Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért az látszik, hogy nagyrészt nem hardveres gondok vannak (és annak a 25%-nak + a gyakran kell tölteninek is jó része javítható).
Sokat dobna a dolgokon, ha legalábbis security szinten tovább lennének támogatva a telefonok.

Mutogatni való hater díszpinty

(#2) ughhh


ughhh
senior tag

Az iphone 6s naprakész, eredeti akkuval jó érzi magát napi használatban 6,5 éve
A lefosott android szarok miatt van ez a statisztika.

(#3) hcl válasza ughhh (#2) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, és főleg a gagyi hardverre építettek miatt. S Androidon egyre kevésbé tudod megtenni azt is, hogy official 3rd party ROM-ot (Lineage) teszel, mert már alig van valamire.
Nekem is ezért van SE 2016 :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#4) KTTech válasza ughhh (#2) üzenetére


KTTech
veterán

Több, mint 5 éve használom a naprakész androidos telefonomat, eredeti akkuval és még mindig 4 órányi SoT-t tud. Viszont az iphone-os ismeröseim abban a pillanatban cserélnek, ahogy kijön az új... még sorban is állnak érte.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#5) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Épp nemrég volt teszt a Fairphone-ról, ami egy szép és jó ötlet, csak magyar pénzre átszámolva istentelen drága. Kb. egy 2020-as A52 5G tudása, közel százezres "bio-felárral", nem beszélve a tartozékokról (10 ezres fólia, 15 ezres tok, stb.) [link]

Szívesen megvenném és támogatnám a környezetvédelmet, de én is pénzből élek. Jelenleg annyit tudok tenni, hogy új mobil vásárlásakor a régit eladom (ha működik) vagy leadom hulladékgyűjtésen (ha nem működik).

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#6) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1. 5-6évig is bírHATNÁ egy mobil, ha a szoftveres környezetet nem hajszolnák őrült módjára = nem lenne bloatware-el telef.sva minden webes tartalom és felejtetnének el mindenféle optimalizációt az appok gyártói.

Nagyon érdekes, az sgs2-m az első két évében TÖKÉLETES pörgős telefon volt, nulla akadással böngészés, emailezés, cset és navigáció közben. Ma pont ugyanezek a funkciók miért teljesen reménytelenek azon a vason?? És még akkit is 20sec volt cserélni benne (cseréltem is, 3 tartalék kínai akksi volt a "powerbank")

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7) kalmani válasza ughhh (#2) üzenetére


kalmani
tag

7 éve vettem egy Androidos csúcsmodellt. Gond nélkül működik a gyári akkumulátorával.

(#8) t72killer válasza bollokcs80 (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Semmi értelme, pont a gyenge vason vérzik el az egész. A kicsi széria miatt meg hiába a marketing szerinti előnyök, mégis nagyobb lesz a környezeti lábnyom, mint akár a nevezett a52 5g esetén.

Maga az árazás is tükrözi a környezeti lábnyomot: valaki abból a pénzből valahol profitál és elkölti - ha "környezetbarát", akkor két lítiumhegy, ligniten futó Teslára, ha meg csak akkor zöld, amikor mások nézik, egy motoros yachtra.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#9) joey04


joey04
titán

Csak 10% adja el a régi készüléket? Számomra ez meglepő.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Ez az emberekkel is pont így van. A leginkább környezetbarát ember a meg sem született ember.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#11) bollokcs80 válasza t72killer (#8) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Jogos, amit írsz. Mondjuk nyugati zsebnek valószínűleg nem olyan drága és jó a támogatása. Bár az utóbbi időben a Samsung is komolyan veszi ezt, úgyhogy pl egy A52 is használható 3-4 évig akár.

B.Cs.

(#12) bollokcs80 válasza joey04 (#9) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Sokan nem vesződnek vele, megy a gyereknek, anyósnak, vagy a fiókba. Én sohasem tartogattam, ami bejött belőle, azt beleforgattam az új árába. Egyedül az ős-3310 van elrakva emlékbe, eredeti dobozában, tartozékokkal garanciajeggyel. Ő volt az első. :))

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#13) joey04 válasza bollokcs80 (#12) üzenetére


joey04
titán

Én sohasem tartogattam, ami bejött belőle, azt beleforgattam az új árába.

