Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Norb79


Norb79
őstag

iPaden egy-két hete teljesen átalakult, az nekem nagyon tetszik pl, amilyen lett a design a korábbihoz képest. És az is hasznos dolog, hogy már anélkül látom mikor volt utoljára online a rokon/barát/ismerős, hogy belemennék a konkrét chatbe.

(#2) Protezis


Protezis
őstag

A Lite verziót használom már egy ideje, pont a sok felesleges hülyeség miatt. Egyetlen dolog, ami hiányzik abból a folyamatos helyzetmegosztás, ami nyaraláson, illetve fesztiválon nagyon hasznos tud lenni.

(#3) Silεncε válasza Protezis (#2) üzenetére


Silεncε
őstag

Nekem néha már a Lite is túl sok. A sima Messengert nem is vagyok hajlandó felengedni a telefonomra, a sok hülyeségével. Nem akarok játszani, nem akarok botokkal beszélgetni, se semmi egyebet, az ismerőseimmel akarok csevegni. Na erre pont a Lite a tökéletes, az alap Messengert meg tegyék oda, ahova gondoltam

(#4) -secret- válasza Norb79 (#1) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Az az egy baj, hogy ráerőltetik az emberre ezeket a haszontalan újdonságokat.

(#5) Zotya84 válasza -secret- (#4) üzenetére


Zotya84
őstag

Rám ugyan nem... A Lumiámra már nem is tudom, mióta nem érkezett hozzás semmilyen frissítés. Amire meg kell, arra így is jó még, szerencsére. :D

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#6) Plazmacucci válasza Norb79 (#1) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem is, egy ocsmány fos lett. Nagy kijelzőn bénán néz ki a vastagon szedett dagadt betűivel. Egybe folyik az egész kezdőoldal.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7) janeszgol válasza Silεncε (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

+1 a Messenger Lite-ra. Arra még azt mondom értelmes program.

zotya84-nek is jár a +1. Lumia forever. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#8) tybsen


tybsen
addikt

Kíváncsi vagyok mert tényleg felesleges sok minden benne. Ennél már csak a skype rosszabb, azt még kaotikusabbra sikerült megcsinálni, pedig korábban mennyire szerettem.

(#9) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem nagyon ertem a cikket, mert elolvasva, hogyan fog kinezni az uj, eddig is pont ugy nezett ki, mi ebben az ujdonsag? [link]

[ Szerkesztve ]

(#10) vanye válasza hemaka (#9) üzenetére


vanye
senior tag

Azért az új Messenger másként fest, mint korábban.

Stern des Südens!

(#11) Plazmacucci válasza vanye (#10) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Melyik új? Most is így néz ki :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12) hemaka válasza vanye (#10) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ilyen lesz? Kozeprol a fotos ikont feltettek a sarokba, hatalmas innovacio.
Mondjuk nekem a mostanival nincsen bajom, csak mar szarabb ne legyen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13) vanye válasza Plazmacucci (#11) üzenetére


vanye
senior tag

Ez az új. :D Amit korábban belinkeltek, ahol lent öt ikon szerepel egymás mellett, ahhoz képest értem. Mivel a FB-nál nem egyszerre terítik/aktiválják mindenkinek a frissítést (nálam is anélkül változott a UI, hogy maga az app frissült volna), így még mindig van, akinél a régi kinézet köszön vissza.
Ehhez fog még jönni a Dark Mode (valamikor), ami már nagyon sok Google-appnál most is bekapcsolható. Én anno WP-ről jöttem, ahol eleve sötét volt az interface, szóval én egy nagyon jó iránynak tartom.

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#14) Crafter32


Crafter32
őstag

Soha nem használtam. Nem bízok benne.

(#15) hemaka válasza vanye (#13) üzenetére


hemaka
nagyúr

Dark mode johetne minnel hamarabb, mert ejszaka eleg kellemetlen a feher hatter meg mindenfele true tone meg ejszakai mod hulyesegekkel is.

(#16) aelod


aelod
veterán

És ha nem frissítettem akkor a fákkért alakult át már az új felületté? :U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#17) [Prolixus] válasza aelod (#16) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Na ja, én garantáltam nem frissítettem mert minden app-ra manuális update-van aztán félévente ha frissítek valamit. Erre egyik napról a másikra megjelent az új felület. What the fuck?

AMúgy telefonon sokkal jobban néz ki mint a régi, a szándéknak megfelelően átláthatóbb/letisztultabb szóval tetszik. De ez a "se szó se beszéd se engedély nélkül frissítünk neked örüljél hülyegyerek" policy erősen aggályos... :F

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#18) aelod válasza [Prolixus] (#17) üzenetére


aelod
veterán

Ezt én sem értem, hogyan sikerült. Majd én eldöntöm, hogy felrakom e vagy sem.
Különösen úgy, hogy a gapps nincs is fent a telefonon...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#19) SenorGrande válasza vanye (#10) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Ezt én sem értem, 3-4* bő 2 hónapja tértem át Lite-ról (hányok a félkerek, 7-es Android alap hangulatjelektől, csak azért!), de nekem azóta így néz ki! Sosem volt olyan, mint a másik linkelt kép. :Y
Pár hete csodálkoztam, hogy néztem a barátnőm Messengerét, és teljesen más volt mint az enyém, viszont a verziószám megegyezett!
*Szerk: Megnéztem, Aug 18-án telepítettem, azóta nekem ilyen.

