Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) myckie2


myckie2
őstag

LG is ezt csinálta. Azért náluk tényleg már nagy kamu volt.

(#2) Shade45


Shade45
senior tag

Néhányan ezt szajkóztuk a bejelentős topikban, de a többség mégis annyira elájult tőle...

(#3) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

A Sharp Aquosnak kisebb volt a kávája, mint a Sziamiaunak, minden trükk nélkül.

(#4) joelke HU


joelke HU
senior tag

Engem az jobban kiakaszt, hogy miért olyan anyagból csinálják, amit olyan nehéz előállítani. Az emberek úgy sem azért akarnak majd ilyet, mert varázskerámiából van, hanem mert ütősen néz ki. Ehh... Szégyeld magad Xiaomi.

Motorola G51

(#5) Sebhelyes válasza joelke HU (#4) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Hogy ne karcolódjon.

(#6) Peet91


Peet91
aktív tag

Szerintem elég hasonló kategória, mint amikor az illesztési hézagokat felejtik le a renderképekről. Nyilván egy A listás gyártó csúcsmodellje lesz a legközelebb ahhoz a bizonyos tökéletes összeszereléshez, ezzel szemben viszont a reklámanyagokban az "occóbb" készülékeknél is jelen van. Én azt mondom, hogy ezt hívják marketingnek, a tudatosabb vásárló úgyis néz róla hands-on-t, ami alapján tudja mérlegelni, hogy ennyi "csalás" neki belefér-e, azok az emberek pedig, akiket ez nem érdekel, szerintem észre sem fogják venni.

Őszintén elképzelhetetlennek tartom azt a scenario-t, hogy valaki visszavigye ezt a készüléket egy Mi Shop-ba, azzal az indokkal, hogy ,,Hát de aranyoskám, ez itten hibás, mer' ottan van az a randa fekete csík körbe, oszt' a szkubidú nem ér egyik széltől a másikig!"

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#7) Blyan


Blyan
félisten

Miért az mennyire megtévesztő, hogy 92% screen to body ratiot írnak, összehasonlítva a konkurenciával, amiről kiderül, nem is annyi az annyi? Az egyszeri júzert persze nem érdekli, hiszen látja hogy ez tényleg frankó vékony kávájú, a másik meg broáf milyen vastag.

De ettől még olyan, mintha piacra dobnak egy készüléket, amire azt mondják 4mm vastag, közben meg 7.
Mondjuk ez a marketing, rizsázunk valamit, és a nép meg bekajálja.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#8) haxiboy válasza myckie2 (#1) üzenetére


haxiboy
veterán

Ráadásul én pont emiatt vettem egy ilyet...és ott az 1cm káva oldalt és felül :(

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#9) fornettisuti


fornettisuti
veterán

az a kerámia hátlap nagyon kellett (tükörnek), jah nem.
addig néz ki jól, míg kézbe nem veszi valaki

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#10) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Szerintem nincs ok sírásra, jól néz ki a mix így is.
Persze, a kávahuszároknak hirtelen már ez sem jó.
;]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#11) #80439296


#80439296
törölt tag

Meg lehet csinálni a kávamentest (!), és egyszerű is: az üveg kijelzőt belülről kell rögzíteni.
Hja, a költségek az egyenkénti üvegfúvásra (mert önteni nem lehet)... ;]

(#12) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mit tartogat vajon a Xiaomi az MWC-re, ha most ellövöldözik minden puskaporukat? ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#13) whatwhatwhat


whatwhatwhat
aktív tag

Köszönjük!
Ránéztem a reklámképre és nagyon elcsodálkoztam. Aztán azért kiderült a hands on képekből/videókból hogy azért közel sem "bezelless".. Ami egyébként nem feltétlenül baj.. csak ne mondják már hogy úgy van ha egyszer nincs úgy.