+1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) t72killer válasza bollokcs80 (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

6évig használtam az s7edge-emet, amiből a 4.év végén kapta az utsó frissítést. Ez teljesen okés sztem.

A baj az, hogy az ALAPműveletek rendszerigénye nő. Az egykori flagship még épp eldöcög szerencsére, de sokmillió ex középteló már nem.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#15) Brett001 válasza ughhh (#2) üzenetére


Brett001
aktív tag

A 2018 végén vásárolt LG V30-am mai napig jól használható. Pedig akkor már kb. 1 éves típus volt (valamikor 2017 végén jelent meg). Amúgy tök mindegy, hogy Apple vagy bármilyen Androidos teló, elég elolvasni itt a fórumon az új telefonos teszteket, és teli van az olyan hozzászólással, hogy "már rendeltem is meg", "ez lesz az új telóm" stb. Pedig az előzője volt kb. 1-1,5 éves. Ez a trend. Mindig mindenből a legújabb kell a slepnek. Csak tudnám miért? :U Mert 0,5 mp-el hamarabb tölt be egy alkalmazás?...én 2015-ben vettem az első okostelómat egy LG G3-at utána meg a V30 at...eddig 2 okostelóm volt. El lehet vele lenni. Ha lesz valami nagyobb nyűgje lecserélem. Sokan sportot csinálnak abból, ha valami új megjeleni neki az rögtön kell.

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#16) #16939776


#16939776
törölt tag

Maga a kutatás is azt mutatja hogy szerteágazó a probléma, nincs egyértelmű megoldás.

Amúgy ha elhinném, azt hogy az 56% otthon gyűjtögeti a elhasznált telefonjait, akkor erre az erős érzelmi kötődésre alapozva, lehetne "telefon temetőket" nyitni valamilyen online aktivitáshoz kötve, aztán szétbontani ezeket szabályosan, és újrahasznosít..
Amúgy ez azt is jelentheti, hogy nem bízik meg az újonnan vásárolt telefonban, hamár a visszafelé menekülés lehetőségét nem engedi el.
Ki lehetne ezeket aknázni megfelelő marketinggel..

Amúgy nyomógombosat használok telefonálásra ;] megy egy felújított 6s-t minden másra.

[ Szerkesztve ]

(#17) Tikakukac


Tikakukac
titán

A címbeli kérdésre a válasz: mert jellemzően leesik, törik a kijelző és gazdasági totálkár megcsináltatni rendesen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#18) Major Lion válasza KTTech (#4) üzenetére


Major Lion
senior tag

hat persze.. es azert valtanak mert megtehetik vagy azert mer elromlott? :U

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#19) Major Lion válasza joey04 (#9) üzenetére


Major Lion
senior tag

Nalunk altalaban csaladon belul gazdara lelnek a telefonok..

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#20) kurta9999


kurta9999
tag

Anno majdnem 5 évig kibírta a kezembe egy Xperia ZR, aztán már a cserélt displayt nem volt kedvem (se értelme) kicserélni megint, inkább kicseréltem egy LG G6-ra amit meg azért fog kellenem váltani (lassan ezis 3.5 éves), mert írtó lassú. Mindenesetre ez az LG eddig nagyon strapabíró, van, hogy napi renden leejtem. :DD

Lassuláson meg nincs mit csodálkozni, weboldalak is ahogy nőnek, telivágva mindenféle scriptel, szép animációl, mindenféle díszétések, felesleges marhaságok... Mostani csúcsmodellek is megnézem, mit fognak produkálni 4-5 éven belül.

Örülnék, ha nem lennne ekkora divat ez a tepsizés, nincsenek kis kezeim, de 6.7-es telefonok, kicsit vicces. Azt az emberek 90%-a nem éri át kényelmesen egykézzel...

