Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Milyen SSD-t vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) raper


raper
senior tag

Ha egy laptophoz jutok az az első, hogy kicserélem benne a HDD-t SSD-re. S mindenkinek csak ajánlani tudom.

A cikk meg igen jól sikerült.

(#2) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Hasznos cikk, de egy pár kép azért befért volna. :R

(#3) parkasz


parkasz
senior tag

Köszi a cikket! A közeljövőben szeretnék ssd-t venni, így számomra nagyon hasznos volt! :R

(#4) Chaser


Chaser
titán

A sima kingston v100 mért maradt ki? V100+ 96GB az meg kb nagyon jó, csak annak nagyon felment az ára. Nekem volt mind2, teljesen korrekt árához képest.
Használt vásárlást illetően meg abszolút igazad van, jobb boltban vagy tényleg olyantól vásárolni aki megbízható. Nemrég vettem egy gépet gyári ssd-vel, trimet nem tudott. Az új tulaj felrakott rá trimes fw-t és az üzemidő lenullázódott...

szerk: Látom a v100+ az meg van említve xp-nél és vistánál...2Ghz alatti coreduo procis gépben is próbáltam mind2 fajtát W7 alatt, megtáltosodott tőlük a gép.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Jó cikk, és benne van a kiszemelt OCZ is, amit sok helyen ajánlanak :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) Kommy


Kommy
veterán

Jöhetett volna pár nappal előbb :DDD , de szerencsére magam is jól döntöttem, benne van az ajánlottak között a megrendelt ocz agility 3.

(#7) randras


randras
veterán

Notiba milyen SSD ajánlott? Egyáltalán hol tudok keresni a választékban, mert azt se vágom, hogy mekkorának kell lennie.. 1,8", vagy 2.5"? :F

:R

(#8) LordX válasza randras (#7) üzenetére


LordX
veterán

Azt mondjuk a laptopod manuáljából kellene megtudnod. Egyébként még alternatíva a 1.8" és 2.5" mellett az mSATA-s SSD.

(#9) Angel1981


Angel1981
veterán

Köszi szépen, jó cikk! :R
Én XP alatt használok Kingston V+100-at, és nagyon meg vagyok elégedve vele!

(#10) raper válasza randras (#7) üzenetére


raper
senior tag

A legtöbb notiba 2.5 colos SSD való, de van pár kivétel. Ezek a 12.1 colosak, vagy az alattiak, de ezeket a gép leírásában megtalálod.

Akár a PH-n is tudsz ilyeneket vásárolni. :)

(#11) Begi


Begi
senior tag

Korrekt lett. Gratula! :R
Ez a rész számomra nem egyértelmű:
"Aki esetleg SATA 3-as SSD-t szeretne SATA 2-es alaplapban használni, nyugodtan tegye meg, mert visszafelé teljesen kompatibilis a csatoló. Természetesen meg kell győződni az SSD kompatibilitásáról is, különösen abban az esetben, ha a gépünk csak SATA 1-es csatolóval rendelkezik.
Általánosan elmondható, hogy a PCI-E csatlakozófelületű SATA 3 bővítőkártyák (többek között a vezérlőjük miatt) a legtöbb SSD-vel nem működnek kielégítően. Akinek csak SATA 2-es alaplapja van, az inkább vegyen SATA 2-es SSD-t SATA 3-as helyett, minthogy ilyen öszvér megoldásokkal próbálkozzon."

Most akkor SATA 2-t vagy SATA 3-ast vegyen az ember.

(#12) taro


taro
csendes tag

"Aki esetleg SATA 3-as SSD-t szeretne SATA 2-es alaplapban használni, nyugodtan tegye meg, mert visszafelé teljesen kompatibilis a csatoló. Természetesen meg kell győződni az SSD kompatibilitásáról is..."

Ez így van, mert pl. amíg a SATAII-es Asus P5K Pro lapban az OCZ Vertex 2 hiba nélkül ment, addig a Vertex 3-mal már problémák adódnak (attól függetlenül, hogy a papírja szerint is kompatibilis a SATAII porttal, csak nyílván nem lehet akkora sebességet elvárni tőle).

