vennél észre az ajánlott SSD-k között. Megbízhatóságról talán annyit, hogy a Flash SSD topikot szemmel tartva nem emlékszem arra, hogy olvastam volna Samsung 470, 830, Adata, Corsair meghibásodásokról.

[ Szerkesztve ]

(#204) Chaser válasza Bodor (#203) üzenetére


Chaser
titán

3-4k bruttó.
Corsairekről én olvastam hibásat, meg saját szememmel is láttam. Az volt a gondjuk hogy a win nem települt fel, persze cseréli a gyár, hogy mitől van az passz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#205) IgnisFatuus válasza Bdanyy (#202) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Keresgélj az SLC SSD-k között... íme egy: link

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#206) 1989rigo


1989rigo
tag

Üdv Mindenkinek!

Szeretnék segítséget kérni abban hogy milyen ssd-t vegyek az adataimnál lévő konfigba.
Elsődleges opcióként erre gondoltam. De várom a véleményeket és tanácsokat a döntésem segítsége érdekében.

Üdv Szabolcs

A megvásárolt termék értékelése után reklamációt nem fogadok el. Üdv Szabolcs

(#207) Bodor válasza IgnisFatuus (#205) üzenetére


Bodor
veterán

Gondolod, hogy az SLC-sek mivel több írási ciklust elviselnek , ettől megbízhatóbbak?

1989rigo: Jó választás, garanciára számlára figyelni kell !

(#208) Glen84


Glen84
csendes tag

Sziasztok!

(Volt SSD-m 3db 2TB-s + 320GB + 250GB-s HDD volt még a gépben....)
Z68 és P67 Chipsettel.

Kékhalállal elszállt x időnként és akkor nem látta BIOS sem csak ha gép ki/be kapcs volt akkor jött vissza!

Találkoztatok e ezzel a hibával? ill. Mi a megoldása?
Előre is köszi!

ui.: próbáltam AHCI/RAID/IDE és u.a. elszállás megvolt heti többször üres járásban ,csak pl. torrent ment , vagy játék film közben is.

Üdv,

Glen

"Mióta is tanúlsz kozmetikusnak?Két hónapja. Akkor kapsz egy meleg arcpakolást!"

(#209) Bodor válasza Glen84 (#208) üzenetére


Bodor
veterán

Ez nem kifejezetten a topik témája, próbálkozz itt

(#210) Chaser válasza Bodor (#209) üzenetére


Chaser
titán

OCZ 60GB SATA2 SSD 2,5" Vertex Plus OCZSSD2-1VTXPL60G
Ez nagyon tré? Bruttó 19-20k mindenütt, iponnál hsz-ekben nagyon lehúzták, de azt írták akinél behalt cserélték más gyártóéra. Rémlik hogy volt egy nagyon defektes ocz széria, lehet ez volt az?

szerk: nwegg userek szerint eléggé:D mondjuk ha utána cserélnék másra akkor nem probléma:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#211) Mi5i válasza Chaser (#210) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Szerintem nevezz be egy agility3-ra, elég nagy lépcső életminőségben, viszont árban 2-3 ezressel drágább, ennyit nagyon bőszen megér.
Vertex 2-vel, meg úgy a SF vezérlősökkel volt döcögés annó, de a firmware frissítés már ezeken is segített azóta. A Plus verzió eleve egy olcsósított változat, belépő szint legeleje, én lebeszélnélek róla.

(#212) Bodor válasza Mi5i (#211) üzenetére


Bodor
veterán

Teljesen egyetértek, nem szabad megvenni a legolcsóbbat, mert nem véletlenül az....

(#213) Kiratheonly


Kiratheonly
tag

Sziasztok!

Én is nagyon gondolkodom egy SSD beszerzésén, de nem tudom hogy milyen legyen. Főleg játékra használnám, illetve általános gép gyorsításra. Eddig a Crucial M4 az OCZ Vertex 3 és a Samsung 830 áll versenyre nálam. Nem akarok nagyot venni, max 64 GB-osat. Csak a Windows és pár game lenne rajta. Arra pont elég lenne. Szerintetek mi lenne a legmegfelelőbb? Fontos, hogy van SATA III-am is, és ki akarom használni a gyorsaságát.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#214) appel válasza Kiratheonly (#213) üzenetére


appel
őstag

windows + pár játék már nem nagyon fér el egy 64GB-os SSD-n, persze játéktól függ (egy Crysis kb. 8GB, egy AvP már majdnem 20GB), én inkább egy 128GB-ost javasolnék erre a célra, mondjuk nekem ezek közül a Samu 830-as a legszimpatikusabb...

