Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Youri


Youri
veterán

Várom a 99$-os akciót itt is ;]

RTX ON

(#2) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Még így is sok érte ;]

All→M8

(#3) pilóta


pilóta
nagyúr

Na ez a lufi gyorsabban kipukkant, mint a netbookos...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) Youri válasza pilóta (#3) üzenetére


Youri
veterán

Erről az Apple mást mondana

madgie: abszolút +1

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#5) madgie


madgie
titán

Ennyire kellett volna alapból beárazni, nem az iPad 2 fölé... és csodálkoznak, hogy senki nem vitte.

(#6) amanoba válasza madgie (#5) üzenetére


amanoba
őstag

kb igen, kérdés, hogy miért vártak ennyit ezzel a lépéssel..

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#7) Youri válasza amanoba (#6) üzenetére


Youri
veterán

Egy olyan termékkategória esetében, ahol a tartalomszolgáltatással lehetne nagy pénzeket szakítani.

RTX ON

(#8) jtrencsenyi válasza pilóta (#3) üzenetére


jtrencsenyi
csendes tag

A netbook piacot pont a tablet fojtotta meg. Az iPad 2-t meg viszik, mint a cukrot.

(#9) consono válasza jtrencsenyi (#8) üzenetére


consono
nagyúr

Teljesen jogosan: ég és föld 1.0-ás user szemében a kettő. Asszonykám is meglátta az iPad2-t és azt mondta, hogy szerelmes, az androidos tabletekre meg rá sem nézett...

"In God we trust. All others must bring data"

(#10) kolosanyi válasza madgie (#5) üzenetére


kolosanyi
veterán

Számból a szavakat. :)

(#9) consono
Nőknél méginkább mözrejátszik a divat, mint olyan, és valljuk be, az Apple nagyon trendi manapság. (Csak semmi pejoratív félreértelmezés... :) )

[ Szerkesztve ]

(#11) lmisi


lmisi
senior tag

Azért az Asus aa transformers-t, slidert meg kéne említeni, mivel többszörösét adták el belőle mint xoom-ból.
Árleszállítás láthatóan azután, hogy a googli kezdi átvenni a Moto-t. Remélem a termékportfólió többi részére is elér a jótékony hatás.

(#12) blueMerle válasza jtrencsenyi (#8) üzenetére


blueMerle
veterán

Hát nem tudom hogy mennyire van megfojtva, de mi irdatlan mennyiséget eladunk netbookokból, végképp nem kevesebbet, mint pl. tavaly vagy azelőtt. Sőt :)

(#13) lcee79 válasza jtrencsenyi (#8) üzenetére


lcee79
őstag

"Az iPad 2-t meg viszik, mint a cukrot."
Nekem igazából nincs szükségem egy táblapécére, de annak örülnék, ha legalább az ára itt csücsülne egy 64 GB-os IPAD2 ára állandóan a zsebemben, lehet hogy vennék csak úgy hogy legyen...
(mivel nonstop gép előtt ülök itthon is meg munkahelyen is, nem tudom mikor tudnám használni) :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#14) Totheground válasza lcee79 (#13) üzenetére


Totheground
addikt

"(mivel nonstop gép előtt ülök itthon is meg munkahelyen is, nem tudom mikor tudnám használni) "

Én pont ezért vettem, így az idő egy részében nem a gép előtt ülök, hanem döglök valahol máshol és viszem a pad-et. :D

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#15) kanurecoba válasza Totheground (#14) üzenetére


kanurecoba
csendes tag

szarintem erre még jobb az okostelefon:)

(#16) blueMerle válasza kanurecoba (#15) üzenetére


blueMerle
veterán

Ugyan. :D Ma olvastam a fórumon vmelyik topicban hogy egy állat a 7 colos tabletjét használja telefonként....én már semmin nem lepődöm meg :U

(#17) lcee79 válasza Totheground (#14) üzenetére


lcee79
őstag

Igen de van pár dolog ami gépen mindenképpen megy (nem feltétlenül akarom elárulni, de mindenki kitalálja :) ) Szerintem táblával azt nem lehet, hacsak nem kötök rá vmi nagy vinyót, de akkor meg már nem olyan mobil :)

De pl ha nyernék egyet, akkor nem adnám vissza :) (kár hogy nem játszom semmi nyereményjátékot :) )

