Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Én az IGP korlátozás/beosztást nem értem ezeknél az APU-knál. Ez a legjobb IGP verziónál is alatta van annak a teljesítménynek, amit a leggyengébb APU-s processzor ne tudna kihajtani maximumon. Jobb IGP teljesítményhez, akkor miért kel feltétlenül erősebb procit is venni? Remélem érthető a kérdés...

(#2) Synthwave válasza SunMount3r (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem azért, hogy egy bizonyos réteg többet költsön, ha kell a plusz grafikus teljesítmény dedikált VGA nélkül. Egyszerű üzletnek tűnik.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3) #52931072


#52931072
törölt tag

Köszönjük a nincs mit, hol vannak a 2-4 magos apuk? Vagy fordult a kocka? A csórók most intelt vegyenek?

(#4) lemusz válasza #52931072 (#3) üzenetére


lemusz
addikt

Pár hónapja már ez a meta igen.

(#5) makkmarce válasza #52931072 (#3) üzenetére


makkmarce
őstag

mondjuk mi a fenéért vennél 2 magost, ha 1 generációval régebbi 4 magosat kapnál azért az árért
tök felesleges alsó szintre gyártani, ha a középszintet megkapnád ugyanannyiért, csak 1 generációval régebbit.
vagy gondolod, hogy az 1-2 évvel ezelőtti középkat az lassabb lesz, mint ha most neked összetákolnak egy belépőszintet, csak hogy elmondhasd, a legújabbat vetted?

okoskodom, tehát vagyok

(#6) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Sok huhogo aki 300 feletti MSRP arat josolt az 5600G-nek remelem most mind megnyugodott. Teljesen korrekt arazas, 5600X-nel meg egy 5 ezer Ft-tal olcsobb is. Lehet valasztani hogy kicsit nagyobb teljesitmeny vagy IGP.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#7) Dragon3000


Dragon3000
veterán

Miért lett itt a pci-e 4.0 helyett 3.0?

(#8) Fred23


Fred23
nagyúr

ASRock rendes volt, a B450-es lapom kezeli az újdonságokat.
Csak nem nagyon látom értelmét a váltásnak 3400G-ről.

(#9) Synthwave válasza Fred23 (#8) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha 100 százalékosan kiszolgál, akkor tényleg nincs, ha kell némi plusz kraft dedikált VGA hiányában, akkor van.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10) Fred23 válasza Synthwave (#9) üzenetére


Fred23
nagyúr

Van otthon 13 gépem (leginkább retrózás miatt), de a napi szinten használt egy ITX-es csöppség. Néha megy egy kis játék rajta, de egyre kevesebb, és főként régiek.
Ha húzom a Vega11-et a 3400G-ben, és húzok kicsit a RAM-okon is, ott vagyok, ahol egy 5600G Vega7-ével lennék.

Majd úgy két év múlva lesz szerintem az, hogy kimaxolom ezt a kis gépem egy 5700G-vel. Mikor az már olcsójános kategória lesz teljesen. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) zsid válasza #52931072 (#3) üzenetére


zsid
senior tag

Az 5300G-ket csak OEM-ek számára gyártják
Az inteltől tudsz venni 4 magos aput a 11 generációból? :D

<tRucKdriFteR>

(#12) chris-v válasza Dragon3000 (#7) üzenetére


chris-v
senior tag

Ez egy kiváló kérdés. Az előző generáció is pci-e 3.0. Hiába van a gépben gyors M2 SSD ha csak pci-e 3.0 a sebesség.
Azt hittem itt már feljebb lépnek, de nem... :(

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#13) #90088192


#90088192
törölt tag

Milyen gavallér a Marketinges, ha veszel egy Wraith hűtőt egy szép AMD-s dobozban, hozzá csapnak egy procit is. :DDD

(#14) Dragon3000 válasza chris-v (#12) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az előző verziónál, ha a 3xxxg-re gondoltál még érthető volt, mert zen+-ra épült, ha a 4xxxg-re, akkor ott is ez a hülyeség ment. De legalább itt már nincs korlátozva a pci-e sávok száma.

(#15) zsid válasza chris-v (#12) üzenetére


zsid
senior tag

És szabad pci-e 3.0ból is csak 12 sáv van, ha jól láttam.

