Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gzbotii


gzbotii
veterán

Székelykent kicsit szégyellem, hogy csak egyszer jártam arra. Remélhetőleg hamarosan potolom majd.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2) Zigur


Zigur
senior tag

Hoppá, nagyon szépe hely, és még csak nem is hallottam róla eddig.

(#3) nicu71


nicu71
addikt

hála a Jó Istennek ezúttal nem csak szégyenkezek meg áhitozok hogy de jo lenne ide elmenne hu ha,hanem itt valóban voltam már ,megmásztuk az emelkedőt és élveztük minden pillanatát ennek a csodálaatos helynek :R

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#4) Raymond


Raymond
félisten

A kepek utnek megint! :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5) #81524480


#81524480
törölt tag

Gyönyörű. :K

(#6) myckey válasza #81524480 (#5) üzenetére


myckey
veterán

Remek hely !

Kellemes merengeni egy picit, ilyen atmoszférában.

:R :)

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#7) kenwood


kenwood
veterán

Mar pont akartam irni,hogy a fogalmazas erosen a logout szintje feletti,de latom,nem sajat :)

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#8) gzbotii válasza kenwood (#7) üzenetére


gzbotii
veterán

De saját, csak épp:
"Mi Szatmárnémetiben (Románia) élünk , itt az egyetlen magyar nyelvű napilapnál dolgozunk. Ennek a lapnak készülnek elsősorban a cikkek. Miután a lap leközli őket , kerülnek fel a netre (többek között a Logout-ra)."
Forrás: [link]

"Szöveg: Habarics Ilona
Fotó: Habarics Ilona és Zsolt"

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#9) Bluerainbow válasza kenwood (#7) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Kettesben járjuk a természetet a feleségemmel. Én fotózok drónozok , ő írja meg a szöveget. Neki nincs a logout-on fiókja ezért kerülnek fel a cikkek az én fiókomra.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#10) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Imádom Erdélyt, imádom Székelyföldet: családdal-barátokkal kocsival, illetve az utóbbi pár évben motorral (teljesen egyedül is) is sokat járok arrafelé túrázni. Egy kis 125-ös motorral természetesen Torockószentgyörgy is "meg volt". Képek, ha valakit érdekel: motoros autós

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#11) UnA


UnA
Korrektor

"Ám miután támogatták a Rákóczi-féle felkelést, összetűzésbe keveredtek az osztrákokkal, akik 1703-ban nem csak szétlőtték, de fel is robbantották a várat. "

A várak felrobbantása nem függött össze azzal, hogy a milyen "színekben" vett részt a tulajdonos a Rákóczi-szabadságharcban, ez egyszerűen egy döntés volt, hogy megelőzzék egy lehetséges későbbi, elhúzódó felkelés hosszadalmas ostromait.

(#12) Freiherr válasza UnA (#11) üzenetére


Freiherr
őstag

Tehát ha nincs a felkelés, akkor is legyalulták volna a várakat?
Sokszor gondolkodtam már ennek a hátteréről, mikor, mi alapján döntöttek a labancok. Legendákat hagyjuk, irattári anyag biztos van erről, de nem ástam bele magam ennyire.

XXX

(#13) UnA válasza Freiherr (#12) üzenetére


UnA
Korrektor

"A törökök kiűzése után a várak jelentősége megszűnt, és nehogy a királyi házzal szembeni ellenállás fészkei lehessenek, 1699-ben elpusztításukat rendelték el Bécsben. Ez a Dél-Dunántúlon meg is történt, de az északi részeken a Rákóczi-szabadságharc lelassította ezt a folyamatot, sőt Várpalota, Csesznek, Sümeg, Pápa, Csobánc vára fontos szerepet kapott a labancok elleni harcban.
A szatmári béke (1711) után a császári hadvezetés ezeket is vesztésre ítélte, és a 18. század elején folytatódott a még álló várak és városfalak bontása, valamint a vizesárkok beépítése, de arra is volt példa, hogy a várakat – tulajdonosaik igényei szerinti – lakóhellyé alakították át."

[link]

(#14) Freiherr válasza UnA (#13) üzenetére


Freiherr
őstag

Ez mindent megmagyaráz, tehát a felkelés nélkül is pusztulásra voltak ítélve a váraink, sájsze.

XXX

(#15) A2lite válasza UnA (#13) üzenetére


A2lite
csendes tag

Ez részben Urban Legend. 5-6 vàr esetében van konkrét bizonyíték a végrehajtàsra. Kb.ugyanennyit a felkelők pusztítottak el, a többi meg elvesztve jelentőségét összeomlott, széthordtàk. A 18.szàzadi tüzérség ellen semmi esélye nem volt az ilyen vàraknak.

