Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) carr


carr
őstag

Janurárba (-ba, -be; -ban, -ben) ???? :O

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#2) depmod válasza carr (#1) üzenetére


depmod
senior tag

-BAN, -BEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :Y :Y :Y

Elszomorító, hogy már újságírók sem képesek ennyire alap helyesírási szabályokkal megbírkózni. :W

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#3) marcias


marcias
őstag

És microsoft??? Esetleg nagybetűvel... Ezt így ne... főleg ne a címben. :(

Steam: marcias88

(#4) mephi666 válasza marcias (#3) üzenetére


mephi666
nagyúr

szerintem a m$ nem érdemli meg a nagybetűt, erre célzott a szerző :) (és valahol igaza is van...)

amúgy, hogy a cikk tartalmához is érkezzen hozzászólás: nem rossz szám, hogy a válság közepén ennyien vettek xbox360-at... pl 576shopban egy 5össel olcsóbb, mint pl a wii...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5) Jander válasza marcias (#3) üzenetére


Jander
senior tag

Nahát srácok szörnyűek vagytok :)

A normális hangnemben közölt javításokat köszönöm, javítom utólag mindet.

Apropó depmod: nem vagyok hivatásos újságíró, egy egyszerű játékos vagyok, aki veszi a fáradtságot, és egy ingyenes híroldalon, hobbiból hírezik más játékosoknak. Megértem, hogy esetleg nem tetszik ha hibát látsz egy cikkben, de ezt lehet mindenféle máshogy is közölni ugyebár, napi 15 cikk között megesik, hogy elütök valamit, és az ellenőrző sem szűri ki.

[ Szerkesztve ]

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#6) depmod válasza Jander (#5) üzenetére


depmod
senior tag

Én azt megértem, hogy sok leütés között beakad néha a billentyű, de megírás után azért érdemes egyszer átolvasni az írást.
A gépi ellenőrzést meg hagyd meg másnak, az szarra sem jó, angolra találták ki, nem a rohadtul bonyolult magyar nyelvezet javítgatására.
A baj az, hogy egyre több helyen lehet ilyen hibákat látni, nem cak itt a PH!-n, és habár én nem vagyok bölcsész, nagyon irritálnak a hibák.
Lehet, hogy velem van a probléma, nem tudom.

Jó pont, hogy nem vagy újságíró, még egy jó pont, hogy információt szolgáltatsz minékünk. :C

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#7) Vincent_


Vincent_
aktív tag

"16 filmmet néznek" :O

Rohamosan zuhan a PH!-s cikkek színvonala..... :(((

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#8) nrgia


nrgia
őstag

:)) Imádom a dobozomat!!! :))

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#9) Jander válasza Vincent_ (#7) üzenetére


Jander
senior tag

Addig nem írok erre semmit amíg el nem mondod, hogy cinikus megjegyzés volt, vagy sem.

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#10) Vincent_ válasza Jander (#9) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Olvasd vissza az engem megelőző hozzászólásokat, és döntsd el magad.

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#11) Jander válasza Vincent_ (#10) üzenetére


Jander
senior tag

Ne haragudj de én már semmit se tudok, és nem akarok senki megbántani, hogy rosszul reagálok le egy hozzászólást. Én úgy értelmeztem, hogy a cinizmus szól belőled.

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#12) depmod válasza Jander (#11) üzenetére


depmod
senior tag

Az lehet a probléma, hogy ha már ír valaki, akkor azt tegye helyesen.

Írni egy cikket felelősséggel jár, ne tanítsd rosszra eme ország polgárait (akik nagy átlagban amúgy is elég siralmas nyelvtani~ és beszédkészséggel rendelkeznek :U ).

Végül is mit vár az ember, ha már az esti hírműsorokban is hemzsegnek a nyelvtani hibák.
Köszönhető mindez szánalmas általános iskolai képzésünk liberalizációjának.
Ide jutottunk, sajnos.

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#13) bwoay


bwoay
nagyúr

haGGYátok, gyerök még!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14) Jander válasza depmod (#12) üzenetére


Jander
senior tag

Én azt gondolom, hogy mindent megteszek ami Tőlem telik, és ezt látom a többieken is. Ezért nem kap senki pénzt itt, és legtöbbször munkahelyen sunnyogva hírezünk, mások szórakoztatására. Becsúsznak hibák, ez elkerülhetetlen.

Ez nem újság itt nincs lektor, meg korrektúra. Itt egy az egyben megkapjátok amit ír valaki, és utána természetesen belejavítunk ha kell. Ha az újságnál is ez lenne kíváncsi lennék mit szólnátok a Népszabadsághoz.

Nem azt mondom, hogy ne írjátok le, ha esetleg elütök valamit. Sőt megköszönöm, mert ha már (nem egyszer) több száz ember elolvassa a cikket, ne legyen benne égbekiáltó baki. De a helyreigazítást lehet kulturáltan is.

Leírok egyet mire gondolok, és utána nézzétek meg az itteni első 1-2 hozzászólást:

"Benne hagytál egy rossz ragot: januárba, javítsd kérlek mert így túl feltűnő!"

[Sőt a "kérlek"-et is kihagyhatjátok ha nyomatékosítani szeretnétek.]

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#15) bwoay válasza Jander (#14) üzenetére


bwoay
nagyúr

ezt a problémát nem itt és nem így fogjuk/tudjuk megoldani.
igazság szerint nem tartozik rájuk, hogy ki milyen körülmények között írta meg a cikket,
miután elvállaltuk a címlapos hírek publikálását.
te is tudod, hogy a következő cikknél nem azok jönnek majd kötözködni,
akiknek most előadtad a kérésed :) tehát ez így szélmalomharc.
találkozunk a fórumban, úgyis akartam írni az időzítések miatt.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#16) depmod válasza Jander (#14) üzenetére


depmod
senior tag

Én nem haragszom, csak az a véleményem, ha már kiadsz valami munkát a kezeid közül, az téged jellemez.

Én azért lettem mérges, mert azt hittem, hogy valaki hivatásos vétett ilyen hibát.
Semmi bajom veled, még tisztellek is azért, mert ingyen teszed.
És a reakciód is nagyon emberi volt.

Talán jobban fogsz ügyelni rá legközelebb, és a sok analfabéta nem a rossz példát fogja látni.

Habár, ki tudja, nem igaz? ;)

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#17) depmod


depmod
senior tag

Amúgy ti, nem hivatásos újságírók, honnan dolgoztok?
Ellenőrzitek a hitelességet, satöbbi?

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#18) marcias


marcias
őstag

Ez egy újabb eset arra, amiről már korábban is beszéltünk, és itt nem a cikkírót akarom leoltani, mert jórészt nem ő tehet róla - nincsen eléggé elkülönítve, hogy melyek hivatalos GAMEPOD írások, és melyek logout-szerű, játékos tollából származó darabok! A hozzászólók többsége pont azért van kiakadva, mert PH minőséget vár egy közönséges olvasó bejegyzéséből! Amíg valahogyan ez nem lesz megoldva, az ehhez hasonló esetek elő fognak fordulni, ami kellemetlen a cikkírónak, az olvasónak, és nem tesz jót a GAMEPOD hírnevének sem!

Steam: marcias88

(#19) marcias válasza marcias (#18) üzenetére


marcias
őstag

Zsocccc, ez neked (is) szól, de abszolút no offense. ;)

Steam: marcias88

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.