(#215) Kiratheonly válasza appel (#214) üzenetére


Kiratheonly
tag

Én ilyen FPS fan vagyok. Konkrétabban MW3, CS 1,6 & Source, talán BF3. Nem játszom sokkal 2-3-mal. Én is úgy gondoltam, hogy egy 80 GB körül lenne a legmegfelelőbb. De persze olyan nem igazán van.

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#216) balpis válasza Bodor (#207) üzenetére


balpis
őstag

Ez XP-hez nem lenne jó választás, igaz?
(lassó atom procis netbook gyorsításához gondoltam. A 2GB RAM már javított, de még nagyon nem az igazi...) Ha XP-vel nem szerencsés, akkor linux alatt (UBUNTU, XUBUNTU) vannak szükséges automatikus SSD karbantartó megoldások?

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#217) samu74 válasza Kiratheonly (#215) üzenetére


samu74
addikt

Corsair Force/Gt sorozatban van 90-es,azok elég jók és gyorsak is.Nekem 96-os van de simán elfér a windows meg a programok mellett 3-4 játék is az ssd-n.De a játékokat teheted a vinyóra is,hogy maradjon azért üres hely a trimnek.

-----------

(#218) Bodor válasza balpis (#216) üzenetére


Bodor
veterán

XP-hez nem jó az Agility 3. Linuxban nem vagyok otthon.

(#219) oPalRx7 válasza Bodor (#218) üzenetére


oPalRx7
tag

linuxban egy kis konfig kell hogy menjen a trim support :) szerencsére 2 perc gugli/wiki adja a megoldást. (még én is képes voltam rá, szóval működik)

ami kell hozzá, hogy ext4 legyen a fájlrendszer :)

(#220) Kiratheonly válasza samu74 (#217) üzenetére


Kiratheonly
tag

Igen ám, utána néztem, egész jó eredményei vannak. Viszont a 90-es árából, már 120-as Samut, vagy OCZ-t veszek hasonló gyorsasággal. Azt is érdemes hozzátenni, hogy kisebb az árkülönbség 90-es és 120-as között, mint pl ha a 60-as és 90-es között néznénk.

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#221) balpis válasza oPalRx7 (#219) üzenetére


balpis
őstag

köszi!
Akkor ezen még morfondírozok egy kicsit. Most van a netbookon XP és Xubuntu, s ha a barátnőm meglenne XP nélkül, akkor egyszerű lenne a helyzet.
Lehet, kipróbálom, és ha nem lesz gyorsabb vagy nem tetszik neki mégsem a linux - böngészéshez és képnézegetéshez szerintem mindegy -, akkor átkerülhet az asztali gépbe :)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#222) samu74 válasza Kiratheonly (#220) üzenetére


samu74
addikt

Hát 35-38-ért nemigen veszel 120-as samut,de még OCZ-t se... :N

-----------

(#223) Kiratheonly válasza samu74 (#222) üzenetére


Kiratheonly
tag

Egy PH-s kolléga árulja. 36-k ért a 128-as Agility 3-at újonnan. A Vertex 3 már drágább, az legyen 42 a boltban is. Nem sok különbség van közte. Szóval inkább akkor olyat veszek, nem 90-eset. Sebességben alig van különbség.

