Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bambano válasza HavocS (#47) üzenetére


bambano
titán

ne omg-zzen, aki nem tud számolni...

3) 75 W teljesítményű erősítő megy fél órán keresztül, majd kikapcsolás után 25 W teljesítményű kazettás magnó szól fél óráig

Ha ezek a cuccok pont egy órán át mennének, akkor 75w+25w=100w, ez lenne 100wh. De te fél órát írtál, tehát ez pont 50Wh.

Egyébként azért is be kellene már fejezni ezt a wattórázást, mert valójában senkit nem érdekel a Wh. VAh-t (voltamperórát) szokás rendes helyen fizetni, ez annyival másabb, mint a Wh, hogy teljesítménytényező elvtársnő (lánykori nevén cos(fi)) mindig beleköp a levesbe.

/set mode kötözködés:
erősítő nélkül minek szól a magnó? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#52) bambano válasza Dare2Live (#49) üzenetére


bambano
titán

nekem még soha semmi bajom nem volt az epia-val, nem tapasztaltam semmilyen bugtengert.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#53) Kantorpe


Kantorpe
tag

hcl:
Telepitenenek BOINC klienst a gepekre, es meg kis hasznot is termelnenek :DD

Ez tuti policyba utkozne.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#54) Dare2Live válasza bambano (#52) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nagy multi 100nál is több ilyen csodánk van. Hálistennek mostmár haladnak a leselejtezés útján...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#55) zoli03 válasza bambano (#51) üzenetére


zoli03
őstag

Ha már itt tartunk: a 75 watt teljesítményű erőítő tudtommal annyit ad le, de van neki hatásfoka is, vagyis többet vesz fel.

(#56) Overlocker


Overlocker
veterán

Jó kis írás! ;)

Voltam a múltkori Asus bemutatón ,ahol bemutatták az Asus P45 lapját és az EPU-6-ot, mint azt beszéltük is. Erről írnék pár szót..

Eddig nem nagyon érdekelt az energiamegtakarítás része, mivel inkább tuningoltam és a kollégium állta a villanyszámlát :DDD Viszont hogy most albérletbe megyek ,egyre inkább aktuálissá vált nekem is a spórolás. A lényeg két azonos konfiguráció volt kinn, az egyik Gigabyte lappal a másik pedig Asus P5Q-Pro-val. Nagyon kíváncsi voltam mert külföldi tesztekben agyonra dícsérték a DES-t. Sajnos csak később értem ki a bemutatóra,de a lényegről nem maradtam le, amin én is megdöbbentem.
A Gigabyte-os konfiguráció idle-ben 120W-ot vett fel, az Asus csak 90W-ot!!! Ezt nehezen hittem el, és a hivatalos bemutató után amit Benedek Csaba adott elő, odamentem és elkezdtem tesztelgetni..Az Asus Auto beállításokkal működött, a Gigabyte pedig a legnagyobb energiatakarékossággal. Komolyabban megnézve a Gigabyte programja elég gagyi - változtatja a fázisok használatát, de ezel nemsokat ér - a kikapcsolt és bekapcsolt DES között volt 10W különbség.Pff.. Azonkívül bekapcsolt DES mellett a Cinebench tesztprogram sokkal lassabban futott le, mint az Asus-nál.. Nem csalás nem ámítás, 30W -at különbség volt idle állapot között, ami 33%-al több az Asus-nál.
Azt hiszem az EPU-6 elég jól vizsgázott..

A későbbiekben fogok írni egy hosszabb írást erről.. :)

(#57) Dare2Live válasza Overlocker (#56) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

na egy -20%már, teljesítménycsökkenés nélkül lenne értelme.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#58) bambano válasza zoli03 (#55) üzenetére


bambano
titán

Ha már itt tartunk, a 75 watt teljesítményű erősítő kifejezés egy marhaság. Azt mondja ki, hogy 1V-os 1khz-es szabályos szinuszjellel meghajtva 75 watt teljesítmény jön ki belőle. Viszont értelmes ember nem 1v-s 1KHz-es szinuszjelet hallgat az erősítőn.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#59) HavocS válasza bambano (#51) üzenetére


HavocS
senior tag

Igazad van, pedig eleinte 150/50-et írtam, csak hülye vagyok és átírtam :DDD
A magnónál meg ilyen kis kazetta/cd/rádió kombóra gondoltam :)

Nem az volt a lényeg, hogy erősítőt írtam, hanem hogy 75W valami. 75W-ot fogyasztó kisképernyős tévé, vagy akármi akkor, na :)

[ Szerkesztve ]