Különböző fórumokban olvasottak alapján egyik OCZ (de lehet, hogy más márka) SATA III-as SSD-je sem működik együtt az Intel ICH9-es chipset-tel...
Aki régebbi, ilyen chipset-ű alaplaphoz tervezne SATA III-as SSD-t beszerezni, az előtte lehetőség szerint tesztelje le az alaplapot és SSD-t együtt, mielőtt bosszankodna a rossz beszerzés miatt. :D

(#13) Zotya84


Zotya84
őstag

Akkor én valami nagyon öszvér megoldást használok a SATA 2-re dugott Force3-mammal... ;]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#14) misx


misx
senior tag

64 megást vegyetek, barátokköztben azt mondták, az jó. :DDD

Viccet félretéve valóban jó lenne noteszba, fel is gyorsítaná + akku üzemidő is nőne + legsérülékenyebb mechanikai rész eltűnne. Csakhogy ha kell háttértár (mint nekem), azt külső HDD-ről kell pótolni sajnos. :/

(#15) raper válasza misx (#14) üzenetére


raper
senior tag

Én is oda mentek mindent. Mert nincs akkora háttértár a laptopban, amekkorát ne tudnál megtölteni. :)

(#16) oPalRx7


oPalRx7
tag

Grat, jó cikk :) bár én azért érzek némi különbséget az otthoni Crucial M4, és a laptopomba használt (előtte ez volt a nagygépbe is) corsair p64 között :) a 4k, és 4kqd32 valóban a legfontosabb tényező a késleltetés mellett :)

esetleg valakinek SSD+linux tapasztalata? :) elsősorban a TRIM-et passzolom hogy működik-e (nem tudom hol tudnék utánanézni)

wiki cikkje mérvadó?
TRIM

[ Szerkesztve ]

(#17) zszszs


zszszs
tag

Köszönöm a cikket, jó kis összefoglalás. Sok hasznos infóhoz jutottam.

(#18) iMaverick válasza Kommy (#6) üzenetére


iMaverick
addikt

Itt dettó ugyanez a szitu: vagy 2 hete vettem egy Corsair Force 3-t. Ezek szerint nem volt rossz döntés! :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#19) ttt1


ttt1
őstag

Nekem notiba volt ssd, de nem tudom asztaliba mekkora lenne a difi, úgy ,hogy én WD raptort használok(tudom annak az elérése ne 0.1 ms hanem 4-6, de még is fele akkora mint a sima hdd-é).

(#20) gtasystem


gtasystem
őstag

pont aktuális ez az írás nálam..épp most kell átállnom a hdd-m döglődik..xp-hez az adata és a silicon power között variálok.. :)
xp költöztetésről nincs valami leírás vagy hogy mit kell tudni róla?

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#21) Bodor


Bodor
veterán

Köszönöm szépen az elismeréseket, hozzászólásokat!

Begi:
A következőt próbáltam elmagyarázni: SATA 2-es alaplapba nyugodtan bele lehet tenni a SATA 3-as SSD-t, lehet ilyet választani, bár az alaplapi csatoló szűkebb keresztmetszete miatt nem fogja hozni a gyári szekvenciális értékeket.
Vannak akik viszont ezt szeretnék látni, ezért a SATA 2-es alaplapjukhoz vesznek egy PCI-E csatlakozófelületű SATA 3 bővítőkártyát, és abban használják a SATA 3-as SSD-t, amely egy öszvér megoldás, rendszerszinten nem hoz érezhető gyorsulást, és mellesleg mégsem hozza a gyári szekvenciális értékeket.
Remélem most már jól le tudtam írni!

oPalRx7: A linkelt "SSD beállítása " cikkben olvasható, hogy hogyan kell leelenőrizni a TRIM-et. vagy SSD topik.

gtasystem:

silicon power-t nem aajánlom.

xp költöztetésről nincs valami leírás vagy hogy mit kell tudni róla?

Flash SSD topikban rengeteget van szó róla . Keress rá a topikon belűl, de legfőképp az alignálásra kell odafigyelni!

(#22) radi8tor válasza Recon666 (#2) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nyomtatóbarát cikk. :D

⭐ Stella

(#23) Bodor válasza radi8tor (#22) üzenetére


Bodor
veterán

Tőled, mint régi motorostól külön jólesik! Köszönöm!

(#24) #40935168 válasza raper (#1) üzenetére


#40935168
törölt tag

Dettó. Ezt tettem egy 4 éves Fujitsu Siemens Core2 Duo-s 2G RAM-os notival..

- ramot kibővítettem 2x4G-re
- kapott egy ADATA 60GB-s SSD-t
- és egy USB3-as ExpressCard-ot (amire rákötöttem az USB3 külső házas 2 terás Seagate-et)

Full backup a teljes rendszerről, majd kidobtam belőle a 160-as Hitachi HDD-t, belekerült az SSD, C: -t átméreteztem kicsit és így toltam vissza a backup-ot.

Boot, 2x reboot mire a Win7 felismerte hogy ő immár SSD-n ül és csókolom.

Mint a vihar, olyan a noti :D :C Állat.