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#224) Chaser válasza Mi5i (#211) üzenetére


Chaser
titán

Hát én inkább 4-4.5k-s árkülönbséget látok, vertex plus pl 19k alatt kicsivel, agility3 23k fölött kicsivel pl iponnál. De mindenképpen megfontolandó, köszönet :R
Vertex plust is csak azért venném mert ahogy láttam akinél behalt más gyártótól kapott cserét, vagy más ocz típust:)

szerk: neweggen nézve azért úgy látom az agility3-nál is vannak gondok, tehát ha biztosan jót akarok adata vagy samu:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#225) samu74 válasza Kiratheonly (#223) üzenetére


samu74
addikt

Ahogy érzed,de te írtad hogy a 80-as lenne az ideális neked,erre írtam azt amit.. ;)
Lehetőleg olyan helyről vegyél ssd-t,amivel ha gondod lenne később,tudod rendezni a garanciális problémákat,ne spórolj azon az 1-2 ezer forinton.
Meg szerintem a corsair ssd-ivel valahogy kevesebb gond van,mint az OCZ-kel.De a samu is jó választás lehet.

[ Szerkesztve ]

-----------

(#226) Kiratheonly válasza samu74 (#225) üzenetére


Kiratheonly
tag

Sajnos ezt nem tudom, és még egy pár év kell neki, hogy erről teljes képet kapjunk. Mérlegelve a tárhelyeket úgy gondolom, hogy vagy 60-as vagy 120-as között fogok dönteni. Ahogy majd a pénztárcám engedi, hisz ő az úr ebben a kérdésben :)

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#227) Mi5i válasza Chaser (#224) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Nem kerestem rá mindenre, de Agility3 megkapható 22-höz közel, hogy a Plus 19 alatt van, azt már nem ellenőriztem utánad :D
Továbbra is tartom amúgy, hogy nekem 18eFt is sok érte, hiába van ráírva, hogy ssd.

Behalásról annyit, hogy akármelyik behalhat, akkor nyilván jön a garancia érvényesítése :) Csak nekem ez tényleg ilyen furcsa önmegnyugtatásnak hangzik, hogy már eleve rákészülsz, hogy majd cseréled másikra. Eleve kevesebb fejfájás kihagyni ezt a lépést.
Newegg-et is lehet olvasni, meg bármit, mindenhol van mindenfajta error, itt is rákereshetsz azért - mert ugyanabból a szemeteskosárból kapjuk a dolgokat :) - és láthatod, hogy sokan megelégedéssel használják. - Nem akarlak rábeszélni amúgy, van ezer másik fajta is, csak egy példa volt az Agility. Adata és Samsung is jóféle, bátran válassz azokból akár.

[ Szerkesztve ]

(#228) IgnisFatuus válasza Bodor (#207) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Ühümmm, és feltételezem nem véletlenül használják őket szerverekbe.... :)

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#229) Chaser válasza Mi5i (#227) üzenetére


Chaser
titán

Jobb az aránya mint a vertexplusnak, de azért nem estem hanyatt tőle:) Newegg nekem nagyon bevált, szinte minden cuccomat évek óta newegges reviewk alapján veszem, eddig bevált. Ha ugyanott megnézem a samu 470-et mindjárt barátságosabb értékelései vannak. Majd lesz valami, most nem vagyok boltközelben, ha lesz olcsó ocz jó helyről egy próbát megér. Ha lesz jobb alternatíva nem sokkal többért akkor meg azt veszem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#230) Bodor válasza IgnisFatuus (#228) üzenetére


Bodor
veterán

Hát igen, több írást elviselnek, de ezáltal max hosszabb ideig használhatóak, nagyobb az élettartamuk , de egyáltalán nem megbízhatóbbak, mert ugyanúgy elromolhatnak, mint az SLC-s társaik. Én így értettem a megbízhatóságot.

(#231) IgnisFatuus válasza Bodor (#230) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Ok, de technika ördöge állandó nincsen egyik leírásban sem, így csak az élettartam alapján tudunk megbízhatóságot számítani. :)

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#232) donpedro13


donpedro13
csendes tag

Hali
Ezt az SSD-t néztem ki magamnak: OCZ 60GB SATA3 SSD 2,5" Vertex 3 VTX3-25SAT3-60G

A kérdéseim a következők: mennyire megbízható? Régebben lehetett hallani róla, hogy gondok vannak a vezérlővel, és firmware frissítéssel kellett segíteni a dolgon. Amiket újonnan gyártottak, a legfrissebb firmware-rel jönnek?

