Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

Ennek már tényleg nem látom érelmét...

(#2) Lacok


Lacok
őstag

Erődemonstráció G.Skill módra. :Y

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#3) scope2007


scope2007
addikt

Lol 128gb, arra ramdisk és rá a bf játékot xD

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#4) #16939776 válasza zzola (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

Adjanak hozzá leválogatott CPU-t! :U

(#5) R9DEON válasza #16939776 (#4) üzenetére


R9DEON
senior tag

Hiába adnak meg sem közelíti kihasználni ezt a frekvenciát, talán egy bika APU ki tudná.

(#6) Sipike19 válasza R9DEON (#5) üzenetére


Sipike19
tag

Háziszerverek talán kihasználnák. Tuningosoknak e-péniszméret növelésre tökéletes. APU-k jól kihasználnák, de akinek ilyenre telik, annak DVGA-ra is jut.
Programozni engineket kezelni, meg ilyen olyan munkákra talán kellhet, bár kérdés, hogy a jelenlegi processzorok mennyire tudják kihasználni, meg munkánál legtöbbször a merevlemez szokott limitelni, úgyhogy PCI-E SSD és bika HEDT X99-es cucchoz éri meg minimum.

Sipi

(#7) Akula


Akula
őstag

Libabőrös lettem!
Ezekhez már kell alaplap és CPU.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#8) Speed® válasza Sipike19 (#6) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tuningosok legtöbbször 2/4GB stickekkel tolják, ott a méret sokadlagos, herélt OS mellett futó benchekhez nem kell más, csak sok MHz kevés latencyval :)
Masszív ez a kapacitás mindenesetre, de nem látom a célközönséget. Akinek ennyi kell, nem gémerkedni/benchelni kell, ott meg a megbízhatóság elsődleges..namost kicentizett/szétfeszelt IMCvel ki fog rizikózni..?

(#9) Dr. Akula válasza #16939776 (#4) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Egyébként nem lenne fasság, sztem lenne rá igény.

(#10) Dr. Akula válasza Sipike19 (#6) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Inkább a memóriavezérlőknek kéne már felnőni a feladathoz. Alig jelent meg a DDR4, máris olyan széttuningolt modulokat tudnak gyártani hozzá, hogy nem is értem mi értelme volt 2133 MHz-re tervezni. És csak aprókat lépnek feljebb, Broadwell-E = 2400 MHz. Mikor érik majd el a 3 GHz-et? Soha?

(#11) #06658560 válasza Sipike19 (#6) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szegény ember olcsó, bivalyerős CAD WS-e kategóriába tökéletes szett. Egy sok memóriás Titan kártyával.

(#12) dementor


dementor
senior tag

Ez igen, szép munka! :R Vajon mikor jutok el oda, hogy ennyi ram lesz az alap egy otthoni gépben?

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#13) Acélfarkas válasza dementor (#12) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Mondjuk 10 év. :DDD

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#14) Geri Bátyó válasza Dr. Akula (#10) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az órajel még hagyján, de ha itt is az lesz az időzítésekkel, mint a DDR3-nál, az lesz gáz. Én CL 6-os 1600-as modulokat vettem, de már évek óta Cl9-CL10 a maximum (illetve minimum). Nem csak kimérhető, hanem érezhető különbség van az alacsonyabb időzítéssel (nyilván a felhasználási terület is számít).
Mivel a memvezérlő nem, vagy nem feltétlenül bírja a magas órajelet, talán megint az időzítésekre kellene ráfeküdni.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#15) Dr. Akula válasza Geri Bátyó (#14) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

2133 / CL15 az alap DDR4, ez meg 3333 / CL14. Sztem nem lehet rá panasz.

"a memvezérlő nem, vagy nem feltétlenül bírja a magas órajelet"
Inkább arra gyúrjanak hogy bírja.

[ Szerkesztve ]

(#16) Geri Bátyó válasza Dr. Akula (#15) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A panaszom azon van, hogy ha a 3333 / CL14 megy, akkor a 2133 / CL 8-10 miért nem? Menne az 1.2V-on is simán.

A memvezérlőt nem tudja senki befolyásolni (Intel szándékosan fogja vissza, AMD nem játszik), de a mem gyártók tudnának tenni az ügy érdekében, csak ők sem akarnak.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#17) dementor válasza Acélfarkas (#13) üzenetére


dementor
senior tag

Nem kizárt. Gamer gépeknél szinte biztos. Lehet még előbb is. :K

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#18) Dr. Akula válasza Geri Bátyó (#16) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Egyrészt a technológia nem lineárisan skálázódik, másrészt ha késleltetésben a 3333 / CL14 = 2133 / CL 8-10, akkor mi értelme az utóbbinak, mikor az előbbihez nagyobb átviteli sebesség is jár?

(#19) Geri Bátyó válasza Dr. Akula (#18) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Talán pont az lenne az értelme, hogy a procik memvezérlője nem tud mit kezdeni a magasabb órajellel. :K
Tudom, hogy ezt manuálisan is be lehetne állítani, de a felhasználók nagy többsége csak azt fogja látni, hogy vett egy drága memóriát, ami rohadtul nem működik!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.