Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#152) Parallaxis válasza hallador (#148) üzenetére


Parallaxis
addikt

Picit drágább az első...

Amikor bemutatták a Mac Pro-t akkor arról szóltak a hírek, hogy a legmodernebb Intel CPU-t ez kapta meg leghamarabb, a többi gyártóhoz képest majd fél évvel hamarabb.
Biztos voltak később gyorsabb processzorok, amit belinkelsz az nem vitatéma, csak az időbeliségre akartam utalni.

Sajnos az Apple elment teljesen a konzumer irányba és a pro felhasználók egyre kevésbé számítanak. Bár én még reménykedem, hogy valamit képesek lesznek villantani márciusban.

A HP és Dell munkaállomások engem nem érdekelnek, mert nem akarok Windowst használni az otthoni gépemen, éppen elég szívás van vele céges környezetbe. OSX alatt még nem volt sem teljesítménybeli, sem rendelkezésre állási problémám soha, az elmúlt 7 évben.

Ez pontosan így van, de az Apple oldalán 64 GB

A Mac Mini szerverbe (2011-es) is 8 GB a max az Apple szerint, aztán mégis vígan elvan 16 GB-al is :D
(Az Apple mindig a megjelenés idejében elérhető modulok méretével számol, még akkor is, ha a chipset és a hardver később lehetővé teszi a nagyobb kapacitás elérését is.)

(#153) Xero válasza Parallaxis (#152) üzenetére


Xero
nagyúr

"Sajnos az Apple elment teljesen a konzumer irányba és a pro felhasználók egyre kevésbé számítanak. Bár én még reménykedem, hogy valamit képesek lesznek villantani márciusban."

Sajnos ez így van. Én is bizakodom. Már az Xserve-nél is elmorzsoltam egy könnycseppet.

(#154) M@trixfan válasza Xero (#153) üzenetére


M@trixfan
addikt

Az Xserve-nél én konkrétan tiszta ideg voltam, hogy ezzel aztán jól leépítik a tudományos területeken jelenlétet.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#155) hallador válasza Parallaxis (#152) üzenetére


hallador
addikt

Én ezt értem igazad is van. De a Windows-al közel nincs annyi probléma, mint ahogyan előadjátok, de ebbe most bele se menjünk. Pláne egy WS-onon. Nekem meg Mac Pro nem kellene soha, mert nem.

Azt is értem, hogy a legmodernebb volt mikor megjelent, de ezt kb a megjelenés után 2 - 3 héttel máris kenhette a hajára kb az összes mac pro tulaj, mert a jóval gyorsabb verzió megjelent a HP, Dell-ben.

Az hogy mit leeht belemókolni egy ilyen gépbe, meg mit vállal a gyártó, az egy dolog, Meg az is, hogy amit vállal azzal letesztelte, amit meg te mondasz, az vagy, vagy ilyen elmondás urban legend alapján, amit megint kenjen a hajára aki akar.... :)

Abban én is bizakodom, hogy feltámad a Mac Pro, de sanda gyanúm, hogy ez a kategória is a Power Architektúra nyomdokain a múlttá válik. És ugyanúgy, ahogyan A Power G4, G5 utódjai, ez is csak történelmi okokból marad meg. Ami meg már nem az igazi.

Lehet látni a tendenciát, hogy mennyi %-ot tesz ki a mai APPLE bevételekből a Komputer üzlet ág 10 - 15 % (Lehet hogy nem ennyi hasraütésre mondtam egy számot) Jogos amit írsz.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#156) M@trixfan válasza hallador (#155) üzenetére


M@trixfan
addikt

"Nekem meg Mac Pro nem kellene soha, mert nem." Ezt szerintem már mindenki tudja itt.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#157) hallador válasza M@trixfan (#156) üzenetére


hallador
addikt

Mielőtt elkezdenél flame-lni, mert erre megy ki a játék, először talán szakmailag próbálj a dolgokhoz állni. Nem pedig meggyőződésből. Mert láthatóan nem vagy a szakmailag a helyzet magaslatán köszi....

(#154) M@trixfan :

Ezt már megtették a Power G4, G5 megszüntetésével...., Gyakorlatban 2005 után csak meggyőződédből vett valaki Apple szerverfarmot. A tudományos világban beköltöztek a Linux szerver farmok, 2008-tól pedig egyértelmű, hogy a tudományos szerver piacot a Linux, az Iparit, meg a Microsoft, vagy az Üzleti Unix-ok vezetik. Holott ezt így egyértelműen kijelenteni nem lehet, de ott van mindjárt a CERN, mint az egyik legnagyobb kutatással foglalkozó lab.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#158) Xero válasza hallador (#155) üzenetére


Xero
nagyúr

Látod Nekem viszont teljesen jól bevált a MP, viszont ha lesz új, az nem tudom, hogy nyújt-e majd annyit amiért érdemes megint egy zsák pénzt belelapátolni.

Nekem pl nem alternatíva egy Windows alapú WS, mivel nincs Xcode és nem a megszokott környezetemben dolgozok, így lényegesen lelassulok. A kedvenc vesszőparipámról, a három mainstream desktop OS (Win, OS X, Linux) legális futtatási lehetőségéről már nem is beszélve.

Az viszont tény, hogy az Apple bevételeinek elenyésző részét generálja a Mac üzletág. Egészen konkrétan az iTunes Store és a kiegészítők össz bevétele meghaladja a teljes Mac eladásokét. Nem nehéz elképzelni, hogy az iOS alapú készülékek bevétele, akkor hányszorosa lehet a Mac-ekének.

Én szorítok, hogy megint nagyot durrantsanak. Ha mégsem, akkor marad a jö öreg PM G4 és MP egy szebb kor emlékeként nálam.

(#159) hallador válasza Xero (#158) üzenetére


hallador
addikt

Teljesen jogos amit írsz és egyet értek veled. Nekem a Távoli asztalok fontosabbak, mint sokminden más meg a kompatibilitás is. Amúgy én meg Linuxot használok Desktop-ra, na az sem átlagos megoldás, de ezt szoktam meg, ez marad. (Windows-os Linuxos környezet)

Jogos a Windows-okat pedig törik nyakló nélkül illegálisan telepítik mindenhova, bár éppen nem valószínű, hogy pont egy WS-nre, mert az árban hagy férjen bele. De jogos amit írsz. A Windows sorsa ez lett, hogy megy a Warez ha kell ha nem. Ezzel nem is szálok vitába. Meg eleve a Windows platform ilyen, nem csak az OS (Tisztelet a kivételnek)

Én Debian alap párti vagyok, (Legyen az Ubuntu, Mint, vagy éppen debian.). Szóval kinek mi. Használtam én is Mac Pro-t, jó rendszer, stabil, csak túl csok megkötést tartogatott a PC világhoz képes (Jelen esetben a WS-hez képest) de elavulttá vált jött a HP Z. Ami nekem meg jobban tettszik az a Support meg a nagyon jó bővíthetőség, amit az Apple pláne M.O-n nem kínál.

Nekem is volt olyan, hogy 4 hónapig a HP Z semmit nem csinált csak Carbon coder batch konvert, meg mellette még desktopnak is használtam (Edius). Minden másra kikapcsolás nélkül (No net természetesen, zárt rendszerben).

Én is szorítok a Mac Pro-ért.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#160) Xero válasza hallador (#159) üzenetére


Xero
nagyúr

Nálam valahol mindig ül egy BackTrack valamilyen formában. A legjobb háló és site debugger. ;]

(#161) hallador válasza Xero (#160) üzenetére


hallador
addikt

Ez azért túlzás, mert hidd csak el, a MacOSX-ben is ott a BackTrack csak nem nyilvános. De mindegyikban ott van.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#162) Xero válasza hallador (#161) üzenetére


Xero
nagyúr

Nyilván, csak lényegesen egyszerűbb ezen ügyködni. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.