Hirdetés

2019. március 20., szerda

Gyorskeresés

(#1) gzbotii

gzbotii
(PH! kedvence)
LOGOUT blog (1)

Székelykent kicsit szégyellem, hogy csak egyszer jártam arra. Remélhetőleg hamarosan potolom majd.

Proposing the same flawed strategy over and over again will not make it more effective, Ensign.

(#2) Zigur

Zigur
(senior tag)

Hoppá, nagyon szépe hely, és még csak nem is hallottam róla eddig.

(#3) nicu71

nicu71
(PH! addikt)

hála a Jó Istennek ezúttal nem csak szégyenkezek meg áhitozok hogy de jo lenne ide elmenne hu ha,hanem itt valóban voltam már ,megmásztuk az emelkedőt és élveztük minden pillanatát ennek a csodálaatos helynek :R

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#4) Raymond

Raymond
(PH! félisten)

A kepek utnek megint! :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5) Alper

Alper
(újonc)

Gyönyörű. :K

"Minden szenvedésünk meghozza a gyümölcsét." | T3 10

(#6) myckey válasza Alper (#5) üzenetére

myckey
(PH! addikt)

Remek hely !

Kellemes merengeni egy picit, ilyen atmoszférában.

:R :)

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#7) kenwood

kenwood
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Mar pont akartam irni,hogy a fogalmazas erosen a logout szintje feletti,de latom,nem sajat :)

(#8) gzbotii válasza kenwood (#7) üzenetére

gzbotii
(PH! kedvence)
LOGOUT blog (1)

De saját, csak épp:
"Mi Szatmárnémetiben (Románia) élünk , itt az egyetlen magyar nyelvű napilapnál dolgozunk. Ennek a lapnak készülnek elsősorban a cikkek. Miután a lap leközli őket , kerülnek fel a netre (többek között a Logout-ra)."
Forrás: [link]

"Szöveg: Habarics Ilona
Fotó: Habarics Ilona és Zsolt"

[ Szerkesztve ]

Proposing the same flawed strategy over and over again will not make it more effective, Ensign.

(#9) Bluerainbow válasza kenwood (#7) üzenetére

Bluerainbow
(Közösségépítő)

Kettesben járjuk a természetet a feleségemmel. Én fotózok drónozok , ő írja meg a szöveget. Neki nincs a logout-on fiókja ezért kerülnek fel a cikkek az én fiókomra.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#10) Bogyó bá'

Bogyó bá'
(PH! kedvence)

Imádom Erdélyt, imádom Székelyföldet: családdal-barátokkal kocsival, illetve az utóbbi pár évben motorral (teljesen egyedül is) is sokat járok arrafelé túrázni. Egy kis 125-ös motorral természetesen Torockószentgyörgy is "meg volt". Képek, ha valakit érdekel: motoros autós

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#11) UnA

UnA
(Korrektor)

"Ám miután támogatták a Rákóczi-féle felkelést, összetűzésbe keveredtek az osztrákokkal, akik 1703-ban nem csak szétlőtték, de fel is robbantották a várat. "

A várak felrobbantása nem függött össze azzal, hogy a milyen "színekben" vett részt a tulajdonos a Rákóczi-szabadságharcban, ez egyszerűen egy döntés volt, hogy megelőzzék egy lehetséges későbbi, elhúzódó felkelés hosszadalmas ostromait.

(#12) Freiherr válasza UnA (#11) üzenetére

Freiherr
(őstag)

Tehát ha nincs a felkelés, akkor is legyalulták volna a várakat?
Sokszor gondolkodtam már ennek a hátteréről, mikor, mi alapján döntöttek a labancok. Legendákat hagyjuk, irattári anyag biztos van erről, de nem ástam bele magam ennyire.

XXX

(#13) UnA válasza Freiherr (#12) üzenetére

UnA
(Korrektor)

"A törökök kiűzése után a várak jelentősége megszűnt, és nehogy a királyi házzal szembeni ellenállás fészkei lehessenek, 1699-ben elpusztításukat rendelték el Bécsben. Ez a Dél-Dunántúlon meg is történt, de az északi részeken a Rákóczi-szabadságharc lelassította ezt a folyamatot, sőt Várpalota, Csesznek, Sümeg, Pápa, Csobánc vára fontos szerepet kapott a labancok elleni harcban.
A szatmári béke (1711) után a császári hadvezetés ezeket is vesztésre ítélte, és a 18. század elején folytatódott a még álló várak és városfalak bontása, valamint a vizesárkok beépítése, de arra is volt példa, hogy a várakat – tulajdonosaik igényei szerinti – lakóhellyé alakították át."

[link]

(#14) Freiherr válasza UnA (#13) üzenetére

Freiherr
(őstag)

Ez mindent megmagyaráz, tehát a felkelés nélkül is pusztulásra voltak ítélve a váraink, sájsze.

XXX

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.