(#21) KTTech válasza Major Lion (#18) üzenetére


KTTech
veterán

Mert megtehetik (meg ha nem, akkor is). Egyszerűen kell nekik a legfrissebb... mert az a jó. De hogy miért, arról általában hallgatnak.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22) totron válasza ughhh (#2) üzenetére


totron
addikt

Mi a töknek kapta meg a 6s a naprakészséget, ha egyattamerő kiheréltség? Semmi nem megy az új feature-kből. Az eredeti akksival kuriózum vagy.

(#23) Shin Chen válasza Tikakukac (#17) üzenetére


Shin Chen
tag

Eddig az összes telefonomat így kellett cserélni. Legtöbb androidos volt, de régebben volt egy i4-es es most egy i6-om.
Az androidos telefonoknál egy ideig játszottam a kijelző cserével törés után, aztán most már "nem áldozom ilyesmire az időmet" kategóriába esik. Kicseréltetni szervizben pedig tényleg gazdasági totálkár.
Egy törött telefon értéke kb nullázódik, és még el se lehet ajándékozni :(

#22totron
Sima i6-ban cseréltem aksit, mert az eredeti zárlatos lett(random kikapcsolt).
Na most cseréltettem benne aksit, és a rendszer szerint az új akku alapból 60%-os :Y
Vagy szoftveresen van valami galiba, vagy egy szar aksit raktak bele a csere áráért :F

[ Szerkesztve ]

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#24) vakablak93


vakablak93
őstag

Érdekes cikk, én ahogy látom az emberek nem adják el a régit mert azzal 5 percet foglalkozni is kéne amíg csinál egy hirdetést....
A másik hogy ha nincs baja akkor is cserél a hűségidő végén mert menőbb az új....
Valamint túl drága az összetört telefont javíttatni, és valljuk be elég sok összetörik.....
A következő a divatmajom, aki évente cseréli, mert látott valami hülyét youtubeon, aki azt mondta annyival jobb az újban a kamera hogy le kell cserélni. Ezután jön a kedvencem, hogy nem tudja utána használni az új funkciót. Ilyenkor szoktam a falnak menni.... :W

A magam részéről akkor cserélek mikor már nem viselem el az akadásokat laggokat stb.
Nem tudom hogy a jelenlegi telefonom meddig fogja húzni, de ahogy látom a külömböző telefonokon az ismerősök köreiben ez már kb nem is a hardvertől függ hanem hogy az adott gyártó mennyire igénytelen a szoftverrel kapcsolatban.
Egyre többet látom hogy sokszorosan erősebb hardverrel is már újonnan dadog egy telefon. Ez azért eléggé ösztönző a lecserélésére, ha valakit ez zavar.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#25) totron válasza Tikakukac (#17) üzenetére


totron
addikt

Vagy mert a még nem 1 éves telefonomnál már látom az akksi végét? Igaz, hogy nem felsőkategória, de 1 éven belül ne lássam már az életciklusának a végét. Mégis látom, pedig ügyeltem, figyeltem rá.

(#24) vakablak93, mindig is nagyságrendekkel fancy-bbnak éreztem egy szerényebb hardveres specifikációt dadogásmentesen, mint egy eleresztettet dadogással. Előbbinél ugyanis legalább nyomokban fellelhető - és most figyeljünk - amit úgy nevezünk: optimalizálás.

[ Szerkesztve ]

(#26) Tikakukac válasza ughhh (#2) üzenetére


Tikakukac
titán

Íííí mekkorát hozott a magyar fiú :DDD

Akkor álljon itt az én statisztikám. Gyári akkus iphone 5 esetben lehetséges:
vagy annyira fiatal, hogy nyilván nincs még baja
vagy már gariban úgyis lett cserélve
vagy garin kívül lett cserélve és valamiért ki lett fizetve a gyári javítás ára
vagy totál nem érdekel az akkuidő
vagy felpuffadva áll a céges stockon és még nem dobtam ki

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27) Tikakukac válasza totron (#25) üzenetére


Tikakukac
titán

Passzolom, nem tudom. Nekem is volt olyan notim, amiben 1 hónap után akkucsere volt, telóból a céges flottában is megesett már párszor. Ez ilyen buli, hibátlan dolog nincs. De rendesen használva és töltve az elég erős, ha 1 év után kezd kapufa lenni az akku.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#28) akaido válasza ughhh (#2) üzenetére


akaido
addikt

Huawei P6 2015 óta működik nálam, ma már tartalék telefonként.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#29) hcl válasza t72killer (#8) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Semmi értelme, pont a gyenge vason vérzik el az egész. "
De egy csomó usernek pont nem kell semmi feature update. Viszont securitynek nagyon is lenne értelme.