(#14) lmisi válasza Blyan (#7) üzenetére


lmisi
senior tag

Azért ha megnézed a cikkbeli jutyub videót egész jónak látszik a telefon.
A sziamiaú tökéletesen elérte célját, a telefont keresgető emberek
5 vagy 10% köpköd rá, 30% mondja na ez érdekes, 30% ilyen kell nekem
valamikor és 10% must have.
Ha tudnák gyártani akár szifon8 gyilkos is lehetne.
Szóval marketing szempontból telitalálat. Mindenki foglalkozik vele
egy kicsit így vagy úgy. Alapvetően ráadásul pozitív a kontextus...
ennél többet ilyen kis befektetéssel.
Ugye azt mindenki tudja, hogy a gyártók
a vásárlók nagyobbik részére szeretnek célozni és ők szeretik
a kis kávát, csili vili kerámiát, nagy ramot, nagy akut, nagy háttértárt,
jó kamerát, egyediséget. Ja most nekik jött össze, igaz csak hírverésnyi
mintával, de ez inkább marketing. Piackutatásnak is kiváló.

Azért 500 dodóér 6giga ram, 256 giga háttértár.
Elviselhető kamera. Jó kinézet.

(#15) drpele


drpele
senior tag

Sajnos a távolkeleti gyártók hajlamos(abb)ak ilyen, s ehhez hasonló trükköket alkalmazni. :(

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#16) #16820480


#16820480
törölt tag

Mind igaz, amit írtok, de...

Ettől függetlenül ez egy irdatlan jó telefonnak tűnik. Nem vennék, mert MIUI, de amúgy lélegzetelállító. A Sharpok is azok voltak, de nem lehetett őket beszerezni errefelé, és ha lehetett is volna, akkor sem biztos semmi szoftveres oldalról, ennél azért az nem olyan necces.

(#17) Solten


Solten
addikt

A videon is qrvajonak tunik...

Saor Alba

(#18) gabesz839


gabesz839
senior tag

Egyesek azért sírnak mert vékony a káva, mások azért mert vastag. Sőt valamikor ugyanaz mindkettőt. Szerintem nem megtévesztés, vagyis nekem nem az. A bejelentés után nem is néztem a képeket, YouTubon már utána rengeteg videót lehetett találni. De én nem sok különbséget veszek észre. Bár azért egy kicsi van.

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#19) hemaka


hemaka
nagyúr

Igy is joval kisebb, mint a tobbi keszuleken. A renderelt kepek meg soha nem olyanok, de erre szerintem szinte mindegyik weboldalon felhivjak a latogatok figyelmet.

Lehet a sarkok lekerekitese sem az, csak betettek oda egy fekete savot? :O :DDD

(#20) wolfman


wolfman
veterán

Túl szép volt hogy igaz legyen. Szerintem ez egy ordenáré átb@szás. Én kifejezetten várom azokat a telefonokat, amiknek nincs kávája, merthát minden ami káva, felesleges felület. Legyen az egész a kijelző (vagy legalábbis ami még kényelmes), de ha kávamentességet hirdetnek, akkor legyen is az. De ezért meg be is lehetne őket perelni, nem? Egyértelmű előrendelői megtévesztés, független attól, hogy láttam-e hands-on videót vagy nem.

Anno az LG a tévéit úgy reklámozta, hogy kávamentes. Fú, rohantunk a MediaMarktba megnézni, milyen szép is egy olyan tévé, olyat kerestünk mindenhol, aztán kiderült, hogy náluk a kávamentesség a káva képernyővel való egy síkba kerülését értette, szóval van, csak nem emelkedik ki. Nice Try!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#21) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Ennek ellenére nagyon eltalálták. Nehéz ráhúzni, hogy tucat Kínai.

(#22) enginev3.0 válasza pusszycat (#12) üzenetére


enginev3.0
félisten

Káva nélküli telefont

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#23) mjani1172


mjani1172
addikt

Az egész életük a csalásról és a hamisításról szól.

[ Szerkesztve ]

(#24) gabesz839


gabesz839
senior tag

De azt jól csinálják ☺️

[ Szerkesztve ]

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#25) janeszgol


janeszgol
félisten

Na, kiderült, hogy akkora kávái vannak, hogy leszállhat rajta egy repülő is. Rajta tarthatják a következő évi MWC-t. Fúú... Nos, komolyra fordítva: nekem a prospekten nem, a videóban viszont baromira tetszik a készülék.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#26) vicze válasza pusszycat (#12) üzenetére


vicze
félisten

Semmit mert nem részvevői az MWC-nek, mivel nem rendelkeznek globális telefon forgalmazással?