<tRucKdriFteR>

(#16) Synthwave válasza Fred23 (#10) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én a mai napig azon bánkodóm, hogy a Kaby Lake-G platform nem ment retailbe, és mostanra szinte el is lett teljesen felejtve...

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17) farkas1


farkas1
tag

A Pro sorozatról semmi hírek, hogy mikortól lehet venni és mennyiért?

(#18) lemusz válasza Synthwave (#16) üzenetére


lemusz
addikt

Ennél nagyobb szomorúság soha ne érjen. :D

(#19) andy19770128 válasza Synthwave (#16) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Hát és vettem egy ilyet: https://hu.geekbuying.com/item/Beelink-G7-Intel-Kaby-Lake-G-i7-8709G-Barebone-Mini-PC-403671.html

Másodlagos gépnek vettem és amikor lanozni megyek nagy ritkán ezt viszem magammal. Egyszerüen nem értem miért nem lehetséges EZT a rendszert összeállítani egy ryzen cpu val. 24 CU + 4 gb hbm ram..... pöpec lenne.

(#20) Synthwave válasza lemusz (#18) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Pedig szokott.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#21) Synthwave válasza andy19770128 (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nekem megfelelne a nyolcadgenes Intellel is...

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#22) #52931072 válasza makkmarce (#5) üzenetére


#52931072
törölt tag

Mondjuk konkrétan 100 alatt nem kapni semmilyet, egyik generációból sem, max intel i3-at uhd grafingsz társaságában, arra céloztam. A ryzen 1200-at valahogy tudják gyártani. Asszem van rá kereslet, különben polcon porosodnának, basszus egy emberként lélegzett fel a világ lakossága: végre hat magos apukat gyárt az amd, csak neked, csak most. Egészségedre!

zsid

Szóval az 5300 g oem only és ezzel szemben az intel apuját sem lehet kapni. Gratulálok, ez aztán érvelés.

[ Szerkesztve ]

(#23) chris-v válasza Dragon3000 (#14) üzenetére


chris-v
senior tag

Arra gondoltam ami nekem is van most: 4650G

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#24) Skyline15


Skyline15
tag

Hogy őszinte legyek, aki régebbi optimalizálatlan játékkal játszik többet, vagy esetlegesen MMO-zik, annál ez a váltás is nagyon megéri.

1.5 éve 2600-ról 3600-ra váltottam, és teszt nem hozta ki, de MMO-ba volt vagy 20%-os FPS javulás, ugyan azzal a GPU-val (min fps 8-ról 18-ra ment fel raid-be), most viszont be tudtam szerezni egy 5600X-et, szintén a minimum fps 18-ról 35-re ment fel.

Az lehet hogy tesztbe nem mutat sok különbséget, bár itt pont látszott játékokba, de azt kell mérlegelni, hogy amivel te dolgozol / játszol, az mennyire van optimalizálva.

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#25) Dragon3000 válasza Skyline15 (#24) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ez a kisebb IF késleltetésnek és a nagyobb egy szálas teljesítménynek tudható be, ha a játék csak kevés szálat használ.

(#26) makkmarce válasza #52931072 (#22) üzenetére


makkmarce
őstag

nem véletlen nem kapni. Akinek nincs szüksége teljesítményre, az nem vesz egy DIY gépet, hanem notebookot vagy minipc-t vesz. Talán irodákban fogyhat valamennyire, de arra vannak az OEM-ek, egy irodai beszerzésnél a legritkább esetben legóznak. Egyszerüen nem éri meg vele vacakolni, ráadásul idénre az AMD-nek már elfogyott a leköthető gyártás a TSMC-nél, és biztos lehetsz benne, ezek az apróságok nincsennek az első 100 közt, amit gyártanának, ha még lenne szabad hely. Jövőre lehet szabadul fel valamennyi 7nm, mert állnak át 5-re.

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#27) Dragon3000 válasza makkmarce (#26) üzenetére


Dragon3000
veterán

Jövőre lehet szabadul fel valamennyi 7nm, mert állnak át 5-re.

De mindenki áll át, így ott se hiszem, hogy lesz változás, max a mostani szériákból lesz végre normális készlet, meg a konzolokból.

(#28) makkmarce válasza Dragon3000 (#27) üzenetére


makkmarce
őstag

nem, akkor tudnak gyártani pár 5xxx-res APU-t, hisz a terv kész és az új cpu-nak kell harcolni a konzolgyártókkal sem(azért azt ne feledjük , hogy oda is elment 40-50 millió chip). Biztos lehetsz benne, hogy az új sorozat a flagship-ekkel indít, nem a legolcsóbb kategóriával.

