Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mephi666


mephi666
nagyúr

na, egyenlőre ilyen rövid az írás, de majd fokozatosan bővülni fog hétről-hétre :) bízok benne, hogy jó kis eszmefuttatások alakulhatnak majd ki 1-2 itallal kapcsolatban...
a képeket meg megpróbálom majd főleg a kompakttal készíteni, de ha véletlenül vendéglőben tudok valamit megkóstolni, ott nem akarok azzal "lövöldözni", hanem marad az l700, mint a fenti kép esetében is...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2) Móci


Móci
addikt

Inkább 2006-os évjáratú borokat keresnék, de a 2007 sem rossz szerintem. Vörösből úgy tudom, hogy min. 3 éves a nyerő.
Ha szereted a fehérborokat, akkor a Somló hegyi borok az igazán különlegesek... Somlói pincészetek
Nekem ma Kozel lesz a 'menü', tegnap is az volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#3) phaet0n válasza Móci (#2) üzenetére


phaet0n
tag

Nem érdemes ilyet mondani, hogy "min. 3 éves a nyerő". Sokkal inkább függ attól, hogy az adott évben, az adott területen, az adott fajtából milyen volt a szőlőtermés, minthogy elérjen egy bizonyos kort.

[ Szerkesztve ]

(#4) Móci válasza phaet0n (#3) üzenetére


Móci
addikt

Én ezt egy borásztól hallottam, de lehet, hogy akkor tévedett. Persze úgy 3 év, hogy jó évben lett szüretelve a szőlő, s jó minőségű a bor.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#5) mephi666 válasza Móci (#2) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem délután pizza mellé valami rövid (jóeséllyel pálesz) lesz meg 1 korsó pilsner :) aztán majd otthon a bor... már jól behűtöttem :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#6) Móci válasza mephi666 (#5) üzenetére


Móci
addikt

Jó is a csapolt sör...
Rég ittam már, mostanában a rekeszemből kerül elő az újabb üveg itóka esténként.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#7) phaet0n válasza Móci (#4) üzenetére


phaet0n
tag

Arra próbáltam célozni, hogy a 200 éves bor (mondtam egy számot) is lehet rossz, ha maga az alapanyag rossz. Ez pedig a te hozzászólásodban olvasható általánosításból nem derül ki.
Én sem vagyok borszakértő btw.

(#8) Móci válasza phaet0n (#7) üzenetére


Móci
addikt

Én sem vagyok az... :)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#9) mephi666


mephi666
nagyúr

még fél éve kaptam egy üveg félszáraz törley-t... nem vagyok nagyon pezsgős... régen volt már, amikor szilveszterkor éjfélre már a 3. üveggel pusztítottam el... :) savat csinál... nem szeretem nagyobb mennyiségben...
na, ezt az üveg pezsgőt kivittük hétvégén szüleimhez meginni... valami 01.08.01 volt rajta talán a dátum, ami mindkét irányból 2001.08.01-et jelent :) bontás után volt fura, hogy zötykölődtünk előtte kocsival és nem pukkant akkorát... nem nagyon volt már benne szénsav és majdnem konyak íze lett :) érdekes élmény volt...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Most így este egy ilyet kortyolgatok:
Mahi Chardonnay 2007
[link]

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Esetleg egy kis barna sör?

Ebben a kategóriában a Gösser BOCK nálunk a nyerő. :K

(#12) mephi666 válasza juliabrilke (#11) üzenetére


mephi666
nagyúr

beupdate-eltem egy fél pohár gösser bock-ot ;) mostantól próbálom a következő frissítéseket időrendben hozni majd az idő múlásával...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13) tibi666


tibi666
senior tag

én zlaty bazantot vettem tegnap estére, betettem a mélyhűtőbe, hogy hamar lehűljön, aztán elfelejtkeztem róla. ma veszem ki a mirelit csirkét a hűtőből, szemtetalálkoztam a sörrel. hálistennek csak picit szelel a kupaknál, nem fagyott szét. de asszem ez nem lesz már túl finom. :(

este viszont lehet, hogy lecsúszik egy-két korsó sör.