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#18) kanurecoba válasza blueMerle (#16) üzenetére


kanurecoba
csendes tag

Nekem a 4"os telefon arra jó, hogy ránézzek az otthoni gépekre, jól dolgoznak-e:)
Netezni, msn, youtube szintén jó időtöltésnek.
De sokszor örülök, hogy nem kell net előtt lennem és inkább nem is foglalkozok a telefonnal:)
Amúgy tényleg állat aki 7"os telefont használ, nekem ez a 4es is sok:)

(#19) erdoke válasza madgie (#5) üzenetére


erdoke
titán

Ha ez ilyen egyszerű lenne. Mivel az iPhone árával egy szinten árulják, még az Apple-nek sincs rajta akkora haszna, mint a telefonon. Az összes többi gyártó pedig drágábban tudja előállítani a hasonló paraméterekkel felruházott tabletjét, részben a gyártási mennyiség, részben az Apple exkluzív beszerzési szerződései miatt.
Az ok viszont egyszerű: egyértelműen a HP TouchPad-jenek kifuttatási dömping ára indított árháborút a "futottak még" kategóriában.

A legjobb aláírás a héten

(#20) Pete55555 válasza jtrencsenyi (#8) üzenetére


Pete55555
addikt

Ha táblagépet akarnék most venni, akkor helyette inkább az ASUS X101-es netbook-ot venném MeeGo-val. Tökéletes ellenfél a táblagépeknek, annyi különbséggel, hogy nincs érintőkijelző, de van billentyűzet, és tapipad.

A hírhez: :C Kb ennyit tudok mondani, de menjen csak az az árcédula még leljebb :D

...Szeretem leracsniztatni...

(#21) Tigerclaw válasza Pete55555 (#20) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az X101 sajna még a netbookok között is nagyon vérszegény. Persze ha valaki meg tud békülni a rengeteg kompromisszummal amit az a gép jelent, akkor tényleg olcsón megkaphatja.

Talán ha anno ilyen áron indult volna, akkor sikeres is lehetett volna, de utólag leárazva már nem igazán fogják elkapkodni. Nem hiába árulták a HP gépét annyira olcsón. Ennyi leárazás nem elég...persze pár hozzá nem értő vásárlót elkaphatnak ezzel is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) Pete55555 válasza Tigerclaw (#21) üzenetére


Pete55555
addikt

Szerintem nem kell több kompromisszummal megbékélni, mint egy táblagép esetén. Tény, hogy nem teljes értékű netbook (meego-val), de egy táblagépet vígan helyettesít.

...Szeretem leracsniztatni...

(#23) smkb válasza Pete55555 (#22) üzenetére


smkb
őstag

Az X101 netbook nagyon erősen elvérzik egy táblagép mellett mindennemű multimédiatartalom megjelenítésekor, ami azért valljuk be egy hordozható mobil eszköznél elég kívánatos lenne. A jelenleg kapható tabletek mind képesek hd tartalmakat vígan lejátszani (jórészük, az 1080p-t is és HDMI kimeneten kitolni egy LCD-re), és 3d grafikai képességekben is erősebbek. Innen nézve már elég gáz, hogy egy netbookkal nem tudsz egy 720p mkv-t rendesen lejátszani, míg ezt egy okostelefon is tudja akár... pont annyit is ér az X101 amennyibe kerül, nem többet.

[ Szerkesztve ]

(#24) Solten


Solten
addikt

Nagyon jo keszulek ez emberek, haver boldog tulajdonosa :) (csak el ne olvassa a hirt... :D)

Saor Alba

(#25) Pete55555 válasza smkb (#23) üzenetére


Pete55555
addikt

Igazad van, e fölött elsiklottam, mert nekem jelenleg nem ilyen dolgokra kéne egy hordozható ezköz.

...Szeretem leracsniztatni...

(#26) Youri válasza smkb (#23) üzenetére


Youri
veterán

Mert az is csak egy ócska intel atom...

RTX ON

(#27) erdoke válasza Pete55555 (#22) üzenetére


erdoke
titán

Majd ha 5 percen túl használtál táblagépet (lehetőleg A táblagépet), akkor hitelt érdemel a véleményed... Súly, üzemidő, kijelző minősége, program ellátottság?

A legjobb aláírás a héten

(#28) consono válasza Youri (#26) üzenetére


consono
nagyúr

Nem az atom a baj, hanem a GMA600 amit mellé tettek...