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#29) #52931072 válasza makkmarce (#26) üzenetére


#52931072
törölt tag

Amit elkapkodnak arra van kereslet, legfeljebb nem jut rá gyártókapacitás. Különben az intel sem árulna i5 alatt semmit, csórók vegyenek oem gépet. Hamarosan megoldódik a probléma, az intel is bérgyártó lesz, megveszi a gf-t és 12-14 nm sorokon amd processzorokat fog gyártani bérben. :DD

(#30) sb válasza #52931072 (#29) üzenetére


sb
veterán

Egyetértek.
Amúgy meg az átlaguserek 90%-ának nincs szüksége 6-8 magos, ennyire erős cpu-ra. Ennél meg kevesebben vesznek notit vagy OEM-et. Nem is fedi egymást a két feltétel.

Mivel a Renoir után a Cezanne végre jött DIY piacra is eléggé meglepett, hogy az 5300G nem jön mégsem. De egyértelműen a userek feljebb léptetése/kis gyártókapacitás lehet az ok. Brutál erős az a cpu is. Igazából netezős/átlag gépbe (vagy nekem, otthoni kis mindenes szervernek) még az is overkill.
Mivel elvisznek mindent amit sikerül legyártani, maradnak a nagyobb modellek.

szerk: Egyébként ebben a kínlódásban néztem meg én is az OEM 4xxx/5300G-s gépeket ill. a már szintén alig kapható Zen/Zen+ APU-k embedded verzióit. Egész korrekt gépek is vannak korrekt áron.

[ Szerkesztve ]

(#31) #52931072 válasza sb (#30) üzenetére


#52931072
törölt tag

Gondolom előbb az oemeket szolgálják ki, aztán egyszer majd megjelenik dobozban is valamikor, talán. A 2000-3000-es ryzen apukat hiányolom, abból gyárthatnának még. Persze amikor a generációk kivezetését tervezték, még nem láthatták előre a szitut. Hirtelen gyártókapacitást leakasztani meg cucli.

(#32) Dragon3000 válasza makkmarce (#28) üzenetére


Dragon3000
veterán

Fontosabb nekik a konzolok kiszolgálása illetve a szerver és oem piac, ha ezek megvannak a maradék kerül a diy piacra.

(#33) Z10N


Z10N
veterán

5300G-t meg majd oem gepekbol kell halaszni...

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#34) makkmarce


makkmarce
őstag

én még mindig nem értem, miért épít valaki otthon asztali gépet, ami lassabb, mint egy átlag notebook, többet fogyaszt, mint egy átlag notebook, jóval több macera van vele, mint egy átlag notebookal.
kicsit értelmetlen a kategória, és a gyártók is látják, hogy az, hisz ugyanazért a pénzért veszel egy notebookot, nemkell monitor, nem kell billentyűzet, nem kell egér akár. Kevesebb helyet foglal. Irodákban el tudom képzelni, de otthonra mi benne a ráció?
ezt látják a gyártók is, ők se értik miért kéne bárkinek egy ilyen gép otthonra.
Persze ha házi servert csinálsz belőle az más, de arra meg ott van rengeteg más megoldás.

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#35) Skyline15 válasza makkmarce (#34) üzenetére


Skyline15
tag

Melyik processzora érted ezt?
Mert mondjuk egy 5300G -s szintet notiba eléggé kevés proci tudja hozni, talán a 11. gen intel i5 H verziós család, annál meg olcsóbban összerakod ezt a gépet.

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#36) Dragon3000 válasza makkmarce (#34) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ahol olcsóbbra jön ki a laptop, a legtöbb esetben egy fos kijelző van benne és még a hűtés is fos, amit egy ilyen kis megoldás esetében úgy alakítasz, ahogy szeretnél a választott háztól függően. Ezek mellett kérdéses a memória bővíthetősége is.

[ Szerkesztve ]

(#37) sb válasza #52931072 (#31) üzenetére


sb
veterán

Renoirból is előbb az OEM-eket szolgálták ki... és itt is ragadtunk. :D
Itt is lesz szvsz. Nem úgy néz ki mintha megoldódnának az ellátási gondok bármilyen területen is.

