Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hamar megoldják a gondot...

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Epikus a story... attól mert régi modell? érdekes

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) Zealot80


Zealot80
tag

"hűtőventilátorok biztonsága"...erre milyen biztonsagi szabalyozast talaltak ki? torestesztre nem viszik?

(#4) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Miféle szabályozás ez?

Nem vagyok apple fan, de ez azért vicces.. Ventilátor védelem? wtf?

Remélem a fűnyírónál is bevezetik a késvédelmet.. és alulról egy sűrű fémhálót raknak, hogy senki se tudja levágni a lábát vele.. meg úgy alapvetően semmit se.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#5) Cyberpunk válasza Hobbbyt (#4) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Biztos, hogy be ne darálja a kezed, vagy nem tudom mi. Viccesek ezek a szabályhozók. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6) Hobbbyt válasza Cyberpunk (#5) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Értem én hogy ne kapja be a kezed.. de miért nyúlkálsz ott? Miért szeded le az oldalát? Az Apple gépek amúgy se arról híresek hogy könnyen szerelhetőek.

Ez nem gyártó/konstrukciós hiba.. aki nyúlkálni akar, az úgyis bele tud nyúlni mindenbe.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#7) waithEard válasza Hobbbyt (#4) üzenetére


waithEard
őstag

Egy tömör fémlap biztonságosabb lenne... :D

Amúgy gondolom minden egybegépre vonatkozik a szabályozás... de tényleg érdekes lenne tudni mi ez a venti mizéria? :F

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#8) Alex91 válasza Hobbbyt (#6) üzenetére


Alex91
félisten

Az Apple gépek amúgy se arról híresek hogy könnyen szerelhetőek

Mondjuk ez eppen konnyen szerelheto...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9) zoty0 válasza Cyberpunk (#5) üzenetére


zoty0
tag

Hát azok :)
Az ember már néha kinyában nem tudja mit tegyen sírjon(edit: bőgjön) vagy röhögjön....

[ Szerkesztve ]

cs go

(#10) :AMF: válasza Hobbbyt (#4) üzenetére


:AMF:
senior tag

hallottam már olyat, hogy valaki füvet akart nyírni, de nem hallotta, hogy beindult-e a masina, ezért aládugta a lábujját. a fűnyíró persze ment... :D a hülyeség ellen nem véd semmilyen szabályozás.

(#11) Hobbbyt válasza Alex91 (#8) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nem tudom, sose láttam még MacProt szétszedve, de tuti bonyolultabb mint a mostanában menő PC házak.. ahol még a bővítőkártyákat is csak egy retesz fogja.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#12) mghltm


mghltm
addikt

UL 60950-1, Second Edition - Date of publication – March 27, 2007; revised: December 19, 2011

nem tegnap dobtak ossze a minosegi kovetelmenyeket...

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#13) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Érdekes: a nagy Apple nem képes arra, amire a legutolsó dzsunka kínai cég viszont igen? Hmmm...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#14) waithEard válasza Hobbbyt (#11) üzenetére


waithEard
őstag

Én ma kaptam szét egyet... megfelelő szerszámok nélkül elég nehéz. Nem PC, nem arra van kitalálva hogy otthon szerelgessék. A ventit akkor sem értem. :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#15) Hobbbyt válasza :AMF: (#10) üzenetére


Hobbbyt
őstag

A Mikrós-Macskás amerikai nő után nem lepődök meg.. :D

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#16) Bambalazs válasza Hobbbyt (#6) üzenetére


Bambalazs
senior tag

(#17) Alex91 válasza Hobbbyt (#11) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor keress ra a neten par kepre, meg videora...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18) Cyberpunk válasza Bogyó bá' (#13) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Melyik "dzsunka kínai cég" forgalmaz még készre szerelt gépeket az EU-ban? ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#19) Jhonny06 válasza Graphics (#2) üzenetére


Jhonny06
veterán

A mostani Mac Pro modelleket szinte már egy durvább MBP lenyomja, tehát ebben a formában nincs értelme. Vagy tényleg kap frissítés, vagy kivonják ezt a gépet a kínálatból, mert erről is lehet hallani, igen..

(#20) :AMF: válasza Hobbbyt (#15) üzenetére


:AMF:
senior tag

ez itthon történt, a magyar ugaron. :))

(#21) bLaCkDoGoNe válasza Bogyó bá' (#13) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nyilván a "legutolsó kínai dzsunka cég" betartja az összes EU-s előírást, sőt, a CE-jük sem totál kamu az esetek igen nagy részében. Sőtpláne könnyű őket elcsípni, és betartatni velük az előírásokat.

Te tényleg ennyire egyszerű vagy, vagy csak ide kellett hánynod valamit, mert megláttad az "Apple" szót?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#22) kekegsm


kekegsm
őstag

Bármi lehet ez, leírásból nem derül ki. Pl. lehet, hogy a ventilátor lapátja olyan anyagból készült, ami halkabbá teszi a készüléket, viszont törékenyebb a lapát emiatt. Vagy esetleg olyan mennyiségben tartalmaz fémrészecskéket, hogy vezeti az áramot. De lehetséges, hogy működés közben zavaró elektromágneses hullámokat kelt a 150GHz frekvencián. Vagy az is lehet, hogy lemásolták a Samsung ventilátorait.Vagy hasonló.

Tuti megvan a jól megérdemelt oka, nem véletlen, hogy az Apple is szó nélkül tudomásul vette. Nem az a fajta, aki csak úgy belenyugszik az ellene hozott döntésekben, mégha küszöbön is a váltótípus.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#23) Bogyó bá' válasza bLaCkDoGoNe (#21) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem az "Apple" névvel van gondom, hanem az óriáscég rugalmatlanságával: ahelyett, hogy sebtiben az előírásoknak megfelelő ventilátort szerelnének be, inkább lemond a vevői jó részéről. Mert megteheti.

Ha mától csak kanárisárga alaplapot lehetne Európában forgalmazni, holnaptól az összes dzsunka kínai cég csak ilyet forgalmazna. Mert nem tehetik meg, hogy elveszítsék a vevőkörüket. Peace!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24) lenox válasza Jhonny06 (#19) üzenetére


lenox
veterán

? Nem tudom, nalunk vannak 2x6 magos mac prok quadro k5000-rel (meg amugy megy bennuk pl. a gtx 690 is), de nem nyomja le a mbp, kozeleben sincs...

(#25) nuke7


nuke7
veterán

lol

amugy meg megnézném, hogy egy 6970 CF-es macpro-t hol nyom le egy mbp... :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#27) azbest


azbest
félisten

Ha a ventillátorokba való benyúlhatóság miatt a probléma, akkor a desktop gépem cpu (amd box) és hátlapi ventije is életveszélyes ilyen alapon. De még a videokártyáé is. :U Az hogy egy a gép belsejében üzemelő eszköznél küldön védőháló kell, már inkább az emberiség fejlődésének irányát mutatja szerintem... úgy látszik már az életösztön is kihalt belőlünk, hogy ne nyúljunk a darálóba.

[ Szerkesztve ]

(#28) tDr1v3r válasza Bogyó bá' (#23) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A vevőkörük egy részét már rég elvesztették a hardverfrissítések elhanyagolása miatt, szóval ez nem fájó nekik... meg amúgy se fogyott annyira jól ez a gép, mindenki a frissebbre vár, amit Cook-ék az idei első negyedévre ígértek.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#29) bLaCkDoGoNe válasza Bogyó bá' (#23) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Hidd el, ha fontos lenne nekik a dolog, akkor megcsinálnák a változtatásokat. Mivel viszont a most kapható Mac Pro-k eleve megértek a ráncfelvarrásra, majd azzal együtt megcsinálják a szükséges módosításokat. Nem annyira keresett termék mostanában ez a család (főként a modellfrissítések hiányának köszönhetően), hogy komoly kiesést jelentsen nekik.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#30) Jhonny06 válasza lenox (#24) üzenetére


Jhonny06
veterán

Jó nyilván ha beleteszel egy 200k-s VGA-t utólag, akkor nem, de ahogy stock árulják, úgy nem sokat ér.

(#31) merkucyo


merkucyo
aktív tag

A hűtőventilátorok nem biztonságosak ? Azért azt nem tudom elképzelni , hogy lehet egy hűtőventilátor veszélyes ...
Egyébként nem hiszem , hogy sokan fakadnak sírva a hír hallatán mert kis hazánkban igen-igen rétegtermék az Mac , pláne a Mac pro.

[ Szerkesztve ]

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#32) Crucio válasza Jhonny06 (#30) üzenetére


Crucio
aktív tag

De a Mac Pro-ban Xeon processzor van

(#33) waithEard válasza merkucyo (#31) üzenetére


waithEard
őstag

Az én macskám orrát középen kettévágta egy 12cm-es venti, 2600-as fordulaton.
Igaz, én nem használok gépházat. Szegény macsek meg kíváncsi volt. :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#34) Jhonny06 válasza Crucio (#32) üzenetére


Jhonny06
veterán

(#35) elmouse válasza waithEard (#33) üzenetére


elmouse
aktív tag

Jujj. És még él?

Ka nama kaa lajerama!

(#36) Gadgetfan_ válasza Bogyó bá' (#23) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Ez nem rugalmatlanság, nyilván kiszámolták, hogy az alacsony európai eladási számok mellett nem éri meg nekik újratervezni (+gyártósorokat átállítani stb...) egy amúgy is kifutó modellt, inkább kiszórják a maradékot, és az új modellre koncentrálnak.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#37) nuke7 válasza Jhonny06 (#34) üzenetére


nuke7
veterán

ez egy kicsit hiányos ábra :D
vagy valami átlag akarna lenni..? :F

ne haragudj, de ez az ábra így konkrétan semmit sem ér :N

https://youtube.com/user/nuke7

(#38) Bull1 válasza nuke7 (#37) üzenetére


Bull1
aktív tag

Higher bars are better... :DDD

Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

(#39) lenox válasza nuke7 (#37) üzenetére


lenox
veterán

Szerintem ez a max ventifordulatszam lesz...

(#40) waithEard válasza elmouse (#35) üzenetére


waithEard
őstag

Még van neki 8 quickload-ja. :) Kutya baja.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#41) Crucio válasza lenox (#39) üzenetére


Crucio
aktív tag

(#42) lenox válasza Crucio (#41) üzenetére


lenox
veterán

Aha, akkor ez egy 4 core-os mac pro vs 4 core-os mbp, nyilvan 12 core-nal erdemes beszorozni a mac pro eredmenyet ugy 3-mal... GPU-nal meg 650m vs 5770, ott is lehet a mac pro-ba jobbat tenni, mbp-be nyilvan nem lehet...

(#43) nuke7 válasza lenox (#42) üzenetére


nuke7
veterán

szóval semmi értelme ennek a táblázatnak.

https://youtube.com/user/nuke7

(#44) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Remélem ez új Mac Pro-t jelent, inkább előbb mint utóbb.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#45) Angel1981 válasza Zealot80 (#3) üzenetére


Angel1981
veterán

Jó kérdés! :))
Biztos ha esetleg elszabadul, nehogy kárt tegyen!

(#46) Jhonny06 válasza lenox (#42) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ezt mégis honnan vetted? Nyilván úgy hasonlítja össze, ahogy értelme van, meg ahogy én is írtam. Azaz egy stock (!) Mac Pro ma már kvázi azon a szinten van, mint egy jó MBP (nyilván valamennyivel gyorsabb, de nem éri meg az 1+ millás árát), azaz vagy frissítik a vonalat, vagy megölik, mert ennek nincs értelme. Ezt bármelyik Apple boltba megmondják, ha nekem nem hiszel..

[ Szerkesztve ]

(#47) Zodicus válasza M@trixfan (#44) üzenetére


Zodicus
senior tag

Szerintem inkább utóbb. Ha előbb lenne, már megtörtént volna a frissítés.

(#48) lenox válasza Jhonny06 (#46) üzenetére


lenox
veterán

Onnan, hogy megneztem a benchmark oldalat, hogy ezek az ertekek amik a tablazatban vannak, mihez tartoznak. Nem volt valami nehez...

(#49) lenox válasza Jhonny06 (#46) üzenetére


lenox
veterán

Amugy meg fogsz lepodni, egy stock mac pro egy db negymagos procit tartalmaz es 5770-et...

(#50) tyaty1 válasza Jhonny06 (#19) üzenetére


tyaty1
tag

4 vagy 6 magos Nehalem alapú szerver cpuk-nál hogy lenne erősebb, egy két magos Ivy Bridge alpú mobil cpu?

Notebookcheck szerint A leherősebb MBP-be való cpu egy Core 2 quad-dal van egy szinten.

http://www.notebookcheck.net/Intel-Core-i7-3520M-Notebook-Processor.74446.0.html

Nem ártana beléjük egy IB alapú Xeon, de egy notebookhoz haonlítani egy kicsit erős.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.