(#16) Dilikutya válasza A2lite (#15) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egy jónak tűnő cikk a témában: [link]

Amennyi várat ismerek, azok, amik a 17-18. század környékén használatban voltak, többségük ma is áll. A legtöbb rom ennél sokkal régebbi, középkori erőd, ami elveszítette jelentőségét, és magára hagyták. A Bükkben, Mátrában is minden hegytetőn van ilyen, de nyilván a Felvidék és Erdély is tele van.

Volt, amit átépítettek gazdasági épületté, pl. a gyulai várat, ami katonailag teljesen értelmetlen is lett a 18. században, lévén alföldi vár, igazából nem hogy a 18. századi, de már korábbi tüzérségnek sem állt volna ellent.

Inkább valóban az van, hogy ezeket a várakat szétlőtte a török, majd visszafoglalás közben az osztrák, aztán volt, amit a Rákóczi szabadságharcban újra ostrom alá vettek. A háborúk végeztével némelyiknek a lerombolására is kár lett volna költeni, annyira megsérült, hogy várként újra hasznosítani is sokba került volna, így hadászatilag is jelentéktelen lett, ezért kár a bontásával bajlódni. A torockószentgyörgyi is ilyen, fekvéséből adódóan a felújítás nagy munka és költség lett volna akkoriban, Erdély közepén meg túl sok jelentősége nem lett volna. A felrobbantásának nem biztos, hogy van köze a korábbi rendeletekhez, a várat elfoglaló Karl Tige egy vadállat lehetett, Nagyenyeden egy iskolát is megostromolt, meg elég serényen öldöste a lakosságot (a wikipedia szerint terhes nőket, gyerekeket sem kímélve), de a Maros völgyében is végigdúlta a hadászatilag igen "fontos" falvakat. Szóval megeshet, hogy egyébként is felrobbantotta volna.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17) ABal


ABal
őstag

Én még sajnos sosem jártam ezen a környéken, de nagyon szeretem az ilyen helyeket, bárhol is legyenek.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#18) D.Va válasza gzbotii (#1) üzenetére


D.Va
senior tag

Én meg magyar vagyok és sosem jártam a Balatonnál. Soha.

(#19) gzbotii válasza D.Va (#18) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem volt szerencsém négy napos túra alatt kotbeutazni, környéket is megnézni. Mivel most Budapesten élek, így most relatív közel van. Ősszel vissza is mentünk a Balatonfelvidékre, idén újra elmegyünk, az biztos.
Magyarországot minden létező irányba bejártuk (Szegedtől Győrig, Visegrádtól Pécsig) és szerintem a Balatonfelvidék a legszebb része Magyarországnak :)

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#20) D.Va válasza gzbotii (#19) üzenetére


D.Va
senior tag

Most februárban leutaztam Barcsra a horvát határhoz vonattal Debrecenből mivel ott volt eladó egy Lada, és mentem megvenni, haza pesten keresztül mentem, így most lett volna alkalom először látni a Balatont, be is értem Siófokra, de pont mire odaértem beesteledett, plusz ahogy beértünk lerobbant a verda, így nem volt alkalmam még sötétben sem látni... De idén nyáron elmegyek szerintem mostmár azért is... :P

(#21) gzbotii válasza D.Va (#20) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha a természeti szépségek és a szép falvak érdekelnek, nem pedig a strandolás és a bulizás (azzal sincs baj annál tovább), akkor szerintem mindenképpen az északi part, Balaton-felvidék legyen a cél. Tóparton (Balatonfüred, Tihany, Badacsony, Keszthely) kívül még különöse ajánlott Pécsely, Vászoly, Köveskál, Dörgicse. :K

Amúgy milyen Lada, klaszik szoci projektautó?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#22) D.Va válasza gzbotii (#21) üzenetére


D.Va
senior tag

Köszi a Balatoni infót ;)

Hát amit vettem még gyári állapotú fehér kocka 2105, most megy a rendberakás, utána pedig át lesz építve rendesen, telibe lesz feke karbonnal fóliázva, leültetve, új felnikkel stb... Hasonló stílus lesz mint ezen a képen, ugyanígy szélesítve, de azért nem teljesen ilyen lesz meg más felnikkel... A Ken Block féle HOONICORN-ra hasonlít majd inkább... De utcára lesz nem versenyre. Nyárra remélhetőleg kész lesz, azzal megyek majd a balcsira is :)

[ Szerkesztve ]

(#23) ittakary


ittakary
nagyúr

google maps-en megnyitom, merre van, erre ezt látom:

és külön vicces hogy a repcsinek magyar zászló árnyéka van :D

[ Szerkesztve ]

(#24) gzbotii válasza ittakary (#23) üzenetére


gzbotii
veterán

Ez jó :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.