A másik meg az, hogy ezek tényleg overkill cpu-k. A normál CCD-s felépítésőrl nem is beszélve. Erről már korábban beszélgettünk másik topicban, hogy hiába hoz nagyon olcsón az AMD 4 után 6-8, majd 12-16-32 magot is akár desktopba árazhatóan. Nem fogják megtenni mert minek? Kb senki nem tudja kihasználni, az meg, hogy gombokért adják és/vagy legyen teljes paletta és elég legyen megvenni az alsó kategóriát szinte mindenkinek az nem biznisz.
És erre jön rá, hogy amúgy sem gyártanak eleget. Még ha lenne biztos elgondolkodnának...

2000/3000 is sajnos ugyanúgy nem prioritás amíg lehet gyártani konzolt/5600X-et meg most mondjuk 5600G-t.

@makkmarce
Nekem soha nem volt kényelmes a noti. Ölben, stb... inkább asztalhoz ülök monitor+bill. Sokkal hatékonyabb.
Ha meg ez van, plusz olcsóbb a desktop, plusz hangtalan akkor nem marad előnye a notinak.

Ettől függetlenül most én is váltáson gondolkodom mert a perf/price már elért oda, hogy kb nem drágább. A kijelzők is megütötték azt a szintet amit szívesen használnák. Így marad az, hogy:
- semleges: monitor+billre kötöm, ez ugyanaz marad
- pozitív: ha kell akkor mégis hordozható házon belül, ha kell - szökőévben 3x - akkor utazni is lehet vele. ez extra de már nincs felára
- negatív: egyedül a teljesítmény+hűtés marad hátrány de az meg szintén megütött egy szintet ami már jó is lehet. (Ez még azért képlékeny. Majd kiderül ha kipróbáltam mert most a desktop totál hangtalan, ehhez képest egy konstans egész napos halk ventihang is lehet zavaró. Ráadásul asztal felett, nem alatta.)

Még azon erősen gondolkodom, hogy az asztal alatt megbújó desktophoz képest azért fel kéne tenni az asztalra ami sok hely. Kellene egy hajlítgatható notitartó kar a meglévő gázrugós monitortartóra...

(#38) sb válasza Dragon3000 (#36) üzenetére


sb
veterán

Brutáls sz*r kijelzőkkel szereltek mindent évekig. BC gépeknél még most is divat.
Idén viszont ilyenek jöttek szembe:

Asus Zenbook: 100% sRGB, 400nit, FHD.
Lenovo: 14", 16:10, "2.8k", 90Hz, 400nit
Lenovo: 16" 16:10, WQHD, 120Hz, 350nit
Lenovo: 16" 16:10, WQHD,, 165Hz, 500nit
Lenovo: 14", 16:10, "2.8k", 90Hz, 400nit, OLED

Évek óta várva, hogy 32", 4k, 60Hz-ről tovább lehessen lépni ez elég impresszív lista most szerintem. Ráadásul 1000 EUR alatt jellemzően. De volt 800EUR-ért Asus 13.3" OLED is.

szerk: És még cpu-ban is megfordult a helyzet. Oké, most kijött az 5600G/5700G de 1-2 hónapja azt láttad, hogy 5xxx desktopra nem kapható, a 4xxx-re évek óta várhatsz, 2/3xxx lassan elfogy a boltokból. Ezzel szemben pedig notiban megkaptad az 5600/5800U-H-t is.
De még 3060-as gamer gépet is előbb/olcsóbban kaptál notiban mint desktopban. :D

[ Szerkesztve ]

(#39) sb válasza Skyline15 (#35) üzenetére


sb
veterán

5300U-tól felfelé minden? :F
Ettől még az alsó szegmens biztosan olcsóbb desktopban. 4-500EUR egy 5300G OEM gép.
5-600-tól indulnak a (nyilván nem a szuper kijelzős, minőségi házas) notik kb.

