Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alevan


alevan
őstag

Jó ezközök, de még mindig nem az én péztárcámhoz mérve.

Viszont nagyon örülhettek az Apple sajtótájékoztatójának, nagyon vicces volt, ahogy pl. a cerkát felvezették (radir, 1 éves üzemidő) :DDD

Aktív hűtés kicsit furi, így a Surface és a Book között.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#2) Blyan


Blyan
félisten

A Book az érdekesebb... :) :K

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#3) Воланд


Воланд
titán

felbontas: 2763 x 1824

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4) Aladaar


Aladaar
tag

A pontos felbontásról nem adtak információt:
"3:2 képarányú kijelző", "5 millió képpont kerül"
Ez alapján kb. 1825*2738 a felbontása.
Szívesen.

(#5) nexwo


nexwo
őstag

Kíváncsi vagyok mennyire bírja a strapát, továbbá mennyire jó a hűtése, főleg hogy nVidia is társul hozzá.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#6) alevan válasza nexwo (#5) üzenetére


alevan
őstag

Az a Surface Book, nem a Surface Pro.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#7) Duree


Duree
veterán

Nagyot durrantott a Microsoft,lesz félnivalója az Apple-nak.Kicsit elverik a port a Macbook air-en.

duree54

(#8) nexwo válasza alevan (#6) üzenetére


nexwo
őstag

Bocsi, elnéztem a fórumot!

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#9) alevan válasza Duree (#7) üzenetére


alevan
őstag

A Macbook Air-nek nagyobb a brandértéke. Nem fognak rajta semmit verni, inkább a többi gyártótól vesz el kuncsaftokat.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#10) Blyan válasza alevan (#9) üzenetére


Blyan
félisten

Nem mintha az MBAir meg a Surface ugyanabban a szegmensben játszana... Árban lehet, de amúgy nem igazán alternatívái egymásnak.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#11) Szergely83


Szergely83
tag

Nagyon brutális. 1024-es nyomásérzékenységgel inkább ezt veszem asszonynak, mint egy 13-as Cintiq-t (és még én is jól járok vele ;] )

(#12) hallador


hallador
addikt

Szerintem ezzel a MIcrosoft visszatért végre a legendás hardver tervezők közé, utoljára 2000-es évek elején voltak ennyire vonzóak a Microsoft hardverek. 10 évig aludtak, de most ismét felébredtek végre.

[link]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#13) weiss


weiss
addikt

Ilyen árak mellé adhattak volna valami alap ofiszt ajándéknak.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#14) hallador válasza weiss (#13) üzenetére


hallador
addikt

A Microsoft számára az Office az egyik leghatékonyabb bevételi forrás. Szerintem amit adhatnak valamilyen online 365 előfizetés 1 éves ingyenes használattal, ami azért sokkal több a semminél, szerintem azt fognak adni hozzá. Hülye lenne, ha ezt az előnyét nem használná fel a Microsoft a kész számítógépei esetén.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#15) Tin válasza hallador (#12) üzenetére


Tin
veterán

ahogy mondod, az apple-nél valószínű ma este félrenyelték a kávét...

a microsoft igazán tarolt, öröm volt nézni, és tényleg sikerült nekik durrantani valamit. nem is tudom, volt olyan, amiben nem mosták le az apple-t? speckóban, akármiben?

de tényleg... még mindig röhögök. még a toll is ingyenes...

[ Szerkesztve ]

(#16) alevan válasza weiss (#13) üzenetére


alevan
őstag

Minek? Aki kiköhögi a 2600$-t a fullextrás Book-ért, majd rálök egy LibreOffice-t oszt csá ;]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#17) Bucsi13


Bucsi13
tag

Daywalker feltalálta a cannonlake-t ;]
az a "tippünk szerint i7-7600U" nem egy 6700U akart lenni?

[ Szerkesztve ]

„Everything ends and it's always sad. But everything begins again and it's always happy. Be happy .”

(#18) babkukta


babkukta
senior tag

"az aktív léghűtést borítékolhatjuk." - ez felettébb érdekes :F Egy 8 mm vastag táblába tényleg raknak ventit? Ez kicsit eltér a megszokottaktól, azt hittem megoldják passzív "rendszerrel".
Egyébként pazar kis készülék lett :DDD

Üdvözlettel, Tibi

(#19) Воланд válasza hallador (#14) üzenetére


Воланд
titán

elorendeles mar el, office nincs mellette, csak hozza lehet adni az egy eves elofizut 100$-ert.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20) Воланд válasza babkukta (#18) üzenetére


Воланд
titán

igen, raknak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21) hallador válasza Воланд (#19) üzenetére


hallador
addikt

Mondjuk szerintem ez hatalmas félrenézés, de ha éreznek annyi potenciált a hardverben, hogy így is megveszik, akkor hihető, hogy így is menni fog.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#22) adamssss


adamssss
veterán

Milyen speckot kapunk az alapkiszerelesben?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#23) #72042496 válasza hallador (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az Office 365 Home öt gépre szól. Gondolom azzal számolnak, hogy a legtöbben úgyis előfizetnek/előfizettek rá, és erre a gépre is azt telepítik majd.