(#14) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Bitburger... na az a sör nagyon rendben van. :K Szilvásváradon a kastélyhotelba csak azt mértek; egy nagyon könnyed ízű sörnek találtam, amit bátran tudok ajánlani mindenkinek. :)

juliabrilke: Gösser Bock az egyik legsz@rabb barna sör amit ittam (mondjuk nem vagyok akkora "májer" 5-6 félét ittam eddig). Megláttam egyszer, hogy lehet itt kapni a sarki közértbe. Vásárlás - fogyasztás - Amstel Bocknál maradás. :D

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#15) mephi666 válasza Kareszovics (#14) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem rossz a bitburger... ízlett, de igazából a keserűbbeket szeretem :) ha valahol ilyennel kínálnak, nyílván nem utasítom vissza :DD

régen én is főleg amstel bock-ot ittam, aztán nem forgalmazták tovább a közeli boltban... aztán lett dreher bak egy időre és most a gösser-rel megvagyok :) ha változik a kínálat/ár, lehet váltok még...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16) eastsider


eastsider
nagyúr

Borokból minél újabbat...
főleg a fehérnél, de úgy is az a divat manapság...
term. csak száraz

[ Szerkesztve ]

(#17) juliabrilke válasza mephi666 (#12) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nagyon helyes! A Dreher BAK se rossz, de azért az most a nyerő. A Szalonsört meg nem mertük kipróbálni, de ma egy próbát teszünk majd.

(meg volt valami ismeretlen cseh sör a Kaisersben, de azóta azt nem találom. Tehát mára marad a BOCK. :C

(#18) juliabrilke válasza Kareszovics (#14) üzenetére


juliabrilke
addikt

Amstel Bock után akkor mi a további sorrend?

(#19) Kareszovics válasza juliabrilke (#18) üzenetére


Kareszovics
addikt

Amstel Bock - Dreher Bak - Soproni Fekete Démon - Szalon Barna - Gösser Bock.

A Guinness sör sem ízlet (mondjuk nem vagyok benne boztos, hogy az barna sör-e; a wikipédia szerint stout.

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#20) Móci


Móci
addikt

Látom van itt még barnasör kedvelő! Helyes, helyes! :R
Én is szeretem szinte mindet, ami a piacon van. Titkos favorit még a Bombardier, és a dombóvári házi barna. Mindkettő kicsit kesernyés, de kiváló minőségű nedű.
A jó kis szűretlen búzasört ki szereti?

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#21) juliabrilke válasza Kareszovics (#19) üzenetére


juliabrilke
addikt

A Szalon barnát ma kóstoljuk meg. Bár 1-2 zavaró dolgot kevertek bele. :U
Dreher Bak szintén finom volt, csak itt a közelben nem tudom miért, de mostanában nem tudok venni.

Démon volt párom első söre, ami barna volt. Azóta iszik csak ilyen söröket. :))

(#22) Móci válasza juliabrilke (#21) üzenetére


Móci
addikt

A Bak az egyik legjobb (talán a legjobb) barna sör szerintem. A Szalon lightos, régen nagyon szerettem. 1-2 hónapja ittam újra, akkor valamiért nem ízlett. Lehet, hogy elszoktam tőle.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#23) juliabrilke válasza Móci (#22) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ma letesztelem ezt a 3 sört egymás után. :))

Utána majd levonjuk a következtetést, hogy melyik a legjobb.

(#24) Móci válasza juliabrilke (#23) üzenetére


Móci
addikt

Egészségetekre!
Én is letolnék ma egy barnát, de nincs sehol... hiába, nem 'divat' a faluban a barnasör. :(
Mindegy, a Kozel már hűl...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#25) juliabrilke válasza Móci (#24) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nincs barna sör? Ez emberkínzás már. :DDD

Egészségére mindenkinek! :DD

(#26) mephi666 válasza juliabrilke (#25) üzenetére


mephi666
nagyúr

tényleg gáz, mert nálunk is elég kicsi volt a falu (1800fő) és elég jó volt a felszereltség a kocsmákban sörből :) barnából asszem dreher volt...