A régi 160-as noti HDD-nek meg vettem apróért egy LC Power külső USB3-as 2.5-ös házat, beletettem, mászkálni tökéletes. :U

(#25) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Jól összeszedett írás, amit egy picit furcsáltam, az nem más mint az ajánlás részben csak Windows különböző változataihoz vannak ajánlva az SSD-k, de van ám élet a windowson túl is (pl: Linux) :)

Persze, tudom, a userek nagy százaléka wint használ.... ;]

https://vertigostore.eu

(#26) gtasystem válasza Bodor (#21) üzenetére


gtasystem
őstag

köszi egy darabig figyeltem a topikot de annyi a hsz hogy nem bírtam követni.. :)
silicon powerrel mi a baj?
pont a topikban hívták fel rá a figyelmemet..úgy tudom a vezérlője is xp barát és 10 év gari van rá az aquánál..de szólj ha nem így van mert akkor maradok az adatánál..előtte én is azt néztem ki..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#27) #40935168 válasza kelzsoca (#25) üzenetére


#40935168
törölt tag

Linux nagyon feeling-es, olyan mint mikor a Knoppix-ot úgy boot-olom be, hogy "toram" :) (tehát RAM-ból fut, pl. a CD simán, a DVD is 8G-nél).

Az átállás is könnyű, Win7 legalábbis 2 reboot után az SSD-t annak is kezelte már, megjelent a TRIM támogatás és minden ilyesmi, semmi rendszerújrahúzás nem kellett.

Swap is meghálálja..

(#28) ledgeri


ledgeri
nagyúr

mily friss írás...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#29) Begi válasza Bodor (#21) üzenetére


Begi
senior tag

:R

(#30) dabadab válasza oPalRx7 (#16) üzenetére


dabadab
titán

Mervado. Beirod a discardot, aztan megy.

DRM is theft

(#31) djculture


djculture
félisten

"Valószínűnek tűnik, hogy a közeljövőben nem lesz drasztikus áresés, mert az ennek következtében megnövekvő keresletet képtelenek lennének a gyártók kiszolgálni."
Ez még nem olyan biztos TLC NAND flash chipek idén elterjednek, aminek köszönhetően feleződhetnek az árak viszont ezek a chipek sokkal kevesebb írást is viselnek el..
Amúgy korrekt írás :R

[ Szerkesztve ]

(#32) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Jó cikk. Újra kedvet adtál hogy SDD-re tegyem a Windows 7-et. :C

Régen már volt ott Vista, de megsült az SDD Jmicron vezérlője pár hónap után (még az a régi hírhedt széria volt, ami lagzott is náha, de akkor baromi olcsón vettem meg, és még mindig gyorsabb volt, mint a két winyós RAID0 az akkori kisebb tányérkapacitású HDD-kből), azóta sem pótoltam.

OCZ Agility 3 és Vertex 3 közt lehet bárminemű teljesítménykülönbség SATA2-es alaplapban (vagy akár később 3-asban)?
Nem sokkal drágább, de ha gyakorlatan hangyányit sem gyorsabb rendszermeghajtóként, akkor azért a ~2500Ft-ért is kár.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#33) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Nekem a cím és a tartalom között pici difi van...
Inkáb Vegyek-e SSD-t, vagy Tájékoztató az SSD-kről jobban illet volna...
De a tartalom tök. jó!

Vagy a Mi alapján vegyek SSD-t is közelebb állna... szerintem..

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#34) Tibor92


Tibor92
tag

"Hasznos cikk, de egy pár kép azért befért volna."

Ebben egyetértünk. Azért köszönöm a cikket !

- 2001/9/11 WTC Never Forget -

(#35) rudi válasza Bodor (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

Annyi tennék, hozzá, hogy az SSD használatában elég ritkán érvényesül valós helyzetekben a SATA3 előnye, sőt az sem tuti, hogy a drágább modellek reális előnyt adnak, lásd alábbi grafikonok. A PH-s teszteredményekből berakhattál volna párat (különösen valós alkalmazást ábrázolókat), hogy még hasznosabb legyen az írás.

Illetve fontos részlet az is, hogy fiatal még maga az iparág és a termékek is, szóval rengeteg múlik egy-egy gyártó firmware-jén, ezért vásárlásokr érdemes lehet megfontolni egy olyan márka választását, aki a későbbiekben nem hagyja magára a vásárlóit, hanem gyorsan kezeli a felmerülő problémákat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#36) Chaser válasza rudi (#35) üzenetére


Chaser
titán

Fiatal még, de meddig fog még élni? Abbahagyják a csíkszélességcsökkentést és stagnálni fognak az árak vagy mi lesz? Tudsz erről valamit?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) balpis


balpis
őstag

Köszi a jó kis összefoglalót!