#17, #18:
Messenger beállításokon belül is van beállítás frissítésre, ami független a Play Store-tól!

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#20) aelod válasza SenorGrande (#19) üzenetére


aelod
veterán

Nálam egy olyan verzió volt még fent amiben nem volt történet rész. Ott én nem találtam ilyen opciót, hogy frissítések engedélyezése vagy kikapcsolása...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#21) Plazmacucci válasza aelod (#18) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem ahogy használatba veszed az alkalmazást, ez nem a te döntésed :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22) joey04 válasza Plazmacucci (#6) üzenetére


joey04
titán

szerintem is rusnya lett nagyon.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) csako válasza aelod (#16) üzenetére


csako
veterán

Szerver oldali frissítés, facebookék átkapcsolták a profilod, hogy te is ezt a felületet lásd. Az app már egy tucat verziószám óta tartalmazza, nekem már június vége óta ez a letisztult dizájn van.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#24) Papooo


Papooo
senior tag

Volt egy majd két éves, még a sok kéretlen baromság nélküli, Messenger mentésem, és azt használtam, mindenféle gond nélkül.
Kb. egy hónapja mindenféle jóváhagyás nélkül lefrissített a mostanira. Mivel az automata frissítés tiltva van, az első morgolódás után letöröltem, és visszatettem a régit.
Persze azzal kezdett hogy önhatalmúlag frissítette magát.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#25) ghost364


ghost364
senior tag

Nekem az is tetszene, ha egyszerűen csak nem lenne spy meg bloatware. 1 gigát minek foglal egy csevegőapp? Persze tele van full felesleges játékokkal meg minden szarral, meg hirdetéssel (én itt váltam meg tőle). Telegram tökéletes lene, dehát ott meg a user base kicsi.

(#26) Keem1 válasza ghost364 (#25) üzenetére


Keem1
addikt

Dettó, nekem még a Lite is már sok. De egy csomó ismerősöm ezen van, hiába jobb a két gugli app (Hangouts, Allo/Duo).
Ami viszont érdekel, hogy remélhetőleg hamar elterjed az RCS. Már két ismerősöm használja :DDD
Akkor remélhetőleg leáldozik ezeknek a tolakodó, egyedi és zárt protokollt használó csevegőappoknak. Legyen egy iparági, nyílt forrású szabvány, ami pont-pont titkosítást használ, a többit pedig az app fejlesztők csinálják. Ha az egyik appban sok a felesleg (játékok, napom, stb), akkor simán váltok egy szimpibbre, hisz az egységes kommunikációs protokoll miatt úgyis csak a "felület" változik.

(#27) RaZroX válasza Keem1 (#26) üzenetére


RaZroX
addikt

És abban mikor lesz ennyi della ? :DDD

This is the way

(#28) Keem1 válasza RaZroX (#27) üzenetére


Keem1
addikt

Nem lesz :P
A Facebookos branch, csinálhat értelmesebb dolgokat, mint a napom b.ziság, pl. mehet kapálni a földekre, ott manapság már úgyis nagyobb szükség van, a nagyapám földjein is már évek óta emberhiány van :DDD Vagy nincs normális jelentkező, vagy ha van is, nem bírja/dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#29) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sokkal jobb lett, nekem ez végre tetszik
Facebook is kaphatna egy új design-t

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#30) Sys85


Sys85
veterán

Tök jó hogy fejlesztenek/újítanak,de hogy szakadna rájuk az ég amiért funkciókat meg kivesznek!
Nincs már többé archiválás opció a mobilos appban...
Ha nem akarom hogy a "főoldalon" virítsanak a ritka beszélgetések,akkor már nem tudom többé eltüntetni ideiglenesen,csak törlés van!
Gratula a fejlesztőknek! :W

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#31) Lajkó22


Lajkó22
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hátha valaki tapasztalta már hasonlót és talált rá megoldást.

Nyáron rendszerfrissítés után kezdett jelentkezni egy olyan jelenség, hogy chat fej megnyitásakor az állapotsávon mindig felugrik egy értesítés, hogy kikapcsolhatom a felugró ablakokat. De én nem akarom kikapcsolni, mert akkor nem lesz chat fej. Én azt az értesítést szeretném eltüntetni, ami figyelmeztetésnek ugrik fel az állapotsávon.

Mellékelten képet raktam fel az állandóan jelentkező értesítésről.