(#27) ZEROxFF


ZEROxFF
újonc

Sziasztok

Kétlem, hogy olyan nehéz lenne az előállítása annak a kerámiaháznak ... inkább csak nem olyan biztosak a sikerben, és nem akarják hogy érdeklődés hiányában rajtuk maradjon félmillió telefon, és kénytelenek legyenek karácsonyi prémiumként osztogatni a gyári munkásoknak.
Ezen kívül nem védeni akarom őket, de mindenki olyan könnyen beszél a káva nélküli megvalósításról. Ha olyan egyszerű lenne, akkor szerintem minden gyártónak lenne ilyen telefonja. De ez eddig nem sikerült sem a samunak, sem az almának (bár figyelembe véve az utóbbi amúgy is siralmas kijelző/előlap arányát, ez egyáltalán nem lep meg).
A hardver újfent feleslegesen erős lett pedig a célközönségnek bőven elég lenne a SD650 is 3 giga rammal meg max 64gb tárhellyel, de hát azért nem lehet ennyi pénzt elkérni.
Szerintem gyengébb (de ennek köszönhetően) olcsóbb telefonokkal jóval többet lehetne profitálni, mert a legtöbb emberben van egy felső határ amit meghúz, ha telefont vásárol.

(#28) pusszycat válasza vicze (#26) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt nem is tudtam.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#29) rottenbull válasza vicze (#26) üzenetére


rottenbull
senior tag

Bocsi, nem valasznak szantam, csak kommentnek.

Nem az itt a kerdes, hogy miert nem toljak a tenyleg vekony keretet az arcunkba a render reklam kepeken, hanem az, hogy ez a cikk tenyleg megirodott ? 2016-ban racsodalkozunk a marketingre ?
Iden volt a VW botrany, a BMW botrany, a Samsung hatalmas failje, es most a Xiaomi verte ki a biztositekot reklamozas teren ?

[ Szerkesztve ]

(#30) dutrás válasza vicze (#26) üzenetére


dutrás
őstag

Alapvetően a tegnapi cikk volt rosszul megfogalmazva. Már az írás előtt utána kellett volna nézni.
Ettől függetlenül gyönyörű készülék. Árától függően beneveznék egyre.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#31) nordo


nordo
tag

Szerintem így is jó lett,de a Sharp Aquos Crystal még mindig a legszebb telefon pedig már 2-éve ,hogy piacra dobták.

Sajnos nálunk úgy néz ki soha nem lesznek újra kaphatóak a Sharp telefonok.

(#32) Quqesz


Quqesz
nagyúr

[Ez a véleményem] arról, aki ilyen kicsi káva miatt kiakad!
Minden gyártó egytől egyik kamuzik a bemutatón, mi ebben az újdonság!. Aki meg 1 fotó alapján vesz telefont az megérdemli!

Hé sziamiau, jöhet, engem megvett kilóra!

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#33) Inkvizitor1


Inkvizitor1
tag

A bemutatón a fekete háttér miatt nem látszik, élőben viszont igen, hogy van felül fél milliméter káva. Hát ez hatalmas átverés, kezdjen el mindenki egyszerre sirbékolni.

The old world is dying, and the new world struggles to be born; now is the time of monsters

(#34) Crafter32


Crafter32
őstag

Nincs ebben semmi különös, Kína a másolás és a hazugságok Mekkája.

(#35) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Nekem működés közben is elég káva mentesnek tűnik a telefon, valahogy ahogy megláttam MKBHD videóját instant eyegasm-ben volt részem, rendelem amilyen hamar csak tudom, meg amikor összeszedek 200+k -t bár remélem lejjebb megy majd az ára :B

Üdv. Johnny

(#36) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Hidegen hagy, hogy így "csalnak", ha az ember ilyen berkekben érdekelt és ezt a készüléket akarja, az a minimum, hogy pár unboxing meg hands on videót megnéz, és az adja meg az alapot a döntéshez, nem holmi bemutató matéria. :)

Finn the human

(#37) ToniSoprano


ToniSoprano
addikt

Szerintem pont jó hogy van a kicsi káva, így meg lehet fogni legalább, a képek alapján pont arról ment a sírás, ha ennyire nincs káva hogy lehet majd megfongni hogy ne érj a kijelzőhöz.

(#39) Blyan válasza Inkvizitor1 (#33) üzenetére


Blyan
félisten

Így van... :)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#40) pozanos válasza Blyan (#39) üzenetére


pozanos
tag

A tokja nincs rajta a képen? Állítólag van hozzá hátlaptok is. Nem kötözködök, csak a hands-onban én vékonyabbnak láttam.

(#41) #16514048 válasza ToniSoprano (#37) üzenetére


#16514048
törölt tag

Meg lehetne azt is oldani, ha úgy csinálnák meg, hogy ne legyen érintésérzékeny a kijelző széle.

(#33) Inkvizitor1:

Azért az előttem linkelt képen látszik, hogy jóval nagyobb káva van itt, mint a sajtófotón, és nem csak a fekete háttér miatt tűnik annak.

Ez így nem kávamentes (ahogy reklámozták), csak a felső kávát vették le olyan vékonyra, mint amilyenek az oldalsók, amik viszont ugyanolyanok, mint más telefonokon. Így nem olyan nagy szenzáció ez. Persze elég egyedi, de azért így már nincs az a high-tech érzés, inkább kicsit hülyén is néz ki szvsz...

[ Szerkesztve ]

(#42) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Az első Xiaomi, ami nagyon tetszik. Venni továbbra se mernék, de a nagyoknak érdemes lenne valami hasonlót letenni az asztalra.

(#43) pozanos válasza pozanos (#40) üzenetére


pozanos
tag

Rosszul láttam, közben megnéztem még egyszer.

(#44) Armahun


Armahun
addikt

A hivatalos termékfotók mára sajnos már nem a valódi terméket ábrázolják.
Max arra jók, hogy az alapján tud az ember keresni reális képet.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#45) Cathulhu válasza ToniSoprano (#37) üzenetére


Cathulhu
addikt

Es miert kellene az egesz kepernyonek erintes erzekenynek lennie? Felolem lehetne 100% kijelzo telefon, ahol a szeleken mondjuk fel cm-en nem is erzekel. A lenyeg a tartalom megjelenites (kepek, videok, szoveg), nem az hogy minel nagyobb teruleten lehessen tapicskolni.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#46) .Szaki. válasza Armahun (#44) üzenetére


.Szaki.
addikt

Alapvetően úgyis akkor derül ki, hogy milyen a készülék, ha természetes környezetben látni, tehát gondolok egy élőben való megtekintésre, vagy egy teszt videó megnézésére. A hülye fények miatt, még a photoshop miatt úgyse látszanak sem a kávák, sem az élek, semmi.

[ Szerkesztve ]

(#47) prolad


prolad
őstag

Azért azt tegyük hozzá, hogy itt tényleg vékonyak a kávák, szemben a többi telefonnal, ahol egy fekete kerettel csalnak (pl. Mi max, hogy a gyártónál maradjunk). Túlzás a sajtófotó (melyik gyártónál nem), de szerintem ez a telefon élőben is lenyűgöző.

(#48) Clander válasza ToniSoprano (#37) üzenetére


Clander
tag

Ugyan ezt akartam én is írni, szerintem a fogás miatt pont király.

A másik meg a kommenteket olvasva már minden baj, nekünk semmi se jó, itt a kijelző.., általánosságban ha sok ram van az is baj, ha kevés akkor meg az is...
Senkinek se kötelező megvenni másrészt meg a termékfotók nem mindig fedik a valóságot....

[ Szerkesztve ]

(#49) Blyan válasza prolad (#47) üzenetére


Blyan
félisten

Vizuálisan tényleg mestermű, ezért nem kellene hazudozással fényezni. A kinézete önmagáért beszél.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#50) ASdS válasza joelke HU (#4) üzenetére


ASdS
csendes tag

Miért ne akarhatna vki ilyet azért mert "varázskerámiából" van? Ne magadból indulj ki, másnak lehet pont ez a fontos.

A hírhez meg, szerintem csalás a kozmetikázás...ahogy a reklámok 99,99% is az. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.