@vakablak93 : Másik kedvenc amikor nem adja el, mert nem akar foglalkozni vele, de sír, hogy nincs pénze :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) akaido válasza bollokcs80 (#5) üzenetére


akaido
addikt

Azt szívesen vettem volna én is, de a kb. 500 € nekem sokk egy telefonért.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#31) btprg válasza Tikakukac (#17) üzenetére


btprg
senior tag

Hát igen...

Egy Nokia 6310 esetén például minden darabka külön cserélhető, és az egész aránylag nehezen törik össze. Az újaknál az érzékeny érintőképernyő és az amúgy csodálatos miniatűrizálás miatt ha megsérül akkor kuka.

Akku probléma: szerintem a túl erős töltők nagyban rontják az élettartamot. Xiaomi Redmi 7 van, kb. 2,5 éves, és érezhetően nem romlott az egy töltéssel használható idő az elejétől kezdve. Viszont mindig egy Microsoft Lumia telefonhoz adott 5V 0,85A-es töltővel töltöm, a gyári 5V 2A-est elő se vettem. Este rádugva tök mindegy, reggelre úgyis fel lesz töltve.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#32) vakablak93 válasza hcl (#29) üzenetére


vakablak93
őstag

+1, engem sem érdekelne az új rendszer mert kb évek alatt ennyi maradt meg hogy bejött kb egy fekete téma de azért cserébe a régi telefonom belassult tőle....
De nem volt lehetőség a rwgin maradni :(

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#33) TomMusic


TomMusic
őstag

2016-os OnePlus 3-at még 2018-ban vettem használtan 60k-ért. Mai napig tökéletesen működik. Kicsit gyorsabban merül, de bőven használható. Navigáció, fényképezés (gyönyörű képeket csinál!), webezés, csevegő progik, stb..
Mondjuk pár hónapja 2 méterről pofával leesett padlóra. Az a kijelzőcsere 30k-ba fájt, de inkább mint ennek többszöröséért lecserélni.
Még egy jópár évig használni akarom. :K
Előtte pedig 2013-tól (2018 végéig) használtam egy Samsung Galaxy Ace 2-t. Sajnos a végén azt már tölteni se nagyon lehetett, és nem támogatta semmi.
Végülis ehhez képest a OnePlus sokkal jobban bírja.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#34) tomazin


tomazin
veterán

Nekem az akksin verzett el az utolso 2-3 telefonom. Es hiaba csereled akar eredetire is retek dragan, kb fel ev es megint nem bir ki egy napot.

(#35) hcl válasza tomazin (#34) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért az fura. iPhone SE 2016 utángyártott akkuval simán tudja a gyári üzemidőt (tavaly cseréltem). Anyám 5s-e is.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#36) Alex91 válasza joey04 (#9) üzenetére


Alex91
félisten

Gondolom mert nem mindenki felso kategorias telefonnal szaladgal... Egy par eves, elavult, leharcolt also-kozep kategorias telefont valoban nem sok ertelme arulni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#37) joey04 válasza Alex91 (#36) üzenetére


joey04
titán

Leharcoltat nem. Vigyázzon rá. Ha meg nincs pémze drága telefonra, vagy csak nem akar rá sokat költeni, akkor alacsonyabb áron vesz újat, abba betolni az alacsonyabb áron eladott régit szintén hasznos. Persze a felmérés szerint sokan nem így gondolják. Elfogadom, csak nekem fura.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#38) t72killer válasza totron (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az igencsak fura. 6.éve nyúzott s7e-m még mindíg tud 4-5óra SOT-ot az eredeti akksijával.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39) Tikakukac válasza Alex91 (#36) üzenetére