Ez az értesítés ugrik fel mindig, még ha lezárom és feloldom a képernyőt:

Itt az értesítésnél elhúzom jobbra és a beállításoknál csak kikapcsolni lehet:

Ha kikapcsolom, akkor nem lesz chat fej, viszont nekem kell chat fej, ezt az értesítést nem akarom látni:

Itt egy másik beállítási hely, itt hiába kapcsoltam ki, akkor is felugrik ez az értesítés:

Remélem találkozott már ezzel a problémával és megoldást is tud ajánlani. :))

(#32) sophie.m


sophie.m
újonc

Nekem meg olyan sz*r az új messenger, hogy azt se látom, hogy valaki aktív-e vagy mikor volt fent. Senkinél nem jelenik meg zöld köröcske sosem, a chatheadeknél sem. Mintha az összes ismerősöm inaktív lenne állandóan. Senki nem tudott eddig érdemben erre mondani valamit. Már azon gondolkodom, hogy törlöm a p*csába az egészet.

(#33) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Még mindig tele van reklámokkal ez a kacat? :D Nem nagyon érzem szükségét, hogy visszategyem, a Lite bőven jó mindenre, és még a telefont sem főzi meg.

(#34) Dilikutya válasza FoxiestFox (#33) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem olyan vészes. Nem sűrűn látok a Messengerben reklámot, egy húzással az is elmegy, van, hogy napokig semmi. A Facebook app-ban annál több van. Bár engem jobban zavarnak a mindenegybenblog, az eztnezdmeglofasz és társai. Azokból ott a rengeteg megosztás, és a posztnál hiába állítom be, hogy ennek az oldalnak a szarjait nem akarom látni, hiába tiltom magát az oldalt is, ugyanúgy látom ha osztják, csak legközelebb már nincs ott az opció, hogy ennek az oldalnak a szarjait nem akarom. Annyi könnyebbség van, hogy az ilyen megosztások zöme olyan ismerősöktől jön, akiktől semmi egyéb, és ha mégis, az engem nem érint, így a követésük nyugodt szívvel leállítható. Így esett áldozatul diplomás nyugdíjas általános iskolai osztályfőnököm is az agymosott politikai cikkek miatt. :)

Amúgy az milyen már, hogy Facebook és a Messenger telibe fossa, mit állítasz be a Play-en. :) Az alkalmazásban is ki kell kapcsolni külön, mert alapból akkor is frissül (Instagram is), ha a Play-en manuálisra van állítva a frissítés.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#35) FoxiestFox válasza Dilikutya (#34) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekem a telefonos Messenger az üzenetek közé becseszte a reklámot. Csak egyet, de jól látható helyre, a képernyőterület jelentős részét elfoglalva.
Azzal a lendülettel töröltem a telefonról, és tettem fel a Lite-ot. Funkciókban elég (idétlen emojik vagy mik nekem nem kellenek, sem az, hogy kiskutya legyen a fejemből), képeket, videókat tud küldeni, RAM használata a töredéke, és reklámmentes.

(#36) sophie.m


sophie.m
újonc

Én most felraktam a lite-ot. Az sem működik rendesen. Ott sem látok semmilyen aktivitást egy ismerősömnél se. Ott tartok, hogy szerintem törlöm az összes facebookos cuccot a telefonomról.

(#37) FoxiestFox válasza sophie.m (#36) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jó döntés. Mondjuk a probléma azért nem olyan súlyos, kit érdekel, ki mikor volt aktív? :D Majd válaszol, ha akar.

(#38) sophie.m válasza FoxiestFox (#37) üzenetére


sophie.m
újonc

Igaz, de azért vannak olyan helyzetek, amikor jó, ha látom. Meg jó lenne tudni, hogy csak a messengerrel van gond vagy a telefonommal. Próbáltam másik telefonról is, ott is fennáll ugyanez a probléma. A lite-tal is.

[ Szerkesztve ]

(#39) FoxiestFox válasza sophie.m (#38) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nálam működik, pedig ez már öreg. G3, droid 6.0.

(#40) sophie.m válasza FoxiestFox (#39) üzenetére


sophie.m
újonc

Nekem LG G6-om van, legfrissebb androiddal és mégis a fentebb említett probléma van, amióta a legújabb verzióra frissült a messenger.

(#41) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Vazz azt hittem valami új MSN jött ki

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#42) FoxiestFox válasza Dr. Romano (#41) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekem is mindig az MSN jut eszembe, ha Messengert olvasok, de ez csak azt jelzi, hogy öregek vagyunk :D

(#43) Dr. Romano válasza FoxiestFox (#42) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát jah, "régen" az volt a messenger :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#44) sophie.m


sophie.m
újonc

Végül letöröltem minden facebookos kacatot a telefonról. Ha már nem tud rendesen működni..

(#45) Chaser válasza FoxiestFox (#42) üzenetére


Chaser
titán

dettó ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46) Gnor27


Gnor27
csendes tag

Messenger volt az egyik androidos telefonomon... Nem lehet megfékezni.
Letiltottam az értesítéseket mindenhol mert rohadtul nem kell hogy egész nap az a szar csilingeljen. Minden beállításban levettem tiltottam de totálisan hasztalanul. Nem lehet letiltani. Képtelenség. Akkor is csilingel és nyomja a képernyőre a szarságokat. Inkább letöröltem.

Az is más kérdés hogy a facebook nézi a privát beszélgetéseket is. Küldtem pár meztelen csajos képet egy ismerősömnek és letiltották a fiókomat. Egyébként van is a neten cikk hasonló témában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.