(most ilyen löwenbrau-nak nevezett literes műanyag flaskában kapható valamit iszok... viszonylag jó meg ez az "olcsó" itt a helyi kisboltban)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#27) Móci válasza juliabrilke (#25) üzenetére


Móci
addikt

Ez van, nincs rá igény. :O
Viszont van csapolt Szalon, az bizony jó, akármennyire nem tetszik az üveges!
210 Ft-ért egy korsó nem olyan vészes szerintem.

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#28) mephi666 válasza Móci (#27) üzenetére


mephi666
nagyúr

szalont ittam anno és nekem ízlett... van belőle asszem barna is... még 1.5éve voltunk pécs mellett wellnessezni és a minibárban került vagy 5-600huf-ba az üveges sör... lenn az étteremben meg 300volt a barna szalon... vittem fel párat a szobába, "mert hülye azért nem vagyok" :) kimondottan ízlett... a pécsi sörfőzdéből jön elvileg...

most viszont 5perc és megyünk pizzázni... kicsit éhes vagyok... megalapoztam 1 vodkával meg 2 sörrel, de szerintem ott is bedobok még valamit, mire elkészül a pizza :)) úgy érzem, becsípek ma egy kicsit... az a jó állapot... nincs utána másnap és jól érzem magam... :) nem szeretek lerészegedni... (igaz, néha olyan is kell... utána rebootol reggel az agyam...)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29) Móci válasza mephi666 (#28) üzenetére


Móci
addikt

Jó pizzázást!
Amikor tavaly januárban voltam a vállamat kivizsgáltatni Pécsen, ismerőssel vettünk sört a sörgyárnál. Egyetemi diákra kapott kedvezményt, így max 110 forint volt egy üveg! A sima az olyan 90 körül lehetett... az az olcsóság! :DD

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#30) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Wáááááá! :O

A boltban semmilyen barna sör nincs. Piszokság. Hétvégére venne az ember és elfogyott. Úgy érzem lesz egy túra egy hipermarketbe.

Persze 2 Soproni Démon van még tartalékba. :))

(#31) tibi666


tibi666
senior tag

megyek ma sörözni.
amiből az lesz, hogy 1 sör, utána meg vodka-martini. :D

(#32) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Látom meg lettem említve a cikkben. :DD

Egy Démon meg közben betámadott. :))

(#33) mephi666


mephi666
nagyúr

hazaértem, belaktam pizzából... csináltam egy update-et :) most borozgatok... nagyon finom ez a bikavér... nem pont egri, hanem varsányi, de ez nem ront rajta... (aki profi-ban jár és bort szeretne, szerintem nyugodtan válassza ezt... megéri az árát... főleg, hogy akciós...)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#34) Móci válasza mephi666 (#33) üzenetére


Móci
addikt

Asszonyka nem kapott semmit sem? :DDD Üres előtte az asztal...
Barna Bud nem rossz, bár én üvegest ittam.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#35) mephi666 válasza Móci (#34) üzenetére


mephi666
nagyúr

ananászlevet ivott :DD (alkoholmentes koktélt akartunk neki, de az itt nincs...)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#36) juliabrilke válasza mephi666 (#33) üzenetére


juliabrilke
addikt

"csináltam egy update-et "

Ez ilyen Norbi update dolog? :DDD

(#37) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Jóó Topic :) én ma lehet lefotózom miket iszok, és külön albumot nyitok nekik xD

Üdv: Csabee.