(#233) Bodor válasza donpedro13 (#232) üzenetére


Bodor
veterán

Nem lenne ajánlott, ha nem lenne megbízható....
Nem volt gond régebben sem velük, ha csak valakinek nem gond egy egyszerű firmware frissítés, de általában a mostanában vásárolt újaknál ez nem szükséges, mert a legújabb firmware van rajtuk.

(#234) Kiratheonly válasza donpedro13 (#232) üzenetére


Kiratheonly
tag

Én is azon gondolkozom. Jó teszt eredményei is vannak, de a mérete lehet hogy kevés lenne számomra.

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#235) zazahoho


zazahoho
őstag

Melyiket ajánlanátok?
120Gb SSD Agility 3 vagy Corsair Force 3 120GB
Agility-t már holnap meg tudnám venni corsair viszont csak 7 nap múlva lenne meg ,árban 2 ezer ft a különbség.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#236) Bodor válasza zazahoho (#235) üzenetére


Bodor
veterán

Mindegy melyiket veszed.

(#237) zazahoho válasza Bodor (#236) üzenetére


zazahoho
őstag

köszönöm,vertex 3 ill.agility 3 között felhasználó számára van érdemi különbség?tesztekben nyilván ,de napi használatban észrevehető?

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#238) Bodor válasza zazahoho (#237) üzenetére


Bodor
veterán

Azért írtam, hogy mindegy melyiket veszed, mert nincsen érdemi különbség! Vedd azt amelyik olcsóbb!

(#239) zazahoho válasza Bodor (#238) üzenetére


zazahoho
őstag

Addig variáltam mire ocz agility 3 90 gb lett a kiválasztott(az ár döntött) ezt sikerül 28-ből kihoznom.Inkább feláldozok 30 gb-t Az op rendszer elfér ezen is,max a játékoknál kell figyelnem.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#240) Bodor válasza zazahoho (#239) üzenetére


Bodor
veterán

Tökéletes lesz az is. Ha szükség van rá ( mert nem a legújabb van rajta) akkor frissíts firmware-t mielőtt rátennéd az oprendszert, mert utána már bajosabb!
Olvass el mindent figyelmesen

(#241) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Sziasztok!

128 gigás ssd esetén melyik gyártótól keressek?
Samsung és OCZ jónak tűnik, de elég amatőr vagyok még úgyhogy nem ugranék fejest semmibe sem.
Megköszönném ha tudnátok konkrét modelleket is felsorolni. :R

[ Szerkesztve ]

(#242) Bodor válasza BalaNce87 (#241) üzenetére


Bodor
veterán

Talán ha elolvasnád a témaindító írást.....

(#243) zazahoho válasza Bodor (#240) üzenetére


zazahoho
őstag

2.15 -ös van rajta,de ahogy az ocz oldalán néztem nincs újabb.Fel is tettem rá az oprendszert,kicsit nyúzom 3 napig nem lesz gondja utána csak kibírja már azt a pár évtizedet :D

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#244) BalaNce87 válasza Bodor (#242) üzenetére


BalaNce87
addikt

Elnézést Mr. Orákulum!

(#245) Bodor válasza BalaNce87 (#244) üzenetére


Bodor
veterán

Nem kell elnézést kérni, mert nincs miért, ahogy cinikusnak és gúnyosnak sincs miért lenned...

zazahoho:Akkor minden rendben, a 10 évet nem fogja megélni - nem mintha nem bírná ki - mert úgyis hamarabb lecseréled... :D

[ Szerkesztve ]

(#246) Kiratheonly válasza Bodor (#245) üzenetére


Kiratheonly
tag

Azért megnézném azt a hardcore júzert, aki 10 évig tengődik 60 GB-on :D.

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#247) zazahoho válasza Kiratheonly (#246) üzenetére


zazahoho
őstag

Ez 90 gb verzió,szóval no probléma :D

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#248) Mi5i válasza BalaNce87 (#244) üzenetére


Mi5i
aktív tag

:N

(#249) BalaNce87 válasza Bodor (#245) üzenetére


BalaNce87
addikt

Nem akartalak megsérteni, viccnek szántam! :)

(#250) Bodor válasza BalaNce87 (#249) üzenetére


Bodor
veterán

Akkor jó! Sajnos nekem nem úgy jött le, de béke van! :R :D

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Milyen SSD-t vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.