Tikakukac
titán

Bármit eladsz, legyen olyan az ára. Ennyi a titok. Anyám telóját 1 nap alatt adtam el úgy, hogy majdnem magamtól engedtem az árból, met túlárazottnak tűnt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#40) #54625216 válasza hcl (#29) üzenetére


#54625216
törölt tag

Nem az új feature a probléma, hanem hogy az appok jelentős részét maguk a fejlesztők nem támogatják a régebbi rendszereken. Azaz hiába bírja még a vas, ha a fícsörök fogyatkoznak alatta.
Jó példa erre a Skype. Anyukámnak volt egy használtan vett iPad 2-ese, 9-es iOS futott rajta és évekig mindent tudott, ami kellett neki. Aztán egyszer csak a Skype nem indult el, mert kötelező a frissítés, de azt már 9-esre nem adták ki.

(#41) vakablak93 válasza Alex91 (#36) üzenetére


vakablak93
őstag

Én a 3 éves alsóközepkategóriás döglött jack csatis telóimat is kivétel nélkül mindig eladtam.
Megnéztem ki menyiért árul hasonló állapotút és alálőttem. Ha csak aprópénz akkor is pénz, nem értem mire jó egy csomó nem használt vagy egyéb módon kacattá-porfogó lommá vedlett cuccot megtartani? :F
Eleve ha valaki megveszi akkor a cucc még működni, szolgálni fog valakit, azaz a számomra nem hasznos cucc másnak az.
Szerintem már csak ezzel is lehetne spórolni ha keveset is.
Vagy en vagyok hülye :F

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#42) hcl válasza Alex91 (#36) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Simán megveszik. Syxalag S2-t pár nap volt eladni tavaly...

@kpbendeguz : Android 7-es a tartalék telefon, meg a tabletem is, és a legtöbb dolog, amit használok rajta, az működött rajta még tavaly. Aki meg fizetni akar telóval, az meg úgysem ilyen régi eszközöket használ.

@vakablak93 : Azaz, rám is mindig furcsán néznek ezekért :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#43) mehmet


mehmet
csendes tag

Előző Nexus 6 (céges telefon érkezett helyette) még ma is csodálatosan szolgál ki Spotify-al és webrádióval. Nem is értem meg azokat akik analog rádióznak... Hallgasd meg egyszer - akár autóban is - a webrádiót. Óriási a különbség.
Tudtad, hogy van Activity alkalmazás is telefonra?
Szuperűl működik ez IS az otthoni Wifin.

【ツ】

(#44) totron válasza vakablak93 (#41) üzenetére


totron
addikt

Van, aki érzelmileg kötődik, az eladási ár meg aprónak tűnik, alatta marad a szerzett eszmei értéknek, na meg az újonnani ár kicsengetésének emléke is ott lebeg.

(#45) #54625216


#54625216
törölt tag

Jellemzően az autó, tv, stb. műfajokban is ugyanaz a három meghatározó vásárlói szokás van:
- aki 5-10 évente vesz egy vadi újat, aztán a végletekig leamortizálja
- aki 1-2 évente még jó áron túl ad rajta és újra cseréli, így évente nagyjából fix upgrade áron szinten tartja
- aki rögtön a legújabbra cserél akár úgy is, hogy bukik rajta

Amikor tehát azt nézzük, hogy milyen gyakran cserélnek az emberek, akkor azt is jó lenne tudni, hogy ki milyen konstrukcióban cserél, mert az is egy legitim stratégia, hogy az elad-vásárol technikával mindig az aktuális csúcsmodellel rohangászik, de évi 50 ezernél nem költ rá többet, meg az is, aki egyszer vesz 300 ezerért és 6 évig használja, mert valójában ő is ugyanannyit fizet a végén.
Továbbá léteznek szolgáltatók vagy forgalmazók általi kedvezményes cserék is, amikor 3 év múlva szerződés hosszabbítással jóformán ingyen cserélhetsz készüléket vagy megújuló lízing konstrukciók, stb.
Tehát attól, mert valaki folyamatosan cseréli a készülékeit még nem feltétlenül konzumidióta lúzer, csak más módon intézi a beszerzéseit.
(Én mondjuk a "ritkán veszek és sokáig használom" kategóriába tartozom, de az ismeretségi körömben sokan vannak, akik folyton cserélnek, viszont egy sincs, aki izomból veszi az újat és nem az előző készülék árát egészíti ki.)