(#38) mephi666 válasza Csabee. (#37) üzenetére


mephi666
nagyúr

nyugodtan :DD én úgy gondoltam, hogy mindent max 1szer fotózok... ez ilyen ivós "gasztroblog" :)) szerencsére hazánkban rengeteg isteni nedű van... ha tehetem, mielőbb megismétlem a hazai jókis birspálinkát is... hmmmmm... annak még mennyei illata és íze van :K

#39: hajrá :) akár ide is belinkelhetitek a képeket... nem fogok semmit törölni és topikot töröltetni sem, mint egyesek :)) szívesen várom mások képeit/élményeit/véleményeit is...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#39) juliabrilke válasza mephi666 (#38) üzenetére


juliabrilke
addikt

Holnap mi is csinálunk képet!

Barnasör teszt lesz. :DD Legalább 4-5 fajtával.

(#40) Móci


Móci
addikt

Lesz itt mit olvasni! :C
Hajrá, hajrá!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#41) juliabrilke válasza Móci (#40) üzenetére


juliabrilke
addikt

Sajnos a mai tesztet a kisbolt meghiúsította. :N

Holnap 4 poharat felcímkézzük az alján és megpróbáljuk felállítani a sorrendet. Utána pedig leolvassuk, hogy melyik melyik volt. :)

(#42) tibi666


tibi666
senior tag

tegnapi fogyasztás:
-1 feles kosher barack - szar volt
-2 deci muskotály (nem tudom milyen pincészet, évjárat, stb, ez egyébként egy finom bor szokott lenni, de itt...) - szar volt
-1 vodka-martini - életem leszarabbja, amit eddig ittam, nem tudom, hogy ezen mit lehet elrontani
-2 heineken - nem volt jó, itt kezdtem gyanakodni, hogy lehet, hogy ma velem van a baj, mert semmi sem ízlik
-1 feles vilmos - most ez se esett jól
-2 vodkanarancs (deci vodka- 2dl szénsavas) - na ezek legalább finomak voltak zárásnak

mit iszok ma?
este kertiparti, de vezetnem kell, úgyhogy hideg ásványvizet piroska narancsszörppel. :)

(#43) mephi666 válasza tibi666 (#42) üzenetére


mephi666
nagyúr

vodka-martini-ben szerintem azt lehet elrontani, ha gagyi vodkával és szintén gagyi martinivel készítik... mondjuk royal vodka+martini bianco párossal szeretem igazán... (meg ami vodkákból efölött van) természetesen feles vodka+deci martini arányban... keverve... nem rázva :)
ittam egyszer ilyen krajcár vodka (aroma+tisztaszesz+víz kutyulék) + torini bianco párossal, de az ritka sz@r volt tényleg... benyomtam egyben, nyeltem rá kettőt és kész :( több olyat soha...

ma szerintem a maradék boromat meg sörömet iszogatom... talán beiktatok 1-2 feles vodkát is :) filmnézést tervezek délutánra, ahhoz meg legjobb a sok sör...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#44) tibi666 válasza mephi666 (#43) üzenetére


tibi666
senior tag

megnéztem a számlát, bols vodka volt benne, meg száraz martini. mondjuk én édessel szoktam inni szinte mindig, de a száraz sem volt még ennyire rossz. igaz, tegnap lehetett valami az ízlelőbimbóimmal. :)

(#45) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Nah tegnap rendesen ittam :D de erőm nem volt fotózni semmit.

Üdv: Csabee.

(#46) celeron


celeron
senior tag

Srácok! 7,2-es Tuborgról van valakinek, valami tapasztalata? :D

(#47) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Szép napot mindenkinek!

Összegyűjtöttem egy kis csapatot a mai tesztre:

Szépek, igaz? :D Most megy a hűtésük.

[ Szerkesztve ]

(#48) Csabee. válasza juliabrilke (#47) üzenetére


Csabee.
nagyúr

::D szépkép

Üdv: Csabee.

(#49) Lauda válasza juliabrilke (#47) üzenetére


Lauda
félisten

Szepszep, csak rossz a hely! :O ;]

(#50) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Csinosak nagyon. Ilzerből többet vettünk, mert nagyon olcsó volt. ~160Ft
Bár inkább ilyen gyorsan gurítható sör. Olyan átlagos.

Egyszerre majd hűtés után teszteljük címkézett poharakkal (persze az aljára ragasztva)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.