Pár kérdés - bár lehet, az SSD topikba mehetne inkább:
- az A-data S599 nem ajánlott, csak az 511 és 596?
- XP alatt lehet valamivel javítani az élettartamot? (Gyengécske netbookon van XP, nem szeretném W7-re upgrade-elni, valószínűleg nem is bírná az atom proci) Gondolkodom, hátha használhatóbb lenne az a kis gép...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#38) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Nekem a Vertex sorozattal voltak problémáim és nem egyedüliként.. amellett, hogy gyors, szerintem egy kicsit instabil, a sok pozitív review mellett legalább annyi negatív is olvasható, ami szerintem már nem egy jó irány. Most Samsung 830-ra váltottam; ugyan a névleges teljesítménye elmarad tőle, de legalább stabil kis cucc. Emellett a Corsair Force/Force GT-t én is tudom ajánlani.

(#39) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Adata sata3. Árban szerintem nagyon jó. Igaz 64-es, de már 33-ért hozzádvágják...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#40) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Jó, részletes cikk lett grat :R

Én tavaly nyár óta használok win7 alatt egy 64GB-os Kingston V100+-t, nagyon meg vagyok vele elégedve, szinte repül a rendszer a HDD után. Még 23k-ért vettem újonnan 3 év gyártói garanciával, akkoriban best buy volt:)

(#41) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Én, mivel sokat utazom laptopra költöztem át két éve.
Viszont már laposokban is egyszerű két merevlemezt használni. Én a gyárilag 500 GB-os rendszerlemezt kivettem, illetve kiszereltem a DVD-t is a vadi új laptopomból. A gyári hdd helyére ment egy intel 80gb-os SSD. Az ebay tele van odd bay-jel úgyhogy a gyári hdd meg átkerült a DVD helyére szépen keretbe rakva.
Így baromi gyors a rendszer, és ha kell akkor van tárhely is (akinek kell, az ugye akár 1 TB-ig is növelheti a másodlagos lemez méretét), úgyhogy tuti kombó. Műteni is alig kellett hozzá...
Csak a netbookokkal nem lehet megcsinálni, illetve ugye a laposokkal, amiben nincs odd, bár ez utóbbi kategória jelenleg még szerencsére kevés szereplővel bír.

[ Szerkesztve ]

(#42) ledgeri válasza Chaser (#36) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha erről bárki bármit tudna előre, a tőzsdén ő lenne az egyik nagy hal...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#43) gordonfreemN válasza Recon666 (#2) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Mit jelent a kepben a DG?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#44) Begi válasza ledgeri (#42) üzenetére


Begi
senior tag

Azért annyi sejthető, hogy idővel ez vagy egy ennél fejlettebb technológia lesz a jövő.
Amig ki nem dolgoznak olcsóbb gyártási módszereket, addig nagyon az árak sem fognak csökkeni. Illetve amig a kereslet meg nem nő annyira hogy érdemes legyen ezzel foglalkozni.
Ha majd minden új notit SSD-vel kezdenek el kinálni, akkor talán elindul valami.
Addig (fél év? egy év?) nem igazán lesz jóárasitott SSD.
Persze ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#45) rudi válasza Chaser (#36) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem itt még nem lehet tippelni. Az adatbiztonság szempontjából már nagyon a határon vagyunk csíkszélességben, de annyi mindenféle biztosító és hibajavító algoritmus van, ami eddig procierő híján nem működött, hogy akármikor jöhet valami áttörés, ami tovább engedi a dolgot. Mindenesetre én személyesen a 120 GB-nál nagyobb SSD-k értelmét nem látom. Adattárolásra túl drága ez a technológia, rendszernek és aktív használatú cuccoknak meg 99,9%-ban elég a 120 GB.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#46) FPéter


FPéter
aktív tag

Dell Latitude E4310-ben kicseréltem az 500 gigás vinyót egy 256 gigás Samsung 470-re, mindenkinek csak ajánlani tudom. Sokkal hűvösebb a gép, alig megy a ventillátor, az akkuidő nőtt kb. 45 perccel. Eddig is gyors volt a gép, de most aztán tényleg minden azonnal történik.

(#47) strike-force


strike-force
őstag

A várható sebességnövekedéssel kapcsolatban: én meg voltam elégedve akkor is, amikor 160-as barracudáról (7200.9) 160-as velociraptorra váltottam.

Az SSD-vel egyelőre várok egy kicsit. ;)

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#48) Sub-ZeRo válasza gordonfreemN (#43) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Desktop szépségversenyt nyert és az az ikon jelzi.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#49) samu74


samu74
addikt

Jó a cikk.
Az elérési időhöz annyit,hogy a lelakott windows is ugyanolyan pikk-pakk működik ssd-n mintha tegnap telepítettem volna...Na ez vinyónál nagyon nem így van.

-----------

(#50) Faterkam


Faterkam
addikt

"SSD beütemezése a gyakorlatban” ez nem beüzemelése akart lenni?

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Milyen SSD-t vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.