"In God we trust. All others must bring data"

(#29) rankesz válasza erdoke (#27) üzenetére


rankesz
veterán

melyikre gondolsz?

(#30) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Félreértés ne legyen az X101-nek nincs problémája. Egy gyengébb netbook, de annak megfelelő az ára is. Szép vékony, könnyű, ráadásul nem fényes a borítása sem, de nem multimédiára szánták. Szövegszerkesztésre, netezésre és hasonlókra jó. Érdekes egyébként, hogy a specifikációja szerint Meegoval 1 órával kevesebbig tart ki, mint a win 7 starter editionnal, pedig az elsőben SSD van a másodikban HDD, szóval még hardveresen is lenne egy kicsi fórja. Ezek szerint valami még nem kerek a Meego energiagazdálkodásával.

Arra kíváncsi lennék, hogy SSD van-e benne, vagy csak flash, amit nem lehet cserélni később nagyobbra?

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#31) erdoke válasza rankesz (#29) üzenetére


erdoke
titán

Nézd meg, melyikből mennyit adtak el tavaly és idén. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#32) Youri válasza Tigerclaw (#30) üzenetére


Youri
veterán

Mini billentyűzettel valóban élvezet a szövegszerkesztés, meg a MeeGo-nak nagyon sok profi office alkalmazása van.

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#33) rankesz válasza erdoke (#31) üzenetére


rankesz
veterán

Tisztában vagyok vele melyik modell teszi ki az eladások nagy részét...
Szerintem ez a xoom viszont ezen az áron 3g-vel, 32g-val elég jó ajánlat lett...

(#34) amanoba válasza rankesz (#33) üzenetére


amanoba
őstag

Ha jól látom, itt szó nincs 3g-ről..

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#35) knyitogato válasza Youri (#4) üzenetére


knyitogato
őstag

de az nem az eszközön, a logón múlik.

(#36) rankesz válasza amanoba (#34) üzenetére


rankesz
veterán

te magad is írtad hogy: nem laaaatok...:))

most telorol kicsit lusta vagyok utananezni, de ha tenyleg igy van akkor ez meg mindig gaz...:(

(#37) #95590400


#95590400
törölt tag

mélyrepülés, azaz a a nagyon drágától a drágáig.... :DDD

(#38) Pete55555 válasza Tigerclaw (#30) üzenetére


Pete55555
addikt

Egyetértek, amire kitalálták arra pontosan jó. Egy dologban marad el a táblagéptől, és az a multimédia, ide értve a játékokat is.
Nem SSd van benne, hanem mPCIe-s flash meghajtó, amit ugyan lehet cserélni, de jóval körülményesebb mint a 2,5"-es SSD-t. Itt ki is van tárgyalva, elég sokminden le van róla írva.

(#27) erdoke: Viszont netezésben, szövegszerkesztésben szarráveri akármelyik táblagépet, már csak a billentyűzet miatt is. Kivétel talán az asus transformer, és Slider gépek, mert azoknak normális, és átgondolt billentyűzete van. iPad-hez kapható billentyűzetet láttam, használtam, de ha azt az öledben, buszon vonaton...stb akarod használni, na ott megáll a tudomány.
Arról nem is beszélve, hogy ha felteszel rá valamilyen win-t esetleg linux-ot, akkor már jóval közelebb áll egy vérbeli netbook hazsnálhatóságához. És hidegen hagy, hogy lassabb mint a 90-100e ft-os netik, (vagy a 120+e Ft-os iPad) ennyi pénzért bőven megéri.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#39) erdoke válasza Pete55555 (#38) üzenetére


erdoke
titán

"netezésben, szövegszerkesztésben szarráveri akármelyik táblagépet, már csak a billentyűzet miatt is"

Ez attól függ, milyen netezésre, tehát hogy mennyit gépelsz, mennyire nem tudod a Falsh-es oldalakat kiváltani, stb. Emellett hozzá kell tenni, hogy azért általános sebességben elég komoly különbség van egy netbook és egy iPad 2/Tegra 2 között. A díványon eldőlni egy tablettel sokkal jobb, mint gubbasztani egy netbookkal/laptoppal.
Egyébként melyik félnormális táblagép nem kezel BT billentyűzetet? Ha meg munka, akor miért nem egy könnyű laptop, miért netbook?