(#40) makkmarce válasza Skyline15 (#35) üzenetére


makkmarce
őstag

nézd meg a teszteket:

5300G
https://hwbot.org/hardware/processor/ryzen_3_5300g/

4600H

https://hwbot.org/hardware/processor/ryzen_5_4600h/

nincs olyan orbitális különbség, mint hiszed
semmivel se olcsóbb a gép, hiszen olyan alkatrészt akarsz beletenni, ami nem is kapható.
Ennek a kijelentésednek kb annyi az értelme, mintha egy gépösszerakásnál a videókártyánál MSRP-t számolnánk :D

okoskodom, tehát vagyok

(#41) makkmarce válasza Dragon3000 (#36) üzenetére


makkmarce
őstag

tehát az asztali géphez nem veszel monitort, és gondolom 4 ram slotos prémium alaplapot veszel az ultrabudget gépedhez, hogy utána bővíthesd.. ez így komolytalan.
2 dolgot nem tudsz beletenni: GPU-t, de azt meg mi a francért, hisz pont azért megy hiszti, hogy APU kell, meg nem tudod a procit cserélni.
Ha asztali gép, és olcsó, akkor nem a legújabbat veszi az ember, hanem használtból egy 2x erősebbet összedobni fele annyiért.
Egy dolog szól mellette, hogy moduláris, de ha meg nagyon budget, akkor 1600X+10000 forintos használt GPU-val(pl 7770) meg ugyanott vagy sebességben, és jóval olcsóbban.

okoskodom, tehát vagyok

(#42) Dragon3000 válasza makkmarce (#41) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ram bővítés esetén arra gondoltam, hogy sok esetben forrasztva van. Persze a laptop szar hűtés mellett elmentél.

(#43) makkmarce válasza Dragon3000 (#42) üzenetére


makkmarce
őstag

hmm.. az max az ultrabookoknál, bár az igaz, hogy bármilyen galádságot el tudnak már követni mostanában.
tesztek leírják ha melegszik, azt nem veszed meg és kész, de igazad van, van amelyik nagyon kazán.
sok teszter már hőkamerával nézi. A másik, hogyha otthon használod, akkor használhatod a régi billentyűzeted, akkor nem lesz diszkomfortérzet, hogy melegebb a kelleténél.

okoskodom, tehát vagyok

(#44) Dragon3000 válasza makkmarce (#43) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nagyon sok esetben elégtelen a hűtés, mert spórolnak vele. Ez nem csak a komfortérzet miatt gond, hanem a teljesítmény vesztés és a zaj miatt.

(#45) farkas1


farkas1
tag

Az 5xxxG Pro sorozatról jó lenne valami híreket kapni, hogy lehet-e majd megvásárolni valamikor, mikortól, mennyiért, stb. A titkosítási képességei miatt lenne jó ezekben a PEGASUS-os kémkedős időkben, a többi proci átjáróház, nem látom értelmét azokból vásárolni. Jelenleg kapható a 4750G Pro, de annak fele a gyorsítótára, és kevesebb védelem van benne, így lehet nem éri meg megvenni.

(#46) #52931072 válasza makkmarce (#34) üzenetére


#52931072
törölt tag

Szerintem meg épp a laptopoknak reszeltek, mert szépen kiszorítják őket a tabletek meg a telók. Nekem semmiben nem tudja kiváltani egy laptop az asztali gépet. Egyrészt sokkal drágább egy épkézláb laptop, mint egy közepes asztali gép. Fölösleges kijelző, billentyű tapipad, drágább alkatrészek, kiherélt hardver, hogy elbírja a hűtés. Nem fér bele 3,5" hdd, ssd is max kettő jó esetben, sorolhatnám. Használt konfig is alternatíva lehet, de nem használt vga kártyával, mert jelenleg az sem pálya.
Ez csak az én véleményem, a tiéd meg a tiéd.

(#47) makkmarce válasza #52931072 (#46) üzenetére


makkmarce
őstag

Laptopot azok vesznek, akiknek számítógép kell. Jópofa a tablet, de az sok embernek nem opció a home-office miatt. Akinek meg eddig elég volt egy tablet, az nem fog asztali géppel se vacakolni.
Érdemes lett volna megnézned a linkelt teszt eredményeket, pontosan ugyanazt tudja, mint az általad kért 5300G.. mind GPU-ban, mind CPU-ban, tehát nincs semmiféle kiherélt HW.
Az, hogy te az ősrégi HW-t bele akarod tenni az új gépedbe, lelked rajta. 3.5"-os eszközt már 10 éve nem láttam, pedig asztali gépem van, de értem, hogy nem akarod ezeket kidobni. (bár tera alatt már nem vacakolnék vele, mert több bajt csinál, mint hasznot)
10k egy 7770-es használt videókártya.. tudja azt amit az 5300G.. miért ne lenne opció?
döntsük már el, hogy olcsót akarunk csinálni, vagy sem.
Nekem is a notebookon egy 4 terrás külső HDD van , az hogy nem fér bele plusszba, semmit se jelent, rádugod, azt kész, árban 1-2 ezressel drágább, mintha 2.5 v 3.5-ös belsőt vennél, cserébe meg van oldva az adatok hordozhatósága is, ha úgy adódik.
Én megértem, ha utálod a notebookot, de akkor írd azt, ne olyat, hogy lassú, meg rossz hűtés, mert asztaliban is vehetsz rosszat(emlékezzünk a jól sikerült gyári hűtőkre), persze ott könnyebb ezt javítani utólag.