(#46) ughhh válasza totron (#22) üzenetére


ughhh
senior tag

Gmail, signal, etc... megy, mi a hiba?

(#47) efi99


efi99
senior tag

Kérdező: - Miért cserélte le a telefonját?
5%: - Nem tudom...
WTF? Ha valakinek nincs motivációja lecserélni, akkor még is hogyan jut el a pénztárig?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#48) vakablak93 válasza totron (#44) üzenetére


vakablak93
őstag

Ezt a csajoknál igen...De a többiek? Szerintem csak túl lusták hogy megcsináljanak egy hirdetést egy appban amit leszednek, 5 perc az egész, de ha kiderül hogy fel kéne adni a postán ami további 5 perc, akkor inkább "ottrohaggyonmegg"...
:U

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#49) #54625216 válasza hcl (#42) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Android 7-es a tartalék telefon, meg a tabletem is, és a legtöbb dolog, amit használok rajta, az működött rajta még tavaly."

Szerencsés vagy.
Most karácsonykor rokon gyereknek vettünk egy "harry potter varázspálcát", ami gyakorlatilag egy bluetooth távirányító gyorsulás szenzorral. Kell hozzá tablet vagy laptop és az appon belül lehet vele "varázsolni", azaz különböző gesztusokkal vezérelni a játékokat, illetve egy Strach szerű fejlesztő környezetben a gyerkőc saját appokat is tud készíteni.
Van a háztartásukban 3 tablet, 1 laptop és 1 asztali PC.
A 3 tabletből 1 nem támogatja a szükséges bluetooth szabványt, 1-en az Androit verzió túl régi, 1-re meg csak simán nem települ Google Play-ből, mert "nem telejesíti a hardver követelményeket" (bármit is értsenek ez alatt).
Erre vettünk a laptophoz (vagy a PC-hez) usb-bluetooth dongle-t, de a szoftver ezekre sem települ, mert kiderült, hogy Vista van rajtuk és csak a játék miatt nem akarták újrahúzni a gépet :W .
Ugyanez a "varázspálca" egy 2012-es iPad-on pöccre működik.

Hasonló élményem volt régi droidos cuccok vs. wifi-s mikroszkóp, drón, biztonsági kamera témában is. Egyszerűen hiába bírná a hardver, a szoftver egy adott verzió alatt nem támogatja az OS-t, így fel sem települ vagy ha rápatkolod, nem indul el, nem csatlakozik az eszközhöz, stb. iOS alatt meg vígan működik 6 éves cuccal is, de ugye egy ponton túl ott is elengedik a régi verziókat és ha a hardver már nem kapja meg a frissítést, akkor így jártál.

(#50) hcl válasza #54625216 (#49) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"1-re meg csak simán nem települ Google Play-ből, mert "nem telejesíti a hardver követelményeket" "
Leszeded az APK-t, és helyből telepítéssel megpróbálod. Hivatalosan a Jófosás sem megy Android 7-en, amúgy igen.
De amúgy ezek nem mondanak semmit. Milyen droid verzió, stb.
A Win Vistát is el kéne már felejteni... vannak azért olyan esetek, amikkel már tényleg nem érdemes foglalkozni, de azért egy 5-6 éves hardver még bőven használható szokott lenni alapfeladatokra.

"1 nem támogatja a szükséges bluetooth szabványt"
Milyen BT kell egy ilyen cucchoz? :D LOL. 2.0 a legtöbb esetben elég.
(Amúgy OTG kábellel a BT vevő a tabletbe?)

Amúgy ja, a Nexus7 2012-mre még valaki tavaly is csinált olyan unofficial Lineage-t, amiben latest security update-k vannak :D

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.