(#60) ttower válasza HavocS (#47) üzenetére


ttower
aktív tag

A következő esetek mind 100 Wh fogyasztást jelentenek egy órás bontásban:
4) 1 W teljesítményű LED világít 100 órán keresztül.

ez nem ellentmondás? :P

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#61) shtml válasza HavocS (#50) üzenetére


shtml
őstag

Ezen nagyon ne csodálkozz, ehhez már egy olyan táblázat kellene, amit pl. az rmclockban tudsz beállítani. Talán majd 5-10 év múlva az alaplapgyártók is megcsinálják.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#62) hcl válasza Dare2Live (#49) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Figyu. Elolvastad a beszerzős részt amit írtam? Ha egy 5000Ft-os multimétert 12e-ért szereznekbe akkor szted egy proci mennyi?

Használtál már domainbe tett gépet? Mert az nagyon megfogja az összeset, iszonyú sok ramot zabál valamiért.
Ezen kívül használtam sokáig (20003-2007 között egy AthlonXP 2000+-t 256Mb RAMmal, XP-vel, és tényleg semmi baja nem volt addig amíg nem akartam elindítani 2 progit. Azután kín lassú lett. XP 512Mb alatt nem nagyon érzi jól magát... 256-ra 2000 való, de annak is jobba 384...
Volt azon a gépen Win2000 is, azt is szeretem csak 1 rakat elefonos progi nem indult el rajta.
Aztán lett Linux és megoldódtak a gondok :)

A VIA platform, nem feltétlenül az EPIA-t jelenti. Nekik is van még pár cuccuk. Viszont az Epia a legismertebb kisfogyasztású cucc.

Viszont nem értitek.
Én azon csodálkoztam hogy egy magát zöldnek nevező multi miért vesz 0 teljesítményigényű feladatokra sokat fogyasztó gépeket, és miért tesz rájuk olyan oprendszert aminek nagy a teljesítményigénye...?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#63) hcl válasza Kantorpe (#53) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lecsupaszított Linuxokat én is javasoltam már... azon tuti nem neteznének a userek ha nem lenne szabad :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#64) azbest


azbest
félisten

Bár nincs D.E.S. csak sima olcsó AsRock lap:

Szünetmentes tápom %ban adja meg a terhelést.
A gyártó szerint kb 90W-ot fogyaszt a CRT-m ebből indultam ki (17% különbség a CRT bekapcsolása - 1% ~ 5.3W):

29% ~ 154W üresjárat x2 gép + HD3650 VGA + crt

12% ~ 64W előbbi crt nélkül

42% ~ 223W atitool szőrös kocka x2 hd3650 + crt

25% ~ 133W előbbi crt nélkül
---
11% ~ 58W körül tua celeron 1333MHz-es gépem

8% ~ 43W x2 integrált vga-val CRT nélkül

Biztos hogy nem pontosak az értékek, de jól látni az energiatakarékosság hatékonyságát.
A fenti hozzászólások alapján gondolom mindenütt a Wh lenne a helyes mértékegység.

(#65) cousin333 válasza azbest (#64) üzenetére


cousin333
addikt

"A fenti hozzászólások alapján gondolom mindenütt a Wh lenne a helyes mértékegység"

Nem. Itt a Watt a helyes.

A monitor 90W-jából kiindulni nem életbiztosítás, de az értékek nagyjából helytállónak látszanak.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#66) azbest válasza cousin333 (#65) üzenetére


azbest
félisten

:U gondolom kb azt jelenti hogy 60W teljesítmény felvételű eszköz 60Wh -át fogyaszt (óránként).. áh jól összekavartatok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#67) cousin333 válasza azbest (#66) üzenetére


cousin333
addikt

Igen, így van, ahogy mondod.. Sajnálom, ha hozzájárultam az összekavaráshoz...

"We spared no expense"

(#68) Qru


Qru
MODERÁTOR

Elég pörgős topik lett... Örülök, hogy sikerült felkavarni kicsit a hétvégi állóvizet itt a PH!-n. :C

#nincsbennetarcsi

(#69) rviktor25 válasza Qru (#68) üzenetére


rviktor25
aktív tag

AVE! :R

gigabyte-on DES nélkül is szépen lehet spórolni amúgy még OC-val is.
RMClock+EasyTuner (FSB-t állítani nem szeretjük winfos-ból,marad az rmclock, azt kisebb feszt neki ET-vel)

Chiwasuu!!!

