Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pioneer


Pioneer
senior tag

"kellemesen zöld nyomtatott áramköri lap" - mármint úgy értetted undorító libafos színű zöld...

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#2) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

2020-ban azért hagyhatnák már a gigát, és legalább 2.5-es LAN-t rakjanak egy új deszkára!

(#3) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

instant get! 3 monitorkimenet, modern cucc! A színét sose látom, mert gépházban van. Remélem 50 ezer alatt lesz.

(#4) jerry311


jerry311
nagyúr

Érdekes keveréke a múltnak és jelennek.

(#5) thedioda válasza Krugszvele (#3) üzenetére


thedioda
tag

Szerintem 50 ért max használtan 4 év múlva, az x470 es verziója is közel egy 100 as :(

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#6) vaakuum


vaakuum
addikt

Kár, hogy az egyéb asztali lapoknál a memória még mindig keresztben van a proci előtt, nehogy hosszába át lehessen fújni az egészet könnyen. Ezért a konstrukcióért viszont szerintem simán érdemelnek egy nagy pirospontot, szeretném látni ezt az elrendezést minden alaplapnál.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#7) Jesus_Shaves válasza vaakuum (#6) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Ha jobban megnézed, akkor a CPU foglalat és vele a tápcsatik is el vannak forgatva, szóval ha a lefogató furatokat is vitték vele, akkor ugyan ott leszel, csak előnytelenebb helyzetben lesz a blokk a procin (persze csak ha nem a gyárit használod, bár munkaállomásnál feltehetően nem i5 kerül bele).

(#8) .mf válasza Pioneer (#1) üzenetére


.mf
veterán

Nem tudom, mi bajod a zölddel, én szeretem - kellemes retró.
Én a régi lapok barna nyákját jobban utáltam, házba építve sokkal kevésbé látszódtak rajta a fekete tűsorok vagy jumperek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) Reggie0 válasza .mf (#8) üzenetére


Reggie0
félisten

Raadasul a libafosnak teljesen mas szine van...

(#10) Pioneer válasza .mf (#8) üzenetére


Pioneer
senior tag

Barna is kaki színű volt mindig is, meg ez a libafos zöld sem éppen "kellemes" :))

Vannak gyártók akik tudnak igényes alaplapot gyártani munkaállomásokba is pl:

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#11) Pioneer válasza Reggie0 (#9) üzenetére


Pioneer
senior tag

Tévedsz, mert ezen az alaplapon a libafosnak minden árnyalata megtalálható... :DD

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#12) Synthwave válasza Pioneer (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem.

Úgy, hogy kellemesen zöld.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13) Alteran-IT válasza Pioneer (#10) üzenetére


Alteran-IT
őstag

A Gagyibájt meg a normális alaplapok, viccnek is rossz :DDD
Egyébként az ASRock-nak is vannak hasonló alaplapjai, csak szét kell jobban nézni náluk, a zöld színnel meg nem tudom mi bajod van, nekem alaplapoknál ugyan úgy tetszik, mint mondjuk a kék szín, sőt ad egy olyan retro érzést is hiába van a modern technológiával ötvözve.

(#14) Dr. Akula válasza Pioneer (#10) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem volt azzal semmi gond, csak sokaknál az "oldschool" jelző társult hozzá, és a más színű az újdonság varázsát hozta. Már akinek ez egyáltalán számított, most ezeknek gyártják a gémer RGB-ket. De lassan a piros-fekete lesz az új "oldschool", szóval a régi zöld, meg sárga megint újnak fog hatni.

(#15) ted_tris válasza Alteran-IT (#13) üzenetére


ted_tris
tag

Minimum 14 eve hasznalok giga lapokat es rohadt sok gepet raktam veluk ossze masoknak is.
Baromira nem volt gond veluk soha. :U
De legalabb jol megmondtad... :C

#7:
A proci hutokon nem egy iranyban allnak a bordak szal ennek fuss neki megegyszer.

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#16) Alteran-IT válasza ted_tris (#15) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Én is sokat raktam össze, főleg a régebbi időkben, aztán hagytam a picsába, mert a régebbi Gigabyte alaplapok és videokártyák is elég könnyen BGA hibásak lettek a gyenge forrasztási technika miatt, a gyenge alaplapi LAN védelemről meg nem is beszélek, már ha egyáltalán volt, szóval igen, tapasztalat alapján mondtam, azóta meg nem rakok össze egy gépet sem gagyibájt alaplapokkal, ugyanis nem érdekel, hogy mi van velük, anno elbaszták, így jártak nálam, azóta szinte csak MSI és ASRock alaplapokkal dolgozok, azokkal szinte sosincs semmi baj, főleg nem hasonló.

(#17) dagonya


dagonya
aktív tag

akit egy alaplap színe érdekel arról egyéb perverziót is fel tudok tételezni ... az autókban is milyen csúnya pl. a kuplungtárcsa színe, júúúj!

(#18) Alteran-IT válasza dagonya (#17) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Én nem tudom hogy a színen miért kell annyira fennakadni, mondjuk egy szín már engem is a zavar, ami a narancs, sajnos a fidesznek ezt sikerült velem is megutáltatnia, na de politika off.
A többi szín nem zavar, mondjuk én nem vagyok az a kinézet centrikus/orientált típus, akit csak az érdekel, hogy mi hogy néz ki és még a számítógépéből is képes ezért kirakatot meg díszkivilágítást csinálni, ilyenkor szoktam mondani, hogy szerencsére nem vagyunk egyformák.

(#19) pokmky válasza Alteran-IT (#18) üzenetére


pokmky
tag

Mert mindíg bele kell kötni valamibe, a ember már csak ilyen. Ha színezett a lap és RGB van rajta, akkor rohadjanak meg a gyártók mert drágítják a lapot a felesleges szarokkal, ha ezeket elhagyják, akkor meg miért ilyen randa. :DD

Van sapka, nincs sapka tipikus esete. :DDD

(#20) kromatika válasza Pioneer (#1) üzenetére


kromatika
veterán

+1 :K

(#21) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha ez egy menő homokozó lenne, és egy új homokozó lapátról szólna a hír, akkor talán megérteném. Hogy annak miért pont a színe az, ami miatt nem jön be egyeseknek.
De a hír egy WS lap-ról szól, és ez egy "szakmai fórum". ;)

[ Szerkesztve ]

(#22) sb válasza #16939776 (#21) üzenetére


sb
veterán

Teljesen igazad van, térjünk rá a lényegre:
A Crysis hogy fut rajta???

[ Szerkesztve ]

(#23) #16939776 válasza sb (#22) üzenetére


#16939776
törölt tag

:DDD
Inkább olyan témát kellene boncolgatni, hogy a rajta lévő PCI-express switch-ek mik között osztanak meg és mekkora a sávszélességet, meg hogy alakul majd ezzel a sata/m.2 portok száma, stb. stb.
Érdemes előre tisztázni, hogy látszólag mindent is tud, de az mind, az egyszerre is működhet-e ?

[ Szerkesztve ]

(#24) sb válasza #16939776 (#23) üzenetére


sb
veterán

Szerintem az egy elég nagy táblázat lenne.
Asusnál csak a specibe néztem bele, ott csak 6 SATA van, mégis legalább 3-4 eset fel volt sorolva mikor tiltódik le két port ebből is, és/vagy mikor osztozik az M.2-vel x2 mellett is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.