okoskodom, tehát vagyok

(#48) Nekomajin válasza makkmarce (#34) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Netezős géphez nagyon maximum 10k-ból megvan a billentyűzet-egér-hangszóró trió. A monitort viheted tovább a gépcsere után, de 50k alatt már újat is tudsz venni, ami nagyobb képátlóval és többnyire jobb képminőséggel rendelkezik, mint bármelyik laptop. Jó esetben a házat meg a tápot is viheted tovább, de ha újat kell venni, akkor is megvagy 30k alatt.

Egy 2-4 magos APU-hoz veszel egy budget alaplapot, belepattintasz 8 giga RAM-ot meg egy SDD-t bőven 100k alatt. És akkor mindenből naprakész technológiád van, ami 8-10 évig simán kiszolgál, de ha szükséges, észszerű keretek között tudod bővíteni.

Legeslegjobb esetben 100-120k körül megvagy, de vegyünk egy 180k-t példának! Laptopból mit kapsz ebben a kategóriában?

A mérleg egyik serpenyőjében van, hogy laptopzni tudsz az ágyban is, a másikban meg az, hogy sokkal kevesebb kompromisszumot kell kötnöd, és sokkal időtállóbb az egész cucc.

Ami még szóba jöhet, az egy használt brand gép, de az már akkor elavult, amikor megveszed, és ha valami megkattan benne, akkor jó eséllyel megy az egész a levesbe. BTW, laptopnál ugyanez van, ha lejárt a garanciaidő.

Innentől nem kérdés, hogy ha kell egy gép a szülőknek, vagy a gyereknek tanulni, vagy csak egy másodlagos gép otthonra a céges laptop mellé, akkor egy budget APU-s rendszerrel jársz a legjobban. Az meg akkor sem olcsóbb, ha előre összeszerelve veszed. Innen nézve pedig kifejezetten rossz döntés, ha szándékosan nem gyártanak dobozos budget APU-kat.

(#49) sb válasza makkmarce (#41) üzenetére


sb
veterán

Elég szélsőségesen látod a helyzetet. Aki nem laptopot vesz az rögtön használt-hozzáértő DIY szakértő. Így viszont eléggé félrecsúszik az összehasonlítás új laptop vs "ezeréves" összelegózott cuccok tekintetében. Szerintem a kettő között elég sokan vannak még.

És akkor ott a többi paraméter: hely, használati preferenciák, ár, hűtés.

Szerintem két dologban félremegy ez az egész gondolat:
1. Más paraméterek, preferenciák is vannak. Nem az ár/használtság/szerelés határozza meg melyik platform jó, hanem a cél.
2. Aki csak perf-price oldalról közelíti meg ott sincs igaza szvsz egyik oldalnak sem. A noti sem feltétlen sokkal drágább és lassabb. Viszont a desktopnak is megvannak az előnye és adott esetben jobb/olcsóbb/erősebb is lehet.
Egyszerűen annyira feljöttek a notik, hogy szerintem mindkét kategóriából van alapvetően jó választás sokkal több használati szokásra mint 5 évvel ezelőtt.
Innentől meg csak a többi, kisebb paraméter dönt... azon meg jobban lehet vitatkozni mindkét irányba.

[ Szerkesztve ]

(#50) Joci10 válasza sb (#49) üzenetére


Joci10
őstag

"Elég szélsőségesen látod a helyzetet."
Szerintem csak egy szélsőséges megnyilatkozásra reagált a másik oldali szélsőséggel. Ez szokott menni. Persze egyik oldal sem veszi észre a saját szélsőségét, de ez van. Legalább látni, hogy hol lehet a középút (és a valóság). :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.