(#70) Olasza


Olasza
aktív tag

Én pont a villanyszámla miatt cseréltem le a komplett gépet egy notebookra, nagyjából ugyanaz a teljesítmény, de a fogyasztása gondolom max. 75W lehet, mert ennyit tud leadni a töltője. Ez nekem elég meggyőző, hisz az asztalinak kellett a 350W-os táp monitor nélkül.
Az előző táblázat alapján pedig kompletten kevesebbet fogyaszt mint egy Crt monitor. :) Kíváncsi lennék, hogy mennyit fogyaszt idle-ban egy noti.
Lényeg az, hogy ez a DES csak kamu, és aki spórolni akar, az nem így fog.

(#71) rviktor25 válasza Olasza (#70) üzenetére


rviktor25
aktív tag

az én notim (core2duo 1.66, geforce7600go...) pontosan 20W-ot fogyaszt idle-ban, ha procisebesség vissza van véve 1ghz-re :)

Chiwasuu!!!

(#72) Merkjam


Merkjam
csendes tag

Az én masinám alap esetben(gyári órajelek) 150W-ot eszik monitor nélkül. Letöltésnél az E6700as procimat UCzem 800mhz-re a VGA órajeleit felezem, kikapcsolom az összes ventit a gépben, és spórolok 50W-ot. Ha egy héten keresztül napi 12 órát töltök ami egy hét alatt 84 óra, egy 30 napos hónapra vetítve 360 óra. Óránként spórolok 50W-ot ami 18 000W ami 18kW egy kW áram ára kb 45ft ami összesen 810 ft. Nem nagy pénz de mégis csak megtakarítás, és a gépem is halkabb. Éves szinten 9710 ft ami azért ami már nem két fillér.

Összefoglalva: ha nem használod a géped UC-zd!!!

Szerk: Olasza: egy táp watt értéke nem a gép fogyasztását jelenti, hanem a max terhelhetőséget. Egy notebook meg tényleg csak 30-35W-ot fogyaszt bekapcsolt LCD-vel, terhelés közben se megy fel 40W föle. Ha naponta használod 6 órát a géped akkor az naponta 660W havi szinten: 19 800W Árban kb 900ft. Szerintem csak a fogyasztása miatt nem érdemes notira váltani, de ha valakinek a munkája megköveteli akkor természetes.

[ Szerkesztve ]

(#73) #64791808


#64791808
törölt tag

Tökjó írás, már csak az általános iskolai fizikát kellene hozzávenni :)

(#74) Qru válasza #64791808 (#73) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt nem vállalom, nem vok tanár és különben is: "nem értek hozzá, viszont lelkes sem vagyok". :P

#nincsbennetarcsi

(#75) rviktor25 válasza Qru (#74) üzenetére


rviktor25
aktív tag

én meg eme topic kapcsán rájöttem, hogy hiába magyarázod el az embernek, hogy a W, az a pillanatnyi (vagy átlagos) teljesítmény-t, a Wh pedig a felvett energiát jelenti, attól az okos emberek akkor is azt írják, hogy "1 hónap alatt 18kW áramot spórol"....nem pedig 18kWh-át.

de ha ennyire nem látják meg a W és Wh közti különbséget, akkor használjanak inkább J-t :D W-ot és J-t elég nehéz összekeverni :) (gyengébbek kedvéért 1Wh=3600Ws=3600J)

Chiwasuu!!!

(#76) zsolt1129 válasza Qru (#2) üzenetére


zsolt1129
addikt

Gtatula.Ez nagyon tetszik nekem,mivel áttlátható.Minnél több iylet szeretnénk. :R

[ Szerkesztve ]

(#77) turorudi


turorudi
aktív tag

ep35-ds3 lapot használok, és az időközben megjelent DES Advanced-et használom, ami o.c. közben is működik (nálam alapon fut a proci)
Gyakorlatilag csak idle fut 6 napja a gép (letöltés), ezalatt 1020Watt a megtakarítás a program szerint (Q6600, vid:1,25), ami azt jelenti, hogy egy év alatt kb. 2000 Ft a megtakarítás (mondom üresjáratban). A c1 és eist nálam is be van kapcsolva a biosban, de nekem azt is írja, ha kikapcsolom, hogy a des nem megy ezek nélkül. Egyébként a konfig. idle 123W des-sel, anélkül tényleg 10W-tal több (műszer szerint), de van olyan terheléses helyzet, hogy 25-30W a DES-sel a különbség, úgy, hogy terheléskor rácsavarom a ventiket is, ami +8-10W fogyasztás még, tehát ugyanolyan ventillátorállásban 30W fölött is lehet a DES megtakarítása.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.