(#24) Tin válasza hallador (#21) üzenetére


Tin
veterán

miért ne vennék?

2x akkora teljesítményű mint a macbook pro, fele olyan nehéz, tovább bírna, és 4 helyett 6 MP-es...

és ha megnézed az árakat, teljesen pariban van vele.

ezen kívül érintőképernyős, használhatod tabletként, és adnak hozzá ingyen tollat.

(#25) Воланд válasza adamssss (#22) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#26) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"a védelmet a legújabb Gorilla Glass üvegre bízták, ami mindössze 0,4 milliméter vastag"
Ami ugyanolyan könnyen törik mint az elődei - S6-on tesztelve...

(#27) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

A harapott Alma most repül ki az Wablakon.

(#28) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Azért az szép gesztus (meg gondolom anyagilag is be fog jönni), hogy a cover működik SP3 -al is. És ha jól gondolom, így lesz Windows Hello is.

@Dr Akula: én egyszer ejtettem le a Surface 2-met, pont az egyik sarkára kb 1,5m-ről. A sarka behorpadt, a üvegből egy ki darab lepattant, de ezen kívül nem lett baja.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#29) Orcsi válasza Воланд (#25) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Ez lenne a proci: Intel® Core™ m3-6Y30 ? és az i5 ami egy százassal több az melyik?

Same shit, different day!

(#30) norti válasza Gusztáv (#28) üzenetére


norti
addikt

Ujjlenyomatolvasóval lesz Hello Pro3-on,kamerával biztosan nem, előbbit mondta is közben.

(#31) adamssss válasza Воланд (#25) üzenetére


adamssss
veterán

Köszönöm. Bakker egy kis ideig reménykedtem, hogy 1100 dollárért már lehet kapni i5 8gb, 256 ssd-t, de sajnos az még plusz 200.
Magyarországon hivatalosan kapható lesz, vagy megint csak szürke import?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#32) Gusztáv válasza norti (#30) üzenetére


Gusztáv
addikt

Én is így gondoltam, nyilván a kamera nem tudja. De akkor is jó lépés, én biztos vennék új covert, ha lenne SP3-am.

Laci

(#33) Воланд válasza adamssss (#31) üzenetére


Воланд
titán

meg nem tudom.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#34) Jeanne d'Arc

Csodaszép gép lett , erős specifikacioval.

[ Szerkesztve ]

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#35) adamssss válasza Воланд (#33) üzenetére


adamssss
veterán

Most tudtam meg hivatalos forrásból, sajnos nem lesz kapható itthon hivatalosan... :(

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#36) Blyan válasza adamssss (#35) üzenetére


Blyan
félisten

Ahogy vártuk... :K

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#37) Воланд válasza adamssss (#35) üzenetére


Воланд
titán

jo, hat az sp3 sem kaphato hivatalosan. nem hivatalosan meg be lehet szerezni magyar szamlaval, magyar type coverrel. ha meg gond van vele, akkor jon a futar erte es viszi a szervizbe.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38) duni84 válasza Szergely83 (#11) üzenetére


duni84
aktív tag

ugyanezt dilemmáztam a sp3-nál is, de azon sem voltak elől dedikált gombok, amik hiányoztak volna. pedig az akku idő összehasonlíthatatlan ;] viszont most akkor book vagy sp4 legyen? :D az fix,h már ma este száraz kenyeret vacsorázunk, aztán majd meglátjuk

#metszéspontok

(#39) Kilobeat válasza adamssss (#35) üzenetére


Kilobeat
tag

Ez egy nagyon nem szimpatikus dolog a Microsofttól.
Ha ezt nem lehet kapni, akkor persze, hogy az almát veszi a nép.

Nem igazán értem ezt a termékpalettát: im3, i5, i7, ugyanabban a házban, ugyanolyan hűtéssel.
Az jó, hogy megmaradtak a profi, erős CPU vonalon, de a legolcsóbbat miért kellett lebutítani?

A 200 dolláros egyedi csatlakozós dokkolójukkal elmehetnetnek a picsába, pláne úgy hogy HDMI helyett 3db MiniDisplay-jel avantgardkodnak!
USB 3.1?
Szerintem túl sokáig verték az 1.1mm-eres háttérvilágításra, és közben a portok tekintetében elment a világ.

Tetszik, kéne, de többet vártam.

Mióta Mac-em volt imádom a Windows-t :p

(#40) bmakszim válasza Bucsi13 (#17) üzenetére


bmakszim
senior tag

i7-6700U sincs, csak 6600U, de az se valószínű, mert a store szerint az i7-es verzióban Iris iGP lesz, ami inkább az i7-6560U/6650U-ra enged következtetni.

(#29) Orcsi:
Az i5 verzióban HD Graphics 520 lesz, ez alapján i5-6200U/6300U lehet benne.

[ Szerkesztve ]

(#41) tothmaxy182 válasza Kilobeat (#39) üzenetére


tothmaxy182
őstag

"Ha ezt nem lehet kapni, akkor persze, hogy az almát veszi a nép."
Milyen nép? Hány százalékos a Mac részesedése? 5-6? (tippelek, lusta vagyok utána nézni) Ezt azért túlzás népnek nevezni. Aki Windowsos gépet akar venni, az úgyis azt vesz, aki meg Mac-et, az azt. Akár lehet kapni itthon, akár nem, úgyis megoldja...

A hírhez: Szuper a cucc, de ennyit nem adnék érte. :) De ez már egyéni probléma. :)

Minden szavam magánvélemény!

(#42) hallador válasza tothmaxy182 (#41) üzenetére


hallador
addikt

Ha kifejezettem a Mac részesedését nézem Magyarországon akkor 1 % alatt van bőve, Európában sincs 2 % felett.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#43) Gusztáv válasza Kilobeat (#39) üzenetére


Gusztáv
addikt

Nem igazán értem mi a gond, displayport-hdmi átalakító sem egy vagyon, plusz displayport kicsit jobb, mint a hdmi, professzionális monitorokon is inkább az van.
Dokkolóból árulnak egy SP3-SP4-hez valót, de bármelyik USB 3.0 dokkolóval működik, ha olyanod van.

Laci

(#44) Kilobeat válasza tothmaxy182 (#41) üzenetére


Kilobeat
tag

A csúcskészülékekre gerjedő vásárlókról beszélek, értelemszerűen, nem azokról akik a 80 ezres Celeronos megoldásokat kereseik. Közülük sokan vannak akik nem akarnak 500 kilómétert utazni, hogy vegyenek egy tabletet, és valami zs-kategóriás webshop szűkös választékából sem szeretnének rendelni, hamár fél millát kicsengetnek. Akinek van rá pénze, annak nincs ideje ilyenekkel foglalkozni.
Úgyhogy de! Fontos, hogy lehet-e kapni.

Mióta Mac-em volt imádom a Windows-t :p

(#45) Kilobeat válasza Gusztáv (#43) üzenetére


Kilobeat
tag

Elég sok TV vel és monitorral találkozok, de nem jellemző.
Az a baj vele, hogy ha 80000huf a gyári dokkoló, akkor ne kelljen már még ezerféle átalakítót lácbakötni.

Mióta Mac-em volt imádom a Windows-t :p

(#46) orbano válasza Kilobeat (#44) üzenetére


orbano
félisten

ez jogos. akinek nem a számítástechnika az élete, és van pénze, az bemegy a boltba és vesz magának valamit. ez elég erősen a többség... én hiába vagyok enthusiast, nekem sem szimpi külföldről venni, ha nem biztosított az itthoni szervizelés.
egyébként ez hogy van surfaceknél? villággarisak, kiszolgálnak itthon, esetleg lehet honosítani, mint Dellnél?

A vér nem válik VAZZE!™

(#47) Gusztáv válasza orbano (#46) üzenetére


Gusztáv
addikt

Nem túl komplikált megrendelni pl cyberport.de-ről (kb 5 perc regisztrálással együtt), cserébe 19% Áfát fizetsz és sokszor van akciós csomag ajánlat. Ha bármi baja van, MS weboldalon bejelented, jön a futár viszi-hozza. Akinek van pénze, azok közül már sokan most is Bécsben intézik a nagyobb vásárlásokat, olcsóbb, sokkal nagyobb a választék.

Laci

(#48) tothmaxy182 válasza Kilobeat (#44) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Oké, legyen, bár nem értek egyet. Akinek van pénze egy ilyen gépre, annak meg sem kottyanik átugrani érte Ausztriába, a határ mellé. Ha van rá 600ezred, és ilyen gépet akarsz, akkor már nehogy az a pár száz kilométer legyen az akadály. Mennyi lesz a benzinköltség 10-15ezer forint?
Nah mindegy. A lényeg, hogy ha valaki emiatt vesz Magyarországon inkább Macbookot, az MS akkor sem fog csődbe menni. Talán túléli annak az 5 embernek az elvesztését. :) Ami meg fontos piac, ott úgyis jelen vannak. 6-800ezres gépek piacán Magyarország nem tényező.

Belegondolva, teljesen logikus, hogy Magyarországon nem szórakoznak a forgalmazással... Persze attól ez még szomorú. :(

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#49) Ed_007 válasza adamssss (#35) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Bakker... akkor ezt sem fogom megvenni. Nem a külföldi beszerzés zavar, hanem az, hogy nem lesz magyar billentyűzet. Nekem kellene. :((

(#50) adamssss válasza Ed_007 (#49) üzenetére


adamssss
veterán

Lehet hozzá magyar billt kapni. A surface3- hoz is lehet.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.