A legjobb aláírás a héten

(#40) Peat;) válasza Pete55555 (#38) üzenetére


Peat;)
veterán

Szerintem a netbook és tablet felhasználás szempontjából is különböző, netbookon azért bőven lehet szöveget szerkeszteni, excelezni. (bár ahogy írják felettem én arra sem netbookot vennék, igaz ami strapagép és olcsó az csak netbook jelenleg, egy nagyobb méretű jobban összerakott gép drága és persze nehezebb is), Táblagép viszont totál szórakoztató eszköz az én szememben, nem véletlen hogy honatyáink is berendeltek ipad-ból a Parlamentbe...

Mivel több ember szeret szórakozni, így egyértelmű melyik sikeresebb, főleg ha a tablet jobb is abban.

[ Szerkesztve ]

(#41) Pete55555 válasza erdoke (#39) üzenetére


Pete55555
addikt

Ez attól függ...hogy mennyit gépelsz
Mondjuk annyit, hogy nem tabletről akarnék fórumozni.

általános sebességben elég komoly különbség van egy netbook és egy iPad 2.....
Ez igaz, aláírom, de az árkülönbség miatt én ezt elnézem neki.

A díványon egy netbook-al is eldőlhetsz, nem kell ahhoz iPad.

Egyébként melyik félnormális táblagép nem kezel BT billentyűzetet?
Persze, de merül is tőle rendesen...

Ha meg munka, akor miért nem egy könnyű laptop, miért netbook?
Azért, mert 45e Ft ... :) Ha nagyon dolgozni akarok, akkor arra ott az asztali gépem 22" FullHD monitorral. De suliba javítgatni a kész dokumentumot bőven elég egy netbook - nekem.

Hogy ne csak off-oljak: Erre én még mindig nem mondanám azt, hogy hatalmas mélyrepülés, ugyan jóval olcsóbb mint ezelőtt, de ahogy előttem is irták, nagyon drágábol lett drága, azaz még mindig nem olcsó.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#42) erdoke válasza Pete55555 (#41) üzenetére


erdoke
titán

Az előző hármat tabletről írtam, nem hiányzott a billentyűzet, te pedig észre se vetted.

"A díványon egy netbook-al is eldőlhetsz, nem kell ahhoz iPad."
Kártyában erre mondják, hogy kontra! Szerintem te még nem próbáltad. Azt is megnézném, ahogy félig fekve gyorsan gépelsz.

"javítgatni a kész dokumentumot bőven elég egy netbook"
Erre egy tablet is simán jó, már ha van rá választék irodai programokból. MeeGo-s netbookra mi van?

A legjobb aláírás a héten

(#43) Youri válasza erdoke (#42) üzenetére


Youri
veterán

Ez szerint LibreOffice van rá, ami azért elég komoly irodai csomag. Konkrétan ez is egy Linux, így sok minden futhat rajta, pláne, hogy x86.

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#44) Pete55555 válasza erdoke (#42) üzenetére


Pete55555
addikt

Hidegen hagy, hogy te miről írsz, nekem akkor sem lesz megfelelő egy érintős gép fórumozásra (se).
Próbáltam már laptoppal "félig fekve" gépelni, és nekem működött, de lehet, hogy én vagyok akrobata.

(#43) Youri Ja, igen kihagytam, hogy Libre office van rá. Mellesleg lehet rá tenni bármiylen linuxot, de akár Xp-t vagy win7-et is (Win7 lite).

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#45) erdoke válasza Youri (#43) üzenetére


erdoke
titán

Az is x86, persze. Este elindítod, reggelre be is tölti a táblázatot? ;]

A legjobb aláírás a héten

(#46) Youri válasza erdoke (#45) üzenetére


Youri
veterán

Kétlem

RTX ON

(#47) RootRulez


RootRulez
félisten

Szívesen használnák táblagépet pár napig, hogy mégis kihasználnám-e és szükségem lenne-e rá...

═════════════════════════════════════════

(#48) Pete55555 válasza erdoke (#45) üzenetére


Pete55555
addikt

Javaslom, hogy nézz utána a dolgoknak, mielőtt hülyeségekkel dobálóznál.

...Szeretem leracsniztatni...

(#49) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hat azert ez a melyrepules szo erosen tulzo. Ugyanannyi Usaban, mint az Ipad2.

I am having fun staying poor.

(#50) hibavissza


hibavissza
veterán

üveggolyó hülyéknek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.