Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Nagyon hype szaga van a dolognak. Bár nem értem, hogy ebből az alakoskodásbol kinek lehet haszna.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#2) Depression válasza Tomi_Sci (#1) üzenetére


Depression
veterán

Csak egy csomó önkormányzati lóvéval akar lelépni a paraszt.
Ha egy cég itt szeretne befektetni, akkor ők jönnek ide, és nem az önkormányzatot hívják ki.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#3) rollins


rollins
őstag

Jenő, Jenő te...

(#4) _Orbi_


_Orbi_
aktív tag

:O :O :O

Azért én még reménykedek egy kicsit...

(#5) Major Major


Major Major
őstag

Pali, kicsit erősen fogalmazol-e? Nem szokott ilyesmiből bonyodalom lenni? :)

(#6) aram01


aram01
nagyúr

pedig ránk férne 1-2 új munkahely

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#7) _Orbi_ válasza aram01 (#6) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

Főleg most, hogy az egerszegi flex is igen nagy k@kiban van...

(#8) aram01 válasza _Orbi_ (#7) üzenetére


aram01
nagyúr

sajnos az egész ország k@kiban van :(((

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9) Lars


Lars
őstag

Egy tipikus magyar történet, sajnos igencsak tipikus befejezése valósult meg ismét szemünk előtt. :(
Pedig tényleg ránk férne pár új munkahely. Én nem panaszkodom, nekem még van hol dolgoznom.

(#10) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Kanizsára kellett volna építeni, gyak. az izzó tartja el, ami most bezár...

(#11) hunmyke válasza WonderCSabo (#10) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Sajnos ez tényleg így van. :(
Folyamatos leépítések vannak.
De ha itt Nagykanizsán picit is értelmesebbek lennének a fejesek, akkor két nem kicsi gyár is települt volna (Merci, Nokia)...

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#13) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

alien24: Nincs politika!!

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#14) pschio


pschio
őstag

tipikus magyar történet. dilettantizmus, nemtörődömség, kapzsiság, korrupció.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#15) Lenry


Lenry
félisten

én csak azt nem értem, hogy ennek a Ketraxnak pontosan mi is lett volna a dolga?

ha a Nex közvetlenül ment volna valamelyik önkormányzathoz, valószínűleg azok a küldöttek hátsóját is fényesre nyalták volna, hogy náluk épüljön a gyár. nem kell ehhez valami ismeretlen, noname cég

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16) lezso6 válasza Lenry (#15) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

,,no name"-nek már cége is van? :Y

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17) dajkopali válasza Lenry (#15) üzenetére


dajkopali
addikt

a Nex Display - mellyel kapcsolatban vannak fenntartásaim - úgy keresett befektetési területeket, hogy a Kotra (ez a szervezet foglalkozik a koreai tőke exportjával, a befektetésekkel) pesti ügynökségét keresték meg, s ők javasolták a cégnek a Ketraxot

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#18) rudi válasza Lenry (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Azt nem értem, hogy miért nem látszik egy profig állami vállalat, aminek az a dolga, hogy hasonló üzleteket hajtson fel. Ott van például a tajvani TAITRA, ami többek között például a Computexet (és még jópár haosnló kaliberű kiállítást) szervez, melyek elsődleges célja a biznisz csinálása a tajvani gyártóknak. Ha jól tudom, Kínának is van hasonló szerve. No, ezekkel kellene felelős szinten felvenni a kapcsolatot!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) rudi válasza rudi (#18) üzenetére


rudi
nagyúr

No, Pali meg is írta, hogy megy ez mifelénk. Jönne az államhoz a pénz, és elhajtják egy "céghez"... EZ itt a baj kéremszépen! Nem lehetne egyből az ipari parkokat egyesítő érdekcsoporthoz hajtani?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) ddekany


ddekany
veterán

Én kérem szépen tudom a megoldást. Ha reál értékben a fele lesz itt az átlagos fizetés, akkor majd biztos gyárthatunk dögivel LCD-t meg mindenféle occóságokat... ;]

(#21) DeltaPower


DeltaPower
őstag

A Nex Display és az önkormányzat között közvetítő cég ugyanis olyan pénzügyi tervekkel állt elő, melyeket a szentgotthárdiak akkor sem tudtak volna teljesíteni, ha szándékukban áll, mivel ezek a jelenleg hatályos törvényekbe ütköztek.
vagyis a Ketrax ill. az ITD nem tisztán akart játszani. az ITD-vel kapcsolatban már korábban is folyt (vagy még most is folyik) vizsgálat.

[...] Krajczár Jenőt is. Ő némileg másképp látja a történteket, mivel szerinte a szentgotthárdi önkormányzatban nem volt meg a hajlandóság az együttműködésre.
kb nyíltan kimondta hogy az önkormányzat nem kívánt a bűntársuk lenni.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#22) tome.jr válasza DeltaPower (#21) üzenetére


tome.jr
addikt

Kb. én is ezt tudom elképzelni. Krajcár "nagyvolumenű" terveit eltúlzottnak tartották Szentgotthárdon.

Azon sem lepődnék meg ha Krajcárnak lenne az ismerettségi körében egy "lcd gyár építő" fővállalkozó zrt.

[ Szerkesztve ]

(#23) #65675776 válasza Lenry (#15) üzenetére


#65675776
törölt tag

A szokásos. Ebben az országban mindig kell egy közvetítő cég, amitől minden 2-3x annyiba kerül nekünk, mintha simán megvennénk a piacon (vö szarcik a honvédségnél).

(#24) dajkopali válasza DeltaPower (#21) üzenetére


dajkopali
addikt

pontosítás: az itd - legalábbis nyilvánosan - semmit nem tett, befogadták a tervet, vizsgálták, vizsgálják a lehetőségeket
megkeresésünkre azért nem szolgáltak részletekkel, mivel folyamatban lévő ügyről nem adható ki információ

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#25) hagen


hagen
csendes tag

Azért azt is hozzá kell tenni a történethez, hogy vannak olyan befektetők, akik úgy szeretnének "befektetni", hogy ingyen megkapják a területet, épületet, nem fizetnek adót, bért is alig. Koreaiak főleg ilyenek.
Ha egy önkormányzat nem megy bele az ilyen fasza projektekbe az éppen hogy a hozzáértés jele, ellentétben azzal, amit a cikk sugall.

(#26) dajkopali válasza hagen (#25) üzenetére


dajkopali
addikt

hm, szövegértés?

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#27) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem is hallottam róla, hogy esetleg épült volna. De ez már alapjában véve halott ötlet volt...

(#28) villamos


villamos
őstag

Nem lehet úgy, mert akkor az országnak jó lenne. De ennek az országnak nem akar senki sem jót. Csak a zsebeiket szeretnék egypáran alaposan megtömködni, és tömködik is ezerrel, mennek a pénzek a különféle bankszámlákra.
De remélhetőleg ennek hamarosan vége lesz.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#29) SWiNEBoY

:Y

(#30) RexpecT


RexpecT
addikt

A kép nagyon ötletes :).

(#31) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Igazan elfert volna pedig. :U

...

(#32) hagen válasza dajkopali (#26) üzenetére


hagen
csendes tag

Hm, lehet, hogy most nálam hiányos volt. Tényleg nem olvastam el rendesen. Kissé fáradt vagyok.

Viszont a cím ("Mégsem lesznek LCD-gyárak a Dunántúlon") és a bevezető szöveg ("hozzá nem értés okozta azt, hogy hamvába holt a terv") tényleg azt sugallja, hogy hazánkfiai ezt ismét jól elk@rták, és bizonyára máshová áramlik a tömérdek lé. (Ami a közvetítő cég szerepét illeti: könnyen lehet, hogy valóban a potenciális beruházó valós igényeit közvetítette, nem?)

Vagy tényleg totál nem értem az egész szitut?

(#33) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Szerintem 1000 24/7-ben dolgozó rabszolgarobot hiányzott a gyárhoz. Ezek azt hitték, hogy mi még félig Ázsiában vagyunk.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#34) rudi válasza wiggen123 (#33) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha Te abban a helyzetben lennél, hogy a "rabszolgamunka" és a munkanélküliség között kellene választanod (mondjuk 2 gyerekkel, lakáshitellel a nyakadon), akkor melyikre voksolnál...?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) Lunder


Lunder
csendes tag

egyikre sem, ki kell kényszeriteni a tisztességes bérezést
ismered a "munkahelyi terror" blogot? láthatsz ott példákat, mihez vezet